[#61] Re: Shapeshifter na 68020

@swinkamor12, post #49

Tak mac os klasyczny to był jakiś totalny archaizm z jego przydzielaniem pamięci

I tak i nie. W ten sposób masz ochronę pamięci bez ochrony pamięci, bo procesy nie powłażą sobie w szkodę i masz jakiś pseudo- multitasking. A system nadal pozostaje "lekki", prawie jak AmigaOS ale znacznie stabilniejszy.

Mnie tam to pasuje. Nigdy nie miałem wygórowanych oczekiwań co do systemów operacyjnych - ot uruchamiaczka do programów. Im mniej zżera zasobów i truje dupę tym lepiej.
[#62] Re: Shapeshifter na 68020

@recedent, post #56

Jest różnica między jakoś używałem a nadaje się do pracy.
Ja tam skończyłem z AGA w 1996. Nie dało się w 640x480 256 kolorów nie interlace nawet ikonek na workbenchu przesuwać.
Z kartą graficzną na Amidze Photoshop działał całkiem nieźle.
800x600 15 bit nie interlace to było to.
Nawet dzisiaj ujdzie wtedy w 1998 to był wypas.
[#63] Re: Shapeshifter na 68020

@swinkamor12, post #62

Nie dało się w 640x480 256 kolorów nie interlace nawet ikonek na workbenchu przesuwać.


To się robiło 64 kolory. A MacOS działał w 256.
[#64] Re: Shapeshifter na 68020

@recedent, post #63

Ale o to właśnie chodziło żeby to było 640x480 256 kolorów nie interlace a nie mniej.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem