Forum » AROS
[#61] Re: Icaros Desktop 2.2.3

@Norbert, post #59

A Magellan? SuperBuster napisał, że to to:
Wywaliłem Magellana i komunikat się nie pojawia.


Ja znowu wyczaiłem, że requester pojawia się tylko i wyłącznie podczas ładowania systemu w trybie VESA 1024x768. W innych trybach, tego brak.
[#62] Re: Icaros Desktop 2.2.3

@KM, post #58

Nowy wrzut. Tym razem duży i wyraźniejszy.
[#63] Re: Icaros Desktop 2.2.3

@don_rafito, post #61

A możesz dla testu uruchomić kilka razy digiclock w różnych rozdzielczościach.
Wyczailem ze jak uruchomi się system bez s-s to uruchomienie digiclock domaga się napędu THEME:
Wanderer ma odwołania do takiej cieżki w binarkach .
Czyżby to P: i THEME: mają ze sobą coś wspólnego ,? (jakiś program ? )

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2018 10:32:03 przez Norbert
[#64] Re: Icaros Desktop 2.2.3

@Norbert, post #63

Najlepsze jest to, że teraz ten P: już nie wyskakuje. Sprawdziłem na kilku rozdzielczościach. Ale za to AmiBridge się wysypał: chodził, chodził i przestał. Uruchamia się tylko w oknie. Gdy ustawię tryb coherency, wysiada.:
[#65] Re: Icaros Desktop 2.2.3

@don_rafito, post #64

Też kiedyś walczyłem z AROSem i się poddałem, ale... ale... ale..., robiłem to na nie oficjalnie wspieranym sprzęcie, więc... nie mogę mieć do nikogo pretensji. Pozostaje albo kupno konkretnego kompa (w sumie tak samo jak w przypadku MOS3.x lub AOS4.x), albo odpalanie jako host pod Lin/Win.
[#66] Re: Icaros Desktop 2.2.3

@morph123, post #65

No, tylko sprzęt mam w miarę dobrany pod Arosa (taki był plan jak składałem stacjonarke). A tu się wysypuje na maszynie wirtualnej. Tak się wysypywał w 2.2.1, w 2.2.2. nic się nie uruchamiało, a 2.2.3. uruchamia się ale są problemy. Mówię oczywiście o AmiBridge. Reszta zasówa.
[#67] Re: Icaros Desktop 2.2.3

@morph123, post #65

Czy może mieć wpływ na działanie emulatora JanusUAE, zmiana strony kodowania, na 8859-2 i zmiana czcionek w systemie, na ISO-PL?
[#68] Re: Icaros Desktop 2.2.3

@don_rafito, post #67

Trochę czasu już minęło. Reasumując moje wypowiedzi: fakt 2.2.3 szwankował, ale był aktualizowany przez LUPD. Przy okazji okazało się, że jest malutki problem z dyskiem twardym. Wymiana dysku i postawienie oid podstaw całego 2.2.3 rozwiązało problemy z AmiBridge. Co do tajemniczego napędu P:, zarówno na stacjonarce (natywnie) jak i na tablecie (maszyna wirtualna) nie zauważyłem pojawiania się tego komunikatu. Poza tym Paolo Besser szykuje aktualizację do 2.2.4. Więcej szczegółów na stronie autora. Osobiście nie narzekam.

Wiem, zabrzmiało to jak reklama.
[#69] Re: Icaros Desktop 2.2.3

@don_rafito, post #68

Ja się zastanawiam, czy nie wywalić dysku SATA i nie wsadzić zwykłego IDE w tej starej stacjonarce. Przy chwili czasu spróbuje na eMachines postawić znów (Aspireone klon).
[#70] Re: Icaros Desktop 2.2.3

@KM, post #69

Ja nie mam problemu z dyskami SATA; w Asusie F5SL dysk był widziany z automatu nie jako, natomiast w P5Q, wystarczy że włączyłem Marvella w biosie i też bez problemu. A dzięki sterownikom NTFS, w IcarosDesktopie widziane i obsługiwane są dyski z Windowsa.

Przy okazji, ukazała się aktualizacja do 2.2.4.
[#71] Re: Icaros Desktop 2.2.3

@don_rafito, post #70

Jutro pobiorę.
Forum » AROS
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem