[#91] Re: Hex Pistons 2 - amispotkanie w wielkopolsce

@Mariodj, post #90

Dzięki, przyznam że nie wpadłem na to żeby obejrzeć napisy do końca
Oglądając relację aż mnie gdzieś zakuło z tęsknoty za tamtymi czasami i ludźmi dzielącymi tę samą pasję.......

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2023 09:03:54 przez szczupi26
[#92] Re: Hex Pistons 2 - amispotkanie w wielkopolsce

@szczupi26, post #91

1
[#93] Re: Hex Pistons 2 - amispotkanie w wielkopolsce

@Magnetic-Fox, post #79

Nnno, wreszcie skończyliśmy robić porządek na party place. Czego tam nie było! Łuski po nabojach, wybite okna, dziury w ścianach, strzykawki, butelki, sztuczna szczęka...

Wspaniale było Was wszystkich widzieć w tym roku. Wprawdzie frekwencja nieco mniejsza, ale atmosfera zacna, a pogoda i nastroje dopisały. Już to mówiłem, ale powtórzę - jest coś niewiarygodnie magicznego w fakcie, że siedzisz sobie przy ognisku w Nowych Tłokach, miejscu na końcu świata, słuchasz modułów i gadasz o scenie i demach w towarzystwie podobnych sobie postrzeleńców. Coś pięknego! Nie wiem czy wiecie, ale naszym pierwotnym pomysłem na miejscówkę było oddalone o parę kilometrów Głodno. Malutka osada leśna w sąsiednim powiecie, tam to dopiero jest klimat. Niestety nie pasował termin.

Miałem nadzieję na jakieś małe music compo, może w następnym roku się uda. Mogliśmy chociaż wypalić moduł przyjaźni :)

Arek: to był zaszczyt przegrać z Tobą w SWOS-a :)
Bodzio: historia z głosowaniem na Geloween niesamowita i cieszę się, że mi ją wyjawiłeś po tylu latach :)
Bonio & Kinia: jak się nazywała ta klimatyczna wioseczka z opuszczonym dworcem kolejowym, bo znowu zapomniałem?
Eldream: dzięki za dongla, test wykonany - wyniki na priv :)
Fryzjer: przyznaj się, wróciłeś z tych Włoch wcześniej nie z powodu gorąca, ale dlatego, że chciałeś być na Hex Pistons!
Jacenty: ach, nie ma to jak wygodny materac z trawy i baldachim z drzew :)
Jimi: to co, trzymam za słowo i demo na Revision będzie!
Kwiatki: Roland na płytce zrobił na mnie ogromne wrażenie!
Magnetic Fox: Co za pamięć do partii hihatów w Sushi Ska!!! Dzięki za cebularze :)
Mario: mam nadzieję, że autko nie sprawiało dalszych kłopotów i nie trzeba było już nic resetować.
MarX: nocna wycieczka szlakiem UFO przy akompaniamencie scenowych rozmów to było idealne zwieńczenie całej imprezy.
Sachy & Tygrys: w szoku byłem jak się pojawiliście, niesamowita niespodzianka! Szacun, że Wam się chciało.
Virago: Cieszę się, że przypomnieliśmy sobie wspólne dwóch znakomitych zamojskich muzyków.

No i oczywiście fuckingsy dla wolsztyńskich Amigowców, bo znowu żadnemu się chciało się przyjść! A ludzie z Włoch nawet przyjechali :)

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2023 13:59:36 przez Jazzcat
8
[#94] Re: Hex Pistons 2 - amispotkanie w wielkopolsce

@slay, post #1

Z małym opóźnieniem jeszcze kilka słów podsumowania ode mnie.

INWOKACJA

Dziękujemy wszystkim, którzy postanowili odwiedzić Hex Pistons 2 w tą ciepłą sobotę lipca. Połączenie nietuzinkowych ludzi, doskonałej wakacyjnej aury i miejscówki na końcu świata znowu przyniosły zacny efekt. Fajnie było widzieć te same twarze, co rok temu, jak i hex-pistonsowych debiutantów.



Mimo, że frekwencja na tegorocznej edycji była nieco mniejsza niż przed rokiem (przez cały dzień przewinęło się nieco ponad 30 osób), a kilka osób wpadło tylko "na chwilę", to z pewnością warto było zorganizować Hex Pistons po raz drugi. Nieco szkoda, że ekipa z Lost Party (Tygrys i Sachy) musiała wracać do mozolnego przerzucania węgla w Licheniu, ale zacnie, że w ogóle do nas wpadliście. Tak samo jak spontaniczna - bardzo miła - krótka wizyta MarioDJ z rodzinką w naszych skromnych progach



Żyjemy w tak dziwnych czasach, że nawet - z pozoru - zwykłe ognisko z kiełbaskami (coś powszechnego w naszym dzieciństwie) z ami-muzyką w tle, nabiera dziś magicznego, nostalgicznego znaczenia i może dlatego tak fajnie to współgra z amigowym, demoscenowym klimatem z tamtych lat. Fajnie było się spotkać i pogadać w takich właśnie okolicznościach, czy to o scenie (Tygrys, Sachy, Magnetic Fox), Depeche Mode (Marx) religii (Jimi czy handlu polsko-chińskim (Fryzjer .





SWOS!

Turniej SWOSa (którym dzielnie zarządzał Killer) przejdzie bez wątpienia do bogatej historii rozgrywek sportowych w Nowych Tłokach. Do gry zgłosiło się 10 osób, które trafiły w fazie eliminacyjnej do dwóch grup.



Rozgrywki grupowe trwały długo, momentami warunki były ciężkie (zwis Amigi, jeden walkover, pusta szklanka z whisky po pierwszej połowie), ale finalnie udało się wyłonić czwórkę finalistów.

Z grupy pierwszej awansowali Marx (jako jedyny z kompletem punktów) i Slayer (po porażce z Marxem 0:1 po kontrowersyjnym rzucie karnym szeroki uśmiech), a z grupy drugiej Arek (który w jednym z meczów rozgromił Jazzcata 9:1 szeroki uśmiech) i Killer (ze stabilna grą, 2 zwycięstwa i 2 remisy).



W półfinałach, które rozegraliśmy na dużym ekranie i rzutniku, przy komentarzu na żywo Dariusza Szpakowskiego, Arek pokonał Slayera, a Marx wygrał z Killerem. Mecz o trzecie miejsce między Slayerem i Killerem zakończył się wynikiem 3 : 2 dla tego pierwszego, natomiast finał okazał się epicki niczym finał Ligi Mistrzów z sezonu 2004/05!



Marx i Arek pokazali taką klasę, że finał musiał zostać rozegrany aż 3 razy, bo w dwóch pierwszych meczach padł remis, a dla lepszego show - zamiast dogrywek i rzutów karnych - powtarzaliśmy za każdym razem cały mecz. Finalnie - w trzecim meczu - ciut lepszy okazał się Arek, zostając Mistrzem Świata Nowych Tłok. Gratulujemy! Statuetka niestety nie dojechała, ale postaramy się to jakoś nadrobić



Hex Pistons 2
Turniej SWOS wyniki:

1. Arek
2. Marx
3. Slayer
4. Killer


POST SCRIPTUM

Jeszcze nie zdecydowaliśmy, czy zorganizujemy trzecią edycję Hex Pistons. Co prawda mniejsza frekwencja i wyższe koszty organizacji sprawiły, że nie udało nam się zbilansować imprezy "na zero", ale nie jest to najważniejsze.

Bardzo się cieszymy, że przyjeżdżacie do nas z tak daleka, bo to pokazuje, że nasze spotkanie ma sens, ale jednocześnie zastanawiamy się czasami, dlaczego "środowisko lokalne" - tak często narzekające na kompletny brak spotkań w okolicy - nie decyduje się liczniej na przyjazd. Być może formuła Hex Pistons nie każdemu odpowiada i wiem, że nie każdemu dogodzimy, ale jesteśmy otwarci na sugestie i inicjatywy co do ewentualnej przyszłej edycji.



Aby wszystko było w jednym miejscu, pozwolę sobie jeszcze raz zalinkować nasz krótki video-raport, który nagrała Milena:



Natomiast pełna galeria zdjęć, mojego autorstwa, dostępna jest tutaj:

https://photos.app.goo.gl/ka2bExD2TVMpyi7d7



Dziękuje Wam wszystkim - że pomimo organizatorskiego trudu - również sam dobrze się bawiłem na naszej imprezie

Na koniec mała ciekawostka: W niedzielę, gdy z bolącymi głowami, sprzątaliśmy salę i teren wokół budynku, przyjechał do nas jeszcze jeden 'spóźniony" partyzant (pozdrowienia , który liczył, że impreza przedłużyła się na niedzielę Na otarcie łez zagraliśmy sobie w Sensibla na dużym erkanie (Białoruś VS Ukraina).
8
[#95] Re: Hex Pistons 2 - amispotkanie w wielkopolsce

@slay, post #94

Trzeba przyznać, że Slay wielkim fotografem jest. Żadna impreza amigowa nie ma fotorelacji na tak wysokim poziomie jak Hex Pistons . Jeszcze raz dzięki za trud włożony w organizację tej zacnej imprezy. Niech Wam nawet przez myśl nie przejdzie, żeby zarzucić tak fajną inicjatywę (bo dużo roboty, no i finansowo się nie spina). Wiadomo, inflacja wyhamowuje, ale na przyszły rok ustalcie wyższą cenę wejściówki, żebyście nie dokładali do interesu ze swojej własnej kieszeni.
4
[#96] Re: Hex Pistons 2 - amispotkanie w wielkopolsce

@MarX, post #95

Kurcze, Jazzacat gral chyba na nie wpietym joysticku w SWOSie.
2
[#97] Re: Hex Pistons 2 - amispotkanie w wielkopolsce

@slay, post #94

Miałem w miarę blisko, niestety nieprzewidziana choroba uniemożliwiła przyjazd. Za rok jestem. Przydałyby się dwa dni imprezyOK
[#98] Re: Hex Pistons 2 - amispotkanie w wielkopolsce

@slay, post #94

Miałem być, kupiłem nawet przewoźną lodówkę w tym celu
Jednak splot wyjazdów nie pozwolił. Więc, jeśli impreza przetrwa, to jestem chętny.

Zauważam spadek ilości ludzi na parties. Mało obserwuję ale wydaje się, że mniej było na Revision, mniej na Decrunchu, chcę jeszcze Xenium odwiedzić to jeszcze tam zweryfikuję . Może to takie przejściowe zachwianie formy? Mniejszej ilości się chce?
[#99] Re: Hex Pistons 2 - amispotkanie w wielkopolsce

@Jazzcat, post #93

Czy Fryzjer to jest ten Fryzjer, którego w połowie lat 90 można było spotkać na wrocławskiej giełdzie komputerowej? Fryzjer z Picco?
1
[#100] Re: Hex Pistons 2 - amispotkanie w wielkopolsce

@MDW, post #99

Dokładnie ten sam! Tylko 30 kilo cięższy i 30 lat starszy ;)
Tylko nie mów, ze mnie szukałeś, bo Ci jakaś gra na giełdzie zakupiona nie wchodzi i Ci się przypomniało :)
8
[#101] Re: Hex Pistons 2 - amispotkanie w wielkopolsce

@Fryzjer, post #100

Może chce sobie zrobić balejaż albo pasemka :)
[#102] Re: Hex Pistons 2 - amispotkanie w wielkopolsce

@MDW, post #99

Coś Ci RAM szwankuje, bo dokładnie o to samo pytałeś przed rokiem

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2023 10:56:40 przez Jazzcat
1
[#103] Re: Hex Pistons 2 - amispotkanie w wielkopolsce

@Jazzcat, post #102

No właśnie później miałem takie wrażenie ale uznałem, że to jakieś głupie deja vu. szeroki uśmiech Czyli jednak nie. Trochę za dużo się obracam wśród tych wszystkich retro-wspominkach i już wszystko zaczyna mi się mieszać. Właściwie już zupełnie nie żyję współczesnością. Zwłaszcza teraz, gdy po 13 latach używania Twittera obraziłem się na Elona Muska i przestałem używać Twittera.
A słaba pamięć to też… Pamiętam dużo sprzed 30-40 lat ale nie pamiętam co dzisiaj jadłem czy o co pytałem wczoraj albo właśnie rok temu.

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2023 11:30:38 przez MDW
1
[#104] Re: Hex Pistons 2 - amispotkanie w wielkopolsce

@MDW, post #103

nie pamiętam dzisiaj jadłem


To by wyjaśniało Twoją wysmukłą figurę. Po prostu zapominasz jeść :D
4
[#105] Re: Hex Pistons 2 - amispotkanie w wielkopolsce

@Fryzjer, post #100

Dokładnie ten sam! Tylko 30 kilo cięższy i 30 lat starszy ;)

Z tym „starszy” to wiem jak to jest. Z „cięższy” nie bardzo, bo ja akurat mam tak wyjątkowo, że z roku na rok jestem chudszy niezależnie od tego jak bardzo się nie ruszam. Gdy za 20 lat przyjdzie na mnie pora to zmieszczę się w urnie bez spalenia.

Tylko nie mów, ze mnie szukałeś, bo Ci jakaś gra na giełdzie zakupiona nie wchodzi i Ci się przypomniało :)

Nieeee. Ja nagrywałem w Ciebie może 2 razy i pamiętam żeby coś nie działało. Generalnie w czasach amigowych niewiele nagrywałem na giełdach, bo styczność ze społecznością byla tak duża, że prawie wszystko przychodziło samo do domu za darmo.
[#106] Re: Hex Pistons 2 - amispotkanie w wielkopolsce

@recedent, post #104

To by wyjaśniało Twoją wysmukłą figurę. Po prostu zapominasz jeść :D

A może! szeroki uśmiech
Możliwe, że rozwiązałeś jedną z większych zagadek tego świata.
[#107] Re: Hex Pistons 2 - amispotkanie w wielkopolsce

@MDW, post #106

10
[#108] Re: Hex Pistons 2 - amispotkanie w wielkopolsce

@Skotos, post #98

Zauważam spadek ilości ludzi na parties. Mało obserwuję ale wydaje się, że mniej było na Revision, mniej na Decrunchu, chcę jeszcze Xenium odwiedzić to jeszcze tam zweryfikuję . Może to takie przejściowe zachwianie formy? Mniejszej ilości się chce?


W moim przypadku to nie było tak, że nie chce się. Do Chłopaków miałem rzut kamieniem ale robota stanowiła mur nie do przebicia. Przełożony poszedł pod prąd, kombinowanie z zamianami nie dało rady. Ubolewam. Ale żyjemy dalej i będzie jeszcze okazja.

P.S. Miejscówka widać świetna. Ale przede wszystkim ekipa zacna. Dobrze, że w tych czasach, gdzie każdy jest zagoniony jeszcze można się spotkać choćby na ten 1 dzień tylko i się zrelaksować OK

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2023 18:41:35 przez BomberMAX
1
[#109] Re: Hex Pistons 2 - amispotkanie w wielkopolsce

@BomberMAX, post #108

Hasło "demoscena się kończy" jakoś tak teraz będzie chyba kończyło 30 lat. Ale myślę, że faktycznie umiera. I nie ma w tym nic dziwnego, smutnego, nie ma co płakać tylko cieszyć się, że jeszcze istnieje. Prawie każde zjawisko ma pionierskie czasy, okres rozkwitu, spadku zainteresowania i pewnie śmierci albo spadku do niezauważalnej niszy. Dzisiaj tworzenie produkcji demoscenowych nie jest już tak emocjonujące jak kiedyś, bo jest wiele alternatywnych "multimedialnych" zajęć, które w dodatku są bardziej zrozumiałe przez "normalny świat".

Demoscenę trochę odświeżyło łączenie jej z retro. Chociaż mocno ją to też zmieniło. Pamiętamy, że kiedyś odpalenie gry na party było uznane za skrajnie lamerskie zachowanie i było wyśmiewane. Dzisiaj na niektórych party konkursy grania to jest to wręcz gwóźdź programu. Kiedyś nazwę "Assembly" wymawiano z czcią i szacunkiem, a wystawienie tam czegoś to była największa nobilitacja. Później gdy pecetowcy zrobili sobie z tego imprezę do "tłuczenia kosmitów" to właściwie przestało się to zaliczać do party pomimo tego, że jakieś kompoty się tam chyba jeszcze odbywają (nawet nie wiem). No ale Assembly to skrajny przypadek.

Ostatnio nawet oglądałem jakiś wykład na temat demosceny prowadzony przez kogoś bardzo poważnego z bardzo poważnej instytucji. I muszę powiedzieć, że zostało to przedstawione bardzo zgrabnie. Serio, niczego bym nie zmienił gdybym miał to całe demoscenowanie komuś wyjaśniać. Poza jednym - te gry. Jakoś tak dziwnie ciągle mieszano tworzenie dem z tworzeniem niezależnych gier i z graniem na party. Nawet chyba skomentowałem, że ja bym tego elementu nie łączył z demosceną. Zawsze mnie interesowały gry niezależne, szanowałem robione po domach gry, sam to robię nawet dzisiaj. Jedno nie przeszkadza drugiemu ale jednak to jest coś zupełnie innego. A gdy demoscena się zRETROnizowała to jakoś się to tak dziwnie połączyło. I to nawet nie robienie gier ale wręcz granie na party stało się czymś normalnym.

Nie mówię, że te zmiany w demoscenie to źle czy dobrze. Po prostu jest zdecydowanie inaczej. Nie ma już tak, że każdy zna każdą nutę produkcji czołowych muzyków, że potrafiłby odtworzyć pixel po pixelu prace graficzne z pierwszych miejsc chartsów. Nikt nie ogląda przez kilka lat po 2-3 razy dziennie te same dema (w dodatku nie na YouTube). Nawet jeżeli na demo-compo prace są mocne to nie ogląda się ich z zawałem serca i ledwo branym oddechem. Nie wyobrażam sobie, że dzisiaj ludzie schodzą się w jakimś pokoiku i rozmawiają o produkcjach demoscenowycy kilka godzin bez zbaczania na jakiś inny temat. A tak przecież człowiek spędził wieeeele nocy w latach 90. szeroki uśmiech

Inną sprawą jest to, że dzisiaj człowiek częściej ogląda produkcje z innych platform. Dlatego wydaje się, że jest ich całkiem sporo. No gdzie ja bym kiedyś obejrzał coś z ZX Spectrum... A dzisiaj oglądam z przyjemnością. Chociaż oczywiście w formie video, bo aż takim fanem to ja nie jestem żeby do tego trzymać prawdziwy sprzęt czy nawet odpalić emulator.

Tak więc moim zdaniem - umieramy... ale to jeszcze potrwa. Co będzie po nas to mnie mało interesuje. Ale na pewno coś zostanie dzięki np. takim kronikarzom jak Jazzcat, Slayer czy ekipie, która stara się pokazać "normalnym ludziom" co to jest demoscena (zawsze podziwiałem kogoś komu się chce to robić).
2
[#110] Re: Hex Pistons 2 - amispotkanie w wielkopolsce

@MDW, post #109

Szkoda, że Amiga N(ostal)G(ic) PPC nie wytworzyło sceny, bo nie zdążyło, bo za mało userów. No i pikselki w wersji NG to musiałyby mieć jak dla mnie 640x480 lub 800x600.



Ostatnia aktualizacja: 22.07.2023 10:51:58 przez KM_Ender
[#111] Re: Hex Pistons 2 - amispotkanie w wielkopolsce

@KM_Ender, post #110

Ja pixelart najchętniej oglądałbym w 320x240 w jak najostrzejszym obrazie nawet na dzisiejszych komputerach. szeroki uśmiech No a jeżeli to nie jest pixelart to już chcę jak najwyższą rozdzielczość, płynne gradienty. Z jednym i drugim nie ma problemów na tak zwanym NG. Generalnie dzisiaj nie brakuje niczego - ani możliwości ani narzędzi. Tylko twórców nie ma. szeroki uśmiech
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem