[#1] Cartridge EasyFlash do C64
Dałem do działu elektronika :) bo w sumie pytanie jest techniczne.
Cartridge EasyFlash
Co to za dziwo i z czym to się je? Czy ktoś zna ten model?
Czy to działa na tyle dobrze, że jest takie zajebiste na jakie wygląda?
Jak się na to wgrywa obrazy gier? Czy działa z C128?

Zadałem też pytania do sprzedającego, ale wiadomo... powie co chcę usłyszeć :D
[#2] Re: Cartridge EasyFlash do C64

@Vato, post #1

Nie wiedziałem że elvira była też na C64 :)
[#3] Re: Cartridge EasyFlash do C64

@QUAD, post #2

Elvire z tego co pamietam grałem na C64 - 4 dykietki 5,25
[#4] Re: Cartridge EasyFlash do C64

@Vato, post #1

Po ilości odpowiedzi ... i tego ... i na temat ;)
wnioskuję, że jest to jakaś paść i nie warto tego kupować.

Dzięki wszystkim za pomoc! :D
[#5] Re: Cartridge EasyFlash do C64

@Vato, post #4

Warto nie warto... to zależy. Jeśli chcesz mieć Action Replay, Retroreplay czy inny trudny do zdobycia cartridge to się opłaca (flaszujesz easyflasha i po zabiegu). Do uruchamiania gierek lepiej kupić SD2IEC. A jak chcesz mieć kombajn to tylko 1541 Ultimate.

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2015 16:13:33 przez Jenot
[#6] Re: Cartridge EasyFlash do C64

@Jenot, post #5

Mam rozumieć, że wczytuję grę z magnetofonu, lub stacji i mogę ją po wczytaniu "zamrozić" i taki stan zgrać na ten kart?
[wyróżniony] [#7] Re: Cartridge EasyFlash do C64

@Vato, post #6

Wszystko obsługujesz z poziomu C=64/128 za pomocą specjalnego programu, np EasyProg. Możesz wczytywać obrazy w formatach rom i crt, a także wrzucać programy jak na dysk.

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2015 16:47:18 przez Solo Kazuki
[#8] Re: Cartridge EasyFlash do C64

@Solo Kazuki, post #7

Dobra... zamieszane kapke :)

Mam C128 z zasilaczem.
Chcę kupić kartridż żeby odpalać gry.
Chcę żeby to było w miarę łatwe a tu widzę,
że to kart do obsługi z poziomu Commodore tak?

Nie wgram na niego obrazów gier za pomocą PC?

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2015 16:50:15 przez Vato
[wyróżniony] [#9] Re: Cartridge EasyFlash do C64

@Vato, post #8

Bez przejściówki i softu nie da rady, to nie pendrive ;)

edit: po dokładnym zastanowieniu, to w sumie jest taki pendrive, tyle że stworzony z myślą o C=64/128 ok, racja

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2015 17:01:03 przez Solo Kazuki
[#10] Re: Cartridge EasyFlash do C64

@Solo Kazuki, post #9

Dzięki Ci za wyczerpujące odpowiedzi na moje pierwotne pytania :)
W tych okolicznościach jednak nie zdecyduję się na zakup tego.
[wyróżniony] [#11] Re: Cartridge EasyFlash do C64

@Vato, post #10

Vato, UK1541 od Kisiela i nic więcej nie trzeba do zabawy! OK
[#12] Re: Cartridge EasyFlash do C64

@biax, post #11

Pewnie drogie to to :)
Szukam tańszego rozwiązania :) I obawiam się, że wystarczy mi BlackBox i kilka kaset :D
Mam nadzieję, że wracając z 8bit party będę taki zestaw już posiadał :D
[#13] Re: Cartridge EasyFlash do C64

@Vato, post #12

Się poszuka w zasobach piwniczanych :)
[#14] Re: Cartridge EasyFlash do C64

@Vato, post #12

Dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem będzie SD2IEC. Obejrzyj film jak to się obsługuje:
https://www.youtube.com/watch?v=b-1zpTzLFLA
Bawienie się kasetami jest świetne ale zabiera za dużo czasu. Zdaje się, że ostatnio ktoś produkował serię SD2IEC na c64power.com.
[#15] Re: Cartridge EasyFlash do C64

@Jenot, post #14

Dokładnie tak, do gierek i demek jedno-dyskowych jest OK. Do zaawansowanej zabawy polecam interface UK1541 - klon stacji C1541. Jeżeli dotrę na 8 bit party, zabiorę sprzęt i pokażę co potrafi
[wyróżniony] [#16] Re: Cartridge EasyFlash do C64

@Solo Kazuki, post #9

Ponieważ mam wszystkie współczesne zabawki do C64 powiem tak: EasyFlash (v1) z tej aukcji Allegro jest bardzo słaby, posiada jedynie 1 MB pamięci wyłącznie do zapisu programów w formacie *.prg (nie jest to więc żadna forma pendrive). Dużo lepszy, mający 8 MB pamięci jest EF w wersji 3, który potrafi emulować także inne cartridge pod warunkiem, że masz pliki *.bin, a nie *.crt. W sumie jest to 8 EasyFlashy v1 w jednym z możliwością szybkiego przełączania banków pamięci. Oba nie umożliwiają w prosty sposób użycia programów wieloplikowych (d64, d81, itp), a jedną z nielicznych zalet jest jest to, że zagrasz w Prince of Persia. Jest na nie gotowy całkiem spory zbiór gotowych zestawów oprogramowania.

Dużo lepszym rozwiązaniem (i jak na razie najlepszym) jest 1541Ultimate-II. Nie polecam natomiast na razie UK1541 od Kisiela. Trzeba nad nim jeszcze popracować.

Ciekawostką jest Turbo Chameleon 64, który może być cartridgem co C64 (nie współpracuje z C128) jak i samodzielnym komputerem (C64, Amigą,...). Jest bardzo szybki, posiada pełen REU 16 MB (podobnie jak 1541Ultimate), net.

Dla ciebie, jak wciągniesz się w retro-commodorowanie polecam zdecydowanie wyłącznie 1541Ultimate-II (pełna emulacja stacji dyskietek, dattasete, REU 16 MB, emulacja DualSID, już niedługo net w najnowszym firmware).

Jak będziesz w pobliżu Chełma lub jeziora białego 4 lipca to ci pokażę jak to działa na C64 i C128.

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2015 18:45:09 przez amigachelm
[#17] Re: Cartridge EasyFlash do C64

@Jenot, post #14

Tylko nie wszystkie SD2IEC będą pasowały do C128, przykładowo ten z pierwszej strony:

KLIK

będzie działał tylko z C64.
[#18] Re: Cartridge EasyFlash do C64

@amigachelm, post #16

Tak jak pisałem :) chciałbym coś niezbyt drogiego do odpalania gierek :)
1541Ultimate-II nigdzie nie mogę namierzyć a w 2012r. ktoś to wystawiał za kilkaset zł :P
[#19] Re: Cartridge EasyFlash do C64

@Vato, post #18

[url=1541ultimate.net]1541ultimate.net[/url]

Przedpłacasz, niestety potem czekasz jakiś czas i masz.

Chociaż ostatnio Gideon wypuścił serię 260 sztuk, a sprzedał 190, więc może jeszcze ma z jakieś na stanie z bieżącej partii produkcyjnej. Kontaktuj się z nim.

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2015 18:49:12 przez amigachelm

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2015 18:49:44 przez amigachelm
[#20] Re: Cartridge EasyFlash do C64

@Vato, post #18

Ja kupiłem na allegro parę miesięcy temu. Dałem coś koło 700zł z kartą pamięci. U Gideona 153 euro za samego carta. To ogólnie najlepsze i najmniej problemowe rozwiązanie. Niestety też najdroższe.
Mam też UK1541. @amigachelm - nie wiem dlaczego go nie polecasz. Działają na tym praktycznie wszystkie gry i dema w .d64. Jedyna wada to te małe literki na wyświetlaczu. No i niestety obydwa rozwiązania są reglamentowane - zapisujesz się i czekasz parę miesięcy, z tym że u Gideona musisz zapłacić od razu a u Kisiela czekasz i dostajesz wiadomość, że Twój egzemplarz już jest polutowany, dopiero wtedy płacisz.
[wyróżniony] [#21] Re: Cartridge EasyFlash do C64

@Jenot, post #20

Dla scenowania i gierek tylko UK1541 by Kisiel. Wspierajmy naszych !!! OK
[#22] Re: Cartridge EasyFlash do C64

@Jenot, post #20

@Jenot: 1541U-II kosztuje obecnie około 137 euro z przesyłką i posiada zdecydowanie większy wachlarz obsługiwanych formatów obsługiwanych plików. UK1541 jest pod tym względem dużo uboższy, mało czytelny ekran, i potrafi się zawiesić.
[#23] Re: Cartridge EasyFlash do C64

@amigachelm, post #22

a) 1541U-II - cena z kosmosu ...
b) co się wiesza, masz ten interface ?
c) obsługa formatów innych niż .d64 w trakcie opracowania
[#24] Re: Cartridge EasyFlash do C64

@biax, post #23

a. Jaka cena z kosmosu. Aż tak mało zarabiasz?
b. Mam
[#25] Re: Cartridge EasyFlash do C64

@amigachelm, post #24

a. zarobki to moja sprawa, prawie 600 PLN to lekka przesada
b. wiesza się ? co masz coś nie teges kolego
[#26] Re: Cartridge EasyFlash do C64

@amigachelm, post #22

No to chyba staniał, mój rachunek za 1541 Ultimate to 153 euro (z przesyłką). UK1541 to o ile pamiętam 260zł. Na starszych firmware'ach faktycznie widziałem parę razy komunikat "debug zone reached", na nowym jeszcze mi się nie udało go zawiesić. Obsługa nie jest tak intuicyjna jak Ultimate no i te mikre czcionki ale używalne toto jest w 100%. No i rodzima produkcja. Uboższy niż Ultimate faktycznie jest ale jest też ponad dwa razy tańszy.

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2015 19:49:41 przez Jenot
[#27] Re: Cartridge EasyFlash do C64

@Jenot, post #26

indeed Jenot OK
[#28] Re: Cartridge EasyFlash do C64

@Jenot, post #26

Jak sam zauważyłeś są to więc dwa zupełnie różne produkty, chociaż podobne. Dlatego ceny obu cartów są takie jak przedstawiliśmy i jednocześnie wielokrotnie niższe od przeciętnej polskiej pensji. Dodatkowo za 1541U-II przemawia fakt, że można oglądać wszystkie produkcje w formacie *.reu, czego nie zrobisz na sprzęcie Kisiela. Po co więc ta dyskusja?
[#29] Re: Cartridge EasyFlash do C64

@amigachelm, post #28

Ja się wtrącę też :)
Ja lubię mieć różne zabawki i polowałem na Ultimate, ale jak się pojawił UK to już nie poluję.
A dlaczego? bo UK spełnia WSZYSTKIE moje wymagania - podejrzewam, że spełni również wymagania autora wątku.
Odpalają się wszystkie demka i wszystkie gry dyskowe. A to że nie działają PRG czy REU? Na oryginalnej stacji dyskietek też nie ;) A przecież UK jest emulatorem tejże.
Ja używam UK i jeszcze nigdy mnie nie zawiódł. I o ile 230 zyla to nie majątek w tym przypadku to 160 Euro za ultimata bym nie dał :)
Również polecam UK dla autora wątku.
[#30] Re: Cartridge EasyFlash do C64

@amigachelm, post #28

Wiesz, gdyby oba sprzęty były w tej samej cenie to faktycznie nie byłoby o czym dyskutować. Ale nie są. Dyskusja dotyczy tego czy warto poświęcić obsługę g64 i tych animacji REU które można policzyć na palcach oszczędzając kilkaset zł. (na inne ciekawe graty).
Ja, tak jak Wojt_GL lubię mieć takie wynalazki więc mam i to i to - zresztą UK współpracuje bardzo ładnie z Ultimatem.

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2015 07:54:43 przez Jenot
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem