[#301] Re: Amigowcy z północy?

@stryker, post #300

Hej,

Wlasnie zobaczylem ze na stronie Radio Plus oraz na glownej stronie portalu trojmiasto.pl jestesmy w kategorii "Polecamy" :) Troche ludzi sie wybiera :)

http://gdansk.radioplus.pl/Polecamy/Gdansk/20-pazdziernika-Gdansk-Zlot-Milosnikow-Retro-Komputerow

http://www.trojmiasto.pl/

Do zobaczenia - juz w sobote! :D
[#302] Re: Amigowcy z północy?

@sachy, post #301

Kolejne wiesci z GAKu:

Mozna przybyc wczesniej niz 10:00. Prawdopodobnie ja bede tam przed 9:00. Nikogo nie wygonimy :)

Jesli impreza bedzie fajna, bedzie mozna przedluzyc ja w granicach rozsadku.


Wejscie ma byc za 3zl (bilety na wejsciu) lub 0zl - jesli ktos przynosi sprzet. Czy wejsciowki zwroca nasz naklad (400zl) tego nie wiemy, ale bycmoze (moje przypuszczenie) - GAK obnizy nam koszta.

Beda media, beda chcialy porozmawiac z uczestnikami - odkurzcie wspomnienia! :) Media wpadna pewnie zaraz po rozpoczeciu imprezy (ponoc tak zwykle robia), wiec przybywajcie jak najwczesniej - szczegolnie wystawcy, zeby bylo co pokazac.

Prawdopodobnie bedzie 2gi rzutnik - np. do turnieju w jakas gre. Do wykorzystania dla nas, ale tez trzeba uniknac balaganu. Prawdopodobnie bedzie przejsciowka z Euro-zlaczem do rzutnika i chyba dodatkowy TV z GAKu.

Programem imprezy i prowadzeniem prezentacji zajmuja sie: Mccnex, Yolk no i ja, ale mikrofon bedzie dla wszystkich i zachecamy do wspomnien, wyjasnien oraz spontanicznych pokazow.

Nagrody w konkursach/turnieju - byly deklaracje, prosze o konkrety do mnie i do Mccnex'a.

W piatek bede wieczorem (po 20j) w GAKu. Po powrocie stamtad (22a?) napisze tutaj ostatnie informacje. Sprawdzajcie watek.

Pozdro.
[#303] Re: Amigowcy z północy?

@sachy, post #302

Super informacja!

Będę miał na zbycie dwa komputerki:

1. Amiga 500 na płycie rev. 8.1a, rom 1.3 i 3.0, MegaRamHD z dyskiem 130MB, Ram 2MB CHIP i 4MB FAST, zegar czasu rzeczywistego na płycie głównej, dodatkowa zewnętrzna stacja dysków, modulator A520. Dodatkowo zamontowany przełącznik ramu 2MB Chip, a 0.5MB Chip i 0.5MB Slow.
Dysk podzielony na 2 partycje, zainstalowany system 3.0 i trochę softu.

2. Timex 2048 w wersji 80kB pamięci z zasilaczem bez dodatkowego osprzętu.

Jak ktoś chętny to zapraszam :D
[#304] Re: Amigowcy z północy?

@jarob, post #303

Jaka cena za te sprzęty?

zdr0wko
at0m
[#305] Re: Amigowcy z północy?

@at0m, post #304

Dowiesz się na imprezie
[#306] Re: Amigowcy z północy?

@sachy, post #302

przybywajcie jak najwczesniej - szczegolnie wystawcy, zeby bylo co pokazac.


Począttkowo miałem być w okolicach 15:00, jednak uda mi się przybyć 2 godziny wcześniej.
[#307] Re: Amigowcy z północy?

@Mufa, post #306

Super. Tak jak pisalem, impreza ma szanse byc przedluzona lekko, o ile bedzie taka potrzeba/zainteresowanie. Nikt nie bedzie kazal nam sie pakowac rowno o 18j.

Pozdro.
[#308] Re: Amigowcy z północy?

@at0m, post #304

Amigę wyceniam na 350 zł, a Timex'a na 150 zł

Ceny oczywiście do negocjacji.
[#309] Re: Amigowcy z północy?

@mccnex, post #305

Bede mial kilka numerow BAJTKA na wymiane i sam szukam kilku z lat 80ch (88-92).

Jak macie to zabierzcie - wymienimy sie :)
[#310] Re: Amigowcy z północy?

@jarob, post #308

Ktoś chętny na kupno Powerbooka pod MorphOSa? ;)
[#311] Re: Amigowcy z północy?

@pampers, post #310

Ja będę jechał z Koszalina. Miałem jechać przez Czarne ale z racji tego, że Miro z kimś innym leci to będę leciał przez Słupsk (obwodnica) gdyby co.
Jak ktoś po drodze będzie chętny do partycypowania w kosztach paliwa - zapraszam :)

Zabiorę moją A4000/030, A500 i A600. Do każdej mam monitor, więc może się przyda :D

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2012 10:49:21 przez Tom Rain
[#312] Re: Amigowcy z północy?

@Tom Rain, post #311

Trojmiasto.pl robi dobrą reklamę :)
http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Co-lepsze-Atari-czy-Commodore-Zlot-fanow-retro-komputerow-n62863.html

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2012 11:02:36 przez stryker
[#313] Re: Amigowcy z północy?

@stryker, post #312

No fajnie, ale ten fragment o koledze z Angli trochę mnie "przeraża" heh... ;) Żeby tak całkiem z gołymi rękoma nie przylatywać to postaram się zabrać Z88. Może się zmieści do plecaka.
[#314] Re: Amigowcy z północy?

@stryker, post #312

GAK zadzialal w kwestii promocji imprezy i sa rezultaty :)

Troche poprzekrecali moja wypowiedz, bo nieprawda ze ludzie nigdy nie mieli okazji spotkac sie na polnocy - sa atarowskie party od 2010r (Silly Venture), bylo legendarne copy party w Gdyni, Satelity w Szczecinie, itd. Powiedzialem im ze w ostatnich latach spotkania sa glownie na poludniu (od linii Wwa-Lodz w dol) i ze dlatego robimy je na polnocy... Poza tym, rozmawialismy o modyfikacji sprzetu i powiedzialem ze jak ktos cos modyfikuje i niestety zepsuje, to dosc latwo i tanio moze nabyc inna sztuke, a wyszlo ze latwo kupic nowa (fabrycznie) sztuke albo ze nikt sie nie przejmuje jak cos sie sfajczy, zamiast ratowac wyrzuca na smietnik i leci po "nowke" (pewnie do Pewex'u :)). Ktos od C=64 powie tez ze komcia sie nie przetaktowuje do 20MHz, ale sa takie mody HW. Nawet NES (na zdjeciach - opis) zyskal architekture 16bit... No coz, szybka rozmowa przez telefon, tekst nieautoryzowany a pan redaktor zapewne i tak zrobil co mogl (zdjecia nie moje) - grunt ze GAK sie cieszy z publikacji, bo to klasyczne "win-win" i dla GAKu, i dla nas.

Moze warto puscic jakies przypomnienie o imprezie na glownej stronie PPA?

Pozdro.

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2012 14:13:33 przez sachy
[#315] Re: Amigowcy z północy?

@sachy, post #314

Info puszczone, czeka na akcept redakcji.
[#316] Re: Amigowcy z północy?

@pampers, post #315

Przy okazji: screen shot z River Raid to nie jest wersja na C64 tylko na Atari 2600.

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2012 15:24:10 przez Yolk
[#317] Re: Amigowcy z północy?

@Yolk, post #316

Moją wypowiedź tez poprzekręcali :). Tak czy inaczej nadal jestem wielce wkurzony ze mnie nie będzie... Mam tylko nadzieję, że druga edycja się dobędzie i przyćmi pierwszą :)
[#318] Re: Amigowcy z północy?

@mccnex, post #305

@mccnex:

Jak się sprawy mają z transportem - masz dalej to 1 miejsce wolne w aucie ?

I którędy będziesz jechał ?

Jeżeli masz to 1 miejsce i będziesz jechał przez Słupsk to bym się zabrał z Tobą .

Możesz odpisać tutaj albo na prv. papamysz@o2.pl

daj znać bo niewiem co robić .
Pozdro;)
[#319] Re: Amigowcy z północy?

@twardy, post #317

@Twardy: no wiesz, 2gi raz zawalasz sprawe, kiedy organizuje cos takiego (http://www.ppa.pl/forum/amiga/2796/3miasto-rusza-gielda-starych-komputerow#m24889).

Kolejna impreze organizujesz TY :D

A tak bez zartow - impreza nie skonczy sie rowno o 18j, wiec masz duzo czasu zeby sie pojawic ze swoimi sprzetami, tymbardziej ze Klan Spectrum jest slabo obstawiony (o ile w ogole).

Pozdro
[#320] Re: Amigowcy z północy?

@sachy, post #319

i jeszcze cos krótkiego do posłuchania z radia plus
http://gdansk.radioplus.pl/Wiadomosci/Gdansk/Retro-komputery-w-Gdansku
[#321] Re: Amigowcy z północy?

@stryker, post #320

No troche przesadzili z tym "lamaniem joystick'ow" - nikt nic nie zlamie, bo w ry#$%...

Tak nazywa sie tylko turniej :)

Pozdro.
[#322] Re: Amigowcy z północy?

@Piotr Myszkowski, post #318

Poszedł email
[#323] Re: Amigowcy z północy?

@sachy, post #321

Jak ktoś złamie mój joystick, to ja złamię jego rękę



@Sachy, jeszcze Astrosyn I i II w Koszalinie, parties w Bydgoszczy, Włocławek (IO któreś tam - to wszystko północna część PL). O czymś taki jak Summer Libation Camp nie wspominając W ogóle to pierwsze polskie c-party odbyło się w Gdyni, z tego co się orientuję(?)...


Ostatnia aktualizacja: 18.10.2012 18:37:54 przez mccnex
[#324] Re: Amigowcy z północy?

@mccnex, post #323

W ogóle to pierwsze polskie c-party odbyło się w Gdyni, z tego co się orientuję(?)...


Dobrze się orientujesz. :) To był 1990 rok.
[#325] Re: Amigowcy z północy?

@Deftronic/..., post #324

Gdyńskie Copy Party Gdynia 1991 Joker i Luzers 16-17 października 1991 r

http://pl.wikipedia.org/wiki/Demoparty

Potem bylo jakies demko z fotografiami ludkow - pierwsza odslona facjaty Extenda :) i juz byl kitek i katana :)

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2012 21:18:22 przez sachy
[#326] Re: Amigowcy z północy?

@sachy, post #325

Kurcze, to skad mi sie wzial 1990?
[#327] Re: Amigowcy z północy?

@twardy, post #317

A myślałem, że jesteś twardy.. Olej studia, notatki skserujesz :P
[#328] Re: Amigowcy z północy?

@pampers, post #327

Panowie a tego SWOS'a będziecie odpalać na oryginalnych dyskietkach ? ;
Czy tam można przynieść stare pirackie/kolekcjonerskie składanki na kasetach / dyskietkach ? ;D

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2012 22:28:29 przez stryker
[#329] Re: Amigowcy z północy?

@stryker, post #328

Mozna przyniesc kopie bezpieczenstwa. :) Oryginalne nosniki ze wzgledu na wiek najlepiej trzymac w cieplym, suchym miejscu np. na zapiecku. ;)
[#330] Re: Amigowcy z północy?

@pampers, post #327

Olewamy studia i zakładamy klan amigowych ninja ;)

Ja was niestety nie poznam =( W sobotę mam kumulację.. wszystkiego
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem