kategoria: AmiWaWa
[#121] Re: AmiWawa 2016 :: PIZZA Z LASU STRIKES BACK!

@jimmy, post #120

Dobiłaby działaniem...
[#122] Re: AmiWawa 2016 :: PIZZA Z LASU STRIKES BACK!

@jimmy, post #120

Równiez dziekuje za zoorganizowanie imprezy! Super bylo ponownie porozmawiac ze znajomymi. :)
[#123] Re: AmiWawa 2016 :: PIZZA Z LASU STRIKES BACK!

@Mikrobi, post #121

Może i tak choć z savyną na pokładzie można byłoby w coś więcej pograć. Tak czy inaczej egzemplarz bardzo zadbany.
[#124] Re: AmiWawa 2016 :: PIZZA Z LASU STRIKES BACK!

@AS, post #119

Przepraszam, że tyle gadałem, a mnie nie było. Nagły wypadek. Mam nadzieję, że było dziarsko!
[#125] Re: AmiWawa 2016 :: PIZZA Z LASU STRIKES BACK!

@jimmy, post #120

Super spotkanie, nieco mniej tłumnie niż zazwyczaj, ale to pewnie skutek przerwy. Świetnie spędzony czas, dziękuję organizatorom i wszystkim przybyłym.
[#126] Re: AmiWawa 2016 :: PIZZA Z LASU STRIKES BACK!

@Krashan, post #125

Bardzo dziękuję wszystkim przybyłym za świetną atmosferę, za amigowe dyskusje, za porady i za wszystko. Mam nadzieję, że w przyszłości uda się zaprosić na kolejne spotkania szeroki uśmiech
W szczególności dziękuję za zorganizowanie turnieju w SWOSa i wszystkim za pomoc w organizacji i porządkach.


Ostatnia aktualizacja: 11.06.2016 21:08:22 przez AS
[#127] Re: AmiWawa 2016 :: PIZZA Z LASU STRIKES BACK!

@jimmy, post #123

CDTV którą przywiozłem ma już zamontowaną Savyna68k, ale brak mi kości BootROM i Kickstartu 3.1, więc na razie użyteczność jest taka, że mam tylko dodatkowe 9,5 MB + MagACHIP.

Wielkie dzięki za reaktywowanie imprezy oraz dla wszystkich, których poznałem na tej edycji i pozostałych z którymi po raz kolejny miałem okazję się spotkać.

~ Taurus / AmigaChełm
[#128] Re: AmiWawa 2016 :: PIZZA Z LASU STRIKES BACK!

@amigachelm, post #127

Kilka zdjęć ze spotkania:

https://goo.gl/photos/GxMCdbM8s5ifwyDv8
[#129] Re: AmiWawa 2016 :: PIZZA Z LASU STRIKES BACK!

@amigachelm, post #128

No co ja widzę! Znakomita reprezentacja w tym roku!
[#130] Re: AmiWawa 2016 :: PIZZA Z LASU STRIKES BACK!

@Sokok, post #129

ok, racja
[#131] Re: AmiWawa 2016 :: PIZZA Z LASU STRIKES BACK!

@Krashan, post #125

No impreza mniej liczna niż we wcześniejszych latach, ale to pewnie przez przerwę. Ludzie łatwo się przyzwyczajają do cykliczności, więc może za rok będzie lepiej. Ale było super. Fajnie się spotkać szeroki uśmiech
[#132] Re: AmiWawa 2016 :: PIZZA Z LASU STRIKES BACK!

@QkiZ, post #131

https://goo.gl/photos/sHqbxzvXfefApNxWA

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2016 23:16:11 przez QkiZ
[#133] Re: AmiWawa 2016 :: PIZZA Z LASU STRIKES BACK!

@QkiZ, post #131

Poza tym niedawno był GejzerHeaven.
[#134] Re: AmiWawa 2016 :: PIZZA Z LASU STRIKES BACK!

@Sokok, post #133

Nawet Pixel Heaven był na AmiWawie w celach zarobkowych i wręczenia nagród
[#135] Re: AmiWawa 2016 :: PIZZA Z LASU STRIKES BACK!

@amigachelm, post #128

Na zlocie był jeden biały joystick w obudowie QS-189 (Python 5 z PC) normalnie działający z Ami. Czy ktoś może przerabiał w praktyce temat konwersji analogowego joya PC na cyfrowy DB9 do Ami? Wiem, że można po prostu podłączyć odpowiednie kable we wtyczce DB9 ale nie wszystkie gry takie coś obsługują. Tamten Python 5 nie wyglądał jakby miał wymienione bebechy (działał na gumkach zamiast mikrostyków).
[wyróżniony] [#136] Re: AmiWawa 2016 :: PIZZA Z LASU STRIKES BACK!

@AS, post #126

AS dzięki za super imprezę :) teraz się zarzekam - będę co roku :)
[#137] Re: AmiWawa 2016 :: PIZZA Z LASU STRIKES BACK!

@jimmy, post #135

Piszesz o tym

czy o tym:



Ostatnia aktualizacja: 12.06.2016 12:11:06 przez QkiZ
[#138] Re: AmiWawa 2016 :: PIZZA Z LASU STRIKES BACK!

@QkiZ, post #137

O tym drugim. Też pierwotnie myślałem, że to inna wersja Pythona 1M (bodajże QS-137) ale to jest QS-189 pod PC - nie ma selektora AtariCommodore/Amstrad/MSX/Sega pod spodem. Mam takiego tylko ciekawi mnie co tam trzeba przerobić żeby działało z Ami. Wymiana wnętrzności powinna dać radę (po wylutowaniu przełącznika) ale szkoda rozmontowywać działającego Pythona.
[#139] Re: AmiWawa 2016 :: PIZZA Z LASU STRIKES BACK!

@jimmy, post #138

Kto powieco to

https://photos.google.com/share/AF1QipMkeeSGfG3VeDX7zq8vqJZv1LK7dcDE4LX9GNuiIMDXZ3PipCorU-AjSdq4nC8tPQ/photo/AF1QipMcUMGFKpZAnrSHGzodFXLoyuzAMzacGJOO9zym?key=WDlMa2p2QlJOcWNQbm04M3M4c01Mczd0d2tzc0R3

Sory ze nieklikalne ale z telefonu pisze

Czy to jakis tablet z emulatorem mame i podlaczonym padem? Jaki pad i jaka przejsciowka?
[#140] Re: AmiWawa 2016 :: PIZZA Z LASU STRIKES BACK!

@WojT_GL, post #139

Z tego co kojarzę to pad USB podpięty przez przejściówkę microUSB - USB. W kwestii jaki to był emulator niech się wypowie właściciel.
[#141] Re: AmiWawa 2016 :: PIZZA Z LASU STRIKES BACK!

@Sokok, post #1

Wielkie podziękowania dla AS'a za powrót do imprezy po dwóch latach i ponowną organizację.
To, że ludzi było mniej jest splotem kilku czynników - przerwa w "nadawaniu" imprezy, Pixel Heaven który odbył się parę dni wcześniej, oraz (wyciągając wnioski zebranych informacji) z powodu zarabiania pieniędzy w ciężkich czasach i emigracji zarobkowej

Chciałem też bardzo podziękować Bartkowi Voyagerowi za jak zwykle ciekawą, wyważoną, pozbawioną emocji i naprawdę obiektywną dyskusję na poziomie. Mogłem wreszcie lepiej zrozumieć wydarzenia związane z fiaskiem trwałej reanimacji Secret Service oraz sytuacji która powstała pomiędzy Robertem Lapuszem a Waldemarem Pegazem i która tak przykro dla entuzjastycznych marzycieli i fanów SS się skończyła.

Dzięki tej dyskusji łatwiej mi się wewnętrznie z tym wszystkim poukładać. Rezygnuję z bojkotu PH OK i jeżeli w przyszłym roku wciąż będzie w przeważającej mierze poświęcona Retro, to ponownie pojawię się po dwóch latach przerwy z synem.

Udało się zorganizować szóstą edycję turnieju SWOSa na AmiWAWA. Oprócz ufundowanej przez nas z Westernem tradycyjnej butelki Grolscha AS zadbał o sponsorów którym również bardzo dziękujemy... i to podwójnie ponieważ zapewne z powodu (sic!) niezbyt wysokiej frekwencji znowu po latach udało się nam z Westernem zająć dwa pierwsze miejsca :)

U mnie jest to tym bardziej wstydliwe ponieważ po tak długiej przerwie od grania i marnym początku turnieju, cudem udało mi się przejść półfinał i ulec w nim w dwumeczu z Westernem tylko jedną bramką . Na pewno rozgrywałem się trochę z meczu na mecz i pomogła zmiana marnej Hiszpanii w półfinale na Holandię

Dziękuję za wygraną, prenumeratę PIXEL'a, na pewno w wolnej chwili z piwkiem w ręku będę go "studiował" i łapa mi już teraz nie uschnie ;)

Jestem także pod wrażeniem Bajtka o którego kilka dni temu prosiłem i udało się go nabyć dzięki Voyagerowi i uprzejmości Kashinho, który pożyczył mi gotówką piętnastaka (Voyager nie miał terminala do płatności kartą ;) )

Tak na marginesie Kashinho, bardziej zasłużyłeś ode mnie na ten finał z przekroju wszystkich meczów na wczorajszym turnieju. Mam nadzieję, że po dzisiejszej porażce z Irlandią Północą która nastąpi za kilka godzin ;) nasze Orły odrodzą się w drugiej części turnieju jak ja i również zajmą drugie miejsce ;))).

Podziękowania dla Grześka GRXMRX'a za zacięte mecze w turnieju. Cicha woda brzegi rwie Naprawdę jestem pod wrażeniem Twojego poziomu. Szkoda, że nie grałeś podczas wcześniejszych edycji. No i miło było się poznać osobiście. Jak widać nikt nikogo nie pogryzł ;).

Jeszcze raz wielkie podziękowania dla wszystkich.
I jak mówiłem, frekwencja może być wyższa niż w najlepszych czasach tylko Andrzej AS musi dokonać jakiegoś cudu i spróbować zabezpieczyć dwa dni i jakieś "pole namiotowe" :)

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2016 13:49:14 przez Duracel
[#142] Re: AmiWawa 2016 :: PIZZA Z LASU STRIKES BACK!

@jimmy, post #138

Ten joystick był chyba Jara, to kolega Kokosa. Niech Kokos coś więcej powie o tym joyu.
Sory ze nieklikalne ale z telefonu pisze

Czy to jakis tablet z emulatorem mame i podlaczonym padem? Jaki pad i jaka przejsciowka?

Też Jaro na tym grał.
[#143] Re: AmiWawa 2016 :: PIZZA Z LASU STRIKES BACK!

@Duracel, post #141

Czesc

Ja takze chcialem podziekowac no i przeprosic:) Nie zostaje mi nic innego jak w ktoryms roku po prostu wygrac cale zawody w SWOS'a.
Fajnie bylo i trzeba co roku, organizowac, organizowac i jeszcze raz organizowac.
Dziekuje rowniez A2 za dostarczenie nagrody na AmiWawe:)

Pozdrawiam
[#144] Re: AmiWawa 2016 :: PIZZA Z LASU STRIKES BACK!

@WojT_GL, post #139

To mój "zestaw suszi" żeby nie przyjeżdżać z gołymi rękami,czyli
tablet "wycieruch" złożony z trzech innych+joypad z bazarku+ kabelek otg usb+podstawka+
emulator neogeo.
Te gry są tak świetne, że jak widać podobają się i po 20 latach...
(Blazing star,Metalslug2,Pulstar i inne)
pozdr
[#145] Re: AmiWawa 2016 :: PIZZA Z LASU STRIKES BACK!

@Duracel, post #141

To sie podziel wiedzą tajemna to może i ja przestanę psy wieszać, kto wie..
[#146] Re: AmiWawa 2016 :: PIZZA Z LASU STRIKES BACK!

@jimmy, post #138

Info od Hegora, poprzedniego właściciela Joya --

Ten joystick został przerobiony kilka lat temu już nie pamiętam, ale wiem że zostały poprzecinane ścieżki na płytce do przycisków i połączone tak jak amidze, no i odpowiednio połączona wtyczka 9 pin, (można otworzyć i zobaczyć).
[#147] Re: AmiWawa 2016 :: PIZZA Z LASU STRIKES BACK!

@Sokok, post #146

Dzięki wielkie - czyli przeróbka w środku. W sumie mam Pythona 1M na wzór to może coś podobnego uda mi się sklecić. Dzięki.
[#148] Re: AmiWawa 2016 :: PIZZA Z LASU STRIKES BACK!

@Mikrobi, post #144

mam tez emulatorki poskaladane w retropie projekcie na raspbery z dolaczonym chinskim tft 7 cali

ale tutaj androidowe rozwiazanie mi sie bardzo podoba bo moglbym w podroze sluzbowe sobie brac tylko pada do torby

musze obczaic

a neogeo i mame to w sumie ostatnio jesyne tematy w ktore gram :) czasem c64 i czasem ami .... reszta nowogier - fuuuuj
[#149] Re: AmiWawa 2016 :: PIZZA Z LASU STRIKES BACK!

@Sokok, post #145

A to zagadaj do Voyagera, rozmowa była prywatna ;)))

Tak ogólnie na marginesie, wczoraj na początku zlotu AS krytykował Błaszczykowskiego w naszej Reprezentacji. Broniąc tego naszego walczaka powiedziałem, że jutro (dzisiaj) padnie bramka z jego podania...

...z czyjego podania padła dzisiaj bramka?

Milik mnie zawiódł baaardzo i to mimo iż strzelił bramkę. Zmarnował dwie inne "setki".
Kapustka mnie zadziwił, ale trochę za długo przetrzymuje piłki po podaniu.
[#150] Re: AmiWawa 2016 :: PIZZA Z LASU STRIKES BACK!

@Duracel, post #149

Nigga please.. Jak rozwiązanie tego gienka jest wyłącznie do wiadomości prywatnej to chyba nie chce wiedzieć..
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem