kategoria: Amigowisko
[#271] Re: Amigowisko 2016?

@recedent, post #267

Znaleziony. Odwołać służby poszukiwawcze. Kosztami obarczyć poszkodowanego.


A btw dzięki za fajną imprezę, wzorową organizację, smaczny obiad, doborowe towarzystwo :)

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2016 11:46:27 przez pong777
[#272] Re: Amigowisko 2016?

@pong777, post #271

Telefon znaleziony czy Dez3?
A właśnie, również dziękuję za imprezkę, było miodnie.
[#273] Re: Amigowisko 2016?

@Fest3r, post #272

Moja wersja wydarzeń mających miejsce w Brzesku dnia 12.03.2016 na wydarzeniu zwanym Amigowisko III. Sympatyczni ludzie,atmosfera z najlepszych lat Amigowych z copy-party. Rewelacyjne nagrody w konkursie na najlepszego czołgowego futrzaka.Fajną sprawą było poznać ludzi znanych tylko do tej pory z forum.Wielki szacun dla organizatora za samozaparcie i chciejstwo w organizowaniu spotkania. Pozdrawiam.

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2016 12:13:43 przez Stoopi
[#274] Re: Amigowisko 2016?

@Fest3r, post #272

No to jak się znalazł to dobrze

Impreza ekstra. Podziękowania dla wszystkich i z osobna.
[#275] Re: Amigowisko 2016?

@nekroskop, post #274

ja jeszcze raz dziekuje .... i zaluje ze nie zostalem na noc (zona dzis zapytala - czemu nie zostales???)
anyway musze sie stuknac w piers za kilka rzeczy:
- nie splodzilem piwek dla juena za przygotowanie plyt yerzmeya - na nastepnym party sie odwdziecze
- nie splodzilem piwek dla yerzmeya za plytki przygotowane przez juena - na nastepnym party sie odwdziecze, na razie niech wystarczy fakt ze cala droge leciala jedna plyta a dzis od rana leci kolejna w moim cd (nawet zona akceptuje a nie wszystkie chiptuny znosi!)
- nie pogadalem z krashanem a mowil wiele ciekawych rzeczy ktore mnie interesuja zawodowo a ktore slyszalem katem ucha (znajomosc stosu tcp i protokolu ssl nie umknie mym uszom) - na nastepnym party pogadalbym chetnie f2f :)
- nie do konca kojarzylem wszystkich z kim gadalem a brakowalo im identow na szyi :) stad nie wszystkich dobrze kojarze (kolega z com plus 4 to ktory? szacun za zarazanie syna nasza pasja)

fajnie bylo poznac osoby z forum mimo ze nie ze wszystkimi udalo sie pogadac - dzien za krotki a i jest motywacja na nastepne party sie wybrac (kto jedzie na decrunch? :))

i fajnie bylo zjesc z Wami dosc smaczny obiad (szacun dla pan z kuchni ktore oprocz wege drugiego dania ugotowaly wege smaczna zupe)

pewnie ta wczorajsza atmosfera bedzie sie mi udzielac z kazdym tu wpisem i kazdymi zdjeciami

dzieki orgowie! nastepnym razem w Brzesku na pewno zawitam i zasne w tamtym lozku :)

A i powyższe to nie lista podziekowan a lista żalu za grzechy. Bo podziękowania należą się wszystkim bez wyjątku i nie ma co wymieniać żeby kogoś nie pominąć


Ostatnia aktualizacja: 13.03.2016 13:12:21 przez WojT_GL
[#276] Re: Amigowisko 2016?

@WojT_GL, post #275

Commodore plus4 to moja wina.Nie jest tak żle z młodym narybkiem Amigowym.Też masz swój udział.Komentarz mojego syna w kierunku Twojego kiedy ciupali w Tekkena "Dobry jest!" :]
[#277] Re: Amigowisko 2016?

@Stoopi, post #276

A to mnie z kimś pomyliles :) byłem sam, a moj syn (6 letni) na pewno nie gra w tekkena ;)
[#278] Re: Amigowisko 2016?

@WojT_GL, post #277

A to przepraszam bardzo.ciekawi mnie w takim razie czyj to był syn. :]
[#279] Re: Amigowisko 2016?

@Stoopi, post #278

recedenta pewnie
[#280] Re: Amigowisko 2016?

@Krashan, post #279

dzięki za udaną imprezę, do domu dotarłem ok 12.00
na Amigowisku byłem pierwszy raz ale nie ostatni :D

uzupełniłem pozostałe zdjęcia do swojego albumu, teraz macie komplet
Amigowisko2016

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2016 14:02:40 przez JacK_Swidnik
[#281] Re: Amigowisko 2016?

@JacK_Swidnik, post #280

najwieksze brawa dla Recedenta!!! :)
[#282] Re: Amigowisko 2016?

@juen, post #281

Brawa dla wszystkich uczestników. Jesteście super. Dla Was chce się organizować kolejne edycje (następna, myślę, nie wcześniej niż we wrześniu).



A teraz - pora wyciągnąć A1200 z bagażnika, wypucować, wysuszyć i można zdobywać acziwmenty w Tanks Furry. ok, racja
[#283] Re: Amigowisko 2016?

@recedent, post #267

Bardzo fajny zlot, wielkie dzięki.
[#284] Re: Amigowisko 2016?

@YERZMYEY/HOOY-PROGRAM, post #283

A co to było z tą klimatyczną muzyką i kolorowymi kółkami na Twoim spectrze? Rzuć jakimś tytułem:)
[#285] Re: Amigowisko 2016?

@JacK_Swidnik, post #280

Po zdjęciach widać zajefajna impreza była,

a po co ktoś dał żarówke halogenową na układ?

Jeśli można wiedzieć :)
[#286] Re: Amigowisko 2016?

@maliniak, post #285

zeby go wymontowac :) fajna sprawa
[#287] Re: Amigowisko 2016?

@maliniak, post #285

To "metoda doktora Waligórskiego" na odlutowywanie scalaków. Podobno działa jak złoto.
[#288] Re: Amigowisko 2016?

@recedent, post #287

Fajny sposób, sam bym go wypróbował bo mam problemy z dużymi scalakami (nie mam aż takiej dużej dyszy do hota)

@wali7 pochwal się , jakiej mocy ten halogenik ma być? jak długo grzać?
Czy później coś hotem trzeba dogrzewać po nogach?
[#289] Re: Amigowisko 2016?

@maliniak, post #288

50w zwykly halogen. Proste rozwiazania sa najlepsze. Nagralem film pozniej podam link.
Uklad puscil przy 197 st.C przy okazji odpadly dwa male elementy pod karta. Zadna sciezka nie byla uszkodzona. Plyka tez cala nienaruszona.


Ostatnia aktualizacja: 13.03.2016 16:48:17 przez JacK_Swidnik
[#290] Re: Amigowisko 2016?

@maliniak, post #288

To na podstawie filmików z youtube, nie wymyśliłem tego - to efekt moich poszukiwań, gdy zainteresowałem się tematem lutowania podczerwienią (filmiki z montażu Vampira :) - tyle że koszty sprzętu lutowania podczerwienią są duże... a tu wystarczy kilka zł i efekt jest naprawdę spektakularny.
https://www.youtube.com/watch?v=L0NqI6fWek8 Tam goście mieli trochę mocniejsze halogenki, ja użyłem 50 W (kupiony w Castoramie), do tego statyw pożyczony z laboratorium. Pod płytkę dajesz trochę serwetek, bo metalowa podstawa chłodzi. Żarówkę ustawiasz jak najbliżej płytki (u mnie było jakieś 1 cm - trzeba mieć ciut miejsca na włożenie końcówki pincety), centralnie nad scalakiem, do tego na rogu układu kontrolnie czujnik temperatury (w sumie nie jest konieczny, bo grzejesz aż do skutku). Jak pisał Jacek - przy około 200 stopniach puszcza, zajmuje to jakieś 3 minuty podgrzewania. Nic nie trzeba dogrzewać (zresztą nie wziąłem hota na imprezę). No i musisz założyć ciemne okulary (ważne). Wylutowywany układ był w obudowie TQFP 208, zwykłe lutowie cynowo-ołowiowe, próbowałem wcześniej hot airem na innej płytce, ale poodklejały się niektóre ścieżki. To już druga płytka zrobiona w ten sposób, w obu przypadkach bez uszkodzeń. Fajne jest też to, że halogen grzeje dosyć centralnie, więc dalsze obszary płytki i inne elementy nie są specjalnie nagrzane.

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2016 17:24:33 przez wali7

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2016 17:31:44 przez wali7
[#291] Re: Amigowisko 2016?

@wali7, post #290

Dzięki za infoOK
Ja dam zamiast serwetek, folię aluminiową stroną błyszczącą do góry i będzie odbijać ciepło.

W przyszłym tygodniu wyprubuje ten sposób na ACA620 będę wymieniać procek na FG25
[#292] Re: Amigowisko 2016?

@maliniak, post #291

Folia aluminiowa to chyba nienajlepszy pomysł - raczej ułatwi ucieczkę ciepła w dół, ew. rozprowadzi po całej płytce (aluminium doskonale przewodzi ciepło). Moim zdaniem najlepsze są ręczniki papierowe, ew. serwetki - 200 stopni to dla nich jeszcze bezpieczna temperatura, a izolują cieplnie nieźle.
Co do ACA620, to widzę dwa potencjalne problemy - blisko jest generator kwarcowy, dobrze byłoby go wylutować wcześniej, druga sprawa to podstawka plcc - trzeba halogenek ustawić tak, aby nie grzało za bardzo na nią.

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2016 18:34:45 przez wali7
[#293] Re: Amigowisko 2016?

@wali7, post #292

No we właściwościach foli to niby błyszcząca strona foli aluminiowej ma odbijać ciepło, więc jakby tak miało być to by na całą płytkę rozprowadziło ciepło. Ok spróbuje z serwetkami , jeśli je używałeś i się nie zapaliły

edit,
Tak w aca wylutuje przed tym generator, a podstawkę plcc chciałem okryć folią aluminiową stroną błyszczącą do zewnątrz aby ciepło nie przechodziło , to już mam wypróbowane szeroki uśmiech


Folia aluminiowa ma dwie strony. Ważne jest, aby wiedzieć, która strona do czego służy. Strona lśniąca izoluje ciepło (odbija je), a matowa je przepuszcza (pochłania).


Ostatnia aktualizacja: 13.03.2016 18:39:51 przez maliniak
[#294] Re: Amigowisko 2016?

@maliniak, post #293

dodałem filmik z nagrzewania karty do mojej galerii
link
[#295] Re: Amigowisko 2016?

@JacK_Swidnik, post #294

coś nie działa ten link
[#296] Re: Amigowisko 2016?

@wali7, post #295

już chyba poprawiłem
[#297] Re: Amigowisko 2016?

@JacK_Swidnik, post #296

wciąż nie działa
[#298] Re: Amigowisko 2016?

@JacK_Swidnik, post #296

404. That’s an error.
[#299] Re: Amigowisko 2016?

@JacK_Swidnik, post #294

użyj linka do shareowania, ten jest chyba jakiś inny, bo zawiera wyrażenie search
powinien raczej share
[#300] Re: Amigowisko 2016?

@WojT_GL, post #275

@ALL

Dzięki za gościnę i naprawdę fajną, spokojną atmosferę. Cieszę się też, że nikt nie wywalił mnie z moim Dreamcastem ;) - tak się składa, że jest to jedyna zabawka, którą mogę zapakować do plecaka. Niestety tałerka ELBOXu się nie mieści do niego. ;>
Fajnie było poznać nowe twarze, zobaczyć ciekawe rozwiązania sprzętowe i ogólnie się poudzielać "na żywo".

@juen & co.
Rewelacyjna praca włożona w Wasze dziecko - naprawdę gratuluję rozmachu i przede wszystkim odświeżenia pomysłu, który kojarzy mi się z klonami NESa i grą Tanks. Multiplayer w tej grze to jest to!

@recedent
Mam nadzieję, że wrócisz swoją A1k2 do życia - napisz w wątku, czy "przeżyła".

@madman
Na następne party jest szansa, że będę miał swoje piwo gotowe - jeżeli tak, to zabiorę ze sobą kilka flaszek do degustacji (o ile będzie co najmniej pijalne :P ).
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem