[#91] Re: Pixel Heaven 2016

@rePeter, post #88

No to nie ty jedyny. Ja też albo odpalałem specjalne składanki na C64 albo konkretne gry po to tylko, żeby posłuchać z nich muzyki. Czasami nawet przy jakimś zapętlonym utworze zasypiałem. Moi dwaj życiowi kumple, zagorzali muzycy (gitary) nigdy się do tej muzyki nie przekonali (choć jednego namówiłem na skomponowanie utworu, który później razem z nim wklepywałem pod Noisetrackerem. Sama idea tworzenia w ten sposób "muzyki" mu się spodobała, ale ostatecznie utwór nie został dokończony).
Zapewne odpowiedź tkwi w tym, co napisałeś, czyli że trzeba rozumieć jeszcze sprzęt, który to generuje. Moja żona lubi moduły amigowe i niektóre remiksy z C64, ale za samymi SID-ami nie przepada (choć bez problemu toleruje, gdy słucham)
[#92] Re: Pixel Heaven 2016

@rePeter, post #90

Co do podanej listy, to działający link
[#93] Re: Pixel Heaven 2016

@rePeter, post #92

Dziëkujė.
Zaraz bedzie sid-sniadanie
[#94] Re: Pixel Heaven 2016

@Mikrobi, post #93

Moi Panowie SIDy się albo kocha albo nienawidzi. Moja żona np. jak usłyszy to torsji dostaje A ja uważam że niektóre kawałki są naprawdę świetne ! Ta muzyka mi się podoba. Zapewne dlatego że przenosi mnie z powrotem w szczęśliwe dawne czasy....
Ale nie tylko - po prostu trochę inaczej się patrzy chyba na muzykę jeśli się zna ograniczenia danej platformy. A i melodycznie jest dużo lepiej niż większość uwielbianego przez moją żonę DiscoPolo ( i wcale nie uważam że słuchanie DP to obciach itd, ludzie którzy tak twierdzą mają chyba jakieś kompleksy czy coś). Chociaż muszę przyznać że jak się chce coś po polsku usłyszeć teraz to najszybciej na DP albo na necie - bo w radiu to 90% muzyka zagraniczna i gdyby nie zapisy ustawowe o konieczności przeznaczenia ileś tam czasu antenowego na polskie utwory to takie stacje jak RMF czy Zetka to by wcale polskiej muzyki nie grały - tylko taką za przeproszeniem "nowoczesną sieczkę". No ale to są stacje maszynki do robienie pieniążków...
[#95] Re: Pixel Heaven 2016

@retronav, post #53

Mnie rozwaliła giełda

Przecież nie było giełdy. To tak samo jak rok temu. Na mapie miała być giełda bajtka a nic takiego nie było.
[#96] Re: Pixel Heaven 2016

@Mikrobi, post #93

A, co do Bena Daglisha, jeszcze jedno,
w latach 80-tych chyba raczej nie robiło się dem na 8-bitowce (w każdym razie nie widywałem pośród docierającego softu).
A Daglish wtedy wyprodukował takie demko/opowieść, które zrobiło na mnie duże wrażenie, dźwięk zsynchronizowany z obrazem, patrzyłem w to zaczarowany. Nazywało się Trap. na YT
.
[#97] Re: Pixel Heaven 2016

@rePeter, post #96

Faktycznie dobre i klimatyczne :)
Nigdy nie widziałem.
[#98] Re: Pixel Heaven 2016

@rePeter, post #96

To jest link do jakiegoś ripa
Oryginał jest troszkę inny
Trap
[#99] Re: Pixel Heaven 2016

@nekroskop, post #98

Na YT widziałem obie wersje, a na dysku mam obraz .t64 właśnie z tą pierwszą więc myślałem, że to ta właściwa.
.
[#100] Re: Pixel Heaven 2016

@rePeter, post #96

Robiło się dema robiło.
You searched for:
Releases matching:
Released between: 1 January 1982 and 1 January 1990
Release type: C64 Demo
CSDb Rating: Higher or equal to 7

Dimension,Anal Probe,Batmania,Bonanza,Bounty Hunter,Catcher,Code Is an Art
Demo of the Year '87,Dignified,Fascinating,Lethal Display,Lethal Display 2,Micro Sleep
Mixer,New Gold Dream,One Year Crest,Rutig banan,So-Phisticated III,Spirited
The Larch 3,The Megademo,Top Priority,Trinity,Wonderland III,Wonderland IV
[#101] Re: Pixel Heaven 2016

@nekroskop, post #98

Wygląda wręcz odwrotnie. To, co zamieściłeś ty, zdaje się być przeróbką oryginału, w której ktoś reklamuje usługi sieciowe/internetowe. Kolorystyka i scroll-text psują klimat tego pierwszego. Jeśli jest odwrotnie, to i tak bardziej podoba mi się to, co zamieścił rePeter OK
[#102] Re: Pixel Heaven 2016

@Vato, post #78

Niestety już nigdy o nic nie zapytamy Bena...
[#103] Re: Pixel Heaven 2016

@Jazzcat, post #102

Ben Daglish, to przykre, szkoda gościa.
.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem