[#1] PIXEL HEAVEN 2015
Witam, witam. Kolejna edycja nadchodzi coraz większymi krokami. A w jej ramach m. in. Noc z Demosceną: http://www.pixelheavenfest.com/noc-z-demoscena/ i występ Iana Forda, znanego jako Hoffman. Pozostaje mi serdecznie zaprosić :)
[#2] Re: PIXEL HEAVEN 2015

@lapuszlapusz, post #1

Ponawiam propozycję zorganizowania konkursu pixelartu w ramach imprezy. Przy tej nazwie to wręcz wypada ;P.
Możemy pomóc, wesprzeć inicjatywę jeśli się podejmiesz wyzwania i myślę, że mogę mówić nie tylko za siebie. Chętni do zrobienia prac się znajdą - trzeba tylko odpowiednio podejść do tematu.

(prawdę mówiąc miałem pisać w tej sprawie :)

A występ Hoffmana - super pomysł!
[#3] Re: PIXEL HEAVEN 2015

@jokov, post #2

Dołączam się do pomysłu konkursu pikselkowego. OK
[#4] Re: PIXEL HEAVEN 2015

@jokov, post #2

wspieram to, lubię to, popieram.
[#5] Re: PIXEL HEAVEN 2015

@jokov, post #2

I ja również:)
[#6] Re: PIXEL HEAVEN 2015

@aszu, post #5

Konkurs pixelartowy. Jak dla mnie OK. Tylko właśnie o rozgłos chodzi. Jeżeli będą prace - możemy wrzucać choćby jutro info. Tylko trzaby najpierw określić jakieś ramy. Platforma, grafika, czy może też wideo? Itp....
[#7] Re: PIXEL HEAVEN 2015

@lapuszlapusz, post #6

Napiszę na priv
Ale w tym wypadku proponuję wykorzystać gotowe rozwiązanie (szeroko zresztą stosowane) z Revision:

OLDSKOOL GRAPHICS
This is a cross-platform competition. Submit entries for any platform with a CPU that has a 16 bit or smaller data bus (C64, OCS Amiga [yes, 68000 is 16bit], VIC20, Atari XL, Atari ST, NES, SNES, Master System, Mega Drive, ...) that is able to display pixels! Please contact us beforehand for anything that requires non-standard plugs or special hardware to record properly.
The entry has to be delivered as executable program on platforms that have no 'standardized' image format and/or use code tricks to display the image such as C64, Atari XL, ...). Otherwise a standard image format for that platform such as IFF on Amiga is fine.
Again, you must include exactly 4 (four) working stages of your entry, and all entries without plausible working stages will be disqualified. Working stages may be on a different disk side or in a different disk/cartridge-file. When your previews are not executable please provide a proper viewer.
Please include the tool used on your submission so we can check the working stages. If that is not possible for some reason, contact us on the party.
All formats/modes are allowed. Please specify which mode you use, it will be displayed on the beam slide before the entry.
Only the picture will be shown, no sound, no decrunch sequence, no credits screen.
If your working stages don't look plausible, your entry will be disqualified.
You must deliver proof that your entry works on real hardware (i.e. bring the hardware with you and show the organizers).
Scrolling pictures are not allowed.
[#8] Re: PIXEL HEAVEN 2015

@jokov, post #7

Rok, czy tam dwa lata temu zasugerowałem zorganizowanie pixel kompo na PH, zostało ono wówczas nawet dopisane do ramówki imprezy, jednak później zniknęło - z braku osób chętnych do wystawiania prac.

Wydaje mi się, że powodów, dla których to nie wypaliło, było kilka: 1. zupełny brak "promocji" tego konkursu w 'mediach", 2. zbyt duże "rozmycie" jego zasad (jak i sposobu głosowania) oraz 3. ogólne wrażenie, że konkurs ten był dopisany do ramówki imprezy nieco "na siłę", bez należytego "pochylenia się" nad nim.
[#9] Re: PIXEL HEAVEN 2015

@lapuszlapusz, post #1

A ja mimo tego, że mam rzut beretem i bylem na poprzednich 2ch edycjach to tym razem nie pojawię się i będę bojkotowac. Za dużo smrodu wokół P/PH/SS się zrobiło w przeciągu roku, żebym tak po prostu to zignorował i udawał, że wszystko jest fajnie. Oczywiście pozostali mogą uczestniczyć bądź nie wg własnego uznania.
[#10] Re: PIXEL HEAVEN 2015

@Sokok, post #9

Choćby skały sr..y to ja będę ... rok temu było mega
[#11] Re: PIXEL HEAVEN 2015

@jokov, post #2

Popieram pomysł konkursu. Chętnie wezmę udział.
[#12] Re: PIXEL HEAVEN 2015

@PikkuMyy, post #11

Tak, była próba podjęcia konkursu, ale słusznie zauważono - bez należytego rozgłosu i precyzyjnych zasad. W tym roku podejdźmy zatem do tematu jeszcze raz.
[#13] Re: PIXEL HEAVEN 2015

@Sokok, post #9

A ja mimo tego, że mam rzut beretem i bylem na poprzednich 2ch edycjach to tym razem nie pojawię się i będę bojkotowac. Za dużo smrodu wokół P/PH/SS się zrobiło w przeciągu roku, żebym tak po prostu to zignorował i udawał, że wszystko jest fajnie. Oczywiście pozostali mogą uczestniczyć bądź nie wg własnego uznania.


Z bólem serca i pomimo nadszarpniętej, ale wciąż sympatii do Lapusza popieram i także się nie pojawię.

Nie łatwo będzie mi zapomnieć wykorzystanie legendy Secret Service, a przede wszystkim ludzkich nadziei, emocji i marzeń... W sumie to widzę dużą analogię pomiędzy traktowaniem na przestrzeni lat marki AMIGA jak i tym co zrobiono teraz z Secret Service.

Przez poprzednie lata bardzo ściskałem kciuki za Lapusza, PH i wszystko co robił. Niestety dobił we mnie chyba ostatnią nadzieję i wiarę w to, że świat nie jest jedynie cynicznym, wyrafinowanym, zakłamanym produktem wykorzystującym ludzi.
[#14] Re: PIXEL HEAVEN 2015

@lapuszlapusz, post #1

No proszę, H0ffman na PH. Będzie miazgun :)
Tylko każcie mu grać wyłącznie MODy z dwóch amig, a nie jakieś tam empeczy ;P
[#15] Re: PIXEL HEAVEN 2015

@Duracel, post #13

Stary, mogę tylko powiedzieć tyle - nie wiesz o czym piszesz. A jak nie wiesz, to po cholerę piszesz? Z nudów?
Wracając do konkursu - dziś nastąpił bardzo konkretny krok naprzód w temacie :)

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2015 10:18:24 przez lapuszlapusz
[#16] Re: PIXEL HEAVEN 2015

@lapuszlapusz, post #1

Będzie jakiś "Live Streaming", Dema z Amigi Wyświetlane pod postacią Hologramu etc... Czy projektor, i video relacja po imprezie.
[wyróżniony] [#17] Re: PIXEL HEAVEN 2015

@lapuszlapusz, post #15

Fakt jest taki, że zraziliście do siebie część ludzi taką a nie inną realizacją projektu powrotu SS czy też uruchomienia PIXEL.

Duracel nie napisał tu nic niewłaściwego, ot emocjonalnie opisał swój stosunek. Ty za to odpowiadasz w dużo bardziej buraczany sposób, więc może zamiast bąkać "nie wiesz o czym piszesz", to może ty napisz coś mniej zdawkowego w temacie?

Rozumiem, że temat był wałkowany milion razy na innych serwisach i nic z tego nie wynika, ale zamiast fukać na użytkowników tego forum Twoim psim obowiązkiem jest kajać się i przepraszać za taki a nie inny rozwój wydarzeń. Spier@#$liliście temat na maxa z SS psując powietrze koncertowo. PH i PIXEL to dobre inicjatywy, natomiast atmosferę zniszczyliście próbą reaktywacji SS i za to możecie sobie sami dziękować. Ku Twojemu rozczarowaniu Łapusz, temat będzie się jeszcze długo za Tobą ciągnąc.

Oczywiście są ludzie mniej pamiętliwi, bądź tacy, którzy w ogóle nie widzą problemu. I fajnie. Ale to nie znaczy, że osoby, którym się to wszystko nie podobało nie mogą się wypowiadać. To Wy nawaliliście, nie my. I to nie jest 'hejt' czy 'inny ból dupy'. To konsekwencje.

K
[#18] Re: PIXEL HEAVEN 2015

@Sokok, post #17

Ja też nie napisałem nic niewłaściwego, ot dpowiadam zgodnie z prawdą, to najprostsza rzecz jak mi przychodzi do głowy. Nie toleruję ściemy. A do tego "że moim psim obowiązkiem jest się kajać i przepraszać" pozwól, że się nie odniosę. Proponuję założyć na mnie ignora i nie będziesz musiał cierpieć.
[#19] Re: PIXEL HEAVEN 2015

@lapuszlapusz, post #15

Stary, mogę tylko powiedzieć tyle - nie wiesz o czym piszesz. A jak nie wiesz, to po cholerę piszesz? Z nudów?


Lapusz, ja do Ciebie grzecznie mimo całej sytuacji, a Ty z miejsca takie słowa i takim tonem?
Czego nie wiem? Tego, że wykorzystano pospolite ruszenie i starą markę do wypromowania nowej?

To, że jedna strona z drugą zwala winę na przeciwną w gruncie rzeczy jest nie istotne z dwóch powodów.
Pierwszy to taki, że chodziło o ludzkie emocje i zaufanie które zostało wykorzystane.
Drugi to taki, że wciąż dźwięczą mi w uszach słowa "wszystkie kwestie prawne do SS mamy dopięte na ostatni guzik". Jeżeli naprawdę nie rozumiesz dlaczego ludzie mają żal i jak się czują i zamierzasz się zasłaniać tym co naprawdę udało Ci się zrobić na przestrzeni ostatnich lat i za co ci chwała, to naprawdę nie ma o czym rozmawiać, bo to są dwie różne kwestie.

Z szacunku do Ciebie nie będę ciągnął tematu więc z łaski swojej i Ty go nie ciągnij, bo jesteś po prostu na straconej pozycji.

Faktów się oszukać nie da i powinieneś wsłuchać się w odczucia tych, którzy powiedzą Ci to samo co ja, więc zapewniam Cię, że wiem o czym mówię i inni też wiedzą. I nie jest tak, że mamy pretensję tylko do Ciebie albo tylko do kolegi Waldemara. Mleko się rozlało... na wszystkich. A zawsze najbardziej boli gdy chodzi o zaufanie, emocje, uczucia, marzenia etc.

Ja nie oczekuję że będziesz się "tłumaczył" czy "kajał", bo nie to jest moją intencją. Jednak też nie spodziewałem się, że będziesz mi pisał takim tonem, że nie wiem o czym mówię. Mówiąc wprost daliście plamę wszyscy i wszyscy słusznie za to zbieracie bez względu na to kto zawinił bardziej kto mniej. Na pewno nie jest tak, że wina leży tylko po jednej stronie.

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2015 10:54:11 przez Duracel
[#20] Re: PIXEL HEAVEN 2015

@Duracel, post #19

A ja bym proponował w tym temacie skupić się na Pixel Heaven 2015, które jakby nie patrzeć, jest zupełnie odrębną inicjatywą, która do tego od dwóch lat wypadała mega zajebiście.
[#21] Re: PIXEL HEAVEN 2015

@Duracel, post #19

kurcze, ludzie - proszę grzecznie, bez urazy ale załóżcie sobie wątek "SS i stracone marzenia" (choć na pewno jest) i tam sobie wyjaśniajcie takie sprawy - tu mamy bardzo fajną inicjatywę, po co to psuć jakimś smrodem - PH to odrębny projekt

-edit - właściwie powtórzyłem Acemana... ale nie było tego posta gdy pisałem

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2015 11:01:16 przez jokov
[#22] Re: PIXEL HEAVEN 2015

@AceMan, post #20

A ja bym proponował w tym temacie skupić się na Pixel Heaven 2015, które jakby nie patrzeć, jest zupełnie odrębną inicjatywą, która do tego od dwóch lat wypadała mega zajebiście.


Czy jest odrębną?
Biorąc pod uwagę zbieżność nazw imprezy z nowym miesięcznikiem - nie bardzo.

Skupić się na temacie?
Jestem skupiony. Imprezy były faktycznie świetne i wielokrotnie o tym mówiłem z podziwem także dla Lapusza. Jednakże w związku z omówionymi wyżej wydarzeniami, w imię zasad nie zamierzam się tam więcej pojawić tym bardziej jeżeli Lapusz ma takie a nie inne podejście do takich ludzi jak ja. Widocznie ma tylu entuzjastów, że na tym czy na tamtym urażonym mu nie zależy.
[#23] Re: PIXEL HEAVEN 2015

@jokov, post #21

Tak, przepraszam, ale właśnie o emocje tutaj chodzi stąd się trochę zapędziłem. A jak czytam o tym, że to służyło wypromowaniu marki Pixel to już zawsze będę reagował gwałtownie, za dużo ja i moja rodzina przeszliśmy... Przepraszam, ale jak można pisać takie rzeczy. Nie będę już ciągnął tego wątku, obiecuję, zapytam tylko jaki to chytry plan był? Proste pytanie - po co byłyby oferowane w akcji 6. kolejnych numerów w sytuacji, gdy plan zakładał zakończenie po dwóch? Po to, żeby ściągnąć na siebie hejt i oddawać potem pieniądze? Dodam jeszcze jedną rzecz. Wsparło nas ok. 3500 ludzi. Z nikim z tej grupy nie mamy problemu. Ok. 80 osób z tej całej grupy zażyczyło sobie zwrot pieniędzy, co zrobiłem (a wcale nie musiałem tego robić). Pozostali przyjęli dodatkowego gratisowego Pixela oraz grubsze i częściej ukazujące się pismo z zadowoleniem. Reaguję w ten sposób, bo mną w tym wszystkim kierowały właśnie emocje. Dokładnie te same, które stoją u podstaw Pixel Heaven. I tym razem na tym podejściu się przejechałem. Ale podejścia nie zmienię do prowadzenia rzeczy, ponieważ nadal uważam, że takie podejście się opłaca. Ceną jest to że raz na 5 prób będzie wtopa, bo nie zadbam o prawników, regulaminy, pierdoły na które nie mam czasu. Ale inaczej nie robiłbym tego co kocham. Wiem ile kosztuje mnie i moją rodzinę realizowanie tych marzeń. I zawsze będę tak reagował na tego typu zaczepki. OK, przepraszam i już obiecują zakończyć ten temat. Pixel Art Compo będzie!
[#24] Re: PIXEL HEAVEN 2015

@lapuszlapusz, post #23

Pixel Art Compo będzie!
Mi bardzo pasuje. OK .
Fajnie było by gdyby choć 3-4 pierwsze miejsca dostały jakiś choć wydrukowany dedykowany dyplom. Impreza, podpisy organizatorów, loga sponsorów. Fajnie to wyglądało by na ścianie, dobrze działa na ewentualnych zleceniodawców. Albo choć identyfikator z zawieszką dla uczestników.
[#25] Re: PIXEL HEAVEN 2015

@Duracel, post #19

To, że jedna strona z drugą zwala winę na przeciwną w gruncie rzeczy jest nie istotne..


Ma znaczenie jak się zachowała jedna, a jak druga strona.
Duracel, widzę, że jesteś wyznawcą teorii spiskowych (może obie wcześniej wspomniane winne strony są/były w zmowie!?)- nie popadajmy w paranoję.

Po prostu, jak to w życiu, pewne sprawy potoczyły się nie tak jak by sobie tego życzyła większość, łącznie z "twórcami projektu".
Wina jest po obu stronach, ale ma dla mnie znaczenie bilans grzechów i dobra wola, której zauważyłem więcej po jednej stronie.

EOT
[#26] Re: PIXEL HEAVEN 2015

@lapuszlapusz, post #23

I taką odpowiedź mogłeś spokojnie wysmażyć na samym początku nie rozdrażniając równie emocjonalnego Duracela. Bardzo mi się ona podoba i dziękuję za nią, nic ona co prawda nie zmienia (bo i co miała by zmienić), ale przynajmniej widać, że wypowiedź przemyślałeś i traktujesz rozmówców/czytelników/potencjalnych_klientów z szacunkiem.
[#27] Re: PIXEL HEAVEN 2015

@Sokok, post #26

W każdym razie. Będzie prosty regulamin (coby nie odstraszać startujących), będą nagrody i będzie odpowiednia oprawa. Zwycięzcy znajdą swoje prace w Pixelu :)
[#28] Re: PIXEL HEAVEN 2015

@lapuszlapusz, post #27

To jeszcze konkurs na kawałek chiptune i exe na retro platformę, i mamy małe copy party ;)
[#29] Re: PIXEL HEAVEN 2015

@lapuszlapusz, post #27

(...)Zwycięzcy znajdą swoje prace w Pixelu :)
Bardzo fajny pomysł. Popieram, choć nie liczę na podium bo chętnych będzie w tym przypadku pewnie wielu ;)
[#30] Re: PIXEL HEAVEN 2015

@BULI, post #25

Ma znaczenie jak się zachowała jedna, a jak druga strona.
Duracel, widzę, że jesteś wyznawcą teorii spiskowych (może obie wcześniej wspomniane winne strony są/były w zmowie!?)- nie popadajmy w paranoję.


No i właśnie takie komentarze sprawiają, że nie można zostawić tego bez... komentarza.
Gdzie ja napisałem że obie strony były w zmowie??? Po co takie durne insynuacje??? Jeżeli już to uważałem, że jedna strona miała w tym jakiś interes i całe zamieszanie i "skandal" był jej na rękę, a druga może miała wybujałe ambicje, ale to moje zdanie patrząc na wszystko z dystansem.

Jest takie przysłowie, że jak coś wygląda jak g... śmierdzi jak g... to jest to g...
Szkoda tylko, że przy całej pięknej idei promowania retro umazano w tym g... jeden z większych symboli tego retro. Czuję się tak jakby ktoś mówił o higienie i wykwintnym jedzeniu w restauracji stojąc w ubabranych gumiakach z gnojem za paznokciami.

Albo jakby ktoś szarpał zwłoki jakiegoś historycznego autorytetu uzurpując sobie prawo do tych zwłok, rozrywając je na strzępy.

Wyraziłem wyżej co sądzę o całej sprawie, dlaczego mam taki a nie inny stosunek i do nowego miesięcznika i do imprezy w tym roku i do obu stron które zawaliły. Błędy są wkalkulowane, ale tutaj trudno odebrać to inaczej jak dziwny splot wydarzeń który skończył się jak się skończył.

Obie strony tłumacząc się z zaistniałej sytuacji miały słowo przeciwko słowu, a nazwa miesięcznika to ta sama nazwa co nazwa imprezy, więc prosiłbym o jakiś przynajmniej minimalny wysiłek intelektualny skoro zaczynamy dyskusję, a także o to aby nie wmawiano mi czegoś czego nie mówiłem ani nie pomyślałem.

Więcej nie zamierzam się wypowiadać.
Proszę tylko nie prowokować mnie jakimiś insynuacjami (co myślałem, co chciałem powiedzieć) do odpowiedzi.

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2015 15:11:08 przez Duracel
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem