[#61] Re: NG garść pytań

@snifferman, post #59

Zależy co kto robi na komputerze, także sprzęt może być na dzisiejsze czasy.
1
[#62] Re: NG garść pytań

@arturB, post #5

Zainstaluje jeden i drugi


Jakikolwiek system nie zainstalujesz i tak trafisz do tego toksycznego środowiska szeroki uśmiech

Oba systemy nie nadają się do normalnego użytkowania,
a jako użytkownik hobbysta, który chciałby sobie o nich pogadać czy zapytać,
ciągle będziesz narażony w wpiernicz, jak nie z jednej, to z drugiej strony.
(jak widać powyżej i poniżej) :-/
Szkoda zdrowia.
.
[#63] Re: NG garść pytań

@rePeter, post #62

Wiesz, jeszcze jest klasyk, gdzie za całe 4000zł możesz mieć względnie rozbudowaną Amigę.
[#64] Re: NG garść pytań

@michal_zukowski, post #63

I GG zadziała.
[#65] Re: NG garść pytań

@michal_zukowski, post #63

Ja wiem, że każdy inaczej sobie wyobraża "amigowanie",
mnie tam wystarcza A1200 z ramem i UAE na PC.
Ale zawsze lubię poczytać jak MDW afirmuje swojego MOSa,
albo o nowym sofcie na NG, ostatnio o rozwoju WF,
tudzież o sprzętowych cudach typu Vampire.

Hobby jest przecież fajne, nie?
Jakby nie było, po co marnować czas.
.
[#66] Re: NG garść pytań

@MUFA-amigaone-pl, post #30

cała reszta niestety z Twoją osobą włącznie, powinna pisać jak jest na Morphosie w dziale MorphOS i wszyscy byliby szczęśliwi.


Przyznaję, MorphOS-a używałem dłużej niż AmigaOS4. Czyli jakieś 3-4h licząc od pierwszej publicznej wersji na czyimś Pegasosie, po którąś tam którą dla zabawy odpaliłem pod QEMU. A AmigaOS4 to się pewnie i godzina nie uzbiera.

Czyli to sprawia że jestem użytkownikiem MorphOS-a. Przynajmniej według Ciebie.

Yay.
[#67] Re: NG garść pytań

@hrw, post #66

Raczej byłeś użytkownikiem i prawdopodobnie niedoświadczonym. Hihi.
[#68] Re: NG garść pytań

@hrw, post #66

Przyznaję, MorphOS-a używałem dłużej niż AmigaOS4. Czyli jakieś 3-4h licząc od pierwszej publicznej wersji na czyimś Pegasosie, po którąś tam którą dla zabawy odpaliłem pod QEMU. A AmigaOS4 to się pewnie i godzina nie uzbiera.


Życzę Ci przynajmniej tych 4 godzin zabawy na X5000 lub przynajmniej X1000 pod AmigaOS 4, bo emulacja się nie liczy. To znaczy ja wrogiem emulatorów jako tako nie jestem, wręcz przeciwnie często z nich korzystam, natomiast emulacja AmigaOS 4.1 pod WinUAE jest jaka jest, a i system dla Amig klasycznej ma kilka zasadniczych ograniczeń, ze względu na ograniczenia klasyka (np. tam faktycznie nie dasz rady uruchomić programu wykorzystującego więcej niż 2GB, tam chyba maksymalne wsparcie to 1GB) i w mojej prywtnej opinii to potrafi do systemu bardziej zniechęcić niż zachęcić. Sam odpalałem AmigaOS 4.1 na emulator bodaj raz w życiu, tak żeby sobie sprawdzić jak wygląda instalacja i czy się da. Wracać do tego nie zamierzam.

Może jak się skończy ta zaraza to spotkamy się na jakiejś imprezie i udostepnię Ci kompa do dłuższej zabawy, wtedy Twoje kompetencje do wypowiadania kategorycznych kwestii w dziale forum "AmigaOS 4", z pewnością nabiorą mocniejszych podstaw (nie jakiś super mocnych, ale przynajmniej takich samych jakie masz teraz do wypowiadania się w dziale MorphOS), niż teraz kiedy kreujesz je na podstawie ledwie kilkunastominutowego przeklikania po ikonach.
[#69] Re: NG garść pytań

@MUFA-amigaone-pl, post #68

A jak wyglada drukowanie z AOS4 ?
[#70] Re: NG garść pytań

@arturB, post #69

AmigaOS4 ma Ghostscripta i stare sterowniki pod printer.device, dodatkowo mozesz użyc nowych do częsci drukarek HP. Do drukowania po sieci jest netprinter.device 68k (port z MorphOSa) i ipp.device (port ipp z cupsa).
[#71] Re: NG garść pytań

@michal_zukowski, post #70

Co do Morphosa doczytalem ze jest przegladarma i klient poczty o w miare przyzwoitym stanie. Co na os4 sie używa do tego celu bo wiele filmikow pokazuje wlasciwie IBrowse i Odysey. Pierwszą przemilcze. A klient poczty? Bo rozumiem ze gmaila nie otworze w przegladarce?
[#72] Re: NG garść pytań

@arturB, post #71

Można się ratować używalnymi programami pocztowymi uruchamianymi w środowisku AmiCygnix.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem