[#31] Re: Zbieram na nowe aparaty słuchowe i jeżeli jest to możliwe proszę o wsparcie.

@Nightmare777, post #30

Ale ma też pewnie jakiś wisiorek na szyi?

Ja mam starsze, które obecnie noszę (mają 7 lat). Mam do nich wisiorek, wygląda jak amulet i też łączę się z Samsungiem A6 z 2018 roku. Ale urządzenie to, ma tę wadę że gdy idę i rozmawiam z drugą osobą, to ona zwyczajnie często nie rozumie co mówię do niej. I muszę przykładać telefon do ucha i rozmawiać.

W przypadku tych najnowszych modeli głos zbierają już mikrofony wbudowane w aparaty słuchowe i przekazują do smartfona. Oczywiście mógłbym kupić kolejny wisiorek na szyję, ale to nie o to chodzi.

Ja do oglądania TV wolę wzmacniacz słuchawkowy i słuchawki nauszne, dużo lepsza jakość dźwięku. Wzmacniacz to behringer P1. Ma i gałkę do głośności i balans kanałów. Jak mi padnie kiedyś tam TV, to kupię monitor komputerowy 27" i będzie robił za TV.
[#32] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Zbieram na nowe aparaty słuchowe i jeżeli jest to możliwe proszę o wsparcie.
[#33] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Zbieram na nowe aparaty słuchowe i jeżeli jest to możliwe proszę o wsparcie.
[#34] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Zbieram na nowe aparaty słuchowe i jeżeli jest to możliwe proszę o wsparcie.
[#35] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Zbieram na nowe aparaty słuchowe i jeżeli jest to możliwe proszę o wsparcie.
[#36] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Zbieram na nowe aparaty słuchowe i jeżeli jest to możliwe proszę o wsparcie.
[#37] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Zbieram na nowe aparaty słuchowe i jeżeli jest to możliwe proszę o wsparcie.
[#38] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Zbieram na nowe aparaty słuchowe i jeżeli jest to możliwe proszę o wsparcie.
[#39] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Zbieram na nowe aparaty słuchowe i jeżeli jest to możliwe proszę o wsparcie.
[#40] Re: Zbieram na nowe aparaty słuchowe i jeżeli jest to możliwe proszę o wsparcie.

@gilban, post #1

Profilaktycznie podbijam
1
[#41] Re: Zbieram na nowe aparaty słuchowe i jeżeli jest to możliwe proszę o wsparcie.

@MarX, post #40

Dzięki za podbicie. Obecnie na koncie bankowym mam wszystkiego 5 tys. zł. ze zbiórki, ale nie tylko. Z Warszawskiego Centrum Pomocy Rodzinie dostałem tylko informację że:

W odpowiedzi na złożony w Warszawskim Centrum Pomocy Rodzinie - Stołecznym
Centrum Osób Niepełnosprawnych wniosek o dofinansowanie zaopatrzenia w przedmioty
ortopedyczne i środki pomocnicze informuję, że termin rozpatrzenia tego wniosku ulega
przesunięciu.

i dalej:

Wszystkie złożone wnioski są rozpatrywane w oparciu o zasady zawarte
w Rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 25 czerwca 2002 r. w sprawie
określenia rodzajów zadań powiatu, które mogą być finansowane ze środków Państwowego
Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (t.j. Dz.U. 2015 poz. 926). Ich rozpatrywanie
następuje wg kolejności złożenia kompletu dokumentów. W chwili obecnej na podjęcie decyzji
oczekują wnioski złożone wcześniej, a nierozpatrzone z powodu wyczerpania środków
przeznaczonych na realizację tego zadania. Informacja o sposobie rozpatrzenia wniosku zostanie
przekazana odrębnym pismem w terminie późniejszym.

I nie mam pojęcia kiedy mi tę kasę dadzą. (około 4 tys. zł).

Do nich wniosek wpłynął 4 kwietnia o dofinansowanie, a taką informację od nich dostałem 12 kwietnia. I kiedy bym nie zadzwonił to słyszę, że nie wiedzą kiedy poprzednie wnioski rozpatrzą, których wtedy podobno jest 600 sztuk.

Za to w ramach aktywnego samorządu zatwierdzili mi dofinansowanie na dofinansowanie do iPhone, do którego wystąpiłem. Mogą mi dać 90% wartości urządzenia, do 4 tys. Ja wystąpiłem o kasę na iPhone 13 mini 128 GB. Ale wszystkie zniknęły i nie ma i nie wiadomo kiedy będą, więc pewnie kupię iPhone SE 3 GEN 256 GB. Bo jest i tak tańszy. On jest i tak tańszy, więc kasy starczy. A żeby z najnowszymi aparatami działał smartfon z Androidem, bez dodatkowych przystawek jak wcześniej pisałem, to musi wspierać standard ASHA.
1
[#42] Re: Zbieram na nowe aparaty słuchowe i jeżeli jest to możliwe proszę o wsparcie.

@gilban, post #41

i to musi byc lansiarski Ajfon ?

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2022 00:39:19 przez HOŁDYS
3
[#43] Re: Zbieram na nowe aparaty słuchowe i jeżeli jest to możliwe proszę o wsparcie.

@HOŁDYS, post #42

Przeczytaj jeszcze raz post #28 ze zrozumieniem

"Współpracują też Samsungi, ale tylko pełne S, bez jakichkolwiek dodatkowych literek tupu FE. Ale te jeszcze droższe są. Generalnie smartfon z Androidem musi wspierać standard ASHA (Audio Streaming for Hearing Aids), ale dużo dystrybutorów w Polsce, gdy się ich zapytać czy ich smartfony to wspierają i które, to robią wielkie oczy."
8
[#44] Re: Zbieram na nowe aparaty słuchowe i jeżeli jest to możliwe proszę o wsparcie.

@HOŁDYS, post #42

Tu mam listę wspieranych modeli z Androidem:

https://www.signia.net/en/support/compatibility/

A tu telefonów Apple:

https://support.apple.com/pl-pl/HT201466

Jest różnica? Jest i to duża. Niedawno się też dowiedziałem, że iPhone również dobrze działa i nie powoduje zakłóceń u ludzi noszących rozrusznik serca. A telefony z Androidem? Pewnie ze świeczką trzeba takich szukać. i co poradzić?
3
[#45] Re: Zbieram na nowe aparaty słuchowe i jeżeli jest to możliwe proszę o wsparcie.

@gilban, post #44

Żebyś mnie źle nie zrozumiał, bo ja rozumiem dlaczego chcesz telefon Apple, ale czy nie warto sięgnąć po Xiaomi z twojej 1 listy i resztę przeznaczyć na bardzo dobre słuchawki? Sam wiesz jak to z gwarancją u Apple wygląda. Potrafią przygrać w ... .

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2022 12:59:33 przez KM_Ender
1
[#46] Re: Zbieram na nowe aparaty słuchowe i jeżeli jest to możliwe proszę o wsparcie.

@KM_Ender, post #45

Wiesz. Ja na dzień dzisiejszy mam z aktywnego samorządu przyznane 3 240 zł. na smartfon. Czyli 90 % wartości iPhone 13 Mini 128 GB.

Oni te pieniądze dają raz na 5 lat.

Działa to tak, że ja muszę zapłacić 10% wartości telefonu a oni mi resztę dokładają przelewem do sprzedawcy.

Czyli jeżeli zapłacę mniej, to oni tej nadwyżki z tych 90% i tak mi nie dadzą, tylko zostawią sobie.

Druga sprawa to wsparcie w aktualizacjach softu. Apple wspiera swoje smartfony przez okres około 5 lat.

Czy Xiaomi robi aktualizację przez około 5 lat? Wątpię. Także tak to wygląda. Dalej jak pójdę do serwisu Apple wymienić baterię jak padnie, to mi bez problemu wymienią, a PFRON jeszcze za naprawę dopłaci.

A czy autoryzowany serwis Xiaomi (o ile w Polsce taki jest uczyni mi to)?

A ja i tak w tym wypadki za iPhone dopłacę 360 zł zamiast 260 zł za Xiaomi. Lub przy wersji SE 3 GEN 300 zł. Więc co się bardziej opłaca?

Tak to niestety działa w naszej dalej pod pewnymi względami "socjalistycznej" Polsce.
[#47] Re: Zbieram na nowe aparaty słuchowe i jeżeli jest to możliwe proszę o wsparcie.

@gilban, post #46

mam telefon Xiaomi i spokojnie przez 5 lat dostaje sie aktualizacje. nie mowie, ze to sie nie moze zmienic, mowie tylko ze jest ok :)
[#48] Re: Zbieram na nowe aparaty słuchowe i jeżeli jest to możliwe proszę o wsparcie.

@gilban, post #46

Xiaomi ma autoryzowane serwisy w Polsce i jest ich całkiem sporo:
https://www.mi.com/pl/support/repair/

Mam od nich drugi telefon i nigdy mnie nie zawiódł. Oczywiście nie namawiam, w tak specyficznym użytkowaniu nie wiem jak będzie będzie się sprawował.
[#49] Re: Zbieram na nowe aparaty słuchowe i jeżeli jest to możliwe proszę o wsparcie.

@Atryda, post #48

Xiaomi sobie odpuszczę, bo 10T jest już starszawym modelem, a w sprawie nowszych nie jestem w stanie się nigdzie dowiedzieć, nawet u dystrybutora na Polskę, które modele wspierają standard ASHA. Zwyczajnie oni o nim nigdy nie słyszeli. Za to jak pójść do salonu Samsunga, bez problemu powiedzą wszystko.

Poszedłem raz tak do salonu SONY i dokładnie to samo - standard ASHA - wielkie oczy zrobili.

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2022 23:09:48 przez gilban
1
[#50] Re: Zbieram na nowe aparaty słuchowe i jeżeli jest to możliwe proszę o wsparcie.

@gilban, post #49

A więc mam już nowe aparaty słuchowe.

Dostałem dodatkowo 1500$ od Cioci z USA i jeszcze 1 tysiąc złotych pożyczyłem od Ojca.

Niestety - na starym Samsungu, którego mam A6 dedykowana aplikacja nie chce zbyt poprawnie działać.

Jedynie dzięki urządzeniu, które dokupiłem - Signia StreamLine Mic mogę posłuchać muzyki i z kimś porozmawiać.

Więc zbiórki nie zamykam. Jak ktoś coś jeszcze dopłaci będę wdzięczny i szczęśliwy.

Bez iPhone się jednak nie obejdzie. Druga opcja to Samsung Galaxy S22, ale jak czytam - bateria weń wbudowana, to porażka i starcza na pół dnia.
4
[#51] Re: Zbieram na nowe aparaty słuchowe i jeżeli jest to możliwe proszę o wsparcie.

@gilban, post #50

OKOKOK


[#52] Re: Zbieram na nowe aparaty słuchowe i jeżeli jest to możliwe proszę o wsparcie.

@gilban, post #50

OK
[#53] Re: Zbieram na nowe aparaty słuchowe i jeżeli jest to możliwe proszę o wsparcie.

@BULI, post #52

Witam jeszcze raz.

Na stronie zbiórki dodałem zdjęcie aparatów w ładowarce, ale też dodam tutaj. Proszę, jeżeli to możliwe o dopłatę do iPhone jakieś 400 zł i wtedy zamknę zbiórkę. Resztę pokryje mi WCPR.

Jak się nie uda kupić modelu 13 mini bo wykupią, to wtedy kupię iPhone SE 3 GEN 256 GB.

Choć myślę że może w przyszłam tygodniu ich szefowa podpisze mój wniosek.

4
[#54] Re: Zbieram na nowe aparaty słuchowe i jeżeli jest to możliwe proszę o wsparcie.

@gilban, post #50

Tak trzymaj. Symbolicznie też coś wsparłem także wierzę, że dasz radę.
[#55] Re: Zbieram na nowe aparaty słuchowe i jeżeli jest to możliwe proszę o wsparcie.

@gilban, post #53

Witam. Z mojej strony też poszło drobne wspieracie bezpośrednio na konto bankowe. Życzę aby Ci się udało uzbierać na telefon jeszcze.
[#56] Re: Zbieram na nowe aparaty słuchowe i jeżeli jest to możliwe proszę o wsparcie.

@NightClubber, post #55

Dzięki wszystkim, bo iPhone 13 Mini jak się pojawiły na krótko, tak szybko zniknęły. Więc jeszcze obstawiam żeby kupić iPhone 12 128 GB (bez dopisku mini). jest troszkę większy i na pewno wygodniejszy w użytkowaniu.

Koszt to 3850 w iSpot. Jest troszkę droższy od 13 mini, ale za to etui i szkoło zdecydowanie taniej można kupić.

Pożyczyłem od koleżanki ze wspólnoty iPhone SE 1 GEN. Niestety bateria mocno zajechana, ale z aparatami słuchowymi łączy się bardzo ładnie i aplikacja też działa idealnie. A największy mój szok to był - telefon z 2016 roku, a tu zaktualizował mi system iOS do wersji 15.5, czyli najnowszej. Przy Androidzie nie jest to możliwe żeby tak długo aktualizacje sytemu wychodziły.
[#57] Re: Zbieram na nowe aparaty słuchowe i jeżeli jest to możliwe proszę o wsparcie.

@gilban, post #56

https://www.ceneo.pl/115151287 Ja bym brał w Neonet, OleOle to dobre sklepy.
[#58] Re: Zbieram na nowe aparaty słuchowe i jeżeli jest to możliwe proszę o wsparcie.

@KM_Ender, post #57

Rozumiem. Tylko z iSpotem mam o tyle wygodniej, że mam ich na miejscu i jak coś padnie, to nie muszę smartfona odsyłać. Druga sprawa Apple daje tylko 1 rok gwarancji na ten sprzęt. Później obowiązuje tylko rękojmia. I teraz kto jest tu lepszy w jej uwzględnianiu?

Kolejna sprawa muszą się zgodzić na podwójną płatność. - czyli ja płacę 10% wartości, wystawiają fakturę np. proforma z zapłaconą zaliczką i resztę płaci WCPR. MediaExpert na coś takiego się nie zgadza np.
[#59] Re: Zbieram na nowe aparaty słuchowe i jeżeli jest to możliwe proszę o wsparcie.

@gilban, post #58

Nowego iPhona SE 2022 można kupić poniżej 2500 zł... I np kupujesz na 10 rat po 0 %

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2022 18:12:17 przez kaka
1
[#60] Re: Zbieram na nowe aparaty słuchowe i jeżeli jest to możliwe proszę o wsparcie.

@gilban, post #58

Sklepu Neonet nie masz na miejscu? Sorki, żebyś mnie źle nie zrozumiał, ale ja zamawiam np. w MediaExpert i odbieram w sklepie, podobnie RTVEuroAGD, Neonet (OleOle to ich internetowa wersja). Zadzwoń zapytaj, będziesz miał bez proszenia się w tym innym sklepie. Gdy oddawałem na gwarancji (1 raz) to w sklepie (MediaExpert i nie było problemu), zwrot na podstawie 14 dni i zakup przez neta (też MediaExpert i też bez problemu). Nie zamykaj się na inne sklepy to chciałem napisać. To ich kasa.

Chyba, że Tego Samsunga poszukasz w tych sklepach, Twój wybór.

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2022 18:47:10 przez KM_Ender

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2022 18:47:44 przez KM_Ender
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem