[#1] Protein turbo A500
Zbieram chętnych na nową serię PCB dla karty turbo do A500 Protein. PCB wykonane profesjonalnie soldermaska opis cynowanie .. cena płytki to 45zł szt. ew. chętnych proszę o zadeklarowanie się w tutaj.
[#2] Re: Protein turbo A500

@lukzer, post #1

Pierwszy! Rezerwuję ! Biorę !
[#3] Re: Protein turbo A500

@lukzer, post #1

zadeklarowywuję się tutaj siedzi, pije i chrupki
[#4] Re: Protein turbo A500

@snajper, post #3

Deklaruję zakup dwóch płytek. Procesory z Chin już w drodze. Szukam złącz SIMM. Pozdrawiam. M.
[#5] Re: Protein turbo A500

@moneo, post #4

ja też zadeklarowywuję dwóch, jakby co siedzi, pije i chrupki
[#6] Re: Protein turbo A500

@lukzer, post #1

A jaki jest orientacyjny koszt elementów - tych trzech gnatów Lattice, dwóch philipsów i reszty?
Ile by kosztowało polutowanie gniazd i podstawek tak abym mógł tylko wrzucić gnaty?
[#7] Re: Protein turbo A500

@waldiamiga, post #6

Lattice CPLD to koszt ok 15zl szt ..(tyle kosztuje na alli) a cała reszta to groszowe sprawy 74LS245N w slawmir kosztuje 3zł szt 74LS157N 85gr szt .. podsatawka SIMM ze starej płyty PC
[#8] Re: Protein turbo A500

@lukzer, post #1

Też jestem zainteresowany 1 szt.
[#9] Re: Protein turbo A500

@lukzer, post #1

Ja zapomniałem dopisać że też 1szt dla mnie
[#10] Re: Protein turbo A500

@lukzer, post #1

wezmę 1 sztukę. A zamówisz tym razem czerwone soldermaski ?
[#11] Re: Protein turbo A500

@KrisbA, post #10

mogą być czerwone .. ale cała partia będzie miała jeden kolor
[#12] Re: Protein turbo A500

@lukzer, post #11

No dobra, to dla mnie jeszcze dwie.
[#13] Re: Protein turbo A500

@lukzer, post #11

dla mnie kolor bez różnicy , ważne aby płytki przechodziły kontrole jakości aby po zlutowaniu nie okazało się że gdzieś jest przerwa.
[#14] Re: Protein turbo A500

@lukzer, post #7


(...)podsatawka SIMM ze starej płyty PC (...)


Szkoda czasu na kupowanie starej płyty PC. Ja mam swoją z pierwszego peceta, to mi szkoda haratać.
Brać, wybierać i przebierać:
http://pl.rs-online.com/web/c/zlacza/podstawki-pod-uklady-scalone/podstawki-simm/

Szukałem w Polsce M4A5-64/32, ale raczej cenowo pozostaje Aliexpress.
Pozdrawiam, M.
[#15] Re: Protein turbo A500

@lukzer, post #1

2 szt. wezmę
[#16] Re: Protein turbo A500

@lukzer, post #1

Mnie interesował by ale gotowiec lub w ostateczności KIT z zaprogramowanymi kostkami.
[#17] Re: Protein turbo A500

@lukzer, post #1

Widzę, że cenę delikatnie podniosłeś. ;) Kilka luźnych myśli:

Złącza simm są obecnie na allegro w kolorze fajnym czarnym w pełnym plastiku. Takie sobie zamówiłem, bo cena przyzwoita a modułu nie zamierzam nigdy wyciągać. Gniazda kątowe 90 stopni chyba uniemożliwią korzystanie z clockporta (o ile go się nie wyprowadzi od dołu?). Chociaż, chyba i tak na to gniazdo nie ma nic w sensownej cenie.

Coś gdzieś czytałem, że logika została rozbita na 3 CPLD ze względu na walor edukacyjny całego projektu, co by było bardziej przejrzyście w źródłach. Spotkałem się też z informacją, że można było użyć mniej scalaków jeśli by to dobrze upchnąć. Może któryś z forumowych magików by opracował lepszą rewizję PCB oraz jednolity wsad, który by trochę zredukował koszty? Przy okazji by można było wyprowadzić gniazdo SIMM odwrotnie tak, by kość wystawała "w górę" czy innymi słowy "na zewnątrz" płytki, a nie "do wewnątrz".

Co do zbiorowego zamówienia. Ostatnio jak patrzyłem, na aliexpress kupując 20 sztuk wychodzi ~10zł za sztukę. Może i by hurtem te scalaki zamówić, zaprogramować i rozesłać po ludziach? Na to sam bym był chętny. No i jak szaleć to szaleć - 68010 też w ten sposób by można było zorganizować.
[#18] Re: Protein turbo A500

@lukzer, post #1

Jestem chętny na 2 x PCB i dwa komplety zaprogramowanych kości.
[#19] Re: Protein turbo A500

@lukzer, post #1

Czy można znaleźć dokumentację anglojęzyczną do tego projektu? Na amigawiki.de widzę 2 linki do A1k.org, ale tam też nie łatwo mi się odnaleźć. Chciałbym tę kartę użyć w A2000, czy jest to możliwe bez znacznych przeróbek?
[#20] Re: Protein turbo A500

@teh_KaiN, post #17

Dobry pomysł ze zbiorowym zamówieniem jestem za. Co do podstawki simm 90 stopni to nie pasuje do pcb - trzeba ją delikatnie zmodyfikować. Nie pasują otwory ustalające, trzeba z podstawki odciąć kołki lub nawiercić dwie nowe dziury i usunąć środkowy kołek.

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2015 07:28:44 przez KrisbA
[#21] Re: Protein turbo A500

@Tomek79, post #19

Raczej nie ma w innym języku. . Przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo. Może ktoś z forum kto złoży kartę ma A2000 i to sprawdzi. .
[#22] Re: Protein turbo A500

@lukzer, post #1

piszę się na sztukę PCB
[#23] Re: Protein turbo A500

@lukzer, post #21

Gdzieś czytałem na EAB, że działa na A2k, A1k i CDTV. Ale niech ktoś to jeszcze sprawdzi.
[#24] Re: Protein turbo A500

@lukzer, post #1

Szybkie pytanie, jak tą Proteinę montuje się w A500? Nie będzie kolidowało z Indivision ECS ?
[#25] Re: Protein turbo A500

@MarX, post #24

Montujesz w podstawce procesora i nie koliduje.
[#26] Re: Protein turbo A500

@lukzer, post #1

Dla mnie 2 sztuki.
[#27] Re: Protein turbo A500

@KrisbA, post #25

OK, dzięki za info, to bez mrugnięcia okiem piszę się na 1 szt.
[#28] Re: Protein turbo A500

@lukzer, post #1

A była by szansa na gotowca?
[#29] Re: Protein turbo A500

@lukzer, post #1

Chętnie wezmę jedną płytkę + zaprogramowanie układy lub gotowca
[#30] Re: Protein turbo A500

@KRISS, post #29

Gotowca nie poskładam .. brak czasu .. mogę zamówić więcej układów i zaprogramować ..
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem