[#61] Re: Zbieram na nowe aparaty słuchowe i jeżeli jest to możliwe proszę o wsparcie.

@kaka, post #59

Tylko że mi nikt i nic na raty nie sprzeda. Biorę Zasiłek Stały z Pomocy Społecznej. Szukam roboty, wysyłam CV i zero odpowiedzi, jakby to szło w czarną dziurę.

Z drugiej strony jest program Aktywny Samorząd. Mam niepełnosprawność w stopniu umiarkowanym.

https://www.pfron.org.pl/aktualnosci/szczegoly-aktualnosci/news/aktywny-samorzad-w-2022-roku/

I jest W 2022 roku realizowane będą następujące formy wsparcia:
Obszar B – likwidacja barier w dostępie do uczestniczenia w społeczeństwie informacyjnym:

Zadanie 4 – pomoc w zakupie sprzętu elektronicznego lub jego elementów oraz oprogramowania (adresowana do osób z orzeczeniem o niepełnosprawności ze znacznym albo umiarkowanym stopniem niepełnosprawności, z dysfunkcją narządu słuchu i trudnościami w komunikowaniu się za pomocą mowy).

I ja do takich ludzi należę. Rozumiemy się? I 2 marca złożyłem wniosek o dofinansowanie na iPhone. Ale minimum 10 % wartości sprzętu musze zapłacić.

I w dokumencie: U-016z_2022.docx, do którego link prowadzi jest napisane, że mogę dostać dofinansowanie do kwoty 4000 zł.
Wniosek złożyłem i faktycznie mi go zaakceptowano, ale jakaś pani dyrektor musi go jeszcze podpisać. Przedstawiłem im faktycznie fakturę z iSpotu na kwotę 3600. Czyli mi przyznano 3 240 zł.

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2022 21:01:54 przez gilban
[#62] Re: Zbieram na nowe aparaty słuchowe i jeżeli jest to możliwe proszę o wsparcie.

@KM_Ender, post #60

Sklepu Neonet w Warszawie nie ma, są jedynie w miasteczkach ościennych, leżących poza granicami Warszawy.
[#63] Re: Zbieram na nowe aparaty słuchowe i jeżeli jest to możliwe proszę o wsparcie.

@gilban, post #61

Szukam roboty, wysyłam CV i zero odpowiedzi, jakby to szło w czarną dziurę.

No popatrz a w telewizji mówią co innego.
Hindusi chętni do pracy w Polsce. Konsulat nie wyrabia z rozpatrywaniem wniosków
[#64] Re: Zbieram na nowe aparaty słuchowe i jeżeli jest to możliwe proszę o wsparcie.

@mmarcin2741, post #63

Bo w telewizji nie wspominają o osobach z niepełnosprawnościami.

Idź i zapytaj w swojej firmie, w której pracujesz czy bez problemu zatrudniają OzN. Jeżeli oczywiście mieszkasz w Polsce.

W Polsce według raportu NIK przeszło 80% OzN nie pracuje. Tu sobie poczytaj:

https://www.nik.gov.pl/aktualnosci/aktywizacja-zawodowa-osob-z-niepelnosprawnosciami.html
[#65] Re: Zbieram na nowe aparaty słuchowe i jeżeli jest to możliwe proszę o wsparcie.

@gilban, post #64

A nie da rady, nauczyć się czegoś na co jest większy popyt na rynku pracy?
Bo skoro od lat na CV nikt nie odpowiada, to trzeba się zastanowić nad zmianą zawartości.
1
[#66] Re: Zbieram na nowe aparaty słuchowe i jeżeli jest to możliwe proszę o wsparcie.

@gilban, post #64

Dlaczego pracodawca miałby zatrudnić osobę niepełnosprawną i zapłacić za dostosowanie
miejsca pracy, skoro może sobie ściągnąć powiedzmy do IT Hindusa, który będzie
pracował za najniższą i nie będzie mógł szukać innej pracy.
W Wawie są np. firmy, gdzie językiem używanym przez większość jest angielski.
[#67] Re: Zbieram na nowe aparaty słuchowe i jeżeli jest to możliwe proszę o wsparcie.

@Aniol, post #65

Odpowiadam na oferty typu Help Desk. Nie wszędzie jest wymagana znajomość języka angielskiego. Również na oferty do pracy w biurze. Może być nawet Excel. Ale też cisza. Wpis o niepełnosprawności w CV wykasowałem. O tym zawsze można powiedzieć lekarzowi medycyny pracy, a potem jak taki pracodawca nie będzie chciał zatrudnić, to idę do sądu pracy i pracodawca ma duże problemy, ponieważ dyskryminuje ze względu na niepełnosprawność.

Zwyczajnie mam 51 lat i najwięcej czasu przepracowałem w szkole jako nauczyciel i pewnie dlatego zatrudniać nie chcą.

Oczywiście firmy zatrudniające powyżej 24 pracowników za niezatrudnianie OzN płacą olbrzymie kary na PFRON, ale jak widać to im się bardziej opłaca, niż zatrudnianie OzN.

---------------------------------------

I dziękuję wszystkim za wpłaty na iPhone. Dajecie mi bardzo dużą pomoc. Bardzo szczęśliwy jestem dzięki temu.

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2022 20:15:06 przez gilban
[#68] Re: Zbieram na nowe aparaty słuchowe i jeżeli jest to możliwe proszę o wsparcie.

@gilban, post #67

Witam. Zbiórkę zamknąłem. Dziękuję wszystkim. Zaakceptowano mi dofinansowanie do iPhone. Zakupiłem w sklepie Cortland model iPhone 13 128 GB w kolorze czarnym (czyli Północ jak to oni nazywają).

Współpraca z aparatami słuchowymi też jest rewelacyjna. Ponieważ się odwołałem że wypłata dofinansowania trwa bardzo długo, do Prezydenta Trzaskowskiego (Warszawa), to moment sprawę załatwili i obiecali że do końca tego tygodnia kasę na konto dostanę i za iPhone i za aparaty słuchowe.

Teraz dalej będę szukał pracy i próbował się uczyć programowania w C++, z książki, bo kurs który załatwiłem sobie poprzez poprzez Urząd Pracy, okazał się fikcją, bo prowadzący prowadzi wykłady, z bardzo małą ilością ćwiczeń i niestety, szybko się pogubiłem. Ale znalazłem człowieka który mi też trochę pomoże w nauce. Sam jest osobą niepełnosprawną. Skończył informatykę i nikt go nie chce zatrudnić.
6
[#69] Re: Zbieram na nowe aparaty słuchowe i jeżeli jest to możliwe proszę o wsparcie.

@gilban, post #68

Nie poddawaj się i ucz sie. Załóż jakąś darmową stronę i rób sobie portfolio programisty itp, wrzucaj kod i komentuj. Ja tak robię na przykład i przy każdym CV lub na linkedin mam podlinkowany blog, który robi wrażenie i pokazuje praktycznie co kumam. Powodzenia.
1
[#70] Re: Zbieram na nowe aparaty słuchowe i jeżeli jest to możliwe proszę o wsparcie.

@RetroSpawn, post #69

Mógłbyś podpowiedzieć jakiś przykładowy serwer z domeną? Wiadomo - może być z nazwą właściciela serwera w końcówce. Kiedyś dawno temu miałem coś takiego w OVH.org, ale potem to zostało zlikwidowane.
[#71] Re: Zbieram na nowe aparaty słuchowe i jeżeli jest to możliwe proszę o wsparcie.

@gilban, post #70

Mógłbyś podpowiedzieć jakiś przykładowy serwer z domeną?

Np. gilban.ppa.pl . Na PPA mamy przecież darmowy hosting dla userów. Na start byłoby w sam raz. Możesz też założyć sobie konto na GitHub. Musiałbyś co prawda najpierw opanować Git'a, ale nie jest trudny. Tam mógłbyś sobie publikować dowoli swoje ćwiczenia (narażając się co prawda na krytykę ).
1
[#72] Re: Zbieram na nowe aparaty słuchowe i jeżeli jest to możliwe proszę o wsparcie.

@gilban, post #70

Nie szukałem już dawno nic darmowego, poszukam ci coś po pracy. Od lat mam już swój własny serwer w domu i na nim mam personalny blog. Domenę kupiłem na google za jakieś grosze.
[#73] Re: Zbieram na nowe aparaty słuchowe i jeżeli jest to możliwe proszę o wsparcie.

@gilban, post #68

Akurat kursy z Urzedu Bezrobocia to nie fikcja a czysta farsa.
2
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem