[#61] Re: Cartridge EasyFlash do C64

@nekroskop, post #50

Ultimate to na samym końcu . chciałbym zacząć od czegoś podstawowego.
wiem ze duża część dem nie pójdzie z SD, trudno.
Dzięki za info, będę szukał takiej z przelotowym serialem.
[#62] Re: Cartridge EasyFlash do C64

@Jenot, post #58

1. Czcionka ma być docelowo powiększona do rozmiaru nazwy obrazu dyskietki i zajmować cały ekran (info od Kisiela)
2. Jak dodamy cenę UK1541 (230 PLN) + cena obudowy z drukarki 3D (40 USD) to już nie jest tak różowo z ceną.
3. Te obudowy drukuje gość z Edmonton w Kanadzie
[#63] Re: Cartridge EasyFlash do C64

@adalbert, post #56

Tak się wtrącę, trochę w temacie bo zacząłem się bawić C64 i szukam (albo sam coś sobie złożę) teraz różnych "zabawek" tego stylu, ale zarejestrowałem się na c64power jako nowicjusz żeby dopytać się o parę rzeczy i spotkałem się tam z takimi burackimi odzywkami ze strony Kisiela że w życiu bym od niego niczego nie kupił. A już na pewno nie żeby wspierać "naszych" czy "polskie" - nie o takie polskie walczyłem

Na c64power jestem od kilku lat i niestety mam podobne odczucia , dlatego UK1541 nie chce nawet za darmo:(

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2016 12:49:38 przez zorkadar
[#64] Re: Cartridge EasyFlash do C64

@Ankuz MkOne, post #61

Ultimate na samym końcu .... Teraz ponoć ostatni dzwonek na ultimate. Później może będą ale znacznie droższe mimo, że do tanich to nie należy.
[#65] Re: Cartridge EasyFlash do C64

@zorkadar, post #63

[off top]
Zorkadar, nie jesteście odosobnieni ;)

Na forum Kisiel już taki jest.

Że niby to ma być jakieś wyjaśnienie? W osobistych kontaktach, to pewnie nawet Hitler - że tak skrajnie porównam - był zapewne fajny dla znajomych. Chamstwa i gburowatości nie tłumaczy żadne "taki już jest, ale tylko w takim miejscu". Mężowie bijący żony też robią to "tylko" w domach - poza nimi są "do rany przyłóż".

[on top]
1541 Ultimate II na siłę nie będę polecał, bo ja tego nie sprzedaję, ale chyba wszyscy posiadacze mają podobne zdanie: jeden z najlepszych cartów w historii. Poza tym, jeśli jest tak jak napisał misiek2, to tym bardziej warto się zainteresować (jest teraz szansa bo autor ma kilka sztuk nie zaklepanych i nie musiałbyś czekać miesiącami, jak pozostali).

Jeśli jednak jesteś za tanim rozwiązaniem, to FIII, którego już masz, plus do tego stacja i trochę dyskietek w zupełności wystarczą. Tylko trochę czasu zdobądź na "old skullowe" kopiowanie za każdym razem wszystkiego na dyskietki. Mam nadzieję, że została ci jeszcze cierpliwość z tamtych czasów, bo będziesz jej potrzebował w nadmiarze, ale wrażenia będziesz miał zagwarantowane OK
[#66] Re: Cartridge EasyFlash do C64

@Umpal, post #65

Zmobilizowałem się i właśnie i zrobiłem przelew za Ultimate OK , teraz oczekiwanie

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2016 19:49:29 przez zorkadar
[#67] Re: Cartridge EasyFlash do C64

@zorkadar, post #66

Dobra decyzja, ja też zastanawiam nad kupnem ultimate może jeszcze zdąże. Z UK1541 dałem sobie spokój , bo od drugiej ręki cena wyższa , a od autora nie kupię bo mi nie sprzeda tak myślę, skoro ciągle mnie wyzywa od oloklonów i wiecznie zaczepki i intrygi robi. Tylko spróbuj się odwzajemnić i go sam zaczepić to masz bana murowanego na miesiąc.
[#68] Re: Cartridge EasyFlash do C64

@zorkadar, post #66

No to gratulacje welcome!
Ja jeszcze do pełni wizualnego szczęścia muszę sobie zrobić krótki kabel łączący carta z komciem, bo używam typowego od stacji dyskietek i muszę go w serpentynkę zwijać :)
Kiedyś widziałem też akrylową obudowę, ale to była do pierwszej wersji Ultimate. Napisałem do autora (jakiś Niemiec), czy planuje zrobić też do wersji drugiej, ale ani nie odpisał i nawet strony przez kawał czasu nie aktualizował. Szkoda, bo mi się bardzo spodobała.
[#69] Re: Cartridge EasyFlash do C64

@Umpal, post #68

1541U Acrylic Case. Linka podaję raczej jako ciekawostkę, bo po pierwsze, obudowa jest do pierwszej wersji kartridża, a po drugie, autor "przepadł" w 2012 roku i ani nie odpisuje, ani nie aktualizuje strony (o czym już pisałem wcześniej).
Obudowa akrylowa nie ma klimatu plastików lat 80., ale prezentuje się bardzo estetycznie :)
[#70] Re: Cartridge EasyFlash do C64

@Umpal, post #69

Do kompletu szeroki uśmiech link
[#71] Re: Cartridge EasyFlash do C64

@zorkadar, post #70

Hej, na miniaturkach (nie mam konta żeby zobaczyć pełne zdjęcia) wygląda świetnie OK
[#72] Re: Cartridge EasyFlash do C64

@Umpal, post #71

Też nie mam
[#73] Re: Cartridge EasyFlash do C64

@zorkadar, post #72

Tutaj można zobaczyć większe zdjęcia: Commodore 64 Acrylic Housing

C64 jest naj, naj w świecie, ale z tą obudową, to już po prostu brakuje skali jupi!
Niech no tylko jakiś Atarowiec powiewie, że jest inaczej, to go zasypiemy furą węgla

I jeszcze strona, gdzie można to cudo zamówić wraz z cenami.

Ostatnia aktualizacja: 29.02.2016 22:12:23 przez Umpal
[#74] Re: Cartridge EasyFlash do C64

@maliniak, post #67

Szkoda, że z tak zacnej kiedyś strony zrobił sobie prywatną chlewnie.

Ostatnia aktualizacja: 29.02.2016 23:09:03 przez Diabeł
[#75] Re: Cartridge EasyFlash do C64

@Umpal, post #73

Właśnie pokazałem żonie zdjęcia komcia w tej obudowie. Oto jej reakcja: "ŁAŁ, pero ŁAŁ! W takiej to bym się sama zakochała".
[#76] Re: Cartridge EasyFlash do C64

@Umpal, post #69

Przy okazji podziwiania akrylowej budki do komcia na zlinkowanej stronie zauważyłem, że mają również domki dla 1541 Ultimate II! Jak tylko pojadę odwiedzić mamę, to zakupię i do C64 i do carta trampolina
[#77] Re: Cartridge EasyFlash do C64

@misiek2, post #64

Jeszcze droższe? to co oni tam jeszcze chcą wpakować, emulator Amigi ??
Mimo iż powiedzmy ze małżonka nawet nalega abym sobie coś sprezentował ; ) to nie chce sobie psuć zabawy znajdywania i dodawania coraz to lepszych gadżetów. Jak bym rozpoczął powrót do c64 z tak wysokiej półki jak Ultimate to tracę przyjemność zabawy sd2IEC i EF ; )
[#78] Re: Cartridge EasyFlash do C64

@Umpal, post #65

kurde, no czytam , czytam posty i wychodzi żeby kupić Ultimata teraz poprostu (nawet jakby miał lezec na pólce) bo potem nie dostane albo nie wiadomo co?
Wiem że frajda z odpalania z dyskietek to wypas. ale boje sie o dostępność czasu (na zdobywanie dyskietek, formatowanie, wypalanie - choc to tez przyjemnosc bedzie pewnie).
Wizje mam taką: najpierw zabawa EF3+FIII+sd2EIC, potem albo zabawa stacją albo Ultimatem.

Jak już miałbym sd2IEC i zakupił stacje , to jest sens dodatkowo pchać się w wspomniane XU1541?
chyba szybciej (latwiej) się nagrywa dyski?
bo się pojawiły takie:
link
i taka wypaśna:
link

opinie? doświadczenia?
[#79] Re: Cartridge EasyFlash do C64

@Umpal, post #65

hmm, chyba i tak parę miesięcy oczekiwania na UII
info ze strony:
"
2016-03-01: ALL UNITS HAVE BEEN ALLOCATED!
If any payments still come in, I will refund these amounts, unless specifically specified that you're willing to wait until summer for new units."
[#80] Re: Cartridge EasyFlash do C64

@Ankuz MkOne, post #78

Powiem ci z punktu widzenia jednego z użytkowników 1541U-II: Korzystanie z tak wyrafinowanej technologii nie wpływa w ogóle na doznania z użytkowania tradycyjnego urządzenia, tj. stacji dyskietek. To nie te czasy, gdy jak się w końcu dorwało 1541 (II), to o magnetofonie nawet nie chciało się słyszeć. Dzisiaj mam taką samą frajdę z używania zarówno Ultimate jak i klasycznych dyskietek (z czasem oczekiwania wystarczającym na zapuszczenie brody ). Po prostu raz mam ochotę na szybką i futurystyczną obsługę komcia (wtedy Ultimate), a innym na back-in-time, gdzie wszystko odbywa się w dawnym tempie. W moim przypadku nie zachodzi żaden konflikt i retro na niczym nie traci. Może jeśli spojrzysz na to w ten sposób, to też będziesz miał podobnie dobre wibracje

Co do urządzenia z linka... Tak nowoczesnego nie miałem, ale korzystałem kiedyś z kabla na parallel port. Wygoda w przenoszeniu obrazów dyskietek na fizyczną stację C64 jest na pewno. Jeśli jednak masz Ultimate, to tego typu urządzenie jest zbędne, bo na tym kartridżu możesz kopiować obrazy na podłączoną do niego stację (sam tak właśnie robię, gdy zachodzi potrzeba). Dzięki temu używasz kopiera na natywnym sprzęcie, a już samo to jest warte zachodu OK
[#81] Re: Cartridge EasyFlash do C64

@Ankuz MkOne, post #79

Mam status completed to się chyba załapałem?
[#82] Re: Cartridge EasyFlash do C64

@zorkadar, post #81

OK
[#83] Re: Cartridge EasyFlash do C64

@Umpal, post #80

a tak, tego że stacja dalej da frajde to się nie boje (bo przy amidze też posłuchać chrupania FDD nadal lubię)
Tylko że pewnie nie pobawię się np. FIII czy EF3 z takim zapałem mając Ultimate.
Teraz jak i tak do lata trzeba czekać , to sobie spokojnie obczaje sd2IEC (może od rs2322 będzie).

to ładne XU1541 (to od Duddiego ; )
[#84] Re: Cartridge EasyFlash do C64

@Adamza, post #41

no i wyglada na to ze wczoraj zalicytowałem i wygrałem stacje 1541 II (bez zasilacza ;/)
potrzebuje choć jedną dyskietkę aby sprawdzić czy ją przyjmie i zaświeci diody (zakładam że mogę użyć zasilacza od c64?).
dyskietek DD wcale nie jest tak dużo na allegro... może ma ktoś jedną do sprzedaży na test ? ; )
HD rozumiem nie kupować ?
[#85] Re: Cartridge EasyFlash do C64

@Ankuz MkOne, post #84

sorry za offtop:
... ale no raczej nie zakupie tej stacji,
na pewno nie od tego gościa, popatrzcie co mi odpisał na moje pytanie o potwierdzenie sprawności:
link

"Witam,
płatności dokonam wieczorem.
bardzo pozólknieta jest stacja? czy jeszcze sobie moge trochę doczyścić?
nie miałby Pan jeszcze zasilacza do sprzedaży?
Jako że oznaczona jako sprawna rozumiem ze dyskietki czytała bez problemu.
Pozdrawiam
"

nie było odpowiedzi, sprawdziłem że ma negatywy, trochę się zaniepokoiłem, więc napisałem drugi raz:

"Witam,
Proszę o potwierdzenie pełnej sprawności stacji , wtedy dokonam przelewu.
Pozdrawiam
"

byłem przekonany że mi odpisze : "jasne działa i hula" i byłoby po sprawie (ja miałbym na piśmie że chodzi).
a on:
"Jak nie potrafisz analfabeto czytac opisu na aukcji to po co licytujesz ,a potem szukasz problemu aby nie płacic "


normalnie
[#86] Re: Cartridge EasyFlash do C64

@Ankuz MkOne, post #85

Po takim tekście, to choćby i najlepiej na świecie wyglądała ta stacja, to bym niczego nie brał od takiego chama. Stacje do komcia pojawiają się raczej często, więc lepiej weź coś pewnego, bo szkoda później zdrowia i rozczarowania. Poza tym koniecznie z własnym i oryginalnym zasilaczem, bo tego od komputera nie użyjesz.

Odnośnie Finala III i frajdy, to na Ultimate możesz montować obrazy innych cartów i korzystać z niego, jaby to był np. Final III. Nie zapominaj, że właśnie o frajdę chodzi, więc to ty rządzisz i decydujesz na co masz ochotę OK. Pomijam jednak fakt, że trochę musiałbyś w tej sytuacji na niego poczekać, jako że wszystkie już poszły.

Co do dyskietek, to ja bym ci bez problemu kilka wysłał, ale w Polsce będę dopiero latem (jeśli wszystko dobrze pójdzie), a cały sprzęt mam niestety w tam.
[#87] Re: Cartridge EasyFlash do C64

@Umpal, post #86

no tez mi niestety ciśnienie podniósł więc w szczerych mocnych słowach mu napisałem co o nim myślę . trudno, przytulę negatywa jak co, ale tez ostrzegę innych.

i dobra nauczka. nie wiedziałem ze z zasiłkami taki problem i że nie pasują do siebie. zawsze człowiek bogatszy o doświadczenie.

spoko, dzięki za chęć pomocy.
teraz już ostrożniejszy na pewno kupię najpierw sd2iec, ef3 jak się nadarzy, potem stację jak będzie dobre źródło.
ultimate pewnie latem ;)

a ten XU1541 juz się do mnie wysyła (niech se poczeka na stacje w szufladzie), jakoś mi się spodobała taka metoda podłaczania do PC. zobaczymy.
[#88] Re: Cartridge EasyFlash do C64

@Ankuz MkOne, post #87

OK
[#89] Re: Cartridge EasyFlash do C64

@Ankuz MkOne, post #85

Już ją wystawił ponownie. Teraz można buraka pytać o jej stan w trakcie aukcji.
[#90] Re: Cartridge EasyFlash do C64

@Vato, post #89

dobry jest, ciekawe co by zrobił jakbym mu teraz wpłacił kasę? (bo to wisi przez 7 dni chyba jako kupione w mojej liście)
no ale pożegnałem go na tyle "chłodno" że to mu nie grozi.
ciekawe czy teraz będzie zaklinał się że wszystko działa, jak ktoś zapyta?
(ale może to taki magik co potrafi odpalić i testować 1541 bez zasilania ? : )
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem