[#751] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@ted, post #745

Jeśli nie dostałeś kubka, to wyślij mi adres na priv. Zostało mi ich chyba 8 lub 10 i miały być wysłane razem z guzikami do stacji dysków czy coś... no ale że guzików się nie doczekaliśmy, to temat się rozmył w międzyczasie.
[#752] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@WojT_GL, post #1

Coś wiadomo o tej zbiórce? Dwa razy poprawiałem swoje zamówienie, bo były redukcje kolorów. Phil coś mówił? Temat się ciągnie chyba od 2019 roku.
[#753] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@Jield, post #752

@WojT_GL już nie ma z nami.
[#754] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@_arti, post #753

No z tego co pamiętam to skasował konto, ale dalej się kontaktował z osobami wspierającymi. Cytowałem jego wpis, bo nie wiedziałem czyj mogę. Chodziło mi tak ogólnie o tą sprawę z klawiszami.
[#755] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@_arti, post #753

jakby ktos pytal o przyblizony czas przyjazdu klawiszy, to na dzis ETA wynosi --> koniec wojny na UKRAINIE
1
[#756] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@selur, post #755

Ja już pogodziłem się ze stratą pieniędzy, przestałem śledzić temat , nie ma sensu.
[#757] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@Jield, post #752

Wiadomo tyle ile jest w ogłoszeniach na stronie kampanii, a że organizator ma kolejne powody opóźniania... to z tego korzysta. Od roku, dwóch nic kompletnie się nie zmieniło w tej kwestii - mimo paru wpisów na Indiegogo. Musimy dalej czekać. @WojT_GL tu nic nie pomoże bo cudotwórcą nie jest - do czasu aż/o ile klawisze zostaną wyprodukowane.
[#758] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@Jield, post #752

Phil zrobił to co ambergold ! machlojki wali
2
[#759] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@Dorian3d, post #758

Mi to przypomina nazwe pewnej w Polsce "organizacji" która w Polsce od kilku lat zwala winę na wszystko tylko nie na siebie
Phil też tak działa no cóż ma agitacje ludzi którzy go bronią.

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2022 21:33:25 przez skofrant
5
[#760] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@skofrant, post #759

tak masz racje phil to błazen
2
[#761] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@Dorian3d, post #760

DORIAN myślę,że ta szopka z Philem szybko się nie skończy.
[#762] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@skofrant, post #761

Kolejne Święta blisko (pół roku) to szopka na bank będzie

Dlatego jak tylko jest okazja to obudowami, których się ktoś pozbywa nie gardzę
Z klawiszami jest niestety gorzej.
1
[#763] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@Jield, post #752

Cały czas (już ponad 2 lata) zasłania się czekaniem na mityczny slot produkcyjny w fabryce, w międzyczasie produkując obudowy i sprzedając sklepom amigowym. Stado klakierów za granicą go niestety broni, w tym jeden z tych "przedsiębiorców" (Amiga Marcel) mnie jakoś rok temu zbanował z grupy FB Commodore Amiga za kulturalne zrecenzowanie ich poczynań i napisanie prawdy, gdzie ci przedsiębiorczy panowie wyskoczyli z epitetami.

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2022 11:29:46 przez Jacques
6
[#764] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@Jacques, post #763

a tu nowe obudowy heh dobre do kupienia
a tam
link
1
[#765] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@Dorian3d, post #764

Zawsze może ożenić kit, że na produkcje obudów są wolne sloty w fabryce. Zapewnie powiedziałby coś w stylu że produkcje obudów realizuje inna fabryka
[#766] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@Dorian3d, post #764

I dostępne, zamawiałem "pre-order" w lutym br. z wysyłką w kwietniu, przysłali ;) Zastanawiające jest to, że stać ich było na zrobienie matryc do A1200 a teraz nawet do A500 a przecież przez tyle czasu mogliby zrobić matryce do klawiszy i ruszyć z produkcją, mieliby znacznie więcej chętnych (albo musieliby znaczną część produkcji robić "za darmo" wysyłając tym co wpłacili niegdyś dlatego wolą zarabiać na obudowach). Też z chęcią kupiłbym kilka kompletów klawiszy ;)
1
[#767] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@jaster, post #765

Dokładnie taki kit wciska.
[#768] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@Madman, post #766

No to przypomną swoją teorię... Zauważyć należy, że klawisze były już kiedyś produkowane więc matryca do nich już istnieje! I tu "leży pies pogrzebany". Wiadomo, że zrobienie matrycy jest drogie, natomiast klawisze wypuszczone po kampanii miały wady. Za luźno "siedziały" w gniazdach młoteczków, miały średnią jakość (wiem to z odsłuchu od "szczęśliwców", którzy kupili). Prawdopodobnie więc facet zbiera kasę na wykonanie kolejnej matrycy rzucając na rynek obudowy.
[#769] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@*y, post #768

Z tymi wcześniejszymi matrycami klawiszy to masz całkowitą rację. Jak robiłem reklamacje to Pan Phil odpowiedział, że to wina młoteczków w mojej klawiaturze (szczegół, że w każdej z kilku siedzą luźno lub niektóre ledwo się trzymają). Do tego spacja wybrzuszona środkiem w górę (kształt banana) - na podstawie fotki odrzucił reklamację. Przeszła tylko wymiana defektu - zadrapania jednego i pomylenia formatu 2 klawiszy. Więc ta jakość poprzednich matryc faktycznie nie była idealna.

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2022 14:30:50 przez Adinfo
[#770] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@*y, post #768

A ta poprzednia zbiórka na te klawisze też była na tej drugiej platformie? Bo z tego co kojarzę to zmienił platformę z kickstartera na coś innego albo odwrotnie i miało już być super. Nie rozumiem po co nowa zbiórka, która nie jest w stanie sfinansować nowej matrycy i produkcji klawiszy. Ogólnie jest bardzo duży kwas, ale nie widzę w ogóle jakiegoś wielkiego oburzenia w światku Amigowym z tego powodu. Wiem, że te wszystkie zbiórki wiążą się z różnorakim ryzykiem, ale już wolałbym usłyszeć, że klawiszy nie będzie niż co chwilę jakieś nowe bajki.

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2022 18:35:45 przez Jield
1
[#771] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@Jield, post #770

Masz rację, poprzednia zbiórka była na Kickstarterze. Intencje uruchomienia nowej zbiórki? - jedyne co przychodzi do głowy to kasa, bo co by innego. Niestety oburzenie tu nic nie pomoże dlatego Ci co wpłacili czekają co z tego wyniknie.
[#772] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@Madman, post #766

ale są matryce do klawisz
[#773] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@*y, post #768

Ciekawe jest też to jak ludzie reagują na tą sytuację. Zauważyłem że tylko Polacy widzą w tym wszystkim problem. Jeśli ktoś próbuje za granicą zwrócić uwagę że coś jest nie tak to jest olewany, jakby w tej Brazylijskiej telenoweli ludzie nie widzieli żadnego problemu.
2
[#774] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@jaster, post #773

Syndrom sztokholmski?
1
[#775] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@recedent, post #774

dokładnie tak to wygląda.
[#776] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@WojT_GL, post #1

Mają być gotowe razem z drugą partią a więc w okolicach sierpnia/września 2019.

...a już leci czwarty rok.
Kto napisze następny post ten będzie szczęśliwym posiadaczem posta nr 777 OK
[#777] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@Vato, post #776

mi brakuje kilku KLAWISZY.
[#778] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@WojT_GL, post #1

Czyżby coś się miało ruszyć?
https://twitter.com/A1200NET/status/1550056638421184515

[#779] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@Zalewa, post #778

Zalogowałem się tutaj po dłuższej nieobecności, widząc tego posta rano. Czyżbym doczekał się czerwonych klawiszy?
[#780] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@dotmod, post #779

miało trwać 3 miesiące tylko
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem