Wątek zamknięty
[#1231] Re: Głupota w Czechach

@Vato, post #1227

Ciekawe... bo ja czytam np. że:
Zgadzam się, i owszem, z tym że to wybitny naród jeśli chodzi o poziom literatury czy sztuki filmowej natomiast oburza mnie i obraża-będąc szczerą- Pana afirmacja i wynoszenie ich do poziomu na jakim ich Pan postawił. Jestem Polką i mieszkam w Czechach od lat z racji wykonywanej pracy. Mam też za męża Czecha i jestem można powiedzieć szczęśliwą mężatką. Chciałam zaznaczyć – nie chcąc budować nienawiści, że Polacy przez samych nas są narodem niedocenianym. Czesi to złośliwi, aroganccy egoiści. Ta miłość nasza do nich jest zupełnie nieodwzajemniona. Uważają nas za naród zacofany i szczerze mówiąc mają o nas pojęcie takie trochę jak my o Rosjanach.

Dla przykładu może Pan się przewrócić kiedyś na ulicy w Czeskiej Republice i żaden Czech Panu ręki nie poda. (Przykład bardziej metaforyczny :) )

Każdy żyje sam dla siebie. Jest w tym straszliwie smutny czarny. Z natury jestem podróżnikiem i tak też po zwiedzeniu świata żeglując po nim i mieszkając w wielu krajach, nie spotkałam ludzi tak złośliwych, tak nietowarzyskich i zamkniętych na inny rodzaj kultury, czy w ogóle na innego człowieka. To taka trochę niemiecka mentalność, tyle że Niemcy są dużo bardziej żywiołowi, pomocni i przyjacielscy. Nie rozumiem Pana zachwytu. Przysięgam.

Naprawdę mocno się zastanawiam i nie mogę zrozumieć. Proszę odwiedzić np. Cieszyn lub którekolwiek miasto przygraniczne. Polska strona, która tętni życiem każdego dnia i czeski Cieszyn – miasto „widmo” jak reszta zresztą od Północy Czech aż po granice Austrii.

Nie jestem praktykującą katoliczką i nie chodzę do kościoła. Ale wydaje mi się że to nie wiara w Boga powoduje różnice między nami ale raczej zwykła inteligencja emocjonalna i to że potrafimy współczuć drugiemu człowiekowi, że kieruje nami zupełnie coś innego niż miłość do samego siebie. Mamy szacunek do drugiego człowieka, którego, przepraszam ale Czesi zdają się nie posiadać. Dlatego może ulice w Polsce pełne są ludzi, którzy potrafią ze sobą współistnieć inteligentnie, rozmawiać i wymieniać poglądy. Czesi mogą nam zazdrościć wielu rzeczy.
Ciekawe, bo ja np. czytam że:
Jestem głęboko oburzona tą nieświadomością Polaków o prawdziwej opinii jaką mają na nasz temat Czesi. „Chcemy more v misto Polska” to ni tylko konto na Facebooku ale ich szczera opinia na temat sąsiadów. Czeskie dzieci uczone są niechęci i rezerwy do drugiego człowieka. Za co ta sympatia przeogromna pytam?

Cytaty z ulicy, szkoły, podwórka: „Polskie jedzenie – najgorsze na świecie” „Każdy Polak to oszust i handlarz.” „Przehandluje swój kraj”

Kocham Polskę świadomie, czasem przeklinając ją z całą jej paranoją.. i przepraszam za to, że tak przeceniłam Czechy. Cudze chwalicie swego nie znacie!!!!!!!! Po stokroć. Pozdrawiam Pana serdecznie, Proszę nie żywić do mnie urazy. To szczere uczucia Polki mieszkającej w Czechach. Czekającej na pozwolenie na budowę domu w Polsce :)


Gdzie tam widzisz np. troskę o rodzinę wśród Czechów? Ot, następny naród "szwedzki" pozbawiony głębszych idei i tradycji, sprowadzony do roli konsumenta...
[#1232] Re: Głupota w Czechach

@Dopuser, post #1231

Jak dla mnie, to Czesi są zakompleksionym narodem próbującym się dowartościować m.in. kosztem właśnie Polaków, i tyle.


Czesi się wstydzą swoich mieszkań

Wygląda na to, że nosa nie wystawiają poza Pragę i mają nikłe pojęcie o świecie, w tym sąsiadach. Żyją stereotypami...

Czeski stereotypy.


Ostatnia aktualizacja: 02.07.2016 09:32:13 przez Dopuser
[#1233] Re: Głupota w Czechach

@Dopuser, post #1232

PIS odwołuje się do najlepszych tradycji IIRP, czyli skłóci Polskę ze wszystkimi sąsiadami, a przyjaciół będzie miał daleko, jeszcze dalej, bo za wielką wodą . Zamienią "kupę kamieni" w kupę popiołów, dobra zmiana

Milos Zeman, to jest premier Czech, zaproponował referendum w sprawie wyjścia Czech z UE i NATO . Brawo Czesi! tańczący kokos

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2016 10:13:38 przez sigma2pi
[#1234] Re: Głupota w Czechach

@sigma2pi, post #1233

Ale rząd odrzucił.OK


Milos Zeman, to jest premier Czech


Aha, a czy Zeman jest aby na pewno aktualnym premierem?

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2016 10:21:09 przez Andrzej Drozd
[#1235] Re: Głupota w Czechach

@Andrzej Drozd, post #1234

Prezydentem miałem napisać, ale jak mógł odrzucić, skoro dopiero co zaproponował ?. Jak to brzmi Czexitznatoxit ?.

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2016 10:30:02 przez sigma2pi
[#1236] Re: Głupota w Czechach

@Dopuser, post #1231

Uważają nas za naród zacofany i szczerze mówiąc mają o nas pojęcie takie trochę jak my o Rosjanach.

Racja... i niestety prawda.

Dla przykładu może Pan się przewrócić kiedyś na ulicy w Czeskiej Republice i żaden Czech Panu ręki nie poda. (Przykład bardziej metaforyczny :)

No popatrz... zupełnie jak u nas.

Z natury jestem podróżnikiem i tak też po zwiedzeniu świata żeglując po nim i mieszkając w wielu krajach, nie spotkałam ludzi tak złośliwych, tak nietowarzyskich i zamkniętych na inny rodzaj kultury, czy w ogóle na innego człowieka.

Większej bzdury nie słyszałem a że mieszkałem w Cieszynie 38 lat to coś wiem mając na Czechy widok z okna i bardzo często tam imprezując.
Czesi mają wiele kultur w kraju i ludzi z nich pochodzących. Już 100 metrów za granicą znajdziesz azjatów mających własne sklepy.
Nieraz z kumplami imprezowaliśmy w czeskich lokalach i dyskotekach. Robiliśmy tam prawdziwy burdel i Czesi najwyżej nam zwracali uwagę. W Polsce gdyby Czech wszedł na dyskotekę i choćby krzywo popatrzył to by skończył pobity.
Wielki mi podróżnik i jego tolerancja hahaha! Żart.

Naprawdę mocno się zastanawiam i nie mogę zrozumieć. Proszę odwiedzić np. Cieszyn lub którekolwiek miasto przygraniczne. Polska strona, która tętni życiem każdego dnia i czeski Cieszyn – miasto „widmo” jak reszta zresztą od Północy Czech aż po granice Austrii.

A to najlepsze na koniec :)
Chyba pan podróżnik był w Cieszynie w jakieś Polskie święto że tak to widział
Nawet nie ma co komentować...
ale zgodzę się z tym żebyś przyjechał do Cieszyna i ocenił sam tą tętniącą życiem polską stronę

Polacy chodzą do Czeskiego Cieszyna nawet na basen bo lepszy, większy, tańszy, nowocześniejszy.
Tak samo jest np. z kortami tenisowymi i golfem. OK

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2016 10:44:12 przez Vato
[#1237] Re: Głupota w Czechach

@sigma2pi, post #1235

Czeski rząd szybko zareagował na propozycję prezydenta. "Członkostwo w tych organizacjach jest gwarancją stabilności i bezpieczeństwa" - przekazał rzecznik premiera Bohuslava Sobotki w oświadczeniu. "Rząd nie rozważa podjęcia jakichkolwiek kroków, które mogłyby zmienić zasady naszego członkostwa w UE i NATO. W związku z tym nie przewiduje żadnego referendum" - podkreślono.
[#1238] Re: Głupota w Czechach

@Andrzej Drozd, post #1237

Wyjątkowo szybka reakcja rządu świadczy o bardzo słabej suwerenności rządu tego kraju

https://cont.ws/post/309133

W Czechach nastroje są zarówno antyunijne i antynatowskie wg. danych tylko 1/4 Czechów popiera pozostanie w UE. Osobiście uważam, zgodnie z duchem demokracji, że skoro referendum w UK zakończyło się wyjściem, to tym samym podobne powinno zostać przeprowadzone w każdym kraju UE ok, racja . Odejście od tego zamiaru w każdym kraju z osobna spowoduje tylko powrót tego tematu ze zdwojoną siłą, za jakiś czas


Ostatnia aktualizacja: 02.07.2016 11:17:48 przez sigma2pi
[#1239] Re: Głupota w Czechach

@Vato, post #1236

mieszkałem w Cieszynie 38 lat to coś wiem


A ta Polka zamężna z Czechem mieszka 39 lat... co to zmienia?
Pokazałem ci, że Czechy nie są tak idealne jak ci się wydaje, a prawdę powiedziawszy bardzo daleko im do ideału. Dostrzegam ich zaściankowość i niskie mniemanie o sobie, ich życiu oraz odcięcie od tradycji... uprawiasz pro-czeską propagandę niczym sigm2pi prorosyjską, ot co...
przyjedź do mojej mieściny to zobaczysz jak żyją Polacy, tyle że ja mieszkam przy granicy polsko-niemieckiej, bywam często w Niemczech i takich kompleksów jak twoje nie mam. Wręcz przeciwnie. Odnoszę nawet wrażenie że tacy Niemcy nam zazdroszczą swobody i energii choćby, pomimo że mają lepsze drogi czy baseny...

Cudze chwalicie, swego nie znacie! Kolejny z pedagogiką wstydu, kuźwa...

Dedykowane Vato:

Westchnął cicho nasz koziołek
i znów poszedł biedaczysko
po szerokim szukać świecie
tego co jest bardzo blisko.





Ostatnia aktualizacja: 02.07.2016 11:22:27 przez Dopuser
[#1240] Re: Głupota w Czechach

@Dopuser, post #1239

uprawiasz pro-czeską propagandę niczym sigm2pi prorosyjską, ot co...


Bredzisz piSSowska tubo, a propagandę to uprawiasz proPISSowską, nie propolską - nie jesteście Polską!, bo jeżeli chodzi o wzajemne animozje narodowe to wynik między Polską i Czechami jest 1:1 . Klepanie banałów o tym jak ktoś komuś na ulicy nie poda ręki żeby pomóc to zachowaj dla siebie i swoich piSSowskich pobratymców.

Prawda jest taka, że Milos Zeman potrafi powiedzieć coś co pisdzielcowym, baa, żadnym politykom w Polsce (bo nie napiszę polskim) nawet przez gardło nie przejdzie vide sprawa Ukrainy, a poza tym ma gdzieś piSSowskie plany budowania koalicji wojennej przeciw Rosji, tu Was boli najmocniej piSSdzielcy

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2016 11:29:35 przez sigma2pi
[#1241] Re: Głupota w Czechach

@sigma2pi, post #1240

Gdybyśmy w 1939 mieli taką "koalicję wojenną przeciw ZSRS" z sąsiadami to może udałoby się wojny uniknąć
[#1242] Re: Głupota w Czechach

@recedent, post #1241

A to Polskę w 1939 napadło pierwej ZSRR, czy ZSRR weszło kiedy wszystko było już przesądzone?, przecież Polska miała swego rodzaju koalicję z Niemcami - przy cichej aprobacie państw europy zachodniej, przynajmniej do marca 1939 to był sojusz na przyjaznej stopie, w obliczu wspólnego wroga tj. ZSRR ok, racja . Pakt R-M został podpisany 23 sierpnia 1939r, czyli na kilka dni przed, kiedy absolutnie nic nie było w stanie powstrzymać napaści Niemiec na Polskę itd., to był akt politycznej trzeźwości Stalina..., dla ZSRR nie były wrogiem Niemcy, do 22 czerwca 1941r., dla USA nie były wrogiem jeszcze dłużej..., USA przystąpiło ostatnie do wojny . Ciekawa była też postawa Czechów, ale wiadomo dlaczego , natomiast najciekawsza była postawa Francji i Anglii, nie chodzi wcale o brak pomocy 1 września, ale prowadzoną politykę jeszcze na długo przed 1 września... Prawdą jest natomiast niezaprzeczalną, że za katastrofę we wrześniu najbardziej odpowiada rząd/rządy IIRP i spychanie tutaj odpowiedzialności świadczy tylko o braku dojrzałości polskich elit politycznych, wtedy i teraz, oraz każdego kto myśli podobnie.

Kompletnie pokiełbasiłeś wszystko z tej rusofobii kościelnej . Zakładam chwilową pomroczność

---

"Niemcy przeciwni wysyłaniu żołnierzy na wschodnią flankę NATO"

http://www.dw.com/pl/sonda%C5%BC-niemcy-przeciwni-wysy%C5%82aniu-%C5%BCo%C5%82nierzy-na-wschodni%C4%85-flank%C4%99-nato/a-19370408

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2016 12:28:00 przez sigma2pi
[#1243] Re: Głupota w Czechach

@Diabeł, post #1225

[#1244] Re: Głupota w Czechach

@sigma2pi, post #1242

Gdyby Stalin nie robił maślanych oczu do Hitlera (pakt Ribbentropp-Mołotow był tylko wisienką na torcie - nie wierzę, że nie masz świadomości głębokiej, wcześniejszej współpracy gospodarczej i militarnej III Rzeszy z ZSRS) to ten nie zdecydowałby się na atak. Inna rzecz, że mocarstwa tzw. "Zachodu" też pozwalały Hitlerowi na wiele, zakładając (nie bez pewnej dozy racji), że nikt inny nie będzie w stanie powstrzymać Sowietów, którzy szykują się do zwycięskiego marszu przez Europę (nie powiesz mi, że ZSRS zajął pół Polski pogranicznikami, z jakiegoś powodu mieli naszykowane bardzo liczne wojska akurat przy najszej granicy - i co jeszcze powiesz, że zmobilizowali ich w ciągu tygodnia? He he...). Czemu Stalin tyle zwlekał z atakiem na Polskę? Ano, czekał co zrobią Francja i Anglia, gdyby Niemcy uwikłały się w wojnę na dwa fronty to wszedłby w nich (i Europę przy okazji) jak w masło. Tymczasem Francja i Anglia czekały (dość przytomnie, chociaż oczywiście zdradziecko dla nas - chcieli zobaczyć jak zachowa się ZSRS)... To Stalin też czekał, czym doprowadzał Hitlera do furii, bo ten chciał szybko zająć Polskę, żeby nie zostawiać sobie odkrytych tyłów.
I nie wmawiaj mi tutaj, że bardziej dojrzałą politycznie decyzją rządu II RP byłby sojusz militarny z Hitlerem i wspólne uderzenie na ZSRS. Koalicji z Niemcami nie było (chyba tylko w głowach jakichś sowieckich politruków z wypranymi mózgami), były próby przyłączenia Polski do koalicji antykominternowskiej, ale - jak doskonale wiesz - bezowocne. Polacy po prostu nie zamierzali dogadywać się z kanaliami, tę rolę zostawiliśmy naszym miłującym pokój sąsiadom z zachodu i wschodu, a oni wypełnili ją wzorowo.
[#1245] Re: Głupota w Czechach

@sigma2pi, post #1238

No to będziecie musieli jeszcze troche popisać na czeskich portalach i zaczekać na tą podwojoną siłę.OK
[#1246] Re: Głupota w Czechach

@Dopuser, post #1239

Pokazałem ci, że Czechy nie są tak idealne jak ci się wydaje,

Po 1 nic mi nie pokazałeś bo niby jak skoro mam bogatsze doswiadczenie z narodem czeskim...
Po 2 nie pisalem że Czechy są idealne
Po 3 strasznie trolujesz a racji zero. Dyskusja jest niemożliwa.
Po 4 z Niemcami też się znam bywam w Berlinie dosyc czesto, mam tam rodzinę oraz przyjaciół Niemców nie potwierdzam żeby nam zazdroscili czegokolwiek.

Generalnie nuda tu jak na pogrzebie ... nawet wierszyk nie pomaga Śpioch
[#1247] Re: Głupota w Czechach

@Vato, post #1246

Po 1 nic mi nie pokazałeś bo niby jak skoro mam bogatsze doswiadczenie z narodem czeskim...
Pokazałem ci opinię innych ludzi mających podobne doświadczenia z narodem czeskim.

Po 2 nie pisalem że Czechy są idealne

Faktycznie... pisałeś tylko że są idealne...

Po 3 strasznie trolujesz a racji zero. Dyskusja jest niemożliwa.

Weź do siebie to trollowanie, tym bardziej że przedstawiłeś wylukrowany obraz Czechów, jak sam przyznałeś wyżej.

Po 4 z Niemcami też się znam bywam w Berlinie dosyc czesto, mam tam rodzinę oraz przyjaciół Niemców nie potwierdzam żeby nam zazdroscili czegokolwiek.

Znowu chcesz trollować?
A Niemców znam od lat, był czas że współpracowałem z nimi, mam też Niemca w rodzinie... i co?



Ostatnia aktualizacja: 02.07.2016 14:36:24 przez Dopuser
[#1248] Re: Głupota w Czechach

@recedent, post #1244

Gdyby Stalin nie robił maślanych oczu do Hitlera (pakt Ribbentropp-Mołotow był tylko wisienką na torcie - nie wierzę, że nie masz świadomości głębokiej, wcześniejszej współpracy gospodarczej i militarnej III Rzeszy z ZSRS) to ten nie zdecydowałby się na atak


Powtarzasz stare oklepane dyrdymały jak rusofobiczna katarynka. Kto nie robił interesów z Niemcami, odpowiem, wszyscy robili bez wyjątku i Polska nie była wyjątkiem, nawet miała szczególne miejsce w tych relacjach do 21 marca 1939, z uwagi na politykę Francji i Anglii wykonywaną rękami polskich sług, wiecznie uniżonych za uznanie bytu Polski oraz nielegalnych ankesji kosztem wtedy Niemiec np: Śląska.

Czemu Stalin tyle zwlekał z atakiem na Polskę?


Bredzisz z tym atakiem. Gdyby Beck poleciał 21 marca nie do Londynu tylko Berlina... jak zamierzał!, bo Hitler nie miał zamiaru atakować Polski i był gotów dotrzymać porozumień z zachodem i Polską, by przejść od razu do ataku na ZSRR, ale Polska tylko uniżenie wykonywała polecenia z Londynu i Paryża, tak przed i po 21 marca. Typowe zagranie Anglii i Francji, dali sezonowemu państwu gwarancje bez pokrycia, głupi przed i po szkodzie Polak na słowo przystał, o czym przekonał się twardo i brutalnie we wrześniu, kiedy nawet polskie delegacje z 3 września do Londynu i Paryża delikatnie zbyto, dając w zamian nic, prawie nic, zaproponowano zakup starego uzbrojenia od państw neutralnych . Stalin mając wtedy na karku Japończyków w Mongolii na pewno nie był zainteresowany otwieraniem drugiego przeciwległego frontu, co to za brednie o ataku na Polskę ?, dlatego Stalin nie miał za bardzo wyboru jak szukać porozumienia z Niemcami, po wcześniejszej nieudanej próbie szukania porozumienia z Francją i Anglią, gdyż oba kraje liczyły na wojnę Niemiec z ZSRR - dlatego przymknięto oko na odbudowę militarną Niemiec, wykorzystał więc Stalin okazję jaką dała postawa Polski po 21 marca..., co w wyniku nieuniknionej wojny, było całkiem racjonalne, także bredzisz do kwadratu. Ten papier był potrzebny Stalinowi żeby na chwilę powstrzymać marsz Europy na wschód pod przewodnictwem Niemiec. Niemcom dawał gwarancję na jeden front, a nie trzy, po tym jak zdecydował się atakować Polskę, to dlatego właśnie Niemcy wystąpiły z inicjatywą tego paktu w dniu 19 sierpnia, niejako w odpowiedzi na sygnały z ZSRR, a Stalin tylko przystał widząc nieuniknione, nieuniknione za tydzień ok, racja...

O tym jak bezczelna była postawa Anglii i Francji wobec Polski niech świadczy fakt, że Polska musiała dać gwarancje zaprzestania jakiejkolwiek mobilizacji do 31 sierpnia, czyli świadomie z premedytacją wrypali Polską w wojnę z Niemcami na przegranej pozycji - pierwsze uderzenie należało do Niemców, tylko po to by umożliwić Niemcom natychmiastowy atak na ZSRR, tak się jednak nie stało, dzięki trzeźwej ocenie sytuacji przez Stalina. Niuansów jest tam więcej, takie z grubsza wybrane, bo Brytyjczycy próbowali torpedować pakt R-M i wysłali nawet delegację w sierpniu do Moskwy... zostali przejrzani i nic z tego nie wyszło...

I nie wmawiaj mi tutaj, że bardziej dojrzałą politycznie decyzją rządu II RP


problem rządu IIRP polegał na tym, że byli przyzwyczajeni do realizowania cudzych interesów kosztem polskiego narodu, traktowanego jak mięso armatnie i bezrozumna masa przez cały okres IIRP, z skąd to znamy, coś jak polityka po 89 . Do tego rząd IIRP nawet po 1 września nie zmądrzał naiwnie jak dziecko protestując w Paryżu i Londynie, przecież wykonał wszystkie polecenia, jak kazali, dlaczego sojusznicy stoją i nic nie robią, zachodzili po rozum, szukając odpowiedzi, tak właśnie bezrozumne i tępe elity IIRP odpowiedzialne za katastrofę jaka spadła na Polskę odeszły z historii, dzisiaj tylko tak samo głupi i tępi decydenci mogą wyciągać ich na piedestał, włącznie z samym Piłsudskim - agentem Niemiec, winiąc przy tym innych za porażki i błędy tych faktycznie odpowiedzialnych.

Jakiekolwiek próby wybielania cyt. recedenta "czekały (dość przytomnie" Anglii i Francji brzmią przekomicznie, bo one realizowały politykę konsekwentnie i nie chodziło im o powstrzymanie wojny z ZSRR, to co mówili było balsamem na uszy mało świadomych ludzi. Igrali z ogniem, tylko Hitler wymknął im się spod kontroli, dlatego tak kluczowa jest data 21 marca, kiedy właśnie nad tym debatowano w Londynie, z udziałem także polskiej delegacji, której polecono wycofać się z jakichkolwiek wcześniejszych ustaleń z Niemcami za co, za nic niewarte gwarancje, kolejny raz bredzisz o dogadywaniu się jakoby z kanaliami, jakimi kanaliami ?, bo do 21 marca dogadywali się doskonale, także prywatnie , wszystko to zmieniło plany Niemiec o tyle, że przestali być marionetką w grze Francji i Anglii, a zaczęli być marionetką w grze Amerykanów...

Widzę, masz pojęcie o tym jak o swoim Bogu

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2016 15:50:25 przez sigma2pi
[#1249] Re: Głupota w Czechach

@Vato, post #1246

Wiesz dlaczego w prawie każdym poście dodaje, że "myśli"? Bo nikt go o to nie posądza.
[#1250] Re: Głupota w Czechach

@Diabeł, post #1249

Kaczyński: Pieniądze z OFE mogą budować siłę naszej polityki gospodarczej

aczyński: Musimy iść do przodu i dotrzymać obietnic. Pieniądze z OFE mogą budować siłę naszej polityki gospodarczej. (...) „Musimy iść do przodu, dotrzymać obietnic, być kompetentni i uczciwi. Musimy odrzucić kompleksy, te nieszczęsne teorie.. Musimy to zrobić


Skończyły się pieniądze na Patologia+ to teraz trzeba okraść przyszłych emerytów. Bolszewizm i złodziejstwo w pełni. Dobra zmiana. Brawo PiSS.
[#1251] Re: Głupota w Czechach

@Dopuser, post #1247

A Niemców znam od lat, był czas że współpracowałem z nimi, mam też Niemca w rodzinie... i co?

No to może napisz konkretnie czego nam tak zazdroszczą

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2016 16:13:24 przez Vato
[#1252] Re: Głupota w Czechach

@Andrzej Drozd, post #1245

Nie ma odpowiedzi, to sam odpowiem.
sigma2pi, w jakim kontekście od UE odchodzi Wielka Brytania? Mają już dość imigrantów, a socjalistyczna Merkel przesądziła.
Wcześniej napisałem że Szkocja przesądzi wyjście, aby uwolnić się od Londynu (a później zmienić zdanie), ale jednak nie. Szkoci chcą pozostać (głosowanie tak pokazało i może nawet lepiej). Jednak na to samo wychodzi. Teraz już mają świetny pretekst aby odłączyć się od Londynu i pozostać w UE. Chyba szykuje się kolejne referendum w Szkocji na temat własnego państwa.OK

Tak czy inaczej, to jest wyspa. Natomiast Czechy nie są wyspą i są blisko. Są tutaj. Myślisz że Czesi chcą zostać wyspą w środku Europy i stać w kolejkach po wizy?OK
[#1253] Re: Głupota w Czechach

@sigma2pi, post #1248

Każde zdanie jest prawie majstersztykiem ze szkoły psychologicznej. Ale nie jest prawdą dla Polaków.OK
Dobre macie te szablony, ale tam są nie tylko wilki. Kreml o was dba. Widzę.OK
[#1254] Re: Głupota w Czechach

@Diabeł, post #1249

Czyli masz wykształcenie zawodowe, z tendencją na podstawowe. Dobrze dedukuję?OK
[#1255] Re: Głupota w Czechach

@Andrzej Drozd, post #1253

Co jest prawdą dla takich jak Ty załóżmy hipotetycznie Polaków jest niewiarygodne, bo przekazuje w teleskrócie fakty ustalone w 4 językach i wielu pracach/książkach historyczno-naukowych, chociaż brytyjscy historycy mają z tym historycznie problem, skoro na takich właśnie filarach budowano Imperium nad którym nigdy nie zachodziło słońce, a dzisiaj na szczęście dla ludzkości gasną ostatnie promienie . Ignorancja nie przybliża do prawdy, a tylko prawda w pełni wyzwala, a nie jakiś system lub ustrój polityczny, jak to wmówiono Polakom po 1989, w co chętnie bezkrytycznie uwierzyli . Wiem jednakże kiedy IIwś zaczęła się dla rusofobów, bo jeden taki z drugim mnie "oświecał", razem zgodnie ustalili datę na 17 września, a 1 września to były działania prewencyjnie mające uratować Europę przed stalinizmem, sowietyzacją, bolszewizmem itd. jedna z wersji, wersji jest wiele, bo jeszcze rusofoby nie ustaliły oficjalnej, tylko zgodnie i jednogłośnie samą datę... Tradycyjnie mózgi rusofobów postrzegają całą IIwś jako pojedynek dwóch tyranów tj. Hitlera i Stalina, przy czym ten ostatni był 1000x gorszy , co ma usprawiedliwiać Niemców, bo źli to to byli hitlerowcy, nie broń boże Niemcy, przecież niektórzy Niemcy nawet Żydów ratowali, mordowali tylko hitlerowcy itp.

Jak widzisz są trudniejsze przypadki eutanazji mózgu w wyniku podania szczepionki rusofobicznej, probanderowskiej i europocentrycznej , jednakże implant dr. gugle czyni życie z martwicą mózgu znośne dla typowego nieoczytanego nieuka, mimo to nigdy nie zastąpi prawdziwych procesów myślowych, dając tylko ich złudzenie .
[#1256] Re: Głupota w Czechach

@Andrzej Drozd, post #1252

Chyba szykuje się kolejne referendum w Szkocji na temat własnego państwa.


dobrze dedukujesz, tylko referenda będą nie tylko w Szkocji, tylko w Szkocji referendum jest dobre według naszych tutaj euroentuzjastów, świadczy o wysokim standardzie demokracji europejskiej, a w Czechach i pozostałych krajach już niedobre, niewolno nawet o tym mówić, dlaczego ?, jak ja lubię ten relatywizm moralny eurosojuza , a może to znowu "wina Putina", przecież to takie proste wyjaśnienie na każde "zło" tego świata wariat?
[#1257] Re: Głupota w Czechach

@Diabeł, post #1250

[#1258] Re: Głupota w Czechach

@Diabeł, post #1257

Optymista, teraz będzie gorzej, bo nie popełnią błędów przeszłości.
[#1259] Re: Głupota w Czechach

@KM, post #1258

Które błędy przeszłości masz na myśli ?
[#1260] Re: Głupota w Polsce

@KM, post #1258

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem