[#31] Re: Pixel Heaven 2016

@Vato, post #27

Za dużo polityki, za mało wódki. Dlatego Cię mdli.
Mnie nie mdli


Mogę odpowiedzieć.
Za dużo pragmatycznego przymykania oczu na kłamstwa i wyrachowanie, za mało zasad i honoru.
Dlatego Cię nie mdli
[#32] Re: Pixel Heaven 2016

@Stoopi, post #29

Takie rumiane panny będą. szeroki uśmiech

Trochę mocno wychudzone szeroki uśmiech Nic to, ciekaw jestem samej imprezy Miałem syna zabrać ale ma egzamin w poniedziałek
[#33] Re: Pixel Heaven 2016

@Koyot1222, post #32

Ja będę, do zobaczenia na miejscu.
[#34] Re: Pixel Heaven 2016

@Stoopi, post #29

Takie rumiane panny będą.


Powiedziałbym, że są raczej mocno blade, więc podkręć monitor :).
A sam kanał tych "unbokserek" to straszne dno.
[#35] Re: Pixel Heaven 2016

@Koyot1222, post #32

A masz jakies znaki rozpoznawcze?:P
[#36] Re: Pixel Heaven 2016

@Drakon, post #34

To znak naszych czasów...
...kilka piw na PH i pewnie byś zahaczył i nie były by za blade i za suche
[#37] Re: Pixel Heaven 2016

@stefkos, post #35

Tak się złożyło że napaliłem się na ten wyjazd jak szczerbaty na suchary.
Pech, że od 2 dni już na L4 wylądowałem, jestem wyłączony na jakiś czas :( Wyjazd mi przepadł.
Patrze sobie jakieś zgrywki z youtubea... mogę sobie popatrzeć jak przez szybkę :(

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2016 09:01:11 przez Koyot1222
[#38] Re: Pixel Heaven 2016

@QkiZ, post #1

O Pixel Heaven na Onecie. link
[#39] Re: Pixel Heaven 2016

@miro_78, post #38

PH coraz częściej przebija się do mainstreamu.
[#40] Re: Pixel Heaven 2016

@QkiZ, post #1

link Bleblebleeee :D
[#41] Re: Pixel Heaven 2016

@Vato, post #40

Jest Tank Furry !!!! Bravissimo!!
[#42] Re: Pixel Heaven 2016

@Vato, post #40

Wow! Jesteśmy "majnstriiiimmm"
Fajnie! OK
[#43] Re: Pixel Heaven 2016

@Vato, post #40

achhhhh pozazdroscic
pinballe
arcade
noszzzzzz fajnie
masz dla mnie bajtka?
[#44] Re: Pixel Heaven 2016

@Vato, post #40

aaaaaaa aaaaaa
[#45] Re: Pixel Heaven 2016

@Vato, post #44

PH 2016 był lepszy niż w tamtym roku (to była masakra), ale i tak słabszy niż w 2013 i 2014 roku. To były wzory imprez retro. Teraz retro to taka przykrywka dla mediów i przyciągnięcia sporej części niedzielnych retromaniaków. Straganów coraz więcej, z mniej lub więcej związanymi rzeczami z retro czy w ogóle z grami. Na przykład gość sprzedawał sprzętowe bramki VPN ale w ogóle się nie orientował gdzie ten VPN jest postawiony. Jedynym sprzedawcą, który wpasował się w klimat retro to Lotarek, nie liczę gości z kubkami i koszulkami z badziewnymi motywami.
Generalnie imprezę nazwałbym raczej targami gier komputerowych niż imprezą retro. Nagłośnienie****owe, nie dało się słuchać bo dźwięk odbijał się od ścian. Plan imprezy był czysto teoretyczny. Przegięciem pałki było jak panowie z Pixela głaskali się po jajkach opowiadając o tym (po raz kolejny) jacy są zajebiści, bo wydają Pixela. Czyli coś na zasadzie spotkań z legendami ze starego SS, ale zamiast SS był Pixel. Głaskali się tak długo, że weszli w czas następnej projekcji filmu, którego ktoś puścił samego sobie i poszedł. Gdy film się skończył leciał od początku marnując cenny czas chłopaków z Atari vs. Amiga. I przez co ci musieli wcześniej kończyć i skracać materiał, który przygotowali.
Podsumowując Bajtek to najlepsze co było na imrezie. Następnym razem jeśli w ogóle pójdę to kupię bilet już na miejscu i jeden dzień. 3 dni to zdecydowanie za dużo. Szkoda czasu.
[#46] Re: Pixel Heaven 2016

@QkiZ, post #45

To ja może zacytuję swego posta z Fb:

Pixel heaven. Impreza o której ciężko powiedzieć co to dokładnie jest. Jest część ze starymi komputerami (atari, amigi, komodorki, spectrumny i garść innych), są stoiska aktualnie działających firm tworzących gry, jakieś stoiska sprzedające lub reklamujące różne rzeczy.

Ale to mało ważne jak się opisze imprezę. Ważni są ludzie. Kaja robiąca wywiad za wywiadem z różnymi ciekawymi ludźmi na potrzeby podcastu Nerdy nocą, Tomasz robiący prelekcję o prototypach Amig, ludzie ze sceny i znajomi spoza niej. Goście specjalni jak Jon Hare, Ben Daglish czy Petro Tyschtschenko z którymi można sobie normalnie pogadać czy wypić kielona w trakcie hotelowego afterparty.

Spotkałem mnóstwo znajomych. Oraz znajomych moich znajomych, w rozmowie z którymi czułem się lamerem (ja tu mówię o Diablo 3 a gościu na przeciwko zajmował się robieniem wersji polskiej).

Rozmawiałem z ludźmi z różnych grup. Z komodorowcami o tym dlaczego ciężko jest emulować stację do C64 a łatwo do Atari xl/xe, z atarowcami o rozszerzeniach sprzętowych, z Zaxonem o Spectrum itp, itd.

Spotkałem kumpla że studiów i wyszło, że ma zbędnego Amstrada CPC a ja znam kogoś kto chętnie przygarnie.

Były różne prelekcje. Na niektóre chciałem iść ale były za wcześnie, inne z kolei były super (prototypowe Amigi, Atari ST vs Amiga).

Za rok znów przyjadę. By spotkać ludzi, razem wysłuchać jakiejś prelekcji, wyrazić swoje zdanie, pogadać itp. Bo warto.

PS zdjęć nie ma bo nie robiłem. Nie robię selfie że znanymi ludźmi (bo część z nich to po prostu znajomi), z komputerów retro tylko dwóch nie widziałem wcześniej.
[#47] Re: Pixel Heaven 2016

@hrw, post #46

Co się wybawiłem!!! ...i co poznałem ludzi!!! Nadal chyba z szoku nie wyszedłem... :D
Po trzech dniach Pixel Heaven przyjechałem sobie dziś do pracy,
rozglądnąłem się po biurze i poczułem jakby mnie miesiąc nie było.

Musiałem sobie przypominać od czego zacząć i co robić hahaha!

Dzięki Alt za namówienie mnie na ten wypas na maksa :)
Dzięki wszystkim! OK
[#48] Re: Pixel Heaven 2016

@Vato, post #47

Kupiłeś mi bajtka?
[#49] Re: Pixel Heaven 2016

@WojT_GL, post #48

Dopiero teraz widzę, że o tym pisałeś
...a masz do mnie telefon ehhh

Masa ich tam była to na pewno da się jakoś zdobyć bo nie należały do popularnych zakupów.

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2016 10:14:44 przez Vato
[#50] Re: Pixel Heaven 2016

@Vato, post #49

LOOOOL :)
No to ogłoszenie do tych co kupili i chcą się pozbyć (albo kupili więcej)
Kto ma i odsprzeda?
[#51] Re: Pixel Heaven 2016

@WojT_GL, post #50

Też jestem chętny na jedną sztukę Bajtka.
Bojkot imprezy nie jest równoznaczny z bojkotem kolejnej Legendy

Jak ktoś ma jeden zbędny numer i wybiera się na AmiWAWA to z miłą chęcią odkupię.

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2016 10:21:23 przez Duracel
[#52] Re: Pixel Heaven 2016

@hrw, post #46

Ale to mało ważne jak się opisze imprezę. Ważni są ludzie.


Zgadzam się, z imprezy jestem bardzo zadowolony chociaż nie byłem tym razem na żadnej oficjalnej prelekcji - wystarczyły nieoficjalne spotkania na trawniku z ciekawymi ludźmi, sama atmosfera miejsca i dobra pogoda. Tłum był spory ale hale na tyle przestronne że nie było ścisku, miejscówka bardzo w klimacie PRL. Zawartość Bajtka przerosła moje oczekiwania, brawa dla autorów.
[#53] Re: Pixel Heaven 2016

@jubi, post #52

@jubi
100% zgadzam sie ze wszystkim co piszesz.
Przy okazji kilka moich zdjęć.
http://retronavigator.com

Bajtek - palce lizać. Mnie rozwaliła giełda, król i królowa gier no i oczywiście klan commodore ;)
Osobista moja refleksja jest taka że wystarczają dwa dni na tę imprezę. W niedzielę już nie poszedłem bo tyle się działo przez piątek i sobotę że nie miałem wrażenia że coś tracę.
Klimat giełdy z lat 80'90 był niesamowity

A dla tych zacietrzewionych przeciwników PH - myślę że czasami warto próbować zmienić zdanie i nie gniewać się na organizatorów. Szkoda życia na obrażanie się. ;)
[#54] Re: Pixel Heaven 2016

@retronav, post #53

Szkoda to Secret Service.

Jeżeli dla kogoś cel uświęca wszystkie środki, nie przeszkadzają mu krętacze i kłamczuchy, to spoko.

Tak naprawdę nie było jednego prostego PRZEPRASZAM tylko odkręcanie kota ogonem, dlatego właśnie tym bardziej można nabierać przekonania, że tytuł Secret Service, ludzki entuzjazm, emocje, wspomnienia i marzenia zostały wykorzystane niczym prostytutka i naiwne dzieci.

Tak, wiem, że każdy ma prawo do swojej oceny, ale mało co mnie tak irytuje w tej sprawie jak bagatelizowanie kłamstwa i zszargania Secret Service do wypromowania Pixela.

Dostały dzieciaczki lizaczaczka w kolorowym papierku, wszystko zbudowane na cynicznym kłamstwie, ale można oko przymknąć bo fajna atmosfera...

...sorry, oczywiście żal mi trochę imprezy, ale w życiu naprawdę ważne są zasady, które czynią nas ludźmi takimi i ludźmi śmakimi.
[#55] Re: Pixel Heaven 2016

@Duracel, post #54

A rozmawiałeś chociaż z kimś bezpośrednio o sytuacji jaka miała miejsce, żeby wygłaszać opinie o szarganiu Secret Service i promowaniu tym Pixela? Bo wiesz co, ja nie rozmawiałem z Pegazem, ale sporo czytałem i wolę chłodno podchodzić do oceny czegoś, zanim rzucę bluzgami.
[#56] Re: Pixel Heaven 2016

@retronav, post #53

Moja opinia jest taka że chcilbym 4 dni :) i najgorsze jest to, że Ty masz wybór a ja nie...
[#57] Re: Pixel Heaven 2016

@flops, post #55

Ochłoń człowieku, proszę pokornie
Gdzie Ty bluzgi widzisz?

Co do meritum. Czytałem wypowiedzi jednego i drugiego... generalnie mało jest dla mnie istotne który bardziej zawinił. Nie przeprosił ani jeden ani drugi... za to doskonale widać do czego wypromowania posłużył SS. Z całym szacunkiem ale dla mnie pIXEL to po prostu jakaś tam gazetka... jeżeli ktoś poświęcił taki tytuł jak SS, entuzjazm ludzi i być może ich "ostatnie marzenie chłopca" kilkudziesięcioletniego po to aby w prosty, szybki sposób wypromować nowy tytuł, to trudno mi mieć do niego szacunek, nawet jeżeli robi dzisiaj, czy robił kiedyś, inne wspaniałe rzeczy

Nie rozmawiałem z większością aferzystów w Polsce, jak i z Hitlerem, Neronem, Jezusem, Wałęsą, Gesslerową czy Korą Jackowską... ale mam o nich zdanie i wygłaszam czasami opinię na ich temat... rozumiem, że wedle Twojej teorii bezpodstawnie

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2016 17:09:14 przez Duracel
[#58] Re: Pixel Heaven 2016

@Duracel, post #54

@Duracel
sorry
TL;DR
ale nie szkoda ci? jesteś zawzięty dla zasady, nie masz bajtka, nie byłeś na imprezie, nie spędziłeś fajnego retro czasu... ?
co kto lubi, ale było sporo okazji na PH pogadać o Amigach. Ja np spotkałem Toma Raina z tego ofumr i fajnie nam się gadło o kolekcjach (głównie jego) siedząć przy piwsku z chłopakami z Loadingu.

btw: do tych co byli: też macie wrażenie że ten Trubynał z nalewaka był całkiem niezły? Będę go wypatrywał wsklepach.
[#59] Re: Pixel Heaven 2016

@retronav, post #58

Wiesz, a całym szacunkiem do Twojej osoby, ale ludzie są różni, nie chcę oceniać Twojego podejścia do zasad które są dla mnie elementarne. Nie chce mi się też pisać rozprawki na temat tych elementarnych zasad, które są dla mnie oczywiste.

Wiem, że skala diametralnie nie ta i nie ma sensu rozkrecać tego tematu (z wielu powodów), ale tak jaskrawy przykład pozwoli Ci zrozumieć o co chodzi w takim "obrażaniu się".

Co sądzisz o niemieckich koncernach które wspierały w III Rzeszy eksterminację Żydów i Słowian na czym zbudowały swoją potęgę? Nie ma się co obrażać, przecież te koncerny obecnie angażują się w działalność charytatywną a w III Rzeszy produkowały wspaniałe produkty :]

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2016 17:55:39 przez Duracel
[#60] Re: Pixel Heaven 2016

@Duracel, post #59

serio?
nie mam więcej pytań. miłego amigowania życzę.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem