[#61] Re: PIXEL HEAVEN 2015

@Fei, post #59

A ja wpadłem na afterparty, bo se pomyślałem, że to jedyna taka okazja, żeby kolegów zobaczyć co zjechali się z różnych krancow Polski. W dupie tam z PH, nie będę kolegów olewac bo jakiś tam bojkot. Bilet wstępu też kupiłem, ale przynajmniej starałem się bawić najgorzej jak potrafię.
[#62] Re: PIXEL HEAVEN 2015

@Fei, post #60

Shit na maxa w porownaniu z zeszloroczna edycja. Malo kompow. Miejscowka nieklimatyczna
[#63] Re: PIXEL HEAVEN 2015

@Fei, post #59

było skrzyknąć Amigowców zaj*bać ochroniarzowi boks pewnie ma Atari w domu i chciał się zemścić.
[#64] Re: PIXEL HEAVEN 2015

@pabloz, post #62

Bo w zeszlym roku i wczesniej komputery zapewnialo Muzeum MHKI z Katowic. A oni maja naprawde wypieszczone perelki. Jak ktos wybiera sie do Katowic to moze do nich zadzwonic i sie umowic na zwiedzanie (ale teraz sie przeprowadzaja, wiec pare dni bedzie trzeba poczekac).
[#65] Re: PIXEL HEAVEN 2015

@flops, post #64

Jakby nie Alt to w ogóle nie byłoby Amig.
[#66] Re: PIXEL HEAVEN 2015

@QkiZ, post #65

Trzydziestolecie pełną gębą.
[#67] Re: PIXEL HEAVEN 2015

@pabloz, post #62

Witam.Właśnie wróciłem.Uważam ze impreza była udana.Mnóstwo osób przyszło z dziećmi i to jest mój wyznacznik jakości organizacji = nie mogło być źle!
Sam siedziałem obok kilku "glutów" i widziałem jak grają w Project X i Quake na amigach, potem graliśmy w troje dużych+małolat na flipperze Iron Man aż wyłączyli prąd :D
No i kupiłem płytę VOyagera!!!
zaraz posłucham
Gratuluję siły i hartu organizatorskiego Łapusz !!! brawo!
[#68] Re: PIXEL HEAVEN 2015

@Sokok, post #66

Kokos jednak był na imprezie

1
[#69] Re: PIXEL HEAVEN 2015

@grxmrx, post #68

Skryty Atarowiec z niego ;)
[#70] Re: PIXEL HEAVEN 2015

@grxmrx, post #68

Zdrajca!!! I rolnik do tego.
[#71] Re: PIXEL HEAVEN 2015

@Mikrobi, post #67

Ja Wam powiem, że było bardzo dobrze jak na możliwości, którymi dysponowaliśmy. Strefa retro była mała, Łapusz nie przewidział, że przywieziemy tak dużo sprzętu i rozdysponował miejsce na inne cele. Nic już nie mogliśmy zdziałać, bo przyjechaliśmy późno. Ale i tak daliśmy radę! Z tego miejsca chcę podziękować Tom Rainowi, OSH-owi, Voyowi, ekipie RetroGralni oraz DKiG za to, że przyjechali ze swoim sprzętem. Dzięki nim strefa zaistniała, i mogliśmy się świetnie bawić. Osobne brawa dla Kai z Dekompresora za towarzystwo, wspólne śpiewanie pod (i na) scenie, oraz kolejną dawkę rozmów przy mikrofonie i kamerze. Łapuszowi zaś za to, że mimo trudności udało się wszystko dograć i było super!

Poraz kolejny poznałem wielu ciekawych ludzi, m.in. Scorpika oraz Artura Opalę i Pawła Matusza - autorów muzyki i kodu Cytadeli. Kapitalni goście!

Historyczne "pojednanie" Jona i Dino zostało po części zainicjowane przeze mnie.... ale to osobny temat.

A koncert Jona, Barna i Dino - totalnie odjechany. Kto nie był, niech żałuje. Dodam, że afterparty zakończyliśmy około 3:30 wspólną ewakuacją pod hotel, kebabem&zakiepanką oraz piwkiem w pokoju Barna :)



Od lewej: Jon Hare, Dino Dini, h0ffman, Jeff Minter, Sam Barlow, Andrew Barnabas (Barn), ja, Magda. Foto by Kaja.
[#72] Re: PIXEL HEAVEN 2015

@grxmrx, post #68

Oszukujo! To jakiś fotoszop! Wpadłem raptem na afterka i jedyny mój kontakt z Atari to było spojrzenie na owłosione plecy pewnego Atarowca.
[#73] Re: PIXEL HEAVEN 2015

@alt_, post #71

To zdjęcie to esencja tego, jak żałuję, że nie dotarłem
[#74] Re: PIXEL HEAVEN 2015

@_arti, post #73

heja, ja się pojawiłem w niedzielę na parę dobrych godzin
trochę było zamieszania z dojazdem (krążyłem bo było pół wawy zamknięte przez jakiś maraton, żadnej informacji o tym na stronie nie znalazłem wcześniej), z rejestracją i potem z miejscem do rozłożenia sprzętu, ale dzięki chłopakom z Retrogralni to pewnie bym się nie rozłożył.
powiem tyle że, jak by nie ja to elementów z zx spectrum by nie było w ogóle ! w niedzielę bo nie wiem jak z sobotą i piątkiem było.
na plakatach wszędzie widziałem zx spectrum itp a w niedzielę nie było nikogo z zx spectrum, jedynie co wydziałem zx81 że ktoś miał co koszulkami handlował ale nie był podłaczony, po prostu leżał na tych koszulkach i tyle.
byłem tylko ja z Timexem i FDD3000 i kolega z UK2068 ale jakiś miał problem z obrazem i zasilaniem bo ciągle nie działał

wg mnie impreza chyba udana, mnie się podobało, sporo sprzętu obejrzałem i mogłem dotknąć (po to pojechałem), szkoda że nie udało mi się spotkać z nikim znajomym z regionu
mam sporo zdjęć porobionych tylko muszę pozrzucać i dopiero wyślę linka
wróciłem dość późno
w ogóle cały mój wyjazd niedzielny to niezły temat na artykuł by był
na koniec dnia odebrałem osobiście od poprzedniego właściciela swój długo poszukiwany model Timexa Uniporbrid 2068, wygrzebał go ze swojej piwnicy pełnej różnego sprzętu z okresu 20 lat, już dziś sprawdzałem i jest uszkodzony ale pracuje nad rozwiązaniem problemu.

Kolegę Alt-a poznałem, miał do A600 podpiętego fajnego joya własnej roboty (też sobie taki zmajstruje). Alt to ja o dopytywałem się o ten joystick co tam siedzi w środku.
[#75] Re: PIXEL HEAVEN 2015

@JacK_Swidnik, post #74

długo poszukiwany model Timexa Uniporbrid 2068

Nie ma czegoś takiego jak Timex Uniporbrid, więc nie wiem w jaki sposób mogłeś to znaleźć...
[#76] Re: PIXEL HEAVEN 2015

@PopoCop, post #75

Unipolbrit Komputer 2086 pasuje teraz? szybko pisałem, często mylę 68 i 86
na pewno Amiga to to nie jest więc Was pewnie nie interesuje

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2015 22:11:53 przez JacK_Swidnik
[#77] Re: PIXEL HEAVEN 2015

@PopoCop, post #75

jest taki, Tmirex Umodpambęc 79611,4
edit: chodziło mi oczywiście o to co wyżej, tylko szybko pisałem. siedzi, pije i chrupki

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2015 22:12:15 przez snajper
[#78] Re: PIXEL HEAVEN 2015

@JacK_Swidnik, post #74

Zdaje się, że nie byłem to ja. Ktoś inny podpiął własną A600 z takim joyem...
[#79] Re: PIXEL HEAVEN 2015

@snajper, post #77

Snajper, ja Cię tylko grzecznie proszę. Następnym razem mogę inaczej.
[#80] Re: PIXEL HEAVEN 2015

@JacK_Swidnik, post #74

Kolegę Alt-a poznałem, miał do A600 podpiętego fajnego joya własnej roboty (też sobie taki zmajstruje).


1. Leopold, jeszcze nie ma go na PPA.
2. Joy fajny, ale najlepsze to były te robione przez Magurex, dystrybuowane na Grzybie. Konstrukcja bazowała na temperówce w kształcie piłki, pięciu krańcówkach i dużej ilości Distalu..

[#81] Re: PIXEL HEAVEN 2015

@konrad_0x42, post #80

ale to nie ten widziałem, potem przesle zdjęcia
[#82] Re: PIXEL HEAVEN 2015

@JacK_Swidnik, post #81

To co widziałeś to nie był joystick, prędzej joypad ;)
[#83] Re: PIXEL HEAVEN 2015

@konrad_0x42, post #82

Tego Unipolbrit-a udało już dziś mi się naprawić, (jak kogoś ciekawi to więcej na speecy.pl)
działa pięknie szeroki uśmiech
[#84] Re: PIXEL HEAVEN 2015

@JacK_Swidnik, post #83

Fotki z Pixel Heaven 2015 z Niedzieli 27.09.2015
miłego oglądania
https://goo.gl/photos/13Le2RF5wRrcHxBN6
[#85] Re: PIXEL HEAVEN 2015

@JacK_Swidnik, post #84

tu jest ten joystick o którym mówiłem

https://photos.google.com/share/AF1QipPr8h8ookpqjJGC3GH5B4hgAtdLJt8pppJxFUliX8_IuDmloeZtcNMaUVyYLzStUw/photo/AF1QipMEDfZlHNbAvJjfMVP2n0ZSbWvdllAEVC1bqMuy?key=eGtsU0xNVFFRSUItVFMxdmNMTVRCRzI3ZDQ1MzJB

czy to jest joystick czy joypad to dla mnie wszytko jedno
mnie się podoba, niby prosty mechanizm a jakie wrażenia
robię sobie podobny, obudowę już dziś kupiłem, kabel mam jakiś ze starego joya
schemat mam z Bajtka wczoraj znalazłem :)
brakuje switchy ale coś pomyślę, może wykorzystam klawisze z kas fiskalnych które mam
będzie oryginałszeroki uśmiech

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2015 20:04:32 przez JacK_Swidnik
[#86] Re: PIXEL HEAVEN 2015

@JacK_Swidnik, post #74

Unipolbit to chyba polski klon Timexa/Spectruma ;)
A co do zdjęć to SVI/C128D/CDTV/CBM 3032/CBM 8296 i A4000 w rzędzie to ode mnie :P
Pzdr!

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2015 21:23:32 przez Tom Rain
[#87] Re: PIXEL HEAVEN 2015

@alt_, post #71

A ja tobie dziękuję, że udało ci się namówić mnie na wyjazd, bo w tym samym czasie odbywało się też inne party. Następnym razem też możesz na mnie liczyć, jeśli chodzi o sprzęt, tylko wtedy trzeba będzie go targać dwoma autami. Do tej pory spróbuję w końcu wstawić 1200 w Infinitiva i postawić OS 4.1 i też wziąć ze sobą.

Było super. Koło moich stolików przewinęło się naprawdę mnóstwo ludzi, którzy oprócz grania mieli ochotę nieco pogadać o sprzęcie, który pamiętają z dzieciństwa lub czy też z pracy zawodowej. Dostałem nawet do zgrania parę dysków ze spolszczonym na Grzybowskiej softem, którego jak na razie nie ma w Sieci, ale w ciągu paru dni to się zmieni. Masę luda tłukło na Jaguarze wyposażonym w Skunkboarda, co dzięki twojemu lapkowi pozwoliło pokazać wszystkie fajne tytuły, jakie na niego wyszły. Zależało mi też, by pokazać, co można wycisnąć z 30-letniej maszynki, więc produkcje demoscenowe na 800XE gościły bardzo często. Wielu po raz pierwszy w życiu widziało 1200XL i 800, o 600XL nie wspominając. Pomęczę brata o reanimację 400.

Dzięki za piątkowy wieczór i za bardzo ciekawą dyskusję z Dino i Jeffem. Po afterparty już padałem na nos i naprawdę żałuję, że nie udało mi się dotrwać jeszcze tych 2 h do kebaba. Liczę na wideo z paneli, bo nie byłem na żadnym, choć miałem ochotę, ale koniec końców wolałem pogaduchy ze zwiedzającymi.

@Sokok: El Nino ma szaleć, mrozy siarczyste idą.

@Tom Rain: dzięki za poratowanie śrubokręcikiem w kryzysie.
Ostatnia aktualizacja: 30.09.2015 00:36:39 przez voy

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2015 00:43:03 przez voy
[#88] Re: PIXEL HEAVEN 2015

@voy, post #87

Kiedy mówiłem, że nie pożałujesz, nie były to dyrdymały :)

Tymczasem, wraz z Kają Mikoszewską zapraszamy na zapis koncertu Jona, Barna i Dino: Link
[#89] Re: PIXEL HEAVEN 2015

@alt_, post #88

Super koncert OK
[#90] Re: PIXEL HEAVEN 2015

@JacK_Swidnik, post #85

Gratuluję kolejnej świetnej maszyny w stajni cool
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem