[#31] Re: Expansion Slot dla CD32

@jimmy, post #27

Mam natomiast pytanie - czy masz w planach dalsze rozbudowy tej płytki (o gnieździe floppa już widziałem)? Na pewno piszę się na jedną sztukę ale jeśli np. mógłbyś rozważyć dodanie portu klawiatury (np. PS2 jak ma w swojej wersji Kipper) albo inne ciekawe opcje to chętnie poczekam na wersję ostateczną. Fastem czy kartami rozszerzeń o flopa/HDD też nie pogardzimy.

Jak już to mógłbym wstawić Suma na tę płytkę, ale przy tych rozmiarach jest za mało miejsca, a w Sumie jest kilkanaście elementów.
[#32] Re: Expansion Slot dla CD32

@Dziubek, post #30

No właśnie, a Wichra jak nie było tak nie ma
Te proste projekty poczekają.

Cierpliwości, to musi chwilę potrwać. Przecież nikt za mnie nie przetestuje procków na jakiej częstotliwości pracują stabilnie
[#33] Re: Expansion Slot dla CD32

@spidi, post #31

Chłopaki myślą już o FPGA dla CD32. Czas szybko leci, pomyśl o tym, za nim wszyscy nie zdziadzieją i jak to się mówiło w latach-90-tych - "nasze Amigi 500 ulegają biodegradacji".
Jak się okazało, nie tylko A500 nie uległy "tejże degradacji", to tym bardziej nie uległy A1200/4000/CD32.
...jednak my już jej ulegamy, bo ten sprzęt nas przeżyje, wbrew pecetowcom. OK
[#34] Re: Expansion Slot dla CD32

@spidi, post #28

He he, ja to mogę sobie co najwyżej nawet i Unreala 3... Narysować
[#35] Re: Expansion Slot dla CD32

@spidi, post #1

Świetna sprawa, kolejny kawałek fajnego sprzętu dla naszych Amig i to rodzimej produkcji OK
[#36] Re: Expansion Slot dla CD32

@spidi, post #1

Mistrzostwo, piszę się na to gdy tylko wyjdzie :)
PS. To są przerobione gniazda PCI?
[#37] Re: Expansion Slot dla CD32

@dotmod, post #36

PS. To są przerobione gniazda PCI?

Tak, do budowy prototypu użyłem gniazd PCI.
[#38] Re: Expansion Slot dla CD32

@spidi, post #32

Cierpliwości, to musi chwilę potrwać. Przecież nikt za mnie nie przetestuje procków na jakiej częstotliwości pracują stabilnie

Cierpliwy jestem. Tak tylko Cię chciałem zmotywować. Wiem, że wielkie rzeczy długo się rodzą
[#39] Re: Expansion Slot dla CD32

@spidi, post #37

Chciałem jeszcze zapytać, bo jako użytkownik ProModule mam górny slot wolny i czy dało by się to jakoś wykorzystać w dobry sposób. Kontroler HDD mnie trochu średnio urządza. Są jakieś plany już wykrystalizowane?
[#40] Re: Expansion Slot dla CD32

@spidi, post #12

Będzie ram z kontrolerem dysku.


yippee

Spidi - jesteś genialny - czekam na takie rozszerzenie już chyba wieki! ;) SX32 (że o pro nie wspomnę), Sx1 trudne do zdobycia, ProModule ma swój specyficzny kontroler Elsatu, PyRamIDE powstaje latami i końca nie widać, Projekt Hermes już chyba umarł śmiercią naturalną, Terrible Fire daje nadzieje, ale jeszcze sporo trzeba będzie poczekać i pewnie Twojego rozwiązania będzie można się najpewniej i najrealniej spodziewać!

Szacun i oby bity były Ci przychylne! szeroki uśmiech

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2017 21:20:19 przez Reborn
[#41] Re: Expansion Slot dla CD32

@Jield, post #39

Chciałem jeszcze zapytać, bo jako użytkownik ProModule mam górny slot wolny i czy dało by się to jakoś wykorzystać w dobry sposób. Kontroler HDD mnie trochu średnio urządza. Są jakieś plany już wykrystalizowane?

Planuję w pierwszej kolejności kartę z ram i kontrolerem dysku, czyli to co już masz.
Teraz jakoś nic mi nie przychodzi na myśl jaką inną kartę można zrobić (o turbo z 040 można zapomnieć na chwilę obecną).
[#42] Re: Expansion Slot dla CD32

@Reborn, post #40

Powolutku projekt idzie do przodu, płytka prawie gotowa do oddania dla płytkarni. Potem uruchamianie pozostanie i dopracowywanie ;)

Terrible Fire już się "odgraża"
[#43] Re: Expansion Slot dla CD32

@spidi, post #41

Dla 040 proponuje poczytać to link gotowe rozwiązanie aby wcisnąć 040 w 030 ... czyli to co zrobił Georg dla GBA1000...
[#44] Re: Expansion Slot dla CD32

@lukzer, post #43

Będzie co przejrzeć :)
[#45] Re: Expansion Slot dla CD32

@spidi, post #37

Ale ci to równo wyszło, nawet nie zauważyłem.
[#46] Re: Expansion Slot dla CD32

@spidi, post #42

Powolutku projekt idzie do przodu, płytka prawie gotowa do oddania dla płytkarni. Potem uruchamianie pozostanie i dopracowywanie ;)


To ja dobrowolnie, zgłaszam się na beta testera, jeżeli tylko byłaby potrzeba i możliwość deklaruje wolny czas na testy, 3 CD32 gotowe do testów i płatność za prototyp ma się rozumieć
[#47] Re: Expansion Slot dla CD32

@spidi, post #42

A czy rozszerzenie będzie kolidować z przystawką FMV?
[#48] Re: Expansion Slot dla CD32

@sanjyuubi, post #45

Ale ci to równo wyszło, nawet nie zauważyłem.

Ostatnio nabrałem wprawy w przycinaniu
[#49] Re: Expansion Slot dla CD32

@BULI, post #47

A czy rozszerzenie będzie kolidować z przystawką FMV?

Samą kartę FMV będzie można podłączyć do mojego risera, ale mojej kart z ramem i hdd raczej już nie podłączysz do pełnego FMV (zabraknie slotu do podłączenia mojej karty).
[#50] Re: Expansion Slot dla CD32

@spidi, post #41

Ostatnio trafiłem na coś podobnego, tylko z wyjściem ps2 na klawiaturę + FDD.

[#51] Re: Expansion Slot dla CD32

@Jield, post #50

nooo klawiaturę to masz i bez takiego expanson, no chyba ze tu mozna od razu pakowac zwykle ps2, ciekawe na co ta podstawka ?
[#52] Re: Expansion Slot dla CD32

@Jield, post #50

To jest od kippera, po tym jak załatwił parę sztuk tych złączy, kontakt na ich temat się urwał.
[#53] Re: Expansion Slot dla CD32

@spidi, post #49

Oryginalne złącza dla CD32 już są szeroki uśmiech Brakuje jeszcze płytek i ruszamy z produkcją.

[#54] Re: Expansion Slot dla CD32

@spidi, post #53

OK
[#55] Re: Expansion Slot dla CD32

@spidi, post #53

Miodzio - to tak jak pisałem wcześniej - zamawiam jedną sztukę jeśli nie planujesz dalej rozbudowywać tej płytki o dodatkowe elementy.
[#56] Re: Expansion Slot dla CD32

@jimmy, post #55

Do risera nie będę już nic więcej dodawał.
Za jakiś czas powstanie karta z ramem i kontrolerem dysku i coś jeszcze pewnie wsadzę do niej.
[#57] Re: Expansion Slot dla CD32

@spidi, post #53

Wow! Szczękopad! OK
[#58] Re: Expansion Slot dla CD32

@spidi, post #56

To będzie jakaś lista, czy spokojnie czekać aż się pojawi w retroami?
[#59] Re: Expansion Slot dla CD32

@fazior, post #58

To będzie jakaś lista, czy spokojnie czekać aż się pojawi w retroami?

Będzie w "normalnej" (czyli bez listy) sprzedaży.

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2017 13:49:29 przez spidi
[#60] Re: Expansion Slot dla CD32

@spidi, post #53

brawo! pokłony
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem