[#1] Zbieram na nowe aparaty słuchowe i jeżeli jest to możliwe proszę o wsparcie.
Witam. Jak w temacie. Utworzyłem zbiórkę dla siebie na nowe aparaty słuchowe, na stronie pomagam.pl. Ceny są bardzo wyśrubowane, a wsparcie ze strony państwa takie sobie.

Mam niepełnosprawność umiarkowaną z niedosłuchem na lewe ucho 89,3% a na prawe 75,5%. Byłem nawet w Grębiszewie i uczestniczyłem w programie PFRON'u Rehabilitacja Kompleksowa. Obiecali że pracę znajdą, ale od innych uczestników słyszę, że jednej dziewczynie z Łodzi zaproponowali pracę dopiero po 9 miesiącach.

Sam pracy nie potrafię znaleźć. Przy próbie wysłania CV gdziekolwiek jest zawsze zero odpowiedzi.

Więc pomyślałem żeby wrócić do pracy w szkole jako nauczyciel Informatyki. Tu by się przydały nowe aparaty słuchowe, takie lepszej jakości. Ale tanie nie są, a opieka społeczna płaci na życie 700 - 800 zł, czyli bardzo mało i nie da się z tego odłożyć.

Przesyłam link do zbiórki:

pomagam.pl/aparaty13


Jak można ten post umieścić w bardziej widocznym miejscu, to byłbym bardzo wdzięczny.


Ostatnia aktualizacja: 10.02.2022 22:05:11 przez gilban
4
[#2] Re: Zbieram na nowe aparaty słuchowe i jeżeli jest to możliwe proszę o wsparcie.

@gilban, post #1

Coś słabe zainteresowanie pomaganiem....
1
[#3] Re: Zbieram na nowe aparaty słuchowe i jeżeli jest to możliwe proszę o wsparcie.

@jarob, post #2

A no słabe. Bardzo dziękuję Tobie za wpłatę i za zainteresowanie się pomocą.

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2022 12:09:51 przez gilban
[#4] Re: Zbieram na nowe aparaty słuchowe i jeżeli jest to możliwe proszę o wsparcie.

@gilban, post #3

Trzymaj się i zdrowia ci życzę.
1
[#5] Re: Zbieram na nowe aparaty słuchowe i jeżeli jest to możliwe proszę o wsparcie.

@gilban, post #1

zastanawiam się, czy to by nie mogło iść do działu "Kolejki i zbiórki". W końcu w opisie nie podano, że mają być związane z Amigą, a zawsze temat byłby widoczny na głównej.
[#6] Re: Zbieram na nowe aparaty słuchowe i jeżeli jest to możliwe proszę o wsparcie.

@snajper, post #5

Bardzo dobry pomysł. Ale teraz to już tylko admini mogą post przenieść do działu "Kolejki i zbiórki".
[#7] Re: Zbieram na nowe aparaty słuchowe i jeżeli jest to możliwe proszę o wsparcie.

@gilban, post #6

Podbijam! ;)
[#8] Re: Zbieram na nowe aparaty słuchowe i jeżeli jest to możliwe proszę o wsparcie.

@Lokaty, post #7

Dołączyłem do zbiórki, pozdrawiam, Amiga Rulez!
[#9] Re: Zbieram na nowe aparaty słuchowe i jeżeli jest to możliwe proszę o wsparcie.

@gilban, post #1

Wiesz co, ja też nie zauważyłem tego wątku, bo praktycznie nie zaglądam do HydeParku.
Trzeba z tym coś zrobić, zaraz napisze do PPA czy coś poradzą ok, racja
Drobny przelew poszedł dla Ciebie https://pomagam.pl/aparaty13/dziekujemy/

Powodzenia w zbiórce i życiu- wszystkiego dobrego OK


Ostatnia aktualizacja: 27.04.2022 14:49:10 przez BULI
[#10] Re: Zbieram na nowe aparaty słuchowe i jeżeli jest to możliwe proszę o wsparcie.

@BULI, post #9

Dziękuję bardzo za pomoc. W pewnym momencie myślałem że to już koniec, bo gdy wojna na Ukrainie wybuchła ludzie przestali wpłacać. Dopiero się ruszyło 25 kwietnia. Bardzo, bardzo dziękuję.

Nawet się niedawno dowiedziałem, że ogólnie pracodawcy nie chcą zatrudniać osób niepełnosprawnych (OzN). Wśród takich ludzi jak ja bezrobocie w Polsce jest przeszło 80%.

Pracodawcy wolą na PFRON płacić olbrzymie kary niż OzN zatrudniać.

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2022 16:48:09 przez gilban
[#11] Re: Zbieram na nowe aparaty słuchowe i jeżeli jest to możliwe proszę o wsparcie.

@Lokaty, post #7

No mi też kompletnie ten wątek umknął, dzięki za przypomnienie! Dołączyłem do akcji:)
[#12] Re: Zbieram na nowe aparaty słuchowe i jeżeli jest to możliwe proszę o wsparcie.

@gilban, post #10

poszło ! powodzenia !
[#13] Re: Zbieram na nowe aparaty słuchowe i jeżeli jest to możliwe proszę o wsparcie.

@twardy, post #12

Dziękuję jeszcze raz bardzo. Dziś w sumie wpłaciliście mi aż 450 zł. W żadnych snach mi się to nie śniło.
6
[#14] Re: Zbieram na nowe aparaty słuchowe i jeżeli jest to możliwe proszę o wsparcie.

@gilban, post #1

No to dziś poszło też i ode mnie. Powodzenia!
2
[#15] Re: Zbieram na nowe aparaty słuchowe i jeżeli jest to możliwe proszę o wsparcie.

@gilban, post #1

btw. nie lepiej jak podasz konto bankowe, przecież pomagam.pl zabiera część kasy dla siebie (chyba 7.5%)?

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2022 11:41:48 przez michal_zukowski
[#16] Re: Zbieram na nowe aparaty słuchowe i jeżeli jest to możliwe proszę o wsparcie.

@michal_zukowski, post #15

Podam. Oczywiście. Tak i dziękuję bardzo. Zabierają 7,5%, ale nie wszędzie da się to konto podać.

11 1090 1030 0000 0001 2089 5857

Adam Gerard Banach

G i l a r s k a 74

03-589 Warszawa

Santander Bank Polska

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2022 17:13:37 przez gilban
[#17] Re: Zbieram na nowe aparaty słuchowe i jeżeli jest to możliwe proszę o wsparcie.

@gilban, post #13

Poszło!
[#18] Re: Zbieram na nowe aparaty słuchowe i jeżeli jest to możliwe proszę o wsparcie.

@gilban, post #1

Jeśli masz umiarkowaną niepełnosprawność to przyjmą Cię do pracy w prawie każdym zakładzie pracy chronionej.
[#19] Re: Zbieram na nowe aparaty słuchowe i jeżeli jest to możliwe proszę o wsparcie.

@Wankowicz, post #18

Tylko że ich prawie nigdzie nie ma. Przynajmniej w Warszawie.
[#20] Re: Zbieram na nowe aparaty słuchowe i jeżeli jest to możliwe proszę o wsparcie.

@gilban, post #19

W takim razie musiało się bardzo dużo pozmieniać przez ostatnie 15 lat w Polsce. Pamiętam jak np do ochrony w marketach brali tylko ludzi z grupa inwalidzką bo 75% firm ochroniarskich było zakładami pracy chronionej.

Pamiętam jak w Wrocławiu do obsługi monitoringu w tesco przyjeżdżał specjalny bus z ludźmi na wózkach do obsługi kamer monitoringu.

Tak na szybko zerknąłem, że google wypluwa 8 zakładów pracy chronionej w stolicy. Na pewno jest ich więcej.
Zresztą aby pracować nie trzeba iść do zakładu pracy chronionej.

Sam olx na hasło praca z orzeczeniem warszawa wypluwa ponad 100 ofert.


Jeśli pracodawcy nie odpowiadają na Twoje CV to być może ćos w nim jest nie tak. Warto przejść się do urzędu pracy i poprosić o pomoc w dobrym zredagowaniu CV.
2
[#21] Re: Zbieram na nowe aparaty słuchowe i jeżeli jest to możliwe proszę o wsparcie.

@Wankowicz, post #20

Warto przejść się do urzędu pracy i poprosić o pomoc w dobrym zredagowaniu CV

Widzę, że jesteś człowiekiem wielkiej WIARY
1
[#22] Re: Zbieram na nowe aparaty słuchowe i jeżeli jest to możliwe proszę o wsparcie.

@Wankowicz, post #20

Pamiętam jak np do ochrony w marketach brali tylko ludzi z grupa inwalidzką


Ja pamiętam jak ludzie takie orzeczenia dostawali z wątpliwych dla mnie przyczyn chorobowych i robiła się duża konkurencja dla osób z zauważalną niepełnosprawnością.

Warto przejść się do urzędu pracy i poprosić o pomoc w dobrym zredagowaniu CV.


Może skuteczniej będzie to zrobić samemu z pomocą poradników itp. Nie jestem fanem UP, ale byłem tam tylko raz w życiu więc moja rada może być miało miarodajna

Wiem, że praca w szkole może nie jest wymarzona, ale jeśli jest taka możliwość, to czemu nie? Czasy są ciężkie, ale na pewno uda ci się uzbierać potrzebne środki.OKOKOK
[#23] Re: Zbieram na nowe aparaty słuchowe i jeżeli jest to możliwe proszę o wsparcie.

@gilban, post #16

Poszlo bezposrednio na konto bankowe.

Tez do HydeParku nie zagladam i dopiero teraz widze ten watek.
[#24] Re: Zbieram na nowe aparaty słuchowe i jeżeli jest to możliwe proszę o wsparcie.

@gilban, post #1

poszło na santander
Napisz jak się plany ułożą. Powodzenia.
[#25] Re: Zbieram na nowe aparaty słuchowe i jeżeli jest to możliwe proszę o wsparcie.

@Wankowicz, post #20

Ja mam dobre CV zrobione, ale cóż z tego. Jeszcze musi być wola, chęć i empatia zatrudnienia osób niepełnosprawnych, ale pracownicy działów HR, osoby niepełnosprawne traktuja jak trędowatych w Polsce. A urzędy pracy też w niczym nie pomagają.

Ja w orzeczeniu o niepełnosprawności mam wpisane: praca na stanowisku przystosowanym do niepełnosprawności.

Z drugiej strony nie każda osoba niepełnosprawna nadaje się do pracy w ochronie czy do sprzątania, gdzie najchętniej firmy by ludzi zatrudniały. Ból kręgosłupa, branie leków które nasennie działają, problemy z nogami, etc.

Ja mam poza niedosłuchem jeszcze problemy z nogami - polineuropatia i z rękoma - osłabienie mięśni. I jeszcze dyskopatię kręgosłupa lędźwiowego. Mam do tego 206 cm wzrostu i 136 kilo wagi. A zrzucić to przy tak niskich dochodach jest bardzo ciężko. Chleb jest w miarę tani. Zielsko tanie już nie jest.

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2022 10:48:47 przez gilban
[#26] Re: Zbieram na nowe aparaty słuchowe i jeżeli jest to możliwe proszę o wsparcie.

@gilban, post #19

Poszło. Mam nadzieję, że uda Ci się dostać te aparaty, i że to jedyna główna przeszkoda, żeby wrócić do pracy w szkole. Jestem przekonany, że każdy wpłacający liczy teraz na Twoją inicjatywę! OK A nawet jak nie szkoła, to coś w zasięgu Twoich możliwości, co w końcu da Ci swieży powiew nadziei. Powodzenia, czekamy na feedback!
[#27] Re: Zbieram na nowe aparaty słuchowe i jeżeli jest to możliwe proszę o wsparcie.

@gilban, post #16

Poszło i ode mnie. Trzymaj się i powodzenia. Dobrze że wątek "wyszedł na wierzch" bo faktycznie na Hyde Park to chyba mało kto zagląda.
[#28] Re: Zbieram na nowe aparaty słuchowe i jeżeli jest to możliwe proszę o wsparcie.

@Michciu, post #26

Dziękuję bardzo. 800 zł od jednej osoby to jest dla mnie szok. Mam nadzieję że tak się stanie. Tylko od Was mogę liczyć na takie wsparcie. z FB ktoś coś wpłacał, ale zazwyczaj groszowe pieniądze.

Jeszcze czekam na 3900 zł dotacji z Warszawskiego Centrum Pomocy Rodzinie (Oni kasę z PFRON biorą). Ale pewnie nie wcześniej niż pod koniec czerwca coś się ruszy. Oczywiście mogę zapłacić wcześniej, ale i tak tyle bym nie miał.

I jeszcze czekam na dofinansowanie na smartfon. Tu dają dofinansowanie do 4000 tys zł, a ja z tego mam dopłacić 10% wartości. Padło na iPhone 13 mini. Cena 3600 zł., bo te najlepiej współpracują z aparatami słuchowymi. Współpracują też Samsungi, ale tylko pełne S, bez jakichkolwiek dodatkowych literek tupu FE. Ale te jeszcze droższe są. Generalnie smartfon z Androidem musi wspierać standard ASHA (Audio Streaming for Hearing Aids), ale dużo dystrybutorów w Polsce, gdy się ich zapytać czy ich smartfony to wspierają i które, to robią wielkie oczy.

Współpracują jeszcze Google Pixel, ale te też majątek kosztują.
2
[#29] Re: Zbieram na nowe aparaty słuchowe i jeżeli jest to możliwe proszę o wsparcie.

@gilban, post #28

Hej.
Napisz tu czy na priv jaki aparat jest potrzebny.
Najprawdopodobniej coś mi zalega ,dziś to sprawdzę.
[#30] Re: Zbieram na nowe aparaty słuchowe i jeżeli jest to możliwe proszę o wsparcie.

@gilban, post #28

Brat ma aparaty słuchowe Phonak, dwie sztuki około 8000 zł plus 2000 zł za przystawkę do TV - może komfortowo oglądać telewizor. Aparaty łączą się też bezprzewodowo ze smartfonem Samsung, z modelem z niższej półki, bodajże seria J, z poziomu aplikacji na smartfonie może też zmieniać parametry aparatów, za ich pomocą też odbiera połączenia telefoniczne. Jest z nich bardzo zadowolony.

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2022 14:46:34 przez Nightmare777
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem