[#61] Re: Amiga versus Atari - Computer Chronicle

@kjb666, post #42

Tak jak napisałem - daj przykład jakieś szałowej perkusji na C64


Pytanie co rozumiesz przez pojęcie "szałowa perkusja", bo to pojęcie względne i kwestia gustu, tak samo jak samo pytanie "co lepsze, AY czy SID?".

Osobiście lubię brzmienie obydwóch, ale bardziej preferuję SIDa. A co do samej perkusji kilka przykładów według mnie niezłej perkusji. Przykłady z mojej zawodnej pamięci (nie chce mi się szukać więcej).

Danko "Gaunt" Tomas - Ground
Hannay "Feekzoid" Paul - Funky Tune, Introduction, Optimistic Tune
Diemer "A-Man" Steven - Acid Disco, Tiger
Uram "Orcan" Stefan - Chaos, Storymix
Bendt "Scortia" Thomas - Jump Up, Terania
Hellstadius "Fulcrum" Svante - Aurora, Wet Metal
Erbsland "Dr. Zoom" Tobias - Blue Sky, Kao 3

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2012 21:06:23 przez Solo Kazuki
[#62] Re: Amiga versus Atari - Computer Chronicle

@Solo Kazuki, post #61

Ludzie... ta godzina na reedycję to czasami za krótko. Potem już zostaje pisanie do samego siebie

Chciałem dodać jeszcze jedną ciekawostkę, co potrafi SID przetaktowany SuperCPU. Muzyka z gry Metal Dust
[#63] Re: Amiga versus Atari - Computer Chronicle

@Solo Kazuki, post #62

Kurcze blade, temu to niewiele brakuje do Pauli. Nie żebym uważał że łączy je coś więcej niż napis CSG na układzie scalonym, chodzi mi tylko o efekty.
[#64] Re: Amiga versus Atari - Computer Chronicle

@Esio, post #63

Co pokazuje że układ uzyskuje pełne możliwości przy odpowiednim taktowaniu, którego nie zapewniał (niestety) zwykły CBM64/128. Dlatego SID używany np w SIDStation jest taktowany większą częstotliwością.

A co do wątka z perkusją dorzucę jeszcze kilka przykładów, tym razem dodatkowo z polskim akcentem.

Bartosz "Touldie" Tabaka - Origon (loader)
Piotr "Wizard" Kuciapski - Breathless, Goodbye
Tomasz "Scarlet" Pupiec - A Forest, Dreams
Stefan "Alien" Konarkowski - 1st Intro
Marcin "Booker" Kubica - Dope - part deux, Dope - part drei
Roman "Compod" Majewski - Octagon, Positive Logic
Marcin "Olsen" Olkowski - No Choice

Søren "Jeff" Lund - Cybersound, Pat Kasser
Juha-Matti "AMJ" Hilpinen - Blasphemy, Pashaus, Selfmade Executable
Ronny "Snap" Nielsen - Arcane Rituals
Markus Schneider - Crystal Fever
Marcel "Mad" Donné - Ikari Intro
Anders "Moon" Elmén - Barricade X, Justify
Gösta Feiweier - Dingsda
Kim "Future Freak" Christensen - Cooperation Demo, Hot Imagine
Klaus "Link" Grøngaard - Cnp Intro, Rainbird, Sanne, Visage
Antti Hannula - FanFarewell, Royal Writer, Weekend
Hansen "Metal" Torben - Sofakoger, Turbojam, Trip 2 Pluto
Jens-Christian Huus - Blizzard, Can't Stop, Chordian, Hitsong, Hawaii, Kinetic, Yoko Tsuno
Thomas "Laxity" Petersen - Happy Hour, Ikari Intro Song, Jungle Rock, Twistin'88 - part 2
Henning "Tornado" Rokling - Illusion Crack Intro
Jeroen "Wave" Tel - Noisy Pillars, Remark Intro
[#65] SID jest do... popu :P

@kjb666, post #42

A tak w ogóle to jestem ciekaw czy kjb666 jest zadowolony z przykładów perkusji? Bo jakby co to przykładów mogę poszukać więcej. W ogóle z gier nie podałem przykładów, a też jest ich sporo...

Swoją drogą zauważyłem że od czasu kiedy poruszałem wątek "SID wiecznie żywy" troszeczkę się temat rozwinął. Co potrafi przetaktowany SID słychać w grze Metal Dust. Ale dzięki syntezatorowi SidStation także muzycy mogli w znacznie prostszy sposób uzyskać lepszy dźwięk niż na czystym CBM64/128/MAX. Spowodowało to że niektórzy muzycy zaczęli korzystać ze SidStation. Z przykładów podanych z odnośnika na wiki zapodać można choćby kontrowersyjne "Do It", które Timbaland stworzył dla Nelly Furtado. Niektórzy posądzili go o plagiat, gdyż stworzył na SidStation podobny podkład jak pewien skandynwski scenowiec. W zasadzie obecnie przynajmniej jakieś 30% muzyki elektronicznej emitowanej w radiu jest stworzona za pomocą SIDa. Ale zamiast nierzadkich przykładów z "naszego podwórka" wolę sobie przytoczyć jeszcze nawet nie wydaną (premiera 5 września) piosenkę z kraju kwitnącej wiśni.

Edit: Czasami sobie tak żartuję że dzień gdy włączę radio i nie usłyszę SIDa będzie dniem straconym. Na szczęście na razie to mi nie grozi...

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2012 14:26:34 przez Solo Kazuki
[#66] Re: SID jest do... popu :P

@Solo Kazuki, post #65

Zdaje się że na PPA jeszcze linka do tego filmu nie było.
COMMODORE CZY ATARI? - 47min.
https://www.youtube.com/watch?v=2BwgIj4fKdk
[#67] Re: C64 versus małe Atari

@recedent, post #1

Lepsze od jednego i drugiego z Bliskiego Wschodu:



Ostatnia aktualizacja: 21.12.2022 22:36:31 przez Hubez
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem