[#151] Re: 8bit Party vol.2 w Siemianowicach Śląskich 28.11.2015r

@QUAD, post #82

OK, opanowałem kopiowanie z obrazów D64 na 1571. COPY II 64/128 rulez.
A co do obrazu to najlepszy jest 1084S D1 (wejście Chroma/Luma zamiast Composite jak w D2). Do tego kabel RGB DB9-DB9 do trybu 80col. i masz wszystko idealnie :)
[#152] Re: 8bit Party vol.2 w Siemianowicach Śląskich 28.11.2015r

@Jenot, post #151

Ok, ktoś z partyzantów posiada xilinx download cable i soft xilinxa (impact) na jakimś lapku i może to zabrać na party? Zbrickowałem sobie 1541U... wlutuję gniazdo JTAG, FPGA bitfile będę miał na pendrive, trzeba mi tylko to wrzucić gdzie trzeba i reanimować ultimę.
[#153] Re: 8bit Party vol.2 w Siemianowicach Śląskich 28.11.2015r

@Jenot, post #152

Tak sobie piszę sam ze sobą ;)
Nieaktualne - kupiłem niedrogo kabel Xilinxa, wlutowałem JTAG i czekam na pliki od Gideona. Mam nadzieję, że uda mi się przeprowadzić reanimację.
[#154] Re: 8bit Party vol.2 w Siemianowicach Śląskich 28.11.2015r

@Jenot, post #153

No ja niestety nie mam takiego czegoś :P
więc się nie odzywam, ale prawda jest taka że doczekać się już nie mogę :)
ale bedzie pieknie
[#155] Re: 8bit Party vol.2 w Siemianowicach Śląskich 28.11.2015r

@QUAD, post #154

Na allegro zakończyła się aukcja Robbo na kasecie - oryginał L.K. Avalon.

link

Niestety nie wygrałem a szkoda, bo sporo gier dla C64 kupiłem już u tego sprzedającego :( . Ma ktoś tę grę w PRG albo jako D64?

Pozdrawiam,

Azz
[#156] Re: 8bit Party vol.2 w Siemianowicach Śląskich 28.11.2015r

@Azzorek, post #155

Robbo to urywało dupę na Atari. Na C64 jakoś mi nie podeszło.

Robbo

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2015 20:32:57 przez nekroskop
[#157] Re: 8bit Party vol.2 w Siemianowicach Śląskich 28.11.2015r

@nekroskop, post #156

Big thx OK . Może wstyd się przyznać, ale nigdy nie widziałem Robbo w akcji na Atari. Może ktoś zabierze tę grę wraz z Atari na 8bit? Alf może ty?

Pozdrawiam,

Azz
[#158] Re: 8bit Party vol.2 w Siemianowicach Śląskich 28.11.2015r

@nekroskop, post #156

A to czasem nie było tak, że w pewnym okresie czasu na C64 to była po prostu jedna z wielu produkcji, a na małym Atari zrobił się z tego niesamowity hicior, bo nie było w co grać? Ale to moje zdanie oczywiście, ta giera nigdy nie przypadła mi do gustu na żadną platformę.
[#159] Re: 8bit Party vol.2 w Siemianowicach Śląskich 28.11.2015r

@lysyzastary, post #158

Robbo na komodę po prostu jakoś tak badziewnie wygląda. Wystarczy spojrzeć na screeny i porównać. Mimo, że teoretycznie Commodore ma najlepsze graficzne możliwości z popularnych ośmiobitowców to są gry w które po prostu gra się lepiej na innych platformach: np. w Commando czy Lode Runnera najlepiej gra mi się na Spectrum, a w Montezumę czy Robbo na Atari.

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2015 21:21:24 przez Jenot
[#160] Re: 8bit Party vol.2 w Siemianowicach Śląskich 28.11.2015r

@Jenot, post #159

Zgadzam się z Tobą :) Mam podobne odczucia. Target Renegade i Renegade najlepiej mi się gra na Spectrum. Podobnie jest z Last Ninja 2 - najlepsza wersja jest na C64.
[#161] Re: 8bit Party vol.2 w Siemianowicach Śląskich 28.11.2015r

@Jenot, post #159

Rozumiem, na Atari najlepiej mi się gra w Star Raiders II (inny tytuł - The Last Starfighter). A tytuły o których piszecie Renegade czy Target Renegade to tylko ZX (wyłączając z całej serii beznadziejne Renegade III - ciekawe kto się w ogóle zgodził, żeby to wydać pod tym tytułem). Oczywiście na C64 szczególnie w TR grafika czy muza po prostu rozwala, ale grywalność imo to ma nieporównywalnie mniejszą. Ale do Robbo to mnie już nikt nie przekona szeroki uśmiech

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2015 22:15:20 przez lysyzastary
[#162] Re: 8bit Party vol.2 w Siemianowicach Śląskich 28.11.2015r

@Jenot, post #159

a ja mam inne odczucia, czy to atari nie potrafi przypadkiem wyświetlić więcej kolorów ?
pamiętam jak grałem w MR robot na xe i jak potem zobaczyłem to samo na c64
moim skromnym zdaniem wygląda zdecydowaniej lepiej na atari, albo road race.
Tak jak mówię to jest moje zdanie i gdzieś kiedyś wyczytałem że ataryna jest lepsza graficznie a c64 lepszy "muzycznie" ile w tym prawdy to nie wiem ale przytoczone 2 gierki wyglądają o niebo lepiej na xe
[#163] Re: 8bit Party vol.2 w Siemianowicach Śląskich 28.11.2015r

@Azzorek, post #157

Jak najbardziej mam w zbiorach Robbo na Atari :)
[#164] Re: 8bit Party vol.2 w Siemianowicach Śląskich 28.11.2015r

@QUAD, post #162

Dla mnie osobiście taką grą która lepiej wygląda, działa i ma lepiej zrobioną muzykę jest Draconus :)
W tym przypadku SID Commodorowski jest dla mnie przereklamowany ;)

Proszę mnie nie zrozumieć źle, nie twierdzę że SID jest słaby - twierdzę że muzyka w takich grach jak Ninja Commando, Draconus czy Zybex lepiej brzmi jak dla mnie na Atari.
Ogólnie Adam Gilmore na "małym" Atari robił cuda z muzyką.
[#165] Re: 8bit Party vol.2 w Siemianowicach Śląskich 28.11.2015r

@alf, post #164

Ja muszę na imprezie szarpnąć na C64 w sagę the Last Ninja :) . Tak już długo chodzi za mną ta gra, zwłaszcza druga część.

Alf:
Dzięki tobie poznam po raz pierwszy moc Robbo na Atari OK .

Pozdrawiam,

Azz

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2015 12:49:23 przez Azzorek
[#166] Re: 8bit Party vol.2 w Siemianowicach Śląskich 28.11.2015r

@Azzorek, post #165

@Azzorek - ja nie wiem czy uda Ci się to przejść. To jest mega trudne :) Ja kiedyś próbowałem za czasów starych w to grać - bardzo lubiłem, ale nie umiałem i nie "przeszłem"

Ale mam też nową zabawkę, którą ostatnio konfiguruję i przywiozę na party :)

Malinkę (Raspbery Pi) z projektem RetroPie - wszystkie maszyny w jednej (wiem, emulacja FUUUUJ), ale automatów arcade nie mogę postawić w domu kilku (ba... nawet jednego).

Najgorsze jednak to, że na tą chwilę właśnie arcade mi się nie odpalają (choć działa już C64, GameBoy....)
[#167] Re: 8bit Party vol.2 w Siemianowicach Śląskich 28.11.2015r

@Azzorek, post #1

@ALL

Czy ktoś dysponuje jakimś zbędnym ekranem?? Jeżeli tak to z chęcią przytargam mojego komodorka... .

EDIT:
Dysponuje kablem scart/chinch jak co.

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2015 13:47:45 przez Lokaty
[#168] Re: 8bit Party vol.2 w Siemianowicach Śląskich 28.11.2015r

@QUAD, post #162

Ponoć atari ma większe możliwości, ale co z tego, gdy większość dem jest jakby dwukolorowa .... Nie mów, że coś wygląda o niebo lepiej. Tu najwyżej są drobne różnice. O niebo lepiej to wygląda Super Frog od Froggera.
[#169] Re: 8bit Party vol.2 w Siemianowicach Śląskich 28.11.2015r

@alf, post #164

Tu się zgodzę. Mogę dorzucic do tego zestawu Black Lamp
[#170] Re: 8bit Party vol.2 w Siemianowicach Śląskich 28.11.2015r

@nekroskop, post #169

To ja porównam w drugą stronę. Drobny przykład Jet Set Willy - na atari niegrywalne, dopiero po latach zrobili nowa grę od początku i dopiero w tej formie nadawała się do użytku. Dalej Commando, R-Type .... żarcik No chyba tylko na małe atari nie było wersji R-Type. Commando na atari to coś względnie współczesnego, ale ta gra wymaga 320 kb i jest jakaś inna. Mi całkowicie nie leży.

Można mnożyć w jedna i drugą stronę. Cały szacunek do twórców gry Robbo, ale ona była bardzo popularna na atari. Były też inne wersje na inne platformy, ale tam szału nie było. To była jedna z wielu gier, na atari wręcz jedna z nielicznych.
[#171] Re: 8bit Party vol.2 w Siemianowicach Śląskich 28.11.2015r

@misiek2, post #170

No akurat Jet Set Willy, R-Type i Commando to IMO najlepsze są na Spectrum. Zwłaszcza Commando - na Commodore i Atari ludek rusza się jak mucha w smole w porównaniu z dynamiką rozgrywki na Spectrum. Oczywiście na Atari to już kompletna żenada... nawet w porównaniu z Commodore ;)

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2015 16:28:56 przez Jenot
[#172] Re: 8bit Party vol.2 w Siemianowicach Śląskich 28.11.2015r

@Jenot, post #171

No akurat Jet Set Willy, R-Type i Commando to IMO najlepsze są na Spectrum.

Jeszcze dorzuciłbym Green Beret do tej listy.

A tak BTW to polecam Target Renegade w nowej wersji na PC:
http://www.viridis-cosmos.be/target_us.htm.
która okazuje się... pokolorowaną wersją z ZX Spectrum.


Ostatnia aktualizacja: 23.11.2015 17:55:57 przez lysyzastary
[#173] Re: 8bit Party vol.2 w Siemianowicach Śląskich 28.11.2015r

@lysyzastary, post #172

Fajna ta wasza porównywarka OK Będziemy mogli na żywo ocenić wasze wypociny.
Sam mam swoją ulubioną grę na C64 - Action Biker, która na atari wygląda koszmarnie.
[#174] Re: 8bit Party vol.2 w Siemianowicach Śląskich 28.11.2015r

@lysyzastary, post #172

Target Renegade w wersji PC tylko pokolorowanej jednoznacznie tylko podkreśla, że wersja na Spectrum jest najlepsza. Dzięki za linka :) Zobaczyłem video i wygląda bardzo zachęcająco.
[#175] Re: 8bit Party vol.2 w Siemianowicach Śląskich 28.11.2015r

@Jenot, post #171

Co do Jet Set Willy to z przyjemnością się zgodę. Co do Commando to mam mieszane uczucia, chyba dlatego, że urzekła mnie muzyczka na C64 i to, że sobie nie radzę na Spectrumnie Co do R-Type to moim zdaniem na ZX Spectrum, do którego mam największy sentyment, to ta gra nie jest najlepsza. Tu zdecydowanie głosuję na C64. SID w tej grze pokazuje pazur no i pasuje mi grywalność. Ale oczywiście każdy ma prawo do swojego zdania.

Target Renegade na Spectruma to jest poezja. Widziałem gdzieś na YT TR z podkładem jakiejś współczesnej karty dźwiękowej. Miażdży OK Prostuję - chodzi o Renegade i interface General Sound link

Jak już wchodzimy w te tematy to Manic Miner czy Green Beret na ZX ... nie miały sobie równych, szczególnie ten pierwszy tytuł.


Ostatnia aktualizacja: 23.11.2015 19:25:35 przez misiek2
[#176] Re: 8bit Party vol.2 w Siemianowicach Śląskich 28.11.2015r

@Azzorek, post #165

Próbowałem grać w dwójkę - sterowanie mnie rozwala... podobną dezorientację czułem próbując grać w Jetstrike'a na Amidze.

BTW. będę miał Borland Turbo Pascala 3.01 na C128 jakby ktoś chciał pokodować ;)
[#177] Re: 8bit Party vol.2 w Siemianowicach Śląskich 28.11.2015r

@misiek2, post #175

@misiek2
Renegade ze Spectrum z General Sound Interface wypada naprawdę świetnie.

@Jenot
Last Ninja 2 przy odrobinie wprawy może mocno wciągnąć. Kurde, nie pamiętam, żebym miał problemy ze sterowaniem w tej grze. Przeszedłem ją kilka razy na C64. Pierwszy raz z opisem ze starego Top Secreta

Co do Jetstrike'a to joystkickiem jeszcze da się grać, ale próbowałeś wersję CD32 i grać w nią padem amigowym? To jest dopiero jazda bez trzymanki. Szczególnie Agile Mode :D

Ale off-top zrobiliśmy ;)
[#178] Re: 8bit Party vol.2 w Siemianowicach Śląskich 28.11.2015r

@nekroskop, post #169

No tak o tym zapomniałem :)
[#179] Re: 8bit Party vol.2 w Siemianowicach Śląskich 28.11.2015r

@alf, post #178

Jak tam przygotowania do imprezy Panowie? szeroki uśmiech Ja już sprawdziłem w co będę brał. Jeszcze dorzucę trochę softu i będzie git. Na imprezie prawdopodobnie będzie internet (Wi-Fi), przynajmniej tak mówiła Pani Dyrektor MDKu. Jeśli nie, będę miał swój z komórki na LTE, ale tutaj to tylko obrazy lub pliki pod nasze ośmiobitowe komputerki bo transferu dużo nie mam. Także będę miał netbooka z dostępem do internetu z czytnikiem kart SD jakby co .

Pozdrawiam,

Azz
[#180] Re: 8bit Party vol.2 w Siemianowicach Śląskich 28.11.2015r

@lysyzastary, post #172

Najlepsza na Spectruma gra, w którą grałem u sąsiadki 25 lat temu to był Chuckie Egg

Teraz jak odpaliłem wersję na C64 to pograłem kilka leveli... ale jednak Spectrumowa mi bardziej siedzi :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem