[#181] Re: Amigowcy z północy?

@sachy, post #180

Hmm, autostradą godzina drogi... może wpadnę ze swoim Atari 7800.
[#182] Re: Amigowcy z północy?

@sachy, post #180

Nie, nie - nie zamknieta, wrecz przeciwnie. Co do nazwy, ja sie absolutnie nie upieram (!) ale cos zdalo by sie uknuc, bo zawsze sie potem bedzie kojarzyc jednoznacznie. Moze byc np. Retro Komputer '2012, cokolwiek co zaakcentuje charakter. Mysle, ze Ty Sachy jako organizer moglbys wyrazic ostateczne zdanie - a my sie chetnie z tym zgodzimy nie ma co za dlugo dyskutowac nad nazwa...

Bardziej wg mnie istotne jest, zeby poszla w retroswiat jakas fala informacji - na stronach retro i scenowych ukazala sie zapowiedz w formie artykulu na glownej - zeby ludzie mogli sie odpowiednio do tego przygotowac itp. dojsc do porozumienia jaki sprzecik przytargac, zeby nie bylo zarowno brakow jak i dubli, jakie "atrakcje" przygotowac, prezentacje - dla mnie osobiscie hitem bedzie prezentacja MorphOSa, poniewaz nigdy w zyciu nie mialem okazji widziec tego systemu w akcji na zywo. Rownie ciekawe bylyby podobne prezentacje ze swiata Atari czy C64 - dobrze by bylo jakos dogadac ludzi w sprawie dostepu do rzutnika. To samo dotyczy mozliwosci kupna/sprzedazy zabawek, kazdy mialby szanse czy to sie czegos pozbyc czy dokonac zakupu.

Dziala moze juz ktos na forach innych platform i cos jest ustalane?
[#183] Re: Amigowcy z północy?

@mccnex, post #182

Info na AtariArea:

INFO
[#184] Re: Amigowcy z północy?

@sachy, post #180

(...urawlo mi poprzedniego posta, wiec kontynuuje): Moim zamiarem jest, by w tym roku byl to zlot ogolno-otwarty, a jesli impreza zagosci na stale to w kolejnych latach przeksztalcic ja w normalne multi-platformowe party scenowe. Wtedy sklecimy jakas kozacka nazwe :)

Puki co podoba mi sie prosta nazwa "Retro Komputer Gdansk '2012", choc moze tez z racji multi-platformowosci zawac to "BajtkoMania" lub "Bajtko-Nostalgia 2012"? :)

Mufa: koniecznie wpadaj z Atarakiem 7800. Nigdy nie widzialem na zywo.

Pozdro.
[#185] Re: Amigowcy z północy?

@sachy, post #184

No i gitara :) Teraz czas na sianie propagandy wszedzie gdzie sie da
[#186] Re: Amigowcy z północy?

@sachy, post #184

Np. "Northern Lights 2013"

Czas w takim razoe na sianie info-propagandy wszedzie gdzie sie da OK
[#187] Re: Amigowcy z północy?

@mccnex, post #186

"Retro Komputer Gdansk '2012" - ta wydaje się spoko.

Ta nazwą Bajtek to trochę mniej. Jeszcze właściciele prawa do nazwy Bajtek się odezwą i będzie afera? ;)
[#188] Re: Amigowcy z północy?

@Deftronic/..., post #187

Otrzymalem prosbe by w miare mozliwosci ktos pojawil sie z Atari ST i UniPolbrit 2086 (polski klon Timex 2086). Ma ktos? Nawet sama "klawiatura" do pokazania bylaby fajna.

Ponizsza notatke wyslalem do GAKu:


Zlot Miłośników Retro Komputerów w Gdańsku 20.10.2012
Retro Komp - Gdansk 2012
(nazwa robocza)

Serdecznie zapraszamy dawnych posiadaczy, sympatyków oraz byłych i obecnych użytkowników komputerów powstałych w końcowych dekadach XXw. na retrospektywne i nostalgiczne spotkanie z maszynami z dawnych lat. Grupa miłośników architektur 8/16/32-bit'owych organizuje otwarte spotkanie kolekcjonerów retro komputerów i konsol, na którym obejrzeć można będzie stare lecz często unowocześnione legendarne modele spod znaku Atari, Amiga, Commodore, MSX, Nintendo, SEGA, Timex, ZX Spectrum, itp.

W ramach spotkania omówione zostaną możliwości rozbudowy wybranych modeli, zaprezentowane zostanie najnowsze oprogramowanie muzyczne (DigiBooster 3), alternatywne i nowoczesne systemy operacyjne dla komputerów Amiga (np. MorphOS), itp. Podczas całej imprezy, na dużym ekranie, wyświetlane będą produkcje tzw. demo-sceny, prezentujące legendarne i aktualne osiągnięcia w tej dziedzinie - nieraz wykraczające poza teoretyczne możliwości sprzętowe danego modelu. Na miejscu można będzie uzyskać pomoc i poradę od zaawansowanych użytkowników, wymienić się sprzętem i oprogramowaniem (wyłącznie legalnym) z innymi kolekcjonerami a zapewne i namówić niejednego z wystawców na uruchomienie ulubionej gry sprzed lat!

Zachęcamy posiadaczy retro komputerów do przyłączenia się do imprezy z własnym sprzętem - miejsca oraz prądu nikomu nie zabraknie! Zaprezentuj unikat ze swojej kolekcji!

Weź udział w zmaganiach Łamaczy Joystick'ów na dużym ekranie (powalcz o nagrody). Pokaż swojej rodzinie i znajomym jak przejść 102 most w RiverRide, zostać mistrzem w SWoS, zwyciężyć w Lotus Turbo Challenge lub jak ukończyć Montezumę! Poczuj znów magię tamtych lat, posluchaj SID'a, AY'a, Pauli i Pockey'a, a przede wszystkim poznaj ludzi z dziwną i niezrozumiałą pasją.

Zapraszamy!

PS: PeCety, XBox'y 360, PS2/PS3 i najnowsze konsole Nintendo (Wii) prosimy o pozostanie w domach i cierpliwe renderowanie trójkątów :)

Informacje:
Miejsce: sale GAK - Scena Muzyczna, ul. Powstańców warszawskich 25.
Kiedy: 20.10.2012
Czas trwania: 10:00-18:00
[#189] Re: Amigowcy z północy?

@sachy, post #188

Czesc,

Dociekliwi Koledzy Atarowcy (DCA?) perfekcyjnie wypunktowali mnie, wiec niniejszym wnosze poprwke do powyzszego tekstu (z jakiegos powodu nie moge go edytowac):

Otoz atarowski uklad we/wy i generujacy dzwiek nazywa sie "Pokey" a nie jak napisalem "Pockey". Mea culpa, sypie leb popiolem, wale sie w klate az dudni i ze wstydem chowam sie pod ciezki kamien gdzie moje miejsce :)

Za Wiki:

Pokey stworzony w latach 80. przez firmę Atari Inc. to układ wejścia, wyjścia montowany w całej rodzinie 8-bitowych Atari, różnych konsolach oraz automatach arcade. Układ POKEY oznaczony został CO12294, ma 40 końcówek i jest odpowiedzialny za generowanie dźwięku, obsługę klawiatury, port szeregowy, obsługę potencjometrów, generowanie liczb pseudolosowych. Nazwa POKEY pochodzi od słów POtentiometer and KEYboard chip – potencjometr (Paddle) i klawiatura.


Pozdro.
[#190] Re: Amigowcy z północy?

@sachy, post #189

(znow nie moge edytowac poprzedniego tekstu?)

Na swoja obrone dodam, ze tekst ten pisalem dzis z pamieci i pod presja czasu. Swoja kariere kodoklepacza zaczynalem od AtariBASIC u kolegow z podworka, na XL/XE (wlasnego Atari dlugo nie mialem), jednak do specyfikacji zagladalem ostatni raz z 15 lat temu. Po latach w koncu stalem sie posiadaczem 65XE z CA2001, Pofo i 2600jr, ktore to od czasu do czasu wjezdzaja z szafy na moje biurko i w dlugie zimowe wieczory dostaja nalezna im czesc czasu, troski i uwagi.

Niech Duszki W Action! beda z Wami, Bracia Atarowcy. Wpadjacie na impreze! Pax miedzy multi-platformy!

:)
[#191] Re: Amigowcy z północy?

@sachy, post #190

UWAGA:

Jest prosba od GAKu do osob uzdolnionych graficznie. Chodzi o zaproponowanie oprawy graficznej plakatu imprezy, propozycja logo, itp. Grafika trafi na strony regionalne i na papierowe plakaty reklamujace impreze.

Dajcie znac najpozniej do weekendu kto moglby sie zaangazowac. Inaczej bede musial sam cos sklecic, a nic ciekawego z tego nie wyjdzie...

Pozdro.
[#192] Re: Amigowcy z północy?

@sachy, post #191

[#193] Re: Amigowcy z północy?

@sachy, post #190

Sachy, a na strone glowna i kalendarz imprez na PPA moze by dac jakies info ... ?
[#194] Re: Amigowcy z północy?

@mccnex, post #193

Ze względu na kolizję terminów w pracy, moja szansa przyjazdu do Gdańska spadła do jakichś 5%. W związku z tym zakładam, że nie będę mógł przyjechać 20 października. Cień szansy jaki mi pozostał na wyjazd jest o tyle kłopotliwy, że rozstrzygnięcie będzie dopiero 16 - 17 października. Dlatego zakładam, że nie jadę, w związku z tym prezentacji DigiBoostera 3 nie będzie.
[#195] Re: Amigowcy z północy?

@mccnex, post #193

@Mccnex:
Info na PPA damy jak bedzie plakat. Jak widac, program moze ulec zmianie, wiec poczekajmy.

@Krashan:
:( smutno to slyszec, bo to bylaby cenna rzecz. Sporoboj, moze sie uda. A moze bylaby opcja by ktos inny go pokazal? Trzymam kciuki i dzieki za info, wycofam z opisu a zawsze jakby sie udalo przyjechac to prezentacja bedzie tylko na plus imprezy - wyladuje w podsumowaniu :)

@Wszyscy:
Moze ktos dolozy swoja cegielke do programu imprezy? Opowie o historii danej maszyny? Albo o jakiej legendarnej gierce/programie/grupie scenowej? Scenie w swoim miescie? Moze ktos zorganiuzje konkurs w jakas gre na big-screenie? Dawac Panowie!!!
[#196] Re: Amigowcy z północy?

@sachy, post #195

Krucho widzę narazie to spotkanie ale to mnie w żaden sposób nie zniechęca wpadłbym z małą prezentacją CD32 ale problemem jest przede wszystkim fakt że kiepski ze mnie kierowca i nie widze siebie w Gdańsku prędzej pieszo dotarłbym na miejsce w Gdańsku niż to samo miejsce samochodem. Ze swojej strony mogę zapewnić obecność na spotkaniu z A600 lub Cd32 i "paroma" płytkami. Prawdopodobnie będę jechał pociągiem chyba że uda się w tym terminie Bartkowi "TomRain" wyrwać to zabiorę się z nim.
[#197] Re: Amigowcy z północy?

@miro_78, post #196

20 Październik akurat będe siedział na Demptowie w jednostce ale na weekend wyskocze:)... jak dobrze pójdzie to przytacham A500 i monitorek
[#198] Re: Amigowcy z północy?

@miro_78, post #196

Panowie - wyliczona przez google maps trasa spod Dworca PKP Gdansk Glowny (samochodem, a wiec lekko na okolo), to 1.6 km. Na piechote mozna jeszcze krocej (droga: z dworca PKP tunelem do PKS, potem pod Gora Gradowa, minac stacje Orlen po prawej, wzdluz cmentarza, 1 asfaltowa droga w prawo - choc lekko kreta to caly czas prosto - wychodzimy na przeci szkoly budowlano-architektonicznej - budynek obok to GAK).
Do tego jezdzi kilka autobusow (np. 210, przystanek Płowce, sa tez inne do tego miejsca) a taxi to mniej niz 10zl.

Spojrzcie na mapke:
http://imageshack.us/photo/my-images/689/retrokomptrasa.jpg/

Przy okazji - kolega Pampers zrobil plakat, aktualnie uwzglednia poprawki GAKu i niebawem opublikujemy.

Prezentacja CD32 - jak najbardziej. Microcosm warto by pokazac, cos jeszcze na Akiko?

Ktos chetny odpalic mini-turniej jakiejs gierki?

Pozdro

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2012 16:34:58 przez sachy

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2012 16:36:41 przez sachy
[#199] Re: Amigowcy z północy?

@miro_78, post #196

@Mirek = priv

@Sachy, a z parkingami tam pod tym GAK-iem nie bedzie problemow?
[#200] Re: Amigowcy z północy?

@mccnex, post #199

@Mccnex: zadnych problemow z parkingami - jeden bezposrednio przy GAKu. 3 kolejne pozwolilem sobie obrysowac czerwona kredka. Zaznaczylem rowniez przystanek autobusowy (A) i sam GAK. Wjazd brama w miejscu zaznaczonym strzalka.

http://imageshack.us/photo/my-images/193/retrokompdetalap.jpg/

Pozdro.

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2012 17:29:21 przez sachy

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2012 17:31:15 przez sachy
[#201] Re: Amigowcy z północy?

@sachy, post #200

ja jakby co się pisze...
[#202] Re: Amigowcy z północy?

@Skiba, post #201

Skiba, jestesmy wstepnie ugadani jak cos, szczegoly dogadamy na czasie ...
[#203] Re: Amigowcy z północy?

@Skiba, post #201

Skiba, ty jesteś z Poznania prawie...Oborniki prawda...hmmm, ja mam szwagra o ksywie Skiba i jego brat Tomek mieszka w Poznaniu - inżynier...z matematyki mistrz (LO w Jarocinie skończył)

BTW: jechałem przez Ostrów do Łodzi i spotkałem w pociągu (Łódź Kaliska) dwóch amigowców z Obornik ...czarnowłosego jednego i drugiego łysego przy kości z paznokciem długim...kojarzysz ich ?
[#204] Re: Amigowcy z północy?

@Paco, post #203

Co do prezentacji, to ja ze swojej strony mogę pokazać C64 z 1541 ultimate i Timexa z Divide i Kempay-em, do tego po parę demek na obie maszynki :) Problem w tym, że cały czas czekam na informację, kiedy zaczynają mi się studia podyplomowe i mam tylko nadzieję, że nie będzie mi termin kolidował ....
[#205] Re: Amigowcy z północy?

@twardy, post #204

@Twardy: super, obie sprawy warte pokaznia. Fajnie by bylo gdybys mial pare nowych demek, moze nowsze gierki i troche tez produkcji (dema/gry) typu TOP-10 na te sprzety. Co do studiow (WSB?) to zwykle do 14-15j sie koncza - zdazysz :)

Pozdro.
[#206] Re: Amigowcy z północy?

@sachy, post #205

Demka mam już przygotowane, z grami też nie ma problemu :)
[#207] Re: Amigowcy z północy?

@twardy, post #206

Elegancko, kolego! W dluuugiej kolejce poboznych zyczen hobbystycznych mam wlasnie Ultimate do Komodorynki. Wiec bardzo chetnie zobacze to cudo w akcji! OK

Rozwazam przygotowanie jakiegos seciku dem na OCS/ECS, najlepiej takich by na A600 udalo sie je odpalic, jak nie to najwyzej przytargam stara, dobra, poczciwa i kompatybilna 500-tke z FDD albo moze juz z HxC (jak dotrze i uda mi sie podlaczyc!). Moze udaloby sie tez poskladac A1200 w desktopie z procem 060, ale niestety mam tylko 32 megsy RAM-u na karcie, co jeszcze-bardziej-niestety wykluczy pokazania najcoolniejszych demek na ten sprzecik.

Tak za niecale 2 tygodnie bede juz w domku przy Amidze i zaczne cos szykowac. Mysle o demach dobrej proby, ale takich mniej znanych (przynajmniej mi...). Nie wydaje mi sie, zeby mialo sens pokazywac wylacznie hiciory typu State of The Art, Hardwired i Desert Dream. Mam np. demko ECS-owe pisane bodaj pod A3000, w wersji WHDLoad dziala na mojej 600-tce i jest calkiem KooL. Nie wiem w jakie ramy czasowe z takim show mozna celowac? 30 minut, godzinka?

Chetnie przyjme sugestie (tytuly) ze strony otrzaskanych demowatcherow, posciagam, poodpalam, zeby uniknac niespodzianek na bigscreenie i gwizdow na sali

Dodatkowo (z ostatniej chwili) - wlasnie porzadkuje kolekcje modulow 4ch/mch z parties z lat 90-tych. Moznaby pomyslec, by w chwilach gdy nie bedzie to kolidowalo z prezentacjami i innymi eventami, leciala jakas playlista zlozona z komputerowej muzyki czy to MOD-y, XM/S3M/IT/DBM-y czy SID-y lub formaty bardziej egzotyczne (?) z Amigi/C64 oraz Atari...?
(PS "Anti-Atari song" nie biore )

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2012 08:35:47 przez mccnex
[#208] Re: Amigowcy z północy?

@mccnex, post #207

Nie jestem pewien czy dam radę swoją ami060 zabrać - ale w razie co mogę sam ram 64 mb wziac, tylko o ile pamiętam mam "wysoką" kość, czyli nie do każdej karty da rade wpakowac - ja swoją kartę przerabiałem tak, żeby slot simm był pod kątem 45".
[#209] Re: Amigowcy z północy?

@twardy, post #208

No wlasnie, widze ze masz w towerce Amige, moj E/Box jest na razie rozmontowany, zasilacz sie posypal, nie chce go naprawiac bo ma juz ze 100 lat, zamierzam kupic nowy, dobrej firmy i odpowiednio go przystosowac, a to raczej nie nastapi za szybko. No i towera raczej nie chcialbym zabierac na wycieczke, nawet w chacie wszystko trzyma sie kupy na slowo honoru, sam wiesz jak jest.

A do desktopa, to hmmm ... u mnie slot jest na sztorc, to niewiem czy tak po dobroci wlezie do srodka z wysokim SIMMem... Sie zobaczy. Mam wysoka 32-ke w chacie, to sprawdze dokladnie czy se da czy se ne da. A tak BTW to nie ma normalnych, niskich kosci 64MB, ktore mozna by wsadzic w Apollo?
[#210] Re: Amigowcy z północy?

@Paco, post #203

Skiba, jestesmy wstepnie ugadani jak cos, szczegoly dogadamy na czasie ...


Dogadamy wszystko... podaj później ile mam dać na bene

Skiba, ty jesteś z Poznania prawie...Oborniki prawda...hmmm, ja mam szwagra o ksywie Skiba i jego brat Tomek mieszka w Poznaniu - inżynier...z matematyki mistrz (LO w Jarocinie skończył)

BTW: jechałem przez Ostrów do Łodzi i spotkałem w pociągu (Łódź Kaliska) dwóch amigowców z Obornik ...czarnowłosego jednego i drugiego łysego przy kości z paznokciem długim...kojarzysz ich ?


Nie znam nikogo takiego, możliwe, że byli z Obornik Śląskich... ale mogę się mylić.

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2012 13:43:35 przez Skiba
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem