[#91] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@Andrzej Drozd, post #88

Specjalnie dla niekumatego Andrzeja, wszedlem na sklep od nazwy pewnego owocu i zlozylem pewien zestaw. Obudowa, Plyta glowna, Procesor, Pamiec, DVD oraz klawiatura i myszka (zestaw za 17zl), razem za 7 elementow wyszlo 455 zl 59 gr :). Sklep ma 16 punktow odbioru w najwiekszych miastach Polski, wiec mozna zalozyc odbior osobisty powiedzmy w 80% przypadkow, w pozostalych 20% przypadkow Kurier to wydatek 19 zl. Brakuje zasilacza i twardego dysku. W tym sklepie sa sensowne zasilcze za 50 pare zlotych, ale wybralem pewnego sprzedawce na Allegro ktory za kupienie dysku twardego 94 zl + zasilacz 60 zl z gw. na 24 i 36mcy, liczy za Kuriera 0 zl - tak bywa na Allegro :). Razem masz komplet w 2 paczkach w najgorszym wariancie za 628 zl 59 gr (w najlepszym odbior osobisty z punktu odbioru w jednym z miast, wtedy za 609 zl 59 gr), zob. jak daleko do Twoich wydumanych 800 zl

Vs.

300 zl goly szrot + przesylka 25 zl + klawiatura i myszka z przesylka za 25 zl :), razem 350 zl

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2014 10:04:19 przez sigma2pi
[#92] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@sigma2pi, post #91

A gdzie jest link do tego sklepu?pomysłpomysłpomysłpomysłpomysł
[#93] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@Andrzej Drozd, post #92

[#94] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@Shoonay, post #93

Hehe.szeroki uśmiech
[#95] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@Andrzej Drozd, post #92

na guglach , jak nie wiesz gdzie, znajdziesz, masz wskazowki, nie badz bardziej niekumaty niz jestes zazwyczaj. Linkow do sklepow nie wklejam.
[#96] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC
Hmm, moderacja na wakacjach? 5 stron "pier... o szopenie", zero reakcji odpowiednich "organów". To chyba trzeba będzie już cały osobny wątek wydzielić, a nie tylko offtop flagować. Najbardziej boli brak jakiejkolwiek samokontroli użytkowników biorących udział w tej błazenadzie
[#97] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@sigma2pi, post #95

OK, czyli tak to wyszło w konfiguratorze na morele.net

1. MSI H81M-P33 - 147 zł
2. Procesor Intel CELERON G1850 2.9GHz LGA1150 BOX BX80646G1850 - Haswell Refresh - 149 zł
3. Pamięć GoodRam DDR3 4 GB /1333MHz PC3-10600 CL.9 DUAL (GR1333D364L9/4GDC) - 158 zł
4. Zasilacz KME KME350W-P4 - 60 zł
5. Obudowa Colors-IT HY6001KR USB/AUDIO (OAS6001KR). Najtańsze brzydactwo za 55 zł.
6. Lite-On DVD RW 22x SATA gen. bulk (iHAS122-14) - 55 zł
7. HDD, najtańszy w tym sklepie jest 500 GB za 183 zł, więc odpada i sprawdzam na Allegro - 160 GB. Wysyłka gratis - 69 zł
8. Mysz i klawiatura (zestaw) Klawiatura + mysz Esperanza Salem TK10) - 17 zł
9. Karta graficzna Asus GeForce GT 210, 1GB DDR3 (32 Bit), HDMI, DVI, BOX (210-SL-TC1GD3-L) - 99 zł

Przesyłka kurierem - 19 zł
Przesyłka z Allegro - 0 zł

Razem: 828 zł

Jeszcze trzeba doliczyć licencję na Win7 lub Win8.


Zostaję na razie przy szrotach za 200-300 zł.
[#98] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@Andrzej Drozd, post #97

Ja i tak muszę kupić i7. Będzie idealny do WinUAE PPC, a przede wszystkim do Elite: Dangerous, Star Citizena i No Man's Sky
[#99] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@Andrzej Drozd, post #97

Troche bardziej obcykani w temacie chyba pojmuja czemu Andrzej dostarcza mi zawsze pelne salwy smiechu nie tylko zreszta w tym temacie . Andrzej daje sie podpuscic jak 2 letnie dziecko, choc chlop ma 40 lat i do tego zna sie "On pani na komputerach najlepiej w calym bloku" , wszak pracuje przy CNC. Ciesz sie Andrzej, ze lda dostal bana szeroki uśmiech , bo nie zostawilby na Tobie suchej nitki. Andrzej chcial dopisac do konfiguracji 2 tasmy SATA, ale mowie mu, ze tasmy ma w pudelku z plyta, to on mi na to, ze czytal i z obudowa nie ma zadnych tasm pomysł, to mu powtarzam, ze sa w pudelku z plyta, to mowi, ze nie ma, bo nie napisali i chcial ode mnie linka na potwierdzenie pomysł, w koncu znalazl zdjecie na allegro, jednak sa, a juz chcial dodac kolejne 30 zl. Andrzej tak bardzo przejmowal sie kablami SATA, ze zapomnial o kablu zasilajacym , ktorego nie maja zasilacze nieBOXowane, latalby teraz biedny po calym bloku po sunsiadach szukac kabla zasilajacego Smiech

To nie koniec, na pewno przykuwa uwage pkt. 9 . To byla podpucha extra. Andrzej pyta sie czy grafika na plycie uciagnie Crysisa, to ja mu odpowiadam, ze nie ma na to szans :), ale mu mowie, nie ma bo plyta nie ma grafiki tylko jest w APU i uruchomi sie na APU bez problemu, to Andrzejowi zaswiecily sie oczka i dodal karte graficzna, zeby doliczyc kolejna 100 (jeszcze 32bit ), rozumie ktos cos z tego ? . Wyjasniam. Andrzej nie ma zielonego pojecia o budowie wspolczesnych komputerow, tak samo zreszta jak jego kolega zmiennik, a ciagle mnie tutaj krytykuja jak kazdy widzi, Andrzej jeszcze docina, urazony, bo go obijam marchewkami w innych tematach...

Andrzej, taka rada, Ty sobie nie zrob krzywdy tymi szrotami i popatrz wpierw jak wyglada kosiarka do trawy zebys sobie raczek nie obcial jak bedziesz chcial na tym pisac . Amelinium i do przodu Tańczący banan

Z ta licencja na Win7 i Win8 to tez czad, wg. Andrzej to komputer chyba musi miec licencje zeby dzialac

Oczywiscie powyzsza konfiguracja po wykresleniu moich podpuch i lekkich zmianach jest okej, bo jest oparta na tym co podalem wczesniej, ale wtedy wyjdzie wlasnie ok. 600 zl ok, racja

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2014 14:08:15 przez sigma2pi
[#100] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@XoR, post #61

Zmienniku, cale to podsumowanie jest funta klakow warte.

1. "LAPTOPY POBIERAJĄ WIĘCEJ PRĄDU NIŻ STACJONARKI ?!" - klamstwa, nikt tak nie twierdzi


Poważnie? Nikt?
niewydaje na prąd więcej niż Ty na laptopa, mniej jeśli już


??
nadal twierdzę, że twoje bajeczki o 20W desktopach są czystą fantazją jeżeli tak nie jest to udowodnij.

znalazłem jeszcze fajny kawałek
mój i5 bez OC z 2x SSD 128GB w RAID0, bez dysków 3.5", bez karty dźwięku i kart grafiki zużywa 39W podczas słuchania winampa


To tak się da?

i jak możesz to kolego wyjaśnij rzetelnie ile pobiera Ci komputer do użytku codziennego WRAZ z monitorem, a nie tu mieszasz częściami niczym krupier i podajesz wyssane z palca wyniki.

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2014 15:01:41 przez zmiennik
[#101] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@sigma2pi, post #99

Hehe, sam jesteś ameliniumOK
Pomijając tą nieszczęsną kartę graficzną, to reszta cenowo się zgadza i dalej wychodzi 729, czyli wiecej niż 600 i około 450 wiecej od szrota.OK
[#102] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@zmiennik, post #100

Jakoś strasznie nie lubię ludzi, którzy dla swojej prywatnej satysfakcji uwielbiają podpuszczać innych. Tak, dziwny jestem. Gx, zmiana loginu nie da nic i tak wiadomo, że to Ty.
[#103] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@OSH, post #102

a ja strasznie nie lubię ludzi, którzy dla swojej prywatnej satysfakcji udają detektywów i więdzą lepiej niż ja kim jestem, później ogłaszają to na forum i myślą, że... no włąśnie?
że co? :)
Sorry, ale błąd, nie jestem żadnym Gx, skąd ten pomysł dziwny? :)
aha i po co ci i7 do WinUAE jak to korzysta z 1 rdzenia?
[#104] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@zmiennik, post #103

gx to sigma2pi. Wcześniej miał nick 1989.
[#105] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC
Zmienniku, pisałem to do sigmy2pi. A Ii7 bardziej mi potrzebny do w/w gier i do Tradosa, niż do WinUAE. a że przy okazji popędzi WinUAE...
[#106] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@OSH, post #105

aha no to widzisz wyszło nieporozumienie bo odpisałeś na mój post #219 zamiast na jakiś sigmy2pi.
A już się przestraszyłem hehe.
[#107] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@zmiennik, post #100

Ja nie wydaję więcej kasy na prąd na kompa niż laptopa bo zarabiam na kompie kasę na kopaniu litecoinów. Zarobek na tym jest taki sobie ale jako że ten GTX 750Ti jest ultra cichy i nieźle kopie to opłaca mi się na nim kopać zawsze jak mam włączonego kompa bo najbidniej niweluje mi to koszty eksploatacyjne a zazwyczaj nawet lepiej.

Oczywiście nijak to się ma do typowej stacjonarki vs typowego laptopa ale chciałem pokazać że mimo że prąd jest bardzo drogi używanie stacjonarki nie musi być wcale takie drogie jak się dobrze kombinuje.
[#108] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@okejokej, post #96

"Organy" ;) podchodzą chyba do wątku na zasadzie "poczekajmy, aż się wybiją, a wtedy dorżniemy niedobitki".

Wątek stał się bezużyteczny. Wracam na EAB.


Ostatnia aktualizacja: 20.08.2014 21:33:50 przez APC74
[#109] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@OSH, post #102

OSH, gdybys sie wczytal to doczytalbys, ze go nie podpuszczalem tak calkiem doslownie. Nie oklamywalem go i udzielilem mu odpowiednich wskazowek, tylko Andrzej absolutnie nic nie jarzy, nie czai bazy, nie ma o tym nawet zielonego pojecia, nawet nie sprawdzi w guglach . To nie jedyny temat na ktory Andrzej chce sie wypowiadac choc jest kompletnie lewy.
[#110] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@sigma2pi, post #109

s2p, ja nie muszę być alfą i omegą - ja jestem użytkownikiem Amigi 1200. To wystarczy aby być na tym forum. Nie jestem żadnym ekspertem w temacie pecetów i nikt nie wymaga ode mnie takiej wiedzy.
Do sklepów jednak chodzę i widzę po ile są komputery, widzę też reklamy w internecie. Wcześniej rzuciłeś hasło że można już za 500 kupić nowy komputer, później dobiłeś do około 650, a ja ci udowodniłem że za 729 zł i to na stronie którą sam podałeś.

A twoje podpuchy nie szkodzą mi, tylko oczywiście tobie. Demaskujesz swój charakter, nikt cię nie lubi na tym forum i zachowujesz się jak szczeniak.OK
[#111] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@XoR, post #107

zarabiam na kompie kasę na kopaniu litecoinów


Mogłeś od razu napisać że lubisz nowe i energoszczędne kompy, ponieważ kopiesz bitcoiny. Ja myślałem że to jest domena użytkowników którzy robią to na komputerach pracodawcy. Oczywiście w domu też można, ale nie pod pretekstem że komp musi działać 24/h.

Dodane: w takim razie proponuję ci inwestycję w baterie słoneczne oraz turbinę wiatrową i będzie za free.

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2014 23:55:51 przez Andrzej Drozd
[#112] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@Andrzej Drozd, post #110

s2p, ja nie muszę być alfą i omegą


alez dalej widze jaka z Ciebie alfa i omega, nic nie udowodniles, w tym sek. Nie blaznij sie dalej z tym swoim udowadnianiem w tym temacie.

nikt cię nie lubi na tym forum i zachowujesz się jak szczeniak


mow za siebie, nie lubisz mnie to wiem, zrobilem z Ciebie tyle razy glupca, ze trudno byloby zliczyc

Na koniec zloze Ci jeszcze raz jedna konfiguracje z tej strony:

1. Asus H61M-K H61 - 129 zl
2. Intel Celeron G1610, DualCore,2.60GHz,2MB,LGA1155,22nm,55W,VGA, BOX - 130 zl
3. GoodRam DDR3 2048MB PC1333 CL9 - 72 zl
4. DVD Samsung SH-118BB/BEBE - 52 zl
5. Obudowa Colors-IT HY6001KR - 55 zl (nie taka brzydka, ale lepsza, mniejsza, mocniejsza i ladniejsza kosztuje 71 zl, dla niegrzebiacych nie ma koniecznosci)
6. Klawiatura + mysz Esperanza Salem TK106 - 17 zl

To tyle w tym sklepie. 16 punktow odbioru osobistego w calej Polsce lub przesylka kurierem za 19 zl.

Razem: 455 zl lub doliczajac przesylke 474 zl

Brakuje dysku i zasilacza. Z pomoca przychodzi Allegro.

7. Zasilacze tylko nowe min. 24 mce gw. w przedziale od 50 do 60 zl plus kabel zasilajacy - 55 zl
8. HDD WD Green 160GB w przedziale 85 - 95 zl z min 24 mce gw, tylko nowe i nieuzywane, zadne refabrykowane itp. - 90 zl

Przesyłka - 0 zl

Razem: 619 zl z przesyłkami, 600 zl bez przesyłek.

O licencji Windows nie bede pisal , bo wystarczy przeciez Ubuntu. W odroznieniu od szrota za 350 zl na tym sprzecie dziala kazdy system elegancko...

--
Roznica miedzy Andrzeja szrotem nie jest nawet dwukrotna w cenie, ale roznica w niektorych parametrach jest nawet nieporownywalna, chocby to, ze na szrota dostaje sie 3mce czy 6mcy gwarancji, a jak popsuje sie taki polisingowy szrot to jego naprawa nie ma nawet wiekszego sensu. Niech ktos ma pecha i psuje sie rowno z koncem gwarancji, to zabawa w szroty zaczyna kosztowac znacznie wiecej niz nowy komputer. Kwestie wydajnosci czy mozliwosci to nawet nie ma co poruszac, bo to dzien do nocy, to samo kwestie mozliwosci rozbudowy, wsparcia dla wspolczesnych standardow itp. itd. Komfort pracy i uczucie posiadania nowej rzeczy, bezcenne itd. :). Zakup licencji na Windows do szrota to w ogole nie ma sensu, bo to jak pamietam licencja przywiazana jest do konkretnego sprzetu.

Rusz Andrzej glowa, wydasz na poczatku 270 zl wiecej, a zaoszczedzisz na przyszlosc wiele nerwow dajac wiecej sobie satysfakcji z posiadania nowego w miare wspolczesnego komputera o drzemiacych znacznie wiekszych mozliwosciach ok, racja . Najdzie kiedys ochota przyspieszyc CPU, to kupisz i3 bedace poza zasiegiem obecnego szrota za 300 zl, a nie nowego kolejnego szrota ... ale to trzeba ruszyc glowa, a Andrzej ma z tym duzy problem

ps. baa, zeby przyspieszyc nie trzeba kupowac nowego CPU w powyzszej propozycji, wystarczy zakup drugiej takiej samej pamieci 2GB, co da razem nie tylko 4GB (dla "budzetowki" to kosmos), ale tez uruchomi tryb dual channel (128bit) dla pamieci - z miejsca przyspiesza nie tylko CPU, ale glownie GPU (grafika 3D itp.). , dlatego zostawiam jeden slot pamieci wolny na drugie "ekonomiczne" 2GB w przyszlosci. Mozliwosci rozbudowy sa znaczne jak widac, maja co najwazniejsze sens, bo to nowy sprzet z min. 2 letnim "ubezpieczeniem" i startuja juz od najmniejszych kwot - zakup takiej samej pamieci 2GB.

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2014 00:38:40 przez sigma2pi
[#113] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@sigma2pi, post #112

.

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2014 01:20:41 przez zmiennik
[#114] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@sigma2pi, post #112

alez dalej widze jaka z Ciebie alfa i omega, nic nie udowodniles, w tym sek. Nie blaznij sie dalej z tym swoim udowadnianiem w tym temacie.


s2p, widzę że jesteś zawzięty.OK
Ale ja naprawdę nie muszę udowadniać swojej profesjonalności. Nikogo nie reprezentuję, tylko samego siebie. Popełniłem już tyle wpadek, ponieważ mi wolno - nie jestem profesjonalistą. Zapytaj choćby valwita jaki cyrk odstawiłem z zasilaczem impulsowym 10 lat temu. I co? I nic. Mi wolno, jestem portalowym trollem. Ty jednak, jako doktor i przyszły profesor powinieneś bardziej dbać o swoją reputację. A pokazujesz tylko szczeniackie podejście do sprawy i bardzo niedojrzałe.pomysł

mow za siebie, nie lubisz mnie to wiem, zrobilem z Ciebie tyle razy glupca, ze trudno byloby zliczyc


Jako przyszły profesor, powinieneś się wstydzić że w ogóle ze mną polemizujesz. W wielu przypadkach jestem głupcem, czasami także błaznem. Wymień zatem, kto cię lubi na tym portalu.

1. Asus H61M-K H61 - 129 zl


Nieprawda, sam na gadaczu politycznym wymieniłeś cenę 147 zł

2. Intel Celeron G1610, DualCore,2.60GHz,2MB,LGA1155,22nm,55W,VGA, BOX - 130 zl


Nieprawda, sam na gadaczu politycznym wymieniłeś cenę 149 zł

3. GoodRam DDR3 2048MB PC1333 CL9 - 72 zl


Tak się bawić nie będziemy, 2GB to dla WinXP. Dla Win7 i Win8 powinno być 4GB. A płyta obsłuży nawet 16GB. 4GB to 158 zł.

4. DVD Samsung SH-118BB/BEBE - 52 zl


Nie lubię Samsungów, nie znam tego modelu. Wolę DVD-RW Lite on za 55, ale niech ci będzie. Ujmujemy 3 zł.


5. Obudowa Colors-IT HY6001KR - 55 zl (nie taka brzydka, ale lepsza, mniejsza, mocniejsza i ladniejsza kosztuje 71 zl, dla niegrzebiacych nie ma koniecznosci)


Fatalna obudowa, lepsza jest ta za 71, choć obie wstyd pokazać. Trudno, niech ci będzie - 55 zł

6. Klawiatura + mysz Esperanza Salem TK106 - 17 zl


OK, to jest sprzęt na 3-6 miesięcy. Może być. 17 zł

To tyle w tym sklepie. 16 punktow odbioru osobistego w calej Polsce lub przesylka kurierem za 19 zl.


Fajny sklep zapodałeś w którym wszystko jest. Kurier 19 zł

7. Zasilacze tylko nowe min. 24 mce gw. w przedziale od 50 do 60 zl plus kabel zasilajacy - 55 zl


Może być. Czyli -5 zł (razem jest już -8 zł)

8. HDD WD Green 160GB w przedziale 85 - 95 zl z min 24 mce gw, tylko nowe i nieuzywane, zadne refabrykowane itp. - 90 zl


Ja wolę z Allegro za 69 zł.

Od poprzedniej sumy 729 zł odejmujemy 8zł i mamy:

721 zł.


O licencji Windows nie bede pisal , bo wystarczy przeciez Ubuntu. W odroznieniu od szrota za 350 zl na tym sprzecie dziala kazdy system elegancko...


Nie używam Linuxów, wciąż czeka mnie oryginalny Windows7 lub 8

Dalszy Twój bardzo rzeczowy i ciekawy tekst na który odpisuję:

To nie jest dla mnie, ja nie upgrejduje kompów, a jak coś się spali, wyciągam z innego szrota i używam.

Tak, jestem retro jeśli chodzi o pc i liczą się dla mnie programy i to co na nich mogę zrobić. Nie wymagam najnowszych technologii i najlepszych osiągów. To są tylko narzędzia, których nie używam profesjonalnie. Gdy kiedyś będę miał własne studio, to kupię maszynę za 4 tyś. I już.

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2014 01:27:01 przez Andrzej Drozd
[#115] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC
a może już pora oflagować jako offtop połowe wątku? Myśleliśmy już, że wy na wakacjach :)
[#116] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@sigma2pi, post #112

gx, napisałeś głupotę z kompem za 500zł, potem naciągnąłeś to na 600zł aby udowodnić że się tego za tą kasę złożyć zwyczajnie nie da... bo się nie da, bo piłowanie z ceną na najtańszych częściach podając ceny niższe niż są i jakieś 2GB ramu i dyski z allegro to nie jest nowy komputer. Nowy komputer to taki że idziesz i kupujesz w sklepie, lub ewentualnie kurier przywozi Ci złożony. Za 600zł jak widać trzeba iść na zbyt wiele kompromisów i kombinowania że nei ma to sensu. 2GB pamięci dzisiaj to nie jest ilość nadająca się do używania, tak samo wrzucanie tam starego (więc i powolnego) dysku...

system też jednak trzeba kupić. Taki Dell ze 'szrotu' ma Vistę i Vista dla niego wystarczy w zupełności, to dobry system a jak się wyłączy parę usług to w zasadzie lepszy od Win7. Do nowego kompa też można kupić za groszę Vistę jednak to nie będzie dobry system bo brakuje mu obsługi AVX czyli nie wykorzysta w pełni możliwości sprzętu... no a o ile Vistę to i za 50zł można spokojnie kupić to już za Win7 trzeba trochę wybulić... o używaniu piratów nawet nie próbuj wspominać bo wyślemy Ci na chatę funkcjonariusza milicji

ja jakbym nie patrzył to bez tysiaka do nówki kompa bym nie podchodził. Pracowałem w sklepie komputerowym i najbidniej co schodziliśmy to 800zł i żal to było składać bo każde kolejne 50zł to ogromna różnica w jakości sprzętu, pewne rzeczy aż prosi się kupić oczko droższe i takie piłowanie dziadowanie aby zejść te pięć dziesięć złotych na części jest imho nieopłacalne...

Takze to Ty skończ tą błazenadę. Poza tym taki Dell z dyskiem, legalną Vistą i Wolfdale za trzy stówy to naprawdę dobry deal. Komp wszystko ruszy a jak się dołoży nowoczesną grafikę z pełnym wsparciem H264 nie będzie jakoś specjalnie odbiegał podczas oglądania śmiesznych kotów na YT od całkowicie nowego kompa. Zużycie prądu oczywiście to inna bajka aczkolwiek jego wpływ zależy ile się kompa użytkuje, jak ma być włączony 24/7 to oczywiście lepiej kupić nowy, jeśli tylko ułamek tego to już niekoniecznie.

I cały czas zapominasz o jakości części. Dell ma zawsze porządną wytrzymałą obudowę i porządny zasilacz. Niestandardowy to fakt ale porządny. Zresztą jak się spali to można go kupić na allegro więc jaki problem że niestandardowy? Jakie to porównanie jakiegoś pitu pitu zasilacza za 50zł do tego z Della? Za zasilacz którego nie strach wsadzać do obudowy trzeba dać przynajmniej stówę...

Za te dwa trzy lata będzie pewnie można kupić Delle na Clarkdale, może nawet Sandy Bridge i Andrzej znowu za trzy stówy się wykpi i właśnie o ile nie piłuje kompa 24/7 to jemu sie to opłaci dużo bardziej niż kupno nowego kompa w obudowie ColorsIt i zasilaczem grożącym porażeniem i pożarem
[#117] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@XoR, post #116

zwyczajnie nie da... bo się nie da, bo piłowanie z ceną na najtańszych częściach podając ceny niższe niż są


ale ja tych cen nie zmyslam i nie ZMNIEJSZAM!, sprawdz jak nie wierzysz, podalem takie jakie sa w sklepie, tylko nowe i nieuzywane czesci wzglednie nieco zlezakowane np: tylko HDD, ale dalej z pelna min. 24mce gwarancja.

tak samo wrzucanie tam starego (więc i powolnego) dysku...


nieprawda, bedzie to zupelnie nieodczuwalne wzgledem najtanszej 500GB. Wybralem WD Green 160GB.

Nowy komputer to taki że idziesz i kupujesz w sklepie, lub ewentualnie kurier przywozi Ci złożony.


To Twoj komputer w takim razie tez nie jest nowy, tylko masz szrota wg. tej definicji ok, racja , bo watpie zebys tak kupil swoj nowy komputer. Ustalmy co jest nowe.

- musi byc nowe i nieuzywane, pierwszy wlasciciel to my, zadne refabrykowane itp.
- musi miec min. 24 mce gwarancji na pismie (gwarancja i/lub dowod zakupu ze sklepu, najlepiej gwarancja producenta), pomijajac sytuacje wyjatkowe jak baterie ktorych nie ma w stacjonarce

Rytual pojscia do sklepu i odebrania nowego komputera nic nie zmienia w papierach.

2GB pamięci dzisiaj to nie jest ilość nadająca się do używania


bzdura, 1GB to byloby powazne naciaganie, ale nie 2GB, choc z 1GB, inne cpu, inna plyta, 2x mniejsze hdd, mozna naciagnac do 500zl, ale to byloby niezdrowe naciagniecie, dlatego zwiekszylem do 600 zl. Obecnie 4GB wychodzi najtaniej w popularnych zestawach do 1000zl (w laptopach to 2GB).., a jak ktos buduje zestaw do 2000zl to ma 8GB itd., a kto ma 16GB bedzie mowil, ze przy 4Gb to mozna tylko siedziec, patrzec i plakac

Zastosowania: internet, biuro, filmy, muzyka, winuae:)... oraz mniej wymagajace gry lub niskie detale.

Do nowego kompa też można kupić za groszę Vistę jednak to nie będzie dobry system bo brakuje mu obsługi AVX


Celeron nie ma AVX. AVX jest dopiero od bodaj i3 3gen., zreszta to tylko instrukcje, zapewne kod uzywajacy AVX zadziala nawet na XP, choc na razie korzysta z tego niewiele istotnych programow.

Inna sprawa, ze wystarczy ubuntu, lubuntu, xubuntu, mandrake itp. user friendly dystrybucje itp.

I cały czas zapominasz o jakości części. Dell ma zawsze porządną wytrzymałą obudowę i porządny zasilacz.


Porzadny zasilacz to byl, kiedys, jak byl nowy, ale nie po 5 latach codziennego uzywania przez min. 8 godz., bo takie sa sprzety polisingowe. Obudowa na pewno mocniejsza i tylko tyle, ale najczesciej troche niestandardowa, troche smierdzaca ;). Jakosc pozostalych czesci nie jest wcale taka dobra, bo majac x lat wstecz taka opcje na rynku wybralbys nowe plyty innych producentow, zapewniam .

najbidniej co schodziliśmy to 800zł


Pracowales kilka lat temu, a to wlasnie procesory ze zintegrowana grafika i reszta logiki... obnizyly ten pulap sensownie do tych 600 zl.

Poza tym taki Dell z dyskiem, legalną Vistą i Wolfdale za trzy stówy to naprawdę dobry deal. Komp wszystko ruszy a jak się dołoży nowoczesną grafikę z pełnym wsparciem H264 nie będzie jakoś specjalnie odbiegał podczas oglądania śmiesznych kotów na YT od całkowicie nowego kompa.


tylko czy jest sens cokolwiek dokladac do takiego szrota, jezeli cena juz wyjdzie ponad 400 zl, zastanow sie, bo Celeron Haswell nadal bedzie od tego lepszy... ?

Za zasilacz którego nie strach wsadzać do obudowy trzeba dać przynajmniej stówę...


sorry, ale za 60 zl mozna kupic zasilacz majacy niezbedne podstawowe zabezpieczenia jak na ten przedzial, nie sadze zeby to bylo ryzykowe ok, racja. Tanie sa glownie dlatego bo maja summa summarum 300W - 350W, choc jak wiesz mniej nie oznacza gorzej... W tym przedziales sa: Delta, Enlight, moze Fortron, Bandit i pewnie cos jeszcze.
[#118] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@sigma2pi, post #117

Jako że temat jest już w rzeźni to:

O co chodzi z tymi szrotami

Ostatnio dostałem jakiegoś DELLA OPTIPLEX, siedział tam Pentium DualCore 2.8 GHz, z 2 GB DDR2, wszystko na grafice intela. Żeby było szybciej, wpakowałem tam Radeona HD 2600 Pro, ale w zasadzie nic to nie dało - ten komputer był WOOOOLNYYY . Co z tego , że bierze mniej prądu niż mój obecny PC, skoro jest wolny . Dodatkowo, to cholerstwo miało wszystko całkowicie niekompatybilne z czymkolwiek - nietypowa płyta - format BTX jak dobrze kojarzę, obudowa, zasilacz, wiatrak, radiator itd.

Dlatego, wolę swojego ciągnącego ok. 80W PC (zmierzyłem podczas pracy w windowsie - 76 W) niż jakiegoś trupa za "200 zł" - ja cenię swój czas, i nie mam ochoty czekać bo właśnie wolny procesor dostał czkawki . No ale ktoś lubi takie "oszczędności"
[#119] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@Andrzej Drozd, post #114

Nieprawda, sam na gadaczu politycznym wymieniłeś cenę 147 zł. Nieprawda, sam na gadaczu politycznym wymieniłeś cenę 149 zł


nie zuwazyles, ze to inna plyta i procek ?

2GB to dla WinXP. Dla Win7 i Win8 powinno być 4GB. A płyta obsłuży nawet 16GB. 4GB to 158 zł.


zgodnie ze specyfikacja to Win7 wymaga 1GB dla 32b i 2GB dla 64b. To, ze plyta obsluzy 16 czy 32GB, nie znaczy, ze tyle potrzeba. Nie kombinuj jak kon pod gore. Potrafisz w ogole to uzasadnic czy lykasz propagande jak zawsze i wszedzie ?. Windows 7 potrafi wykorzystac niemal kazda ilosc pamieci przez superfetch - to wbrew pozorom dobra cecha, dasz 2GB to w koncu wykorzysta wszystko, dasz 16GB zrobi to samo, wiec nie sugeruj sie tym ile widzisz w task manager, musisz policzyc, ale Ty masz Andrzej problem z prostym sumowaniem, a taki "przyszly" profesor jak ja nie jest od nauki dodawania, musisz sie cofnac do 1 klasy

Dla zabawy moge uruchomic na VirtualBox taki Win7 powiedzmy przy 2GB, albo nawet 1GB. Nagrac film jak to dziala i co mozna, ale co to da. Ty wiesz swoje, bez obsadzenia bankow pamieci na maksa nie wchodzisz .

Nie używam Linuxów, wciąż czeka mnie oryginalny Windows7 lub 8


tylko zakup. org. Win7 czy 8 do szrota to kiepawy interes, bo jak sie szrot rozkraczy po 3 miesiacach i uplynie jego okres gwarancji to zostajesz na lodzie....

Od poprzedniej sumy 729 zł odejmujemy 8zł i mamy:


Nie kombinuj. Wyzej masz 619 zl i na tym skonczmy. To sa realne wyliczenia budzetowej lecz wystarczajacej do wielu zadan konfiguracji.

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2014 00:30:35 przez sigma2pi
[#120] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@trOLLO, post #118

Ostatnio kupilem takich 10 szt. do znajomej hurtowni spozywczej dzialajacej na starej aplikacji dosowej (na xp jeszcze dziala, vista,7,8 - niestety). 7 kompow do uzytku od razu, 3 na przyszlosc na podmiane w razie jakiejs padaki. Hurtownia zaplacila 2300 za 10 szt z licencjami XP prof, wiec wydatek jak dla nich praktycznie zaden a ludzie maja na czym legalnie pracowac bo dosowa aplikacja smiga jak wsciekla. I to jest wlasnie jedyne sensowne zastosowanie tego sprzetu. Do domu te klocki IMO kompletnie sie nie nadaja. Ale jak ktos jest milosnikiem to niech sobie uzywa, a co mnie to
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem