[#1] Settlers 2? Za ch...iny!
Witam. Mam niejaki problem z odpaleniem Settlers 2 pod Mackiem. Probowalem juz kilku wersji (w tym ponoc dzialajacej na 100%) - patchowanej, niespatchowanej. Pod Shapim, Fusion (wiem wiem, pod Fusion nie chodzi ;). Demo oczywiscie odpalam bez problemu. Jakies sugestie?... Ktokolwiek? :)

Konfig: 040/40, Quadra 950, 48 MB FAST (z czego 29,5 do uzytku Macka), System 8.0, Fusion 3.2, Shapi 3.11 bodaj.

[#2] Re: Settlers 2? Za ch...iny!

@recedent, post #1

Mi Settlers II chodza i na SS i na Fusionie. Na 040 + AGA
[#3] Re: Settlers 2? Za ch...iny!

@recedent, post #1

Jezeli uzywasz karty graficznej, to odpal Shape Shiftera w rozdzialce 800x600 lub 640x480 8bit. W wyzszych rozdzialkach nie dziala (co do bitow to nie pamietam, ale przy 15 bit tez chyba nie chodzi, nie mam jak teraz sprawdzic).
[#4] Re: Settlers 2? Za ch...iny!

@sordan, post #2

Kurka, no to ja juz nie wiem o co chodzi. Jesli mozesz - przyslij na priva plik wykonywalny (albo chociaz podaj wielkosc, to bede wiedzial na czym stoje - czy mam nie te wersje, czy pokrzaczylem konfig maka). :(

[#5] Re: Settlers 2? Za ch...iny!

@recedent, post #4

Hmm... a ktos inny moglby mi podac ten plik, albo jego wielkosc (opcja GetInfo pod Makiem)?

[#6] Re: Settlers 2? Za ch...iny!

@recedent, post #1

Pamietam , ze jak mi jakas gra nie chodzila pomoglo powiekszenie wykorzystywanej pamieci , wlasnie w oknie GetInfo , moze w tym przypadku tez pomoze.
[#7] Re: Settlers 2? Za ch...iny!

@Pawelek, post #6

Ma ustawione minimum na 10 MB, preferred na 16. Zmienilem minimum na 16 i nic nie pomoglo :(
[#8] Re: Settlers 2? Za ch...iny!

@recedent, post #7

Recent news: Mam te sama wersje co Sordan, mimo to nie dam rady jej odpalic. Probowalem pod SS, Fusion, bez zwieszek, ze zwieszkami, pod systemem 8.0 i 7.6.1 oraz ze zwiekszonym przydzielaniem pamieci. Ktos ma jeszcze jakies pomysly? (pierwszego, ktory napisze "kupic prawdziwego maka" powiesze za jadra :D )

[#9] Re: Settlers 2? Za ch...iny!

@recedent, post #8

Podaj jakis serwer, to wysle ci moj system, mozliwe ze cos nie tak masz w systemie, a moze masz jakis dziwny rom?
[#10] Re: Settlers 2? Horror continues

@Andrzej Drozd, post #9

Myslalem o tym... Ale skoro nie dziala ani pod 8.0, ani pod 7.6.1, wyprobowane zarowno z romem 1 MB, jak i 512k... Przeciez WSZYSTKO nie moze byc spieprzone?! :(
[#11] Re: Settlers 2? Za ch...iny!

@recedent, post #1

A zna ktos jakiegos system-monitora na Maka 68k? Bo to cholerstwo nawet kodu bledu nie zglasza - po prostu bezczelnie sie nie uruchamia - twardy mieli przez 2 sekundy i nic...

[#12] Re: Settlers 2? Za ch...iny!

@recedent, post #11

Nie uzywalem nigdy monitora pod SS. Tak sobie jeszczepomyslalem...jaki masz procek 040/40? Jezeli jestes na 100% przekonany ze to nie system, to moze wersja procesora?
[#13] Re: Settlers 2 - nie popuszcze :D

@Andrzej Drozd, post #12

Hmm... nie zebym byl super pewny systemu, ale to wysoce nieprawdopodobne. Procek to chyba 68040RC40, zdaje sie ze takie montowali na Apollach. Niestety, sprawdzic nie moge, bo obudowany na amen :S BTW: Wiadomo cos o niekompatybilnosci Maka z okreslonymi typami procka 040? Ciagle wydaje mi sie, ze bladze i ze cos mi umknelo... :(

[#14] Re: Settlers 2 - nie popuszcze :D

@recedent, post #13

Wydaje mi sie ze teraz nalezy zaapelowac do innych uzytkownikow Apollo czy u nich ta gra dziala. Znam jedenego i jak bede cos wiedzial to dam znac. Wczesniej wspominalem ze Sordan mial Apollo, jednak uzywal Blizzarda z 040.
[#15] Re: Settlers 2? Za ch...iny!

@recedent, post #1

chyba musi byc włączony napęd CD i płytka w środku

[#16] Re: Settlers 2? Za ch...iny!

@rzooko, post #15

Chodzi Ci o oryginalna plytke z Settlers 2?
[#17] Settlers 2 i Apollo 1240

@Andrzej Drozd, post #14

Mysle, ze juz dojrzalem do tego apelu: Drodzy posiadacze Apollo 1240/40 emulujacy Macintosha! Jesli udalo sie Wam odpalic gre "The Settlers 2" dajcie znac.

[#18] Re: Settlers 2? Za ch...iny!

@recedent, post #1

Witam!
Emulowanym Mackiem bawilem sie dawno temu i nie mialem zadnych problemow z uruchomieniem dema Settlersow2 wlasnie na Apollo 40/40 + 32Mb Ram...
Uzywalem SS 3.10, 1Mb rom i co do systemu to pamietam tyle, ze mialem HDF z jakas tam wersja i od razu z tym demo Settlersow...
Nie jestem pewny ale byc moze jeszcze to bym gdzies znalazl.

Wracajac do sedna sprawy... moze rozchodzi sie o Extensions???
Moze tam masz cos za duzo albo za malo? Znajdz w guide z ktorym klawiszem uruchamia sie MacOS bez rozszerzen...

Sprobuj w ten sposob moze sie uda...

Pozdrawiam:
Toki
[#19] Re: Settlers 2? Za ch...iny!

@toki, post #18

W morde ja tez mialem taki problem na a1200 PPc 166/040 25 demo ni razu nie wstalo, ze zwieszkami, bez zwieszek-nic pustka:)
[#20] Re: Settlers 2? Za ch...iny!

@toki, post #18

HDF z jakas tam wersja i od razu z tym demo Settlersow...


System ten o ile pamietam byl w wersji 7.1.1, a plikopartycja z nim i demo wersja The Settlers 2 znajduje sie na ktorejs z plyt ACS i MacSoft1
[#21] Re: Settlers 2? Za ch...iny!

@toki, post #18

Hmm... Watpie, zeby chodzilo o zwieszki. Moze w moim 8.0 mam lekko niestandardowe extensions, ale probowalem odpalac z nimi i bez nich, w tym rowniez caly system z plikopartycji z systemem 7.6.1 (ze standardowym zestawem zwieszek, oraz bez zwieszek). Chyba problem tkwi gdzie indziej.

Co do demowki - dzieki, ale demo chodzi u mnie bez problemow. I to wlasnie mnie zastanawia...

[#22] Re: Settlers 2? Za ch...iny!

@recedent, post #1

Jeszcze jedno. Czy probowales wersji EXE? Chodzi mi o to abys sam sobie zainstalowal ta gre. Moze to bedzie rozwiazaniem tego problemu (lub system ci powie dlaczego nie mozna zainstalowac, itp.).
[#23] Re: Settlers 2? Za ch...iny!

@Andrzej Drozd, post #22

Nie, ze wszystkich moich zrodel mialem tylko wersje spakowana StuffIt'em. Masz moze jakies wskazowki skad zdobyc taka instalke?

[#24] Re: Settlers 2? Za ch...iny!

@recedent, post #23

W;asnie chodzi mi o wersje ze Stuffita czyli .sit. To ta wersja sie nie instaluje po rozpakowaniu? Napisales tez ze miales wersje "tylko" ze StuffIta. Hmm to moze podeslac juz zainstalowana na plikopartycji (dla ShapeShiftera)
[#25] Re: Settlers 2? Za ch...iny!

@Andrzej Drozd, post #24

Nie, moja wersja sie nie instalowala. Po rozpakowaniu archiwum .sit otrzymalem katalog z zainstalowana gra. Gdybys mogl jakos podrzucic plikopartycje (albo wersje ktora sie instaluje) bylbym dozgonnie wdzieczny :D

[#26] Re: Settlers 2? Za ch...iny!

@sordan, post #2

Jak się robi lepszych żołnierzy
[#27] Re: Settlers 2? Za ch...iny!

@recedent, post #1

Mam podobny problem jak kolega - zarówno na uae jak i na amidze. Pod Shapem. Mam plikopartycje z systemem, rom i plikopartycje z settlersem od kolegi AmiChrisa - u niego na Basilisku działa. Podejrzewam więc że to wina ShapeShiftera. Fusiona nie tkne bo ma jakieś przygłupawe GUI. Tak więc może ktoś komu udało się odpalić Settlersa 2 na ShapeShifterze podesłałby mi prefsy albo najlepiej całego Shape'a bez romu, videodriverów itp. ?

[#28] Re: Settlers 2? Za ch...iny!

@Adrian, post #26

Sami sie robia jak masz zloto w straznicach.
[#29] Re: Settlers 2? Za ch...iny!

@Malin, post #27

Działa bez problemow :)
1) z tym, ze trzeba odpalac z ikonki sava, a nie programu glownego - takie cos mi sie przypomina.
2) w preferencjach ss trzeba wylaczeyc bezposredni odczyt wskaznika myszki (albo wlaczyc nie pamietam)
3) jak obydwa sposoby zawioda to zagadaj na priv

[#30] Re: Settlers 2? Za ch...iny!

@11MASTEr, post #29

A jak nie mam żadnych Savów?

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem