[#1201] Re: Savyna68K

@MariuszK, post #1200

wiecie kiedy będzie można zamowic savyne na CDTV ?:)
[#1202] Re: Savyna68K

@zamek, post #1201

Witam wszystkich.

Mój pierwszy post tutaj, chociaż odwiedzam PPA od długiego czasu. Kiedyś jako posiadacz Atari XE znajomy pokazał mi możliwości Amigi 500, to był szok, niezapomniane przeżycie. Minęło kilkadziesiąt lat i mam w końcu własną piecsetke, a teraz właśnie jedzie do mnie Savyna.
Mam w związku z tym prośbę do Was: czy można prosić o ponowne zamieszczenie gdzieś dokumentacji do tej karty?

Pozdrawiam, Artur.
.
[#1203] Re: Savyna68K

@Artu2tu, post #1202

a może umieścić instrukcję (autor pewnie się zgodzi :)) na ppa.pl ?
[#1204] Re: Savyna68K

@AndrECHO, post #1203

Hello, I interested in one Savyna68k. Is it possible shipping to Czech?
How long I must wait fot this?
[#1205] Re: Savyna68K

@Fery1200, post #1204

Hej!
Moja Savyna przestała działać :(
Wyjąłem ją z Amisi ze 2 miesiące temu. Od tamtej pory leżała grzecznie w pudełeczku w szafce. Wczoraj ją podłączam i Amiga zachowuje się jakby nie było włożonego procesora. Gdy przełożę procesor z Savyny do Amigi to normalnie się uruchamia.
Ktoś miał taki problem albo może pomóc?
[#1206] Re: Savyna68K

@sander180384, post #1205

Nóżki w Savyna całe, niepogięte, nieułamane?
[#1207] Re: Savyna68K

@R222, post #1206

Nie. Nóżki prościutkie. To samo z samym procesorem.
Sprawdzone na dwóch Amigach, w każdej z riserem i bez.
Przejścia też sprawdzone miernikiem. Wszystko niby jest ok ale nie działa.
[#1208] Re: Savyna68K

@sander180384, post #1207

Więc chyba pozostaje kontakt z Architect 1200.
[#1209] Re: Savyna68K

@R222, post #1208

Przez zbyt częste wkładanie/wyjmowanie rozszerzenia uwaliłem sobie gniazdo procesora. Procesor luzem działał bezproblemowo. Ale próba włożenia rozszerzenia (w moim przypadku był to Wicher, ale to bez znaczenia) skutkowała różnokolorowymi ekranami (zwykle zielony lub czarny). A wszystko dlatego, że w tych rozszerzeniach używane są okrągłe goldpiny. Z jakiegoś powodu nie wszystkie nogi stykały (rozszerzenie nie dawało się wcisnąć wystarczająco głęboko) i bigos był gotowy.

Savyna nie jest tak dużą płytą jak Wicher, ale sugerowałbym wcisnąć najpierw w gniazdo podstawkę precyzyjną, ale najgłębiej jak to możliwe, a dopiero w nią rozszerzenie i sprawdzić. Jeśli odpali, to znaczy, że chyba czas wymienić gniazdo w płycie (tylko nie zakładaj precyzyjnego a zwykłe, takie jak oryginalnie). A jeśli nie, to rzeczywiście, szukaj serwisu.
[#1210] Re: Savyna68K

@perinoid, post #1209

Myślałem o takiej przyczynie. Chociaż mało prawdopodobne żeby gniazdo mi się uszkodziło na dwóch Amigach jednocześnie. Zwłaszcza, że kontroler IDE typu A1K działa poprawnie, a nóżki wchodzące w gniazdo procesora na płycie są podobne jak te w Savynie.
Podstawki precyzyjnej nie mam, ale spróbuję włożyć procesor w riser - w nim jest podstawka precyzyjna, w którą wpinam Saynę.
[#1211] Re: Savyna68K

@sander180384, post #1210

Jeśli sobie nie poradzisz to jeszcze nie odmówiłem pomocy. Choć to ostatnio dłużej trwa szeroki uśmiech
[#1212] Re: Savyna68K

@sander180384, post #1210

Procesor włożony w riser działa bez problemu. Próbowałem też z innym procesorem. Efekt wciąż tej sam. Wszystko działa w każdej konfiguracji o ile nie ma Savyny. Z Savyną efekt jakby nie było procesora :(
Jak zostawię to dłużej włączone to procesor (Motorola) jest ciepły. Xilinx na Savynie ledwo się grzeje.
[#1213] Re: Savyna68K

@sander180384, post #1212

To masz podstawkę w savynie do wymiany jeżeli czegoś nie upaliłeś
[#1214] Re: Savyna68K

@dragmar, post #1213

Zmierzone miernikiem. Procek włożony w Savynę i od każdej nóżki są przejścia wszędzie gdzie mają być.
[#1215] Re: Savyna68K

@sander180384, post #1214

Chciałbym dostać choć 1pln za każdy raz kiedy myślałem że "przejście jest", a jednak nie działało.
@Dragmar Ci dobrze radzi. Dla świętego spokoju zmień podstawkę CPU, albo w Savynie.
CPU to nie włącznik świateł i dla niego nawet kiepskie przejście dla sygnału taktowanego 8MHz to droga nie do przebicia.
[#1216] Re: Savyna68K

@MariuszK, post #1215

Tez kiedys mierzylem przejścia w A300D. Piszczało nawet między + a -, a zwarcia nie było
[#1217] Re: Savyna68K

@dez3, post #1

Cześć,
Nie chcę zakładać nowego wątku więc zapytam tutaj... czy jak mam Savyna w A500 do tego rozszeżenie pod klapką z podstawką Garry, łacznie jakieś 10,5 MB Ramu, co w tym układzie koliduje aby podłączyc CD Romka pod złącze kątowe?
Pytanie może głupie ale poprostu nie wiem.. proszę o wyrozumiałość.
PS. CD działa bo na gołej A500 wszystko jest OK
[#1218] Re: Savyna68K

@Mowcaumarlych, post #1217

Czy mamy rozumieć, że jak podłączasz CDROM w pełnej konfiguracji to nie działa, a jak na gołej to działa? Co rozumiesz przez "gołej" (goła nie ma kontrolera IDE).
[#1219] Re: Savyna68K

@perinoid, post #1218

Chyba że mówi o A570.
[#1220] Re: Savyna68K

@nostrum666, post #1219

Tak mówię o A570, Sorry niedoprecyzowałem:) No i miąłem na myśli krawędziowe a nie kątowe złącze.

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2017 14:39:47 przez Mowcaumarlych
[#1221] Re: Savyna68K

@Mowcaumarlych, post #1220

Savyna nie "gryzie" się z A570, mam taki zestaw. Zacznij od wyłączenia/wyjęcia tego rozszerzenia z pod klapki.
[#1222] Re: Savyna68K

@Mowcaumarlych, post #1220

Wyjmij pamięć spod klapki, albo wyłącz slow na savynie.
[#1223] Re: Savyna68K

@MariuszK, post #1222

ile kosztowala ta karta z riserem i ROMem w ostatniej edycji ? na alledrogo stoi za 450 pln a na pierwszej stronie tego watku widze cene za karte z romem 200 pln + riser
Wiem że to było ponad 2 lata temu dlatego chciałem sie dopytac czy ostatnia seria tak podskoczyla z cena ?
[#1224] Re: Savyna68K

@goolash, post #1223

Byli tacy co i za 620PLN oferowali.
[#1225] Re: Savyna68K

@MariuszK, post #1224

Witam czy gdzies mozna kupic ta karte od reki?niebawiac sie w portale aukcyjne moze ma ktos namiary na produceta z gory dziekuje i pozdrawiam
[#1226] Re: Savyna68K

@yogus1982, post #1225

Stać Cię??
[#1227] Re: Savyna68K

@polutuje, post #1226

Tak za normalne pieniadze kupie
[#1228] Re: Savyna68K

@yogus1982, post #1227

Witam wlasnie dotarla do mnie nowka sztuka ale jedna zecz mi sie na karcie nie podoba widac na zdjeciu karty czy to jest oki?czy bedzie uszkodzona? oraz niebardzo wiem gdze mam podlaczyc ten kabelek ze zdjecia https://tufotki.pl/svBfg
[#1229] Re: Savyna68K

@yogus1982, post #1228

wysłów się poprawnie, powoli i pełnym zdaniemOK
[#1230] Re: Savyna68K

@yogus1982, post #1228

Brakuje kondensatora - musiał by to sprawdzić ktoś kto ma ma Savynę - czy to tak ma być. Albo ktoś zapoda zdjęcie od spodu PCB to się dowiemy - czy przez nieuwagę nie został wlutowany.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem