[#1] Gorzkie żale amipieniaczy w związku z wizytą Petra
Przenoszę oftop spod tego newsa.
[#2] Petro Tyschtschenko gościem Retrogralni!
Tylko dlaczego ten "bogaty" czlowiek nie robi amig.ps potem sie dziwic ze firma commodore czy amiga pada jak maja takich "filantropow" ja petro czy trevor ha dla ktorych kasa wogole sie nie liczy co to k jest socializm czy jak .
[#3] Petro Tyschtschenko gościem Retrogralni!

@SzaryWilk, post #2

Tylko dlaczego ten "bogaty" czlowiek nie robi amig.ps potem sie dziwic ze firma commodore czy amiga pada


A dlaczego nie robi bujanych krzeseł? A dlaczego nie robi chat na kurzej nodze? A dlaczego nie robi tego wszystkiego innego co wpadnie komuś do pustego łba?

A co to za ciągłe roszczeniowe bzdury? Sam weź się i zrób to, co chcesz komuś innemu wrzucić do butów wyrocznio, jeden z drugim specjalisto od genialnych pomysłów na biznes.
.
[#4] Petro Tyschtschenko gościem Retrogralni!

@rePeter, post #3

Komputer ktory by sie nazywal amiga ;).juz nawet nie bede mowil o procesorze i ukladach specializowanych typu paula denis agnus i obudowie itd itp ?.i co maja krzesla czy kurze lapki ha ha ha,na ppa zawsze mozna porozmawiac na temat ;).No i na koniec prosze mi pokazac ten przelam ktory mial byc po wyprodukowaniu x1000 czy jak to sie nazywa,juz nie bede sie wyzywal na amiga nic ze nawet nie potrafia zrobic netbooka to przewyzsza ich bo porprostu maja za duzo pieniadzy i nie maja z nimi co robic.

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2014 08:30:47 przez SzaryWilk

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2014 08:31:35 przez SzaryWilk
[#5] Petro Tyschtschenko gościem Retrogralni!

@SzaryWilk, post #2

Chopie, łyknij sie piwka, wyleź se na szpacer, a ni godej co on mo robić z własnom kasom.
[#6] Petro Tyschtschenko gościem Retrogralni!

@Andrzej Drozd, post #5

Ja nie godom co maja robic z wlasna kasa ino co maja robic zeby odbudowac pozycje amigi,nie ma co liczyc na nowych uzytkownikow bo na rynku jest za duzo konkurencja synek,wiec jak oni chca cos zrobic to musza poprostu zrobic amige ;) ("tylko prosze mnie nie pytac o definicje ha")
[#7] Petro Tyschtschenko gościem Retrogralni!

@SzaryWilk, post #6

Człowieku! Masz idealny biznesplan na produkcję Amig na oryginalnych chipsetach? Wal po kredyt, kup za parę milionów dolarów licencję od Amiga Nic i trzep rozkoszną kasiorę, noszony na rękach przez amigowców!!!jeden...

(...)

...chyba, że dlatego nikt nie bierze się za to co proponujesz, bo sam pomysł jest po prostu bezdennie głupi i awykonalny pod każdym względem. pomysł
[#8] Petro Tyschtschenko gościem Retrogralni!

@SzaryWilk, post #6

Ja nie godom co maja robic z wlasna kasa ino co maja robic zeby odbudowac pozycje amigi


Genialny pomysł. Tylko po co tobie "oni"? Przecież sam wiesz najlepiej jak to zrobić, a "oni" chyba nie poznali się na Twoim geniuszu. Więc jeśli masz kasę - zainwestuj, jeśli jej nie masz - wbijaj na Kickstart... albo w końcu przestań ćpać.
.
[#9] Petro Tyschtschenko gościem Retrogralni!

@rePeter, post #8

Zabawne jest to podejscie jak ktos sie nie zgadza z tym ze amiga poszla w zla strone to cpun ha ha ha dobre no nie nie poszla przeciez sa miliony uzytkownikow super sprzet z nazwa amiga w rosadnej cenie sa netbooki laptopy telefony tablety z logo amiga,i kto tutaj cpa ha ha ha,no ale panowie dlaczego wy tez nie wykupicie praw do nazwy amigi i nie zrobicie zamiast amigaone amiga ;) albo zamiast x1000 amiga 1000 next generation ;).No i nie przesadzajcie ze marka amiga jest warta miliony,ja sie zaloze ze ja mozna kupic za max milion.A na koniec to wlodarze amigi powinni dostac jakas nagrode za nieudolnosc.

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2014 19:28:45 przez SzaryWilk

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2014 19:29:50 przez SzaryWilk

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2014 19:30:23 przez SzaryWilk
[#10] Petro Tyschtschenko gościem Retrogralni!
Obie społeczności właściwie zupełnie nie wchodzą sobie w drogę. Wobec tego nie rozumiem skąd te wieczne konflikty.


Wchodzą sobie w drogę.
Część uzurpuje sobie prawo do nazwy "Amiga" mimo że sam producent używa innej bo "AmigaONE".
Kolejna sprawa to większość tego sprzętu NG nie dorasta mocami obliczeniowymi do dzisiejszych wymagań, dostępnym oprogramowaniem też nie bardzo dorastają, więc pisanie "Zwolennicy tak zwanych nowych Amig (cokolwiek nią nazwać) chcą tych systemów/sprzętów używać na codzień do normalnych rzeczy" jest zwykłym mydleniem oczu czyli zwykłym chciejstwem aby ich maluch przeleciał na korkami na UFO. A skoro Amigi NG nie umożliwiają tego co powinny zostanę jak inni klasykowcy przy pececie do pracy a Amidze do Amigowania.
[#11] Petro Tyschtschenko gościem Retrogralni!

@RadoslawF, post #10

No i masz odpowiedź, MDW: To nie "next-genowcy" prowokują konflikty.
[#12] Petro Tyschtschenko gościem Retrogralni!

@recedent, post #11

Uzurpowanie sobie prawa do czegoś nie jest powodowaniem konfliktów ?
Chyba tylko zgodnie z moralnością Kalego.

Inna sprawa że te konflikty są widoczne tylko na wszelkich miejscach gdzie się dyskutuje i.
Każdy wydaje swoją nadwyżkę budżetową na to co lubi i tego używa do tego co lubi lub do tego co jest w stanie na nim zrobić.
[#13] Petro Tyschtschenko gościem Retrogralni!
Co się zaś tyczy bloga, to lepiej jako programista spożytkuj ten czas na tworzenie oprogramowania, bo zamiast zasypywać podziały, które już są, będziesz tworzyć tylko nowe.

Celem takiego bloga jest uzupełnienie luki, które jest w polskiej sieci, a dotyczy Amig klasycznych. Mój blog skupiłby się tylko na Amidze klasycznej, opisie sprzętu i systemu, podobnie, jak strony o ZX Spectrum, Atari, czy C64 w Internecie. Pozbawiony byłby zabarwienia politycznego.

Całość robiłbym na Amidze pod WordWorth/ TurboCalc oraz ewentualnie programami do tworzenia stron HTML, które są dostępne na Amidze. Publikowałbym z PC (ewentualnie z Amigi). Odeszłyby zarzuty, że piszę o Amidze siedząc przy PC.

Piszesz, że klasykowcy są ortodoksyjni. Mi tam nie przeszkadzają zwolennicy nowych rozwiązań. Czy to MorphOS, czy AmigaOS 4. Oczekuję jednakże tego samego od nich w stosunku do Amig klasycznych. I tyle.

Moim zdaniem problemem NeoAmig jest szukanie sobie na siłę wrogów.

Odnośnie programowania: Konsekwencją sporej poprawy mojego samopoczucia jest powrót do programowania. Już teraz programuję pewną grę na projekt z działu prywatnego i idzie mi (odpukać w niemalowane drewno) dobrze.

Chciałbym podzielić się swoją pasją na blogu, mam sporo ciekawych informacji do przekazania.
[#14] Petro Tyschtschenko gościem Retrogralni!

@RadoslawF, post #12

Uzurpowanie sobie prawa do czegoś nie jest powodowaniem konfliktów?


Jak najbardziej, szczególnie jeśli obydwie strony uważają, że druga coś sobie uzurpuje
[#15] Petro Tyschtschenko gościem Retrogralni!

@recedent, post #14

A co uzurpuje druga strona ?
[#16] Petro Tyschtschenko gościem Retrogralni!

@RadoslawF, post #15

Niezależnie od strony - Amigę. Zawsze Amigę. Chce mieć ją całą, na własność. Moją Amigę. Mój ssssskarb...!

[#17] Petro Tyschtschenko gościem Retrogralni!
No jasne jak nie cpuny to ordoksyjni zydzi ha ha ha,zbawane,problem jest taki ze ostatnia amiga to byla 1200 i 4000 a potem to juz nie byly amigi i mozna zaklinac rzeczywistosc i dorabiac bajki itd co nie zmienu faktu ze tak naprawde to wlodarze niby amigi robia to co robili jak ona upadala ze doja naiwnych bo wicie rozumiecie sprzet musi tyle kosztowac bo,niestety dla tych osob nie ma argumentu typu ale przeciez na rynku jest tys rozwizan i nie kosztuja krocie,dlatego moim zdaniem to jest robienie z ludzi ami oslow,dla mnie nie ma problemy ze ktos sobie kupi x1000 czy samate ;) problem jest taki ze ye osoby chca mi wmowic ze to ja jestem ten zly bo nie chce isc do przodu,ale zastanowmy sie co by bylo jakby commodore nie upadlo czy nie inwestowalo w pc to by bylo jak aple czyli produkowali by amigi amitablety amibooki amipody,i moim zdaniem firma powinna osc w ta strone bo jakby wypuscili laptopa na tynek a logo amigi powiedzmy za 5 tys to ja bym go kupil tylko jak mowiel to by musiala byc amiga czyli logo odp obudowa procesor nie intel uklady specializowane grafika muzyka itd oczywiscie technologia z dzisiajeszych czasow a nie z 10 bo tego chyba nie potrafia pojac neo niby amigowcy.

ps to ze sa najdluzsze zdania i nie ma znakow to jest celowe ;).

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2014 12:18:05 przez SzaryWilk
[#18] Petro Tyschtschenko gościem Retrogralni!

@recedent, post #16

Druga strona nie uzurpuje, druga strona broni Amigę przed uzurpatorami który kupiwszy drogą zabawkę chcą przekonać rozmówców że kupili "prawdziwą Amigę" następczynię "Amigi klasycznej".
Ale oczywiście możesz próbować przekonywać wszystkich że masz rację i posiadacze A500/600/1200 nie są posiadaczami Amigi czy nawet "prawdziwej Amigi" a tylko uzurpatorami.
[#19] Petro Tyschtschenko gościem Retrogralni!

@RadoslawF, post #15

Że nie ma prawa powstać żaden model Amigi inny niż z Motorolą z serii 68xx i chipami sprzed 30 lat, a wszelkie współczesne kontynuacje są nielegalne, bądź "nie oddają ducha", bądź (tu wstaw dowolne, "zawsze coś").
[#20] Petro Tyschtschenko gościem Retrogralni!

@adam_mierzwa, post #19

Bredzisz lub świadomie wprowadzasz w błąd. powstała i całkiem legalnie była sprzedawana Amiga bez Motorli 68k i tradycyjnych chipów. Ducha faktycznie nie oddawała ale to temat na inna dyskusję.
[#21] Petro Tyschtschenko gościem Retrogralni!

@RadoslawF, post #20

Bredzisz lub świadomie wprowadzasz w błąd.

Nie pierwszy i ostatni raz inwektywami nadrabiasz brak argumentów.

Nie podałeś konkretów (nazwa modelu). Jeśli masz na myśli model Amiga mini od Commodore, to przypomnę ci: zdecydowana większość amigowców (a w szczególności właśnie "klasykowcy") sikali po tym, krzycząc że to parodia, PC, i t.d. Jeśli nie zaliczasz się do tego grona - to sobie kup tę Amigę, ale nie wypowiadaj się za większość bo nią nie jesteś.

Nie zapomnij wybrać się z Szarym Wilkiem na spotkanie z Petro, wygarnijcie mu
[#22] Petro Tyschtschenko gościem Retrogralni!

@adam_mierzwa, post #21

Co nie zmienia faktu że komputer ten miał prawa do nazwy Amiga i pod taka nazwą był sprzedawany. A skoro pisałeś o legalności to właśnie wykazałem że legalność mylisz ze zdaniem jakiejś grupy, zmyłki w stylu oskarżania rozmówcy o inwektywy faktów nie zmienią. Piszesz ewidentną nieprawdę i masz pretensję że zostało to dosadnie skomentowane.
[#23] Petro Tyschtschenko gościem Retrogralni!

@adam_mierzwa, post #21

Co mi teraz po tym ze wygarne ;),chodzi o to ze przeciez chyba mozna robic jedno i drugie typu amigi w stylu natami i jakies nowoczesne,ale zeby mialy choc troche filozofi amigowej czyli procek i uklady specializowane czy naprawde jest tak trudno w dzisiejszych czasach zbudowac amige,moim zdaniem nie,moim zdanie to co prezentuje x1000 czy inne samaty to jest bledna droga i tyle.
[#24] Petro Tyschtschenko gościem Retrogralni!

@RadoslawF, post #22

Pisałem nie tylko o legalności. To nie był bardzo obszerny tekst, skup się i przeczytaj jeszcze raz.
Nie ważne czy "full sticker" (Amiga mini), "half sticker" (AmigaOne) czy "duch" (emulatory sprzętowe, programowe, systemy wywodzące się z AmigaOS) - i różne kombinacje tych przymiotów -"zawsze coś" ci w nich "nie zagra" na zasadzie "to jeszcze nie to". . .
Jeśli nie miałbym racji - miałbyś coś dziś bardziej współczesnego niż "klasyk".
Przypominasz tego faceta z kawału o powodzi po którego wysyłano motorówkę i helikopter.
Wiele rzeczy przepadło w historii informatyki bezpowrotnie - amigowcy mieli bez wątpienia najwięcej szans. I wszystkie spaścili.
W tym sensie porównanie wyżej (do Żydów ciągle czekających na Mesjasza) jak najbardziej jest zgodne z tym co sam obserwuje.
Nie ma żadnych grup amigowców, są jednostki które mają wspólne zdanie w niektórych sprawach, ale żeby coś wspólnie zrobić konkretnego - o, to już za dużo.
[#25] Petro Tyschtschenko gościem Retrogralni!

@adam_mierzwa, post #24

Owszem pisałeś. Poza "współczesne kontynuacje są nielegalne" co jest zwykłym łgarstwem napisałeś też "Że nie ma prawa powstać żaden model Amigi inny niż z Motorolą" to też jest zwykłym łgarstwem bo nie ty posiadasz prawa do marki "Amiga" i nie ty ustalasz co ma prawo powstać i pod jaką nazwą.
Ja skomentowałem to stwierdzeniem że "Bredzisz lub świadomie wprowadzasz w błąd." i dalej podtrzymuje to twierdzenie w odniesieniu do cytowanych tutaj twoich wypowiedzi. A twoje twierdzenie "Nie pierwszy i ostatni raz inwektywami nadrabiasz brak argumentów." jest nieudolną próbą zmiany tematu.
[#26] Petro Tyschtschenko gościem Retrogralni!

@SzaryWilk, post #23

Jak pokazało życie - nie można. AmigaOne X1000 to był max - jeśli chodzi o sfinalizowane w pełni projekty - czyli oryginalna płyta z prockiem PPC i układem specjalizowanym (powiedzmy), z rozwijanym AmigaOS, i sprzedawane jako brandowany komputer (komplet).
Masz oryginalnie zaprojektowany hardware na PPC i Workbencha, jedynie co może brakować to kasy.

Amiga mini skończyła się bezpowrotnie razem z CUSA, NatAmi - nie ukazało się, projekty pozostałe to systemy rozwijane na "obcym" sprzęcie lub różne systemy, emulatory i t.d.. Ale kompleksowe rozwiązanie tylko to co podałem wyżej.

Podam ci przykład - masz tanie jak barszcz Raspberry P1 - kupiłbyś gdyby na tym był AmigaOS z Workbenchem? Odpowiedz szczerze.
(a tu masz trochę literatury jakbyś chciał zobaczyć czy łatwo oprogramować takie maleństwo link)

Najchętniej to przeszedłbym na wiadomości prywatne, bo dostaniemy po świątecznym banie
[#27] Petro Tyschtschenko gościem Retrogralni!

@adam_mierzwa, post #26

Bez przesady z tym banem. Forum jest do wymiany poglądów a nie do poprawy samopoczucia moderatorów.
Co do malinki to mam, tanie i wolne, sprawdza się jako odtwarzacz divixów, Workbencha nikt na to nie przepisze, dłubią z AROSem ale na razie jest nie używalny (sprawdzałem osobiście).

I bądź miły nie pisz nie można, że życie pokazało itpb. bo to że ktoś czegoś nie zrobił dotychczas nie oznacza że nikt już nigdy tego nie zrobi, chodź z drugiej strony nie doradzał bym aby siedzieć i czekać bo się pojawi lada moment.

Z CUSA nic się nie skończyło, nawet nie liczył bym ze skończy się brandowanie pecetów marką Amiga. Ktoś to kupi lub odziedziczy i jeszcze do Ami slipek i Ami skarpetek oraz Ami tabletów i Ami pecetów dostaniemy Ami pralki, lodówki i co tam jeszcze będzie chciało mieć biało czerwona piłeczkę na masce.
[#28] Re: Petro Tyschtschenko gościem Retrogralni!

@adam_mierzwa, post #24

Moim zdaniem amigowcow jest dosc duzo,najlepszy przyklad to jak szybko sprzedal petro swoje amigi,ja mowie za siebie ja bym wlasnie chcial miec amige cos ala amiga 1200 tylko ze na dzisiajesze czasy tak zeby mozna bylo na tym sprzecie spokojnie surfowac,sluchac muzy ogladac filmy i zeby to nie koszowalo 15 000.niestety taki oto komputer to przerasta wyobraznie kolejnych wlascicieli amigi albo tego co sie niby nazywa amiga.

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2014 19:13:43 przez SzaryWilk
[#29] Re: Petro Tyschtschenko gościem Retrogralni!

@SzaryWilk, post #23

mialy choc troche filozofi amigowej czyli procek i uklady specializowane


nie bardzo rozumiem amigowa filozofie, ale jak kazdy wie, to procek nie byl amigowy, byl wykorzystywany w wielu innych owczesnie popularnych komputerach, baa, nawet chipsety czerpia pomysly z innych rozwiazan... Nie wiem tylko jaki bylby cel w zbudowaniu starej nowej Amigi ?. Uklady specjalizowane sa zupelnie z innej epoki, procesor od 3 dekad juz nie rozwijany w mainstrejmie itp. Jaki sens mialoby stworzenie takiej Amigi, zeby poogladac sobie demka lub pograc w gierki sprzed 30 lat, przeciez to nawet smartfon uciagnie pod uae, nie mowiac o winuae na wydajnym komputerze ?.

x1000 jest pewnym kierunkiem, jest wlasciwie wszystkim co mozna bylo wycisnac z arch. PPC na ten czas, jednak za niemale pieniadza... ale to tez koniec i nawet sprzet PPC to juz jest dzialka retro.

Moim zdaniem, jedynym kierunkiem rozwoju Amigi, jezeli mowa o kierunku w ktorym Amiga goni swiat, jest rozwoj systemu i przejscie na arch. x86_64. Pytanie zasadnicze. Po co to robic ???.

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2014 23:53:35 przez sigma2pi
[#30] Re: Petro Tyschtschenko gościem Retrogralni!

@sigma2pi, post #29

Jak nie rozumiesz to ja ci nie pomoge ale mozesz zrobic cos takiego,wez amige 500,500+,600,1200 rozkrec ja teraz wez peceta i go tez rozkrec i zobacz jaka jest roznica porownaj jakie procki uklady itd,jesli mowie o motoroli to nie tej z przed 10 lat czy o ukladach tez nie,przeciez w kazdym pececie masz uklady specializowane tylko ze na karcie graficznej,muzycznej itd,amiga jest bardziej zbliozna laptopa,dlatego moim zdaniem w ta strone powinna isc amiga,jak mowie np uklad specializowany powiedzmy aga to nie mowie ze chce dzisiaj miec age tylko uklad ktory bedzie nowoczesny w dzisiejszych czas na rynku jest tyle firm ktore produkuje uklady ze naprawde mozna zbudowac amige bez inzynierow i w rosadnej cenie tylko trzeba chciec.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem