[#31] Re: Settlers 2? Za ch...iny!

@Malin, post #30

Teraz jak 11Master pisze to rzeczywiscie gdzies,kiedys byl przepisa aby uruchamiac z savea bo pierwsza plansza chyba nie dzialala.

Tak mnie dziala na macos 7.5.5,pozdro :)

[#32] Re: Settlers 2? Za ch...iny!

@recedent, post #8

A jak Ci kobieta powie, żebyś kupił Maka? Kobiety zwykle nie mają jąder...

[#33] Re: Settlers 2? Za ch...iny!

@Lord_10up, post #32

Kobita nie powie "kup maka", bo nie wie co to. Kobita powie "kup PC". A wlasciwie juz powiedziala :D
[#34] Re: Settlers 2? Za ch...iny!

@AmiChris, post #31

My chcemy save'y! My chcemy save'y! :D (co prawda to było 2 lata temu, ale pograc mi sie chce dalej)
[#35] Re: Settlers 2? Za ch...iny!

@recedent, post #33

Znaczy sie jeśli powiedziała "kup PC" to już jest dobrze, bo chociaż wie, że istnieją inne komputery... mogła powiedzieć przecież "kup komputer" z myślą o PC.

[#36] Re: Settlers 2? Za ch...iny!

@Lord_10up, post #35

W rzeczywistości powiedziała "kup normalny komputer", co mój mózg ocenzurował na "kup PC" :). A ja i tak mam nienormalny :D
[#37] Re: Settlers 2? Za ch...iny!

@recedent, post #36

I bardzo dobrze, ale masz "Normalny komputer" a Kobicie kupiłeś "nienormalny". Tak lepiej brzmi:) Albo jeszcze inaczej- Ty masz komputer, a ona sprzęt do emulowania Amigi:)

[#38] Re: Settlers 2? Za ch...iny!

@recedent, post #34

zebym ja wiedzial gdzie ten dziad zapisuje savey :/.
Ps. nadal jestem na 1 levelu:)

[#39] Re: Settlers 2? Za ch...iny!

@Malin, post #27

>Fusiona nie tkne bo ma jakieś przygłupawe GUI

... i na Twoim konfigu (aga) chodzi lepiej (szybciej, stabilniej).
[#40] Re: Settlers 2? Za ch...iny!

@recedent, post #36

A udało ci się odpalić Settlers2 na tym nienormalnym komputerze? (zakładam że jest nim amiga )

[#41] Re: Settlers 2? Za ch...iny!

@kempy, post #39

Udało mi się uruchomić i rzeczywiście rulez :)

[#42] Re: Settlers 2? Za ch...iny!

@recedent, post #1

Czas ożywić temat - ma ktoś savy do macowego Settlersa 2? ;)

[#43] Re: Settlers 2? Horror continues

@recedent, post #10

Działa pod Windowsowym Bazyliszkiem, niektórym wrednym mofcom działa też na Bazyliszku mosowym. U mnie na windowsowym działa, ale na tych samych plikach (gra, rom, system itd.) nie chce chodzić ani na Fusionie ani na SS. Próbowane na Amidze, UAE, Amithlonie. Wina musi leżeć po stronie Fusion/SS. Bazyliszek na windzie ma przydzielone 16 mb a na UAE przydzielałem nawet 128 mb maciowi i nic nie dawało. Wredna, anty amigowa gra :).

[#44] Rozwiązanie problemu z Settlers 2

@recedent, post #1

Zapewne kolega Recedent nie ma cdromu w amidze, lub mac go nie widzi. I tu tkwi problem. Aby gra się odpaliła w MacOsie musi być obecny cdrom. Może być nawet pusty, byleby był widziany napęd - testowane na Amithlonie + SS. Z Cdromem rusza, bez cdromu pustka. Tylko tutaj nasuwa się następny problem - w mojej ami nie mam cdromu i raczej mieć nie będe (zasilanie). Jak więc stworzyć "wirtualny" cdrom żeby zobaczył go macos? Próbowałem VirtualCD ale niestety maczek go nie widzi i ma on jakieś kosmiczne unity - 2685xxxxx - gdzie x-y są inne za każdym uruchomieniem amigi. Chodzi tylko o samą obecność "napędu" w AOS, oraz tak żeby mac go "zobaczył". Może jakieś mountlisty? A może jest jakis emulator cdromu na macosa (to byłoby najlepsze wyjście)?

[#45] Re: Rozwiązanie problemu z Settlers 2

@Malin, post #44

Do montowania wirtualnego cdromu używam filedisk.device a unit to nazwa pliku iso wraz ze ścieżką dostępu, jeśli w SS jest wybór unitu tylko cyfrowy to nici z tego sposobu.
[#46] Re: Rozwiązanie problemu z Settlers 2

@Sylwester, post #45

Jest wybór tylko cyfrowy - próbowałem wklepywać "literki" i błyska ekran. W VirtualCD też jest filedisk.device. A nie można stworzyć "cdromu" odpowiednią mountlistą? Czy pozostaje tylko podłączenie cdromu?

EDIT: W Fusionie jest pare opcji odnośnie emulacji cdromu. Muszę to dokładniej sprawdzić.



Ostatnia modyfikacja: 05.09.06 23:10
[#47] Re: Rozwiązanie problemu z Settlers 2

@Malin, post #44

Kłopot w tym, że mam... Tylko że nie ustawiłem Shapiego żeby go widział. Ale pod Fusionem CD-ROM mi działał, a Settlersi nie. Ki diaboł?

Ale swoją drogą... Pogmeram jeszcze w ustawieniach. Może coś jednak tkwi w "tropie CD"? Tylko muszę do domu wrócić.

[#48] Re: Rozwiązanie problemu z Settlers 2

@recedent, post #47

Czy znalazłeś może rozwiązanie? Wracam do tematu odpalenia Settlers II pod Fusion z okazji posiadania Warpa 1260 i za nic nie chce się uruchomić (próbowałem różnych wersji), a demo owszem 😉
[#49] Re: Rozwiązanie problemu z Settlers 2

@Jacques, post #48

Niestety nie pamiętam, to historia sprzed 15 lat. W międzyczasie "problem Settlersów 2" się rozwiązał w ten sposób, że na MorphOSie pod Basiliskiem II albo DosBOXem chodzą bez problemu, a nawet natywnie (Back to the Roots). ¯\_(ツ)_/¯
[#50] Re: Rozwiązanie problemu z Settlers 2

@recedent, post #49

ja ogrywałem Settlers 2 na Fusion bo chodził płynniej i lepiej na mojej Apollo 040 i Karcie graficznej PicolloSB64. I z tego co pamiętam to na fusion aby odpalić była to kwestia ustawienia palety kolorów.
[#51] Re: Rozwiązanie problemu z Settlers 2

@recedent, post #49

No tak, też mam pod MorphOSem, ale chciałem po latach rozprawić się z tym tematem tak dla zasady

Co do kolorów i rozdzielczości to nic nie udało mi się wskórać. 640x480 (rozdzielczość emulowanego Maca) w 256 kolorach powinna być OK. Więcej bitów koloru też nic nie daje...

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2021 00:22:29 przez Jacques
[#52] Re: Rozwiązanie problemu z Settlers 2

@Jacques, post #51

U mnie chodziło z wyłączonymi rozszerzeniami (extensions). Spróbuj czy tak się nie odpali, trzymało się chyba [ALT] przy starcie systemu.
[#53] Re: Rozwiązanie problemu z Settlers 2

@Solo Kazuki, post #52

Zdaje się, że jednak [SHIFT].
[#54] Re: Rozwiązanie problemu z Settlers 2

@recedent, post #53

Tak, Prawy SHIFT ok, racja

Ostatnio też musiałem sobie przypomnieć jak uruchomić S2 pod AmiMACkiem.
Nie wiem jak w przypadku wersji demo, ale moja wersja wymagała zmapowania fizycznego napędu CD-ROM pod emulatorem (w napędzie nie musi być włożona płyta) i to pomogło ok, racja

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2021 09:12:21 przez BULI
[#55] Re: Rozwiązanie problemu z Settlers 2

@BULI, post #54

Nie mam fizycznego napędu CD w Ami... Pozamiatane?
[#56] Re: Rozwiązanie problemu z Settlers 2

@Jacques, post #55

to zainstaluj jakis wirtualny
[#57] Re: Rozwiązanie problemu z Settlers 2

@Jacques, post #55

Albo po prostu jakiś kup(chyba, że nie stać Ciebie)... Skoro używasz tego oprogramowania, to prawdopodobnie masz jakiś kontroler IDE czy SCSI...

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2021 12:32:42 przez pgru2
[#58] Re: Rozwiązanie problemu z Settlers 2

@pgru2, post #57

Podłączanie prawdziwego CD-ROMu do A1200 nie jest dla mnie opcją. Nie jest mi potrzebny i nie chciałbym takiej rzeźby jak robiono w latach '90 i na początku '00 z wyprowadzaniem taśmy, itp. Spróbuję emulacji napędu z któregoś pakietu emulatorów CD32 (SimCD32 i bodaj Squirell), ale czytając starsze wpisy w tym wątku, nawet CD u niektórych może nie pomóc a przyczyna niedziałania S2 jest mocno niejasna (ani CD, ani paleta 256 kolorów nie dawała sukcesu).



Ostatnia aktualizacja: 13.04.2021 12:51:25 przez Jacques
[#59] Re: Rozwiązanie problemu z Settlers 2

@Jacques, post #58

A uruchomienie "na czysto"? U mnie działało i żadnego CD nie zakładałem.
[#60] Re: Rozwiązanie problemu z Settlers 2

@Solo Kazuki, post #59

Spróbuję wieczorem bez extensions, a masz może jeszcze wersję, która Tobie zadziałała?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem