Forum » AROS
[#31] Re: Icaros Desktop 2.2.3

@SuperBuster, post #30

Poradziłem się samego Paola Besser'a (autor IcarosDesktop), w m.in. Twojej sprawie, Od wieku wydań sterownik dla kart IntelGMA, jest w systemie. Faktycznie, to że jest to karta w wersji mobilnej, może powodować błędy. I żeby skorzystać z Intelowskiej, musisz GT9600 wyłączyć w Biosie. Wtedy nie powinno być problemów. Po za tym, jeśli chodzi także o AmiBridge, napisał mi, żeby wyczyścić dysk i od nowa zainstalować pełną wersję 2.2.3, nie upadate z 2.2.2 czy 2.2.1, tylko pełną. Jestem ciekaw czy zatrybi Ci ten IntelGMA. Ja tym czasem biorę się za reinstalację.
[#32] Re: Icaros Desktop 2.2.3

@don_rafito, post #31

9600gt mam w starym HP, gdzie to jest jedyna karta. Tam system się wiesza z jakiegoś powodu.

Dwie karty graficzne mam w nowszym Asusie. Intel 530 i 960M GTX. Niestety w biosie nie ma opcji wyłączenia dodatkowej karty. Mogę tylko przypisać dla karty Intel pamięć od 32 do 512 MB.
Poza tym, w Asusie nie działa usb ani trackpad, więc komputer nie nadaje się do Arosa.
Pozostaje mi stary Benq z Ati Radeon X200, w którym karta dziala w trybie VESA, pozostałe podzespoły są obsługiwane.
[#33] Re: Icaros Desktop 2.2.3

@SuperBuster, post #32

Zainstalowałem wersję 2.2.3 (czysta instalacja) i teraz nie mam internetu, niby się łączy z moim routerem, ale OWB wyświetla "Couldn't resolve host name" czy jakoś tak.
Żadna strona się nie otwiera.
[#34] Re: Icaros Desktop 2.2.3

@SuperBuster, post #33

Na razie pobrałem
[#35] Re: Icaros Desktop 2.2.3

@SuperBuster, post #33

W preferencjach sieci musisz wybrać sterownik dla karty Atheros, jeśli mówisz o tym lapku w którym Ci działa sieć.

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2018 18:39:44 przez don_rafito
[#36] Re: Icaros Desktop 2.2.3

@don_rafito, post #35

Co się dzieje ze stronami Arosa?
[#37] Re: Icaros Desktop 2.2.3

@don_rafito, post #35

Mam wszystko ustawione, inaczej jak w Prefs/Network podasz zły sterownik, albo nie wpiszesz nazwy SSID sieci, to nie zapiszesz ustawień. A ustawienia się zapisują, pojawia się ikonka Network Managera na pulpicie, wyswietla się w nim moja sieć plus kilka innych. Wpisuję hasło i naciskam connect, ale po otworzeniu OWB wyskakuje wspomniany komunikat.
[#38] Re: Icaros Desktop 2.2.3

@SuperBuster, post #37

Czy po IP możesz się dostać do routera czy peceta (serwer ftp)

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2018 20:09:47 przez Norbert
[#39] Re: Icaros Desktop 2.2.3

@Norbert, post #38

Do routera nie moge sie dostac.
Na razie odkladam temat
[#40] Re: Icaros Desktop 2.2.3

@SuperBuster, post #39

W preferencjach sieci, wybierałem tylko sterownik atheros5000 nic więcej. Nie wpisywałem żadnych haseł i chodziło. A jak Ci chodziło na poprzedniej wersji?
[#41] Re: Icaros Desktop 2.2.3

@KM, post #36

Od jakiegoś czasu jest trend odchodzenia, od Arosa. Strony są zamykane, społeczność i użytkownicy się kurczą. Odchodzą też sami programiści, bo nie ma dla kogo pisać softu. To strony są zamykane. Zresztą ostatnimi czasy było to już wałkowane także na PPA:

https://www.ppa.pl/forum/aros/38740/no-co-z-tym-arosem

https://www.ppa.pl/forum/komentarze/38732/winuae-4-0-0#komentarze

A szkoda, nie ma użytkowników nie ma systemu.

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2018 00:31:49 przez don_rafito
[#42] Re: Icaros Desktop 2.2.3

@don_rafito, post #40

Na poprzedniej wersji po wybraniu tylko karty atheros i zapisaniu danych wyskakiwał jakiś błąd. Musiałem dopisać SSID sieci. Terazzainstalowałem Icaros 2.2.2. i też nie działa mi sieć. Może to coś z routerem. Jutro się tym zajmę.

Od jakiegoś czasu jest trend odchodzenia, od Arosa. Strony są zamykane, społeczność i użytkownicy się kurczą. Odchodzą też sami programiści, bo nie ma dla kogo pisać softu. To strony są zamykane. Zresztą ostatnimi czasy było to już wałkowane także na PPA:


Może dlatego, że trzeba mieć konkretny sprzęt, żeby to działało?


Ostatnia aktualizacja: 24.08.2018 00:39:48 przez SuperBuster
[#43] Re: Icaros Desktop 2.2.3

@SuperBuster, post #42

Wybieram sterownik Atheros5000.device, potem Zapisz i wyskakuje okienko z błędem "Failed to restart wireless network". Jak w zakładce Wireless Networks Dopiszę SSID mojej sieci, to po wybraniu zapisz, pojawia się ikonka WirelessManager na pulpicie. Po restarcie komputera ikonka znika. Wcześniej tak nie było. Po restarcie pojawiała się i od razu miałem sieć.
[#44] Re: Icaros Desktop 2.2.3

@don_rafito, post #41

Od jakiegoś czasu jest trend odchodzenia, od Arosa. Strony są zamykane,


jake stony sa zamykane?
[#45] Re: Icaros Desktop 2.2.3

@wawrzon, post #44

wlasciwie dziwna sprawa ze zauwazylem ze jest jakby wicej kontrybucji do aros archives ostatnimi czasy. amiga-news.de podaje takie okresowe zestawienia i okresowo aros plasuje sie na drugiej pozycji za aminetem, wyprzedzajac os4 i morphos.
[#46] Re: Icaros Desktop 2.2.3

@SuperBuster, post #43

Zainstalowalem FreeBSD i tu sieć wi-fi działa, więc problem sprzętowy wykluczyłem.
[#47] Re: Icaros Desktop 2.2.3

@SuperBuster, post #46

zwroc sie do neila, ze szczegolami, moze twoj konkretny chip nie jest jeszcze zaimplementowany albo po prostu wylistowany w zrodlach.
[#48] Re: Icaros Desktop 2.2.3

@wawrzon, post #47

Atheros 5000 jest obslugiwany, jak i reszta osprzetu w laptopie benq. Po instalacji icarosa 2.2.3 przestala dzialac siec wi-fi.
[#49] Re: Icaros Desktop 2.2.3

@don_rafito, post #41

Czy to jest ostateczna wersja, bo cos mi kaprysi przy instalacji. Muszę jutro innego pendriva wziąć.
[#50] Re: Icaros Desktop 2.2.3

@KM, post #49

Ja instaluje z CD. Z pendriva coś nie wychodziło z 2.2.2
Czy to jest ostateczna wersja

tak
[#51] Re: Icaros Desktop 2.2.3

@SuperBuster, post #50

Ja moge tylko zewnętrzym napędem i dochodze do punktu full instalation, ruszał, okienka ładnie przeskakują po pewnym czasi jakby system się zamraża, może mało pamięci graficznej (chyba aż 8MB). Wydaje mi się, że na starym penie dawało radę, teraz nowego 16GB użyłem). Pobiorę jeszcze raz.
[#52] Re: Icaros Desktop 2.2.3

@KM, post #51

A masz podłączoną myszkę? Ja mam podobnie na latopie HP, z grafiką Geforce GT9600.
Myszka nie reaguje, ale działa trackpad. Tyle, że nic w systemie nie można zrobić. Tylko Ctrl+Alt+Delete
[#53] Re: Icaros Desktop 2.2.3

@SuperBuster, post #52

Działa. Ostatnia ikonka na Docku na dole (taki komputer) po załadowaniu wersji Live ma wykrzyknik, mogę normalnie używać wszystkiego. Chodzi o to, że jakby pod koniec instalacji wszystko się zamraża, stąd moje pytanie, czy nie będą jeszcze jakiejś poprawki. Teraz mały eksperyment, zamiast full instalacji, wybiorę co sobie chcę zainstalować, może to pomoże. Tradycyjnie w biosie przestawiłem z AHCI na IDE, bez tego ani rusz. Zmieniłeś ustawienia dysku?

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2018 11:55:06 przez KM
[#54] Re: Icaros Desktop 2.2.3

@KM, post #53

Załadowałem wersję 2.2.2 i tam ta ikonka nie ma wykrzyknika, czyżby obraz był zwalony? Pobrałem jeszcze raz, nagram, ale nie wiem, czy nie zrobię upgrade z 2.2.2.
[#55] Re: Icaros Desktop 2.2.3

@KM, post #54

Nic nie jest zwalone. To skrót do AmiBridge. Od 2.2.1 nie jest w Live rozpakowany, bo użytkownicy skarżyli się się dysk puchnie. Więc Paolo, żeby dopchać softu popakował kilka rzeczy. Są one dostępne po pełnej instalacji. Po drugie radził mi, że jak są jakieś problemy przy 2.2.2, zainstalować najnowszą 2.2.3, ale nie przez aktualizację tylko z obrazu/płyty, od podstaw, czyszcząc porządnie dysk. Przy okazji uwidoczniłem uszkodzenie dysku w moim P5Q, podczas czyszczenia, być może to było przyczyną niektórych problemów z IcarosDesktopem, w poprzednim wersjach. Teraz zamówiłem nowy, a póki co cieszę się sprawnie działającą wersją 2.2.3 na maszynie wirtualnej. AmiBridge też działa.

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2018 13:24:18 przez don_rafito
[#56] Re: Icaros Desktop 2.2.3

@don_rafito, post #55

Musze spróbować jeszcze raz. Nie pokazuje się komunikat, że instalacja jest kompletna/ zakończona sukcesem. Być może to wina napędu CD/DVD na USB. Zatrzymuje się na wypakowywaniu chyba czegoś co ma w nazwie 68k, nie pamiętam teraz muszę sprawdzić i nic stoi. Wydaje mi się, ze wersje 2.1 a może 2.2 zainstalowałem (chyba z pendriva), a teraz mam kłopot.
[#57] Re: Icaros Desktop 2.2.3

@KM, post #56

68k... To wypakowuje na samym końcu Arosa Vision, dla AmiBridge.

Wersja 2.2.3 na Toshibie wt8, na VMware WS8
[#58] Re: Icaros Desktop 2.2.3

@don_rafito, post #57

Coś fota nie chce się wyświetlić odsyła do ifotosik. A może tak długo tam dziubie przy instalacji, a ja mylnie uznałem, że skoro pasek dojechał do końca i stoi to znaczy się, że system się zawiesił. Zobaczymy, chociaż dioda od dysku nie mruga, dysku nie słychać żeby pracował.
[#59] Re: Icaros Desktop 2.2.3

@don_rafito, post #22

Błąd z napędem P: powoduje program DigiClock (wbstartup)
Wystarczy go uruchomić kolejny raz i pojawi się prośbą o dysk P:
[#60] Re: Icaros Desktop 2.2.3

@KM, post #58

Coś się porobiło z uploadem, mnie też tylko miniaturę wyświetla. Mniejsza.
Forum » AROS
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem