[#1] Expansion Slot dla CD32
Kolejna nowa zabawka wychodząca z mojego biurka ;)



Jest to prototyp płytki pozwalającej podłączyć rozszerzenie dla CD32 oraz wyprowadzenie sygnału RGB do monitora LCD za pomocą gniazda VGA. Sygnał w gnieździe ma 15kHz lub tyle ile wyprodukuje ustawiony tryb graficzny w CD32. Dodatkowo sygnały RGB są puszczone przez wzmacniacz, co powinno zapewnić lepszą jakość sygnału.

Tu znajduje się krótki film (uwaga gra muzyczka ) pokazujący jak wygląda zamontowaną płytkę w CD32 oraz podłączony monitor LCD do gniazda VGA.

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2017 16:45:12 przez spidi
[#2] Re: Expansion Slot dla CD32

@spidi, post #1

Lubie te wszystkie dodatki do cd32 :))))
Może pokusisz się o wydanie 040 dla cd32 ? ;)

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2017 17:01:11 przez mikecios
[#3] Re: Expansion Slot dla CD32

@spidi, post #1

Świetne wieści!
Wiadomo coś nt. kosztów?
[#4] Re: Expansion Slot dla CD32

@spidi, post #1

OK
[#5] Re: Expansion Slot dla CD32

@spidi, post #1

Świetna robota
[#6] Re: Expansion Slot dla CD32

@spidi, post #1

Napiszę krótko - Wypas szeroki uśmiech
[#7] Re: Expansion Slot dla CD32

@spidi, post #1

To może to taki mały wstęp do vampire32 ? ;))))))) oj chcialbym ;))))))
[#8] Re: Expansion Slot dla CD32

@spidi, post #1

Elegancko to wygląda! A planujesz jakaś kartę na to drugie rozszerzenie?

No i chciałem zapytać o kabel jaki masz obok chinczy. Gdzie mogę taki kupić?

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2017 18:51:29 przez Jield
[#9] Re: Expansion Slot dla CD32

@spidi, post #1

Pisałbym się na jedno takie rozszerzonko :)

Pytanie - dlaczego na wb masz 1mb chip - 1mb other? Czy to na pewno z CD32 filmik?
[#10] Re: Expansion Slot dla CD32

@spidi, post #1

Fajne to:). Jak się pojawi w RetroAmi nabędę niezwłocznie. Planujesz coś dorobić do tego expansion portu? Choćby marne 8 mega fastu i kontroler hdd:)?
[#11] Re: Expansion Slot dla CD32

@baderman, post #9

Pytanie - dlaczego na wb masz 1mb chip - 1mb other? Czy to na pewno z CD32 filmik?

Tak to CD32, tak mi wyświetla na systemie odpalonym z CD.

Powoli będzie się szykowała produkcja tej płytki.
Jako dodatek powstanie później karta z ramem i kontrolerem dysku podłączana za pomocą tej przejściówki.
[#12] Re: Expansion Slot dla CD32

@Jield, post #8

Elegancko to wygląda! A planujesz jakaś kartę na to drugie rozszerzenie?

Będzie ram z kontrolerem dysku.

No i chciałem zapytać o kabel jaki masz obok chinczy. Gdzie mogę taki kupić?

To jest kabel do zasilania CD32 z pecetowego zasilacza.
[#13] Re: Expansion Slot dla CD32

@spidi, post #11

Jako dodatek powstanie później karta z ramem i kontrolerem dysku podłączana za pomocą tej przejściówki.


Wypas! Nie myślałeś, żeby wyprowadzić jeszcze jakieś złącze? Cokolwiek - serial/parallel? Można by podłączyć plipboxa dzięki temu :). Choć pewnie jeszcze lepszy byłby port zegara na płytce z kontrolerem.
[#14] Re: Expansion Slot dla CD32

@spidi, post #1

Robi wrażenie! OK Wow!
[#15] Re: Expansion Slot dla CD32

@spidi, post #12

Nie no to super! A myślałeś coś o możliwości podpięcia FDD? Bo jak będzie dysk, to fajnie było by, żeby np wb3.1 z dyskietek zainstalować. Pytanie też, czy takie combo da radę na zasilaczu oryginalnym.
[#16] Re: Expansion Slot dla CD32

@spidi, post #11

Świetna robota takiego czegoś właśnie brakowało.
Ja chętnie bym kupił 2 szt. PCB jak tylko będzie taka możliwość.
[#17] Re: Expansion Slot dla CD32

@Koyot1222, post #14

Robi wrażenie! OK Wow!

To następna Wasza gra na CD32 z fastem szeroki uśmiech
[#18] Re: Expansion Slot dla CD32

@spidi, post #17

Masz WIELKI DAR, i moim zdaniem powinieneś go wykorzystać maksymalnie do możliwości - czyli rozszerz tę płytkę o pozostałe elementy, co planujesz i potem rzuć na rynek i zgarnij miliony :) (nie baw się w produkcyjną drobnicę skoro masz inną wizję ;) )
Tego Ci życzę i PEŁEN SZACUN z mojej strony :)
[#19] Re: Expansion Slot dla CD32

@spidi, post #1

Kupuje jak tylko będzie. A jak wyjdzie FAST Ram i kontroler HD/CF, to już teraz mogę wpłacić kasę na takie urządzenie :)
[#20] Re: Expansion Slot dla CD32

@spidi, post #17

Oooo spore pole do popisu OK
Jakiś nowy amiquake jak nic
[#21] Re: Expansion Slot dla CD32

@spidi, post #1

WIELKI SZACUN!! Raduje się serce me patrząc na to co zdolny człowiek potrafi zrobić!OK
Jeśli będzie to dostępne to poproszę jedną sztukę.

P.S. Fajny filmik. Zmontowany w iMovie?
[#22] Re: Expansion Slot dla CD32

@spidi, post #1

Czy Wicher będzie też dla CDTV?
[#23] Re: Expansion Slot dla CD32

@Jield, post #15

Nie no to super! A myślałeś coś o możliwości podpięcia FDD? Bo jak będzie dysk, to fajnie było by, żeby np wb3.1 z dyskietek zainstalować. Pytanie też, czy takie combo da radę na zasilaczu oryginalnym.

Raczej nie będę dodawał nic więcej do płytki z gniazdami. Chodzi mi o mały rozmiar płytki, a do FDD trzeba dodatkową elektronikę i gniazdo zmieścić.
[#24] Re: Expansion Slot dla CD32

@Marcin74, post #16

Świetna robota takiego czegoś właśnie brakowało.
Ja chętnie bym kupił 2 szt. PCB jak tylko będzie taka możliwość.

Do kupienia będzie jak zwykle jako zmontowane i uruchomione urządzenie.
[#25] Re: Expansion Slot dla CD32

@Tom Rain, post #18

Masz WIELKI DAR, i moim zdaniem powinieneś go wykorzystać maksymalnie do możliwości - czyli rozszerz tę płytkę o pozostałe elementy, co planujesz i potem rzuć na rynek i zgarnij miliony :) (nie baw się w produkcyjną drobnicę skoro masz inną wizję ;) )
Tego Ci życzę i PEŁEN SZACUN z mojej strony :)

Są na tym forum ludzie, którzy mają większą wiedzę w tym zakresie. Ja swoją powoli rozwijam i od czasu do czasu przekuwam w gotowe projekty. Ta płytka z gniazdami dla CD32 jest naprawdę bardzo prosta w porównaniu np. do Wichra.
[#26] Re: Expansion Slot dla CD32

@spidi, post #25

Ta płytka z gniazdami dla CD32 jest naprawdę bardzo prosta w porównaniu np. do Wichra.

Bo to rozgrzewka umysłu przed innym projektem
[#27] Re: Expansion Slot dla CD32

@spidi, post #25

Spidi - ja tylko zacytuję Mikołaja Reja "(...) że Polacy nie gęsi". Planowałem coś takiego zamówić od Kippera ale chyba się ze swojej wersji wycofał a przynajmniej wątek na ten temat na eab jest już "wygasły".

Mam natomiast pytanie - czy masz w planach dalsze rozbudowy tej płytki (o gnieździe floppa już widziałem)? Na pewno piszę się na jedną sztukę ale jeśli np. mógłbyś rozważyć dodanie portu klawiatury (np. PS2 jak ma w swojej wersji Kipper) albo inne ciekawe opcje to chętnie poczekam na wersję ostateczną. Fastem czy kartami rozszerzeń o flopa/HDD też nie pogardzimy.

Gratulacje i czekamy na nowe fajne pomysły.

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2017 22:29:54 przez jimmy
[#28] Re: Expansion Slot dla CD32

@Koyot1222, post #20

Oooo spore pole do popisu OK
Jakiś nowy amiquake jak nic

Jak Ci wstawię jakiegoś PIC32 taktowanego 200MHz jako procek wspomagający, to będziesz mógł takiego qwaka ;) zrobić, że ...
[#29] Re: Expansion Slot dla CD32

@Architect1200, post #26

Bo to rozgrzewka umysłu przed innym projektem

Hehe, umysł, to już by sobie wolne zrobił
[#30] Re: Expansion Slot dla CD32

@spidi, post #25

jest naprawdę bardzo prosta w porównaniu np. do Wichra.

No właśnie, a Wichra jak nie było tak nie ma
Te proste projekty poczekają.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem