[#31] Podręcznik AmigaOS gotowy!

@RadoslawF, post #28

Fakt, niefortunnie napisałem: AmigaDOS składa się z kilku komponentów (mam przed sobą książkę "The AmigaDOS Manual 2nd Edition"):

- Jest to wielozadaniowy system umożliwiający uruchamianie kilku programów jednocześnie
- Jest to zestaw poleceń, zwanych komendami AmigaDOS i rezydującymi w katalogu C: Dostęp do tych poleceń jest z okienka CLI.
- Jest to wreszcie biblioteka nazwana dos.library służąca do przeróżnych operacji na plikach dyskowych.

Systemy plików, które wymieniłeś to oczywiście prawda, ale mnie chodziło o system plikowy, a nie o system plików. Jest to różnica. DOS operuje na plikach.

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2014 14:36:12 przez Hexmage960
[#32] Podręcznik AmigaOS gotowy!

@selur, post #30

fani dalej nie rozumieją

polowa amigowcow nie potrafi odroznic

Dlatego książka przyda się wszystkim

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2014 14:38:18 przez tOMashBe
[#33] Podręcznik AmigaOS gotowy!

@flops, post #22

Co do Workbencha to od zawsze jest to nakładka graficzna na Amiga DOS

No wszystkie Windowsy sprzed 95 były nakładkami na DOSa. A ja od zawsze się chwaliłem że Amiga od pierwszego systemu była systemem graficznym zaprojektowanym od podstaw jako system z graficznym interfejsem. MS sklejał swój OS i wzorował się na innych aż dopiął swego...

Jednak nawet dzisiaj jak odpalam Amigę czują lekkość tego rozwiązania, a jak odpalam Win7 na Core2Duo 3GHz/6GB ram i 4xhdd muli jak w czasach 386...
[#34] Podręcznik AmigaOS gotowy!

@Hexmage960, post #31

Mam wrażenie że dalej niefortunnie piszesz. To w końcu dla ciebie Amigowy system to Workbench, AmidaDOS czy całość ?

Proponuje zostawić ten temat bo nie udowodnisz swojej racji a ośmieszających byków puścisz w prawie każdej wypowiedzi.

Ja tylko w podsumowaniu napiszę, nie spotkałem się z nazwą AmigaOS za czasów Commodore, ten obrazek który ktoś wcześniej raczył wkleić pochodzi z czasów AT. Czy to nie za ich rządów wypuszczono WB3,5 i WB3,9 pod nazwą AOS3,5 i AOS3,9 ?


Pozdrawiam
[#35] Podręcznik AmigaOS gotowy!

@Voyox, post #33

Jednak nawet dzisiaj jak odpalam Amigę czują lekkość tego rozwiązania, a jak odpalam Win7 na Core2Duo 3GHz/6GB ram i 4xhdd muli jak w czasach 386...

A najgorzej jest gdy odpalasz np. Windows XP na słabym pececie. Widać ciężar tego systemu i programów. Dlatego AmigaOS jest super rozwiązaniem, bo dobrze działa zarówno na Amidze 500, jak i Amidze 4000. Co więcej uruchomienie kilku programów jednocześnie w ogóle nie zamula systemu Amiga OS (piszę o oprogramowaniu dedykowanym).

Jedyna wada, która może rzucać się w oczy jest taka, że system AmigaOS nie do końca współpracuje dobrze z kośćmi AGA i w wielobarwnych trybach odświeżanie może być spowolnione. Prawda jest taka, że tylko Workbench tak ma i dotyczy to tylko trybów więcej niż 16 kolorów. Okienka typu "Simple Refresh" odświeżane są wystarczająco prędko. Kto wie, może kiedyś powstanie ulepszona wersja Workbencha dla kości AGA.

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2014 15:25:38 przez Hexmage960
[#36] Podręcznik AmigaOS gotowy!

@Jacek Piszczek, post #29

Nie ma to jak odpowiedz (w standardzie trolowania) i to przez kogoś kto jest programistą Mos.
Oczywiście popełniłem błąd, bo AmigaDOS to część systemu Amiga OS, odpowiedzialnego za obsługę plików, folderów itd., a Workbench to nawet nie tyle GUI, co file manager.
Czyli Hexmage960 ma rację.
Ale spoko, że można rzeczowo odpowiadać na pytania. Później dziwić się, że ludzie odcinają się od jakiejś platformy w kręgu Amigowców.

Przepraszam za offtopowanie, można by przenieść te wątki do jakiegoś nowego, np. struktura systemu Amigi.

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2014 15:51:55 przez flops
[#37] Podręcznik AmigaOS gotowy!

@RadoslawF, post #34

ten obrazek który ktoś wcześniej raczył wkleić pochodzi z czasów AT.

Nieprawda. Ta grafika była nawet w artykule o systemie w Magazynie Amiga w czasie, gdy jeszcze nikt nie mówił o bankructwie Commodore. Poza tym jest na nim logo Commodore. Tylko to było pisane osobno, bo nikt faktycznie nie używał zwrotu "AmigaOS", tylko "Amiga Operating System" w skrócie "AMIGA OS". I tu jest różnica. No bo przecież ja też po polsku mówię "system operacyjny Amigi".

Druga sprawa to, że na starych dyskietkach (wszystko jedno czy 1.3/2.0 czy 3.1) masz wyraźnie "Workbench" na jednej, "Extras" na drugiej , na kolejnych "Storage", "Fonts" itd. Nie było zbiorczej nazwy "Workbench", ale funkcjonowała "AmigaDOS". I to by można było przyjąć, tylko że jest to niepoprawna nazwa, bo AmigaDOS to część systemu, a nie cały system. Po prostu wtedy funkcjonowała też nazwa "MS-DOS" i tak się pisało dla rozróżnienia. .

Więc jak zwykle prawda jest pośrodku. Tylko teraz kwestia którą wersję wolimy - wcześniejszą czy prawidłową - późniejszą.

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2014 15:53:48 przez tOMashBe
[#38] Podręcznik AmigaOS gotowy!

@tOMashBe, post #37

AmigaDOS to część AmigaOSu wzięta z Triposa, na początku bezpośrednio napisana w BCPL, następnie w C z zachowaniem zgodności. AmigaDOS można uznać za coś obcego w samym AmigaOSie.
[#39] Podręcznik AmigaOS gotowy!

@michal_zukowski, post #38

Tak samo ARexxa można uznać za coś obcego. Wszystko jedno "za co uznamy" AmigaDOS, to nie można zaprzeczyć, że jest to CZĘŚĆ systemu. Więc nazywanie AmigaDOS-em cały system jest dla mnie niepoprawne. I tylko o to mi chodziło.
[#40] Podręcznik AmigaOS gotowy!

@tOMashBe, post #37

Grafika może i była, napis "Amiga OS 3.1 Workbench" na pewno nie. W dodatku w tym napisie wyraz Amiga jest stylizowany zgodnie z modą jaka wprowadziło zdaje się AT więc nie w czasach Commodore czego panowie zwolennicy nazwy AmigaOS zdają się nie widzieć.

Zaczynam widzieć wasze argumenty tak jak swojego czasu wypociny jednego trolla który z niegasnącą pewnością udowadniał że boingball jest i był cały czas jedynym słusznym logiem Amigi.


Pozdrawiam
[#41] Podręcznik AmigaOS gotowy!

@RadoslawF, post #40

Dobra wyjaśnię to jeszcze raz...
Mi chodzi o to:



Gdzie tu masz logo stylizowane na AT? To jest z czasów Commodore, nawet ich logo masz. Ta sama grafika była używa w artykule w Magazynie Amiga przy opisie systemu. Mi nie o to chodzi, że jest to "jedyna słuszna droga", tylko o to że takie określenie było używane. W innej formie co prawda, ale było. AT wprowadziło tylko zmianę graficzną, napis został taki sam:



Dlatego nie przesadzałbym z tym nieustępliwym tonem. "AMIGA OS" zostało w obu przypadkach. I teraz zobacz dalej:




W gruncie rzeczy nazwa od wersji 3.1 (pomijam wcześniejsze) brzmiała i wyglądała tak: "AMIGA OS" - drugi człon pisany obok lub pod spodem, nawet H&P tego nie zmieniło.

Dlatego to mi się wydaje najbardziej słusznym oznaczeniem - "Amiga Operating System" = "AMIGA OS" = "system operacyjny Amigi". Gdzie Ty tu widzisz zmianę? Zmiana była, ale wcześniej - przed wersją 3.0 (np. 1.3), wtedy faktycznie pisano "Amiga Workbench". Później już zawsze "AMIGA OS".

Dopiero przy wersji 4.0 zaczęto pisać "AmigaOS", chociaż też nie zawsze, bo masz co najmniej dwie wersje:




i to może być jedynym "przewinieniem" - łączna pisownia. Ale to tak samo jak dyskusja "Amiga One czy "AmigaONE" - jałowa, bo znaczenie tego symbolu jest równoznaczne.

Więc zgodzę się, że na początku była nazwa "Amiga Workbench", ale przy wersji 3.x już zawsze "AMIGA OS", dopiero potem przy 4.0 - "AmigaOS". Chyba ze zdjęciami pudełek nie będziesz dyskutować?

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2014 17:16:01 przez tOMashBe
[#42] Podręcznik AmigaOS gotowy!

@tOMashBe, post #41

Wyraz "AMIGA" od drugiego zdjęcia nie pochodzi z czasów Commodore. Czcionka i to charakterystyczne "i" z czerwona kropką nie były spotykane za czasów Commodore. Pojawiły się z czasów następców a dokładnie zdaje się AT.
Natomiast zaintrygowało mnie pierwsze zdjęcie, z czego pochodzi ?
Jest tam logo Commodore i zastanawia mnie kto to wydał i co zawierało, masz taką informację ?


Pozdrawiam
[#43] Podręcznik AmigaOS gotowy!

@RadoslawF, post #42

Wyraz "AMIGA" od drugiego zdjęcia nie pochodzi z czasów Commodore.

Wiem o tym, tylko pierwsze zdjęcie pochodzi z czasów Commodore. To jest zdjęcie pudełka z systemem, tylko wtedy nikt go praktycznie nie miał, bo ludzie mieli system razem z Amigą i nikt nie kupował osobno. Ale w Magazynie Amiga w jednym artykule było to zdjęcie zamieszczone.

Tu masz zdjęcie drugiej strony pudełka:



A tu całość, nawet cena jest podana.

I to jest z czasów Commodore. I jakby nie patrzeć na wszystkich grafikach (czy od Commodore czy od AT) jest napis "AMIGA OS 3.1". Tylko drugi człon jest obok lub poniżej. AT zmieniło tylko (albo "aż") szatę graficzną, nic więcej.

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2014 17:55:21 przez tOMashBe
[#44] Podręcznik AmigaOS gotowy!

@tOMashBe, post #41

Dzięki, że wkleiłeś tu te zdjęcia i opatrzyłeś swoimi przemyśleniami, bo jest to doskonały przykład próby odczytania źródeł historycznych z jednej epoki za pomocą pojęć z innej epoki, a zatem zniekształcenia pierwotnego znaczenia tych źródeł.

Widzisz na tych pudełkach rzeczy, których twórca zupełnie nie miał na myśli i były zupełnie inaczej odczytywane przez współczesnych. Zapewniam Cię, że zarówno Magazyn Amiga jak i Amiga Report otrzymały system 3.1 do testów w takich właśnie pudełkach (w MA jest nawet zdjęcie), jednak żaden z nich nie napisał, że testuje "AmigaOS", dlaczego? Dlatego, że produkt który testowali po prostu tak się nie nazywał!

Teraz spróbujmy razem odczytać prawidłowe znaczenie tego pudełka, dla ułatwienia istotny element zakreśliłem:



Co zatem jest w pudełku, jaki produkt się tam znajduje? Na pewno nie "AmigaOS", bo jak widzisz, za słowem Amiga umieszczony jest symbol "registered trademark", oznacza on po prostu Amigę jako komputer, hardware. Jednak chyba się zgodzisz, że w pudełku nie ma Amigi? Jest tam natomiast produkt o nazwie "OS 3.1" i tak też była zatytułowana recenzja tego produktu w MA: "OS 3.1 dla A1200". Takie było ówczesne znaczenie tego pudełka i odczytywanie go inaczej z dzisiejszej perspektywy jest po prostu świadomym lub nie fałszowaniem historii. Znak handlowy AmigaOS który usiłujesz tam dostrzec, jako zastrzeżony znak towarowy pojawił się dopiero wraz z wersją 3.5 systemu, na co znajdziesz wiele potwierdzeń w źródłach, w artykule Wikipedii który cytowałem itd.

Jest to dobry przykład na naginanie źródeł historycznych pod z góry założoną tezę, bez uwzględnienia ich znaczenia w kontekście czasów w których powstały.

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2014 18:01:07 przez jubi
[#45] Podręcznik AmigaOS gotowy!

@jubi, post #44

Mylisz trademark z nazwą produktu.

To, że trademark jest przy napisie "Amiga" nie zmienia tego, że nazwą produktu jest "AMIGA OS 3.1". Z przodu pudełka drugi człon pisany jest pod spodem, na drugiej stronie - obok. W skrócie "OS 3.1", ale pełna nazwa to "AMIGA OS 3.1".

Tak samo jak trademark masz przy nazwie "Microsoft", co nie zmienia faktu, że pełna nazwa ich systemu to "Microsoft Windows" (w skrócie "Windows" lub kiedyś "MS Windows"). W przypadku Amigi po prostu nikt nie zarejestrował "OS 3.1" jako trademark.

Trademark to zarejestrowany znak, ale nazwa może zawierać więcej wyrazów i nie muszą być zarejestrowane jako trademark, żeby stanowiły całość. Całe wyrażenie jest pełną nazwą produktu, a nie tylko część zarejestrowana jako trademark. Gdyby było inaczej nie mógłbyś nazwać programu np. "FileMaster", gdybyś nie miał zarejestrowanego trademarku. To są dwie różne rzeczy.

Używanie skrótu nie jest błędem, używanie pełnej nazwy też nie jest błędem. Twoim zdaniem słowo "AMIGA" na pudełku nie jest elementem nazwy? Jest. Poza tym ja pisałem, że nazwa to "AMIGA OS", a nie "AmigaOS" (chyba że w wersji 4) jeśli mamy być precyzyjni.

Tak samo jak kiedyś (w wersji 1.3) pełną nazwą było "Amiga Workbench", a w skrócie "Workbench". Tylko potem nazwy się pozmieniały, tzn. Workbench został jako element systemu, a całość zaczęto pisać jako "AMIGA OS 3.1", żeby dla odróżnienia (gdy system został rozbudowany).

Ja nie mówię, że jest "zarejestrowany znak handlowy AMIGAOS 3.1", tylko że nazwa produktu to "AMIGA OS 3.1" - nie musi być (R), żeby był nazwą.

Sorry że tak łopatologicznie


Ostatnia aktualizacja: 10.04.2014 18:27:01 przez tOMashBe
[#46] Podręcznik AmigaOS gotowy!

@jubi, post #44

Identyczna sytuacja była z Macosem, ale czego twoje pustosłowie dotyczy?
[#47] Podręcznik AmigaOS gotowy!

@tOMashBe, post #45

To, że trademark jest przy napisie "Amiga" nie zmienia tego, że nazwą produktu jest "AMIGA OS 3.1". Z przodu pudełka drugi człon pisany jest pod spodem, na drugiej stronie - obok. W skrócie "OS 3.1", ale pełna nazwa to "AMIGA OS 3.1".


A dlaczego nie OS3.1 dla Amigi ?
Potwierdzało by to użycie innej czcionki dla części napisu.
Gdyby było jak piszesz całość czyli "Amiga OS 3.1" było by wykonane jedną czcionką.

No i ten system z tą okładką i taką nazwą nie sprzedawało Commodore ale inna firma.
"potem już w czasie zawieszenia działalności Commodore, niemiecka firma Village Tronic wydała OS 3.1"
Czyli dalej twierdzę że Commodore używała tylko określenia "Workbench" a "OS" i "Amiga OS" to wymysł merketoidów następców Commodore.


Pozdrawiam

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2014 18:32:06 przez RadoslawF
[#48] Podręcznik AmigaOS gotowy!

@RadoslawF, post #47

A dlaczego nie OS3.1 dla Amigi ?

Jejku, na drugiej stronie pudełka jest napisane "AMIGA OS 3.1" - pisane obok siebie. Taki sam napis jest na pudełku systemu od AT, tylko pisane inną czcionką. AT zmieniło tylko szatę graficzną, ale nazwa była od początku "AMIGA OS 3.1".

To czy oba człony są pisane tą samą czcionką nic nie zmieniają, weź sobie chociażby logo PEPSI MAX albo COCA-COLA ZERO.

Też uważasz, że nazwa produktu to "MAX" i "ZERO"? Nie (chyba że skrótowo), pełna nazwa to "PEPSI MAX" i "COCA-COLA ZERO", mimo że oba człony pisane są jeden pod drugim i inną czcionką. Dokładnie tak samo jak "AMIGA OS 3.1".

Widzisz analogię?

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2014 18:31:43 przez tOMashBe
[#49] Podręcznik AmigaOS gotowy!

@tOMashBe, post #45

Widzę, że usilnie bronisz swoje zdania, z jednej strony to dobrze, bo masz swoje zdanie :) Natomiast istotą naszego sporu nie jest to, co Tobie wydaje się dziś, że tam widzisz, tylko co widzieli ludzie współcześni temu produktowi.

Jeśli chodzi o "Microsoft Windows" to owszem, taka była prawidłowa nazwa i tak też wtedy pecetowa prasa pisała o tym systemie. Natomiast amigowa prasa z czasów systemu 3.1 nie używała określenia "AmigaOS" - dostrzegasz już róznicę? Dlaczego nie używała? Bo nie tak odczytywano to pudełko wtedy jak Ty odczytujesz je dziś, znając już późniejszą historię i pojawienie się systemu w wersji 3.5.

W każdym razie ważne, że próbujesz swoich sił w interpretacji, wydaje mi się, że w końcu dostrzeżesz różnicę i nauczysz się interpretować historyczne artefakty zgodnie z ich pierwotnym znaczeniem z czasów kiedy powstały, a nie przez pryzmat późniejszych naleciałości.
[#50] Podręcznik AmigaOS gotowy!

@jubi, post #49

Rozumiem, że przy COCA-COLA ZERO i PEPSI MAX (pisane różną czcionką, jedna pod drugą) też uważasz, że nazwy produktów to "ZERO" i "MAX", a nie "COCA-COLA ZERO" i "PEPSI MAX"?

Nie ma znacznie jak pisała prasa, tylko co znajduje się na opakowaniu produktu. To producent ustala nazwę, a nie dziennikarze.


Ostatnia aktualizacja: 10.04.2014 18:34:12 przez tOMashBe
[#51] Podręcznik AmigaOS gotowy!

@tOMashBe, post #32

Smutne. Ludzie kłócą się nawet o to czy książka ma właściwy tytuł i co jest składnikiem systemu, tak to odbieram.


Ostatnia aktualizacja: 10.04.2014 18:34:34 przez Ender
[#52] Podręcznik AmigaOS gotowy!

@tOMashBe, post #50

Zamiast ryby podam Ci wędkę - zadaj sobie takie pytania na temat Pepsi MAX, Microsoft Windows itp:

- jak nazywali te produkty współcześni im ludzie?
- jak odczytywali te napisy?
- jak pisała o nich prasa? (np. "Max" czy "Pepsi Max")

i już masz gotową odpowiedź zarówno w kwestii Pepsi jak i pudełka z OS 3.1.
[#53] Podręcznik AmigaOS gotowy!

@tOMashBe, post #48

Nie wiem co jest na drugiej stronie pudełka, widzę to co wklejono w odpowiedniej rozdzielczości, pudełkiem nie dysponuje.

Odniesiesz się do części jaka dopisałem ? Tej o tym że tego pudelka z tym systememnie wydało Commodore tylko inna firma po plajcie Commodore.


Pozdrawiam
[#54] Podręcznik AmigaOS gotowy!

@tOMashBe, post #43

A w którym roku było wydane to pudełko i ukazał się ten test w magazynie?

Niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę, ale zdaje się że KS 3.1 pojawił się już w czasach Escomowych. A skrót OS w czasach Gateway-owych. A ten znaczek C= jest tu na zasadzie że na Commodoroskich Amigach też można to zainstalować, (po zmianie ROMu) który powinien być w tym pudełku.

Escom zmienił czcionkę w słowie Amiga na mniej pochyloną i dodali czerwony sześcianik jako kropkę nad i.
A Gateway wprowadził kraciastą piłeczkę jako Logo. A gębą firmy stał się Tyschenko czy jak to się tam pisało. A to kwadratowe g to już całkiem świeża historia. Tylko fani tych najnowszych wersji uparcie twierdzą dla podkreślenia ciągłości i nadania szlachetności, udają że zachowali spuściznę sprzed lat. To tak samo jak New Beetle który nawiązuje stylistycznie do Garbusa mimo że nie ma jego czaru ani oczywiście żadnej jego części. Co jednak nie znaczy że nie może się komuś podobać i to bardziej niż Garbus który przecież nie składał się ze samych zalet.

A w potocznym języku niezależnie od oficjalnych nazw używanych w tytułach książek, w czasach przed upowszechnieniem się twardzieli pytano jaki masz "Kickstart", a w czasach twardzielowych raczej wyparło go słowo - jaki masz "system". I myśle że tym uniwersalnym słowem można się posługiwać mówiąc o dowolnej generacji Amig i ich klonów. :)
[#55] Podręcznik AmigaOS gotowy!

@jubi, post #52

Ale to producent ustala jaka jest nazwa jego produktu, a nie jakiej nazwy używają ludzie.
Na przykład: "FSO Polonez", a ludzie mówili "Poldek". Albo "Fiat 126p", a ludzie mówili "Maluch". Mój kolega na "Poloneza Caro" mówił "Karus".
Niektórzy na "Pegasosa" też mówią "Amiga". I to też jest niepoprawne, bo producent nazwał płytę "Pegasos".
Ludzie mogą mówić jakkolwiek, ale to nie jest nazwą produktu. Nazwa może być skrócona (WINDOWS 3.11/OS 3.1) lub pełna (MICROSOFT WINDOWS 3.11/AMIGA OS 3.1).
Nie rozumiesz tego?

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2014 18:41:00 przez tOMashBe
[#56] Podręcznik AmigaOS gotowy!

@tOMashBe, post #55

Gdyby producent podał taką nazwę, to zapewniam Cię, że zarówno Magazyn Amiga jak i Amiga Report taką nazwę by wydrukowali, nie pracowali tam przecież ludzie ślepi albo ograniczeni.

Jedyne wytłumaczenie takiej sytuacji jest takie, że taka nazwa po prostu wtedy nie była używana.
[#57] Podręcznik AmigaOS gotowy!

@tOMashBe, post #55

.

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2014 18:41:00 przez jubi
[#58] Podręcznik AmigaOS gotowy!

@jubi, post #56

Była na pudełku z systemem, to że nie była używana potocznie (czy w prasie) niczego nie zmienia.
Nazwę ustala producent, a to czy nazwa się przyjmie wśród ludzi to inna sprawa, ale to nie zmienia nazwy produktu.
Dlatego na Workbencha możesz mówić choćby "Warsztat", ale właściwa nazwa to "Workbench".

To nie ma znaczenia czy nazwa jest używana potocznie, ważne co jest napisane na opakowaniu - to jest nazwa (lub tytuł) produktu.

Poza tym "OS 3.1" to skrócona wersja nazwy, więc jest poprawna. Natomiast pełna nazwa to "AMIGA OS 3.1". I obie są poprawne.
Nie rozumiem czemu nie chcesz się z tym zgodzić, przecież dokładnie taki napis jest na pudełku z systemem (i starym i tym nowszym).

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2014 18:47:09 przez tOMashBe
[#59] Podręcznik AmigaOS gotowy!

@tOMashBe, post #58

No okej, to zabawmy się według Twoich reguł, a zobaczysz, że taka zabawa nie ma sensu :)

Co jest napisane na pudełku? Moim zdaniem OS 3.1. Ponad nim jest jedynie nazwa komputera dla którego jest przeznaczony. Natomiast Ty widzisz co innego? Kto ma rację?

Jak widzisz, nie da się tego rozstrzygnąć bez odwołania do historycznego kontekstu. Bo bez tego zostają nam tylko gołe, niczym nie poparte twierdzenia tego co nam się wydaje że widzimy. Ja widzę OS 3.1, Ty widzisz Amiga OS 3.1. Kto ma rację? Niestety Twój sposób nie daje żadnej recepty na rozstrzygnięcie tego sporu.

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2014 18:53:10 przez jubi
[#60] Podręcznik AmigaOS gotowy!

@jubi, post #59

http://aminet.net/search?query=amigaos&sort=date

Pierwszy wpis w Aminecie z AmigaOS z 92 roku. Przegrałeś jubi, **** z ppa.

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2014 18:48:46 przez michal_zukowski
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem