[#901] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@Adinfo, post #900

Najpierw odbierzmy klawisze, a później będziemy narzekać...
[#902] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@Adinfo, post #900

gniot 3 lata czekania a g...o dostaniemy Phil to de..l
2
[#903] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@Dorian3d, post #902

Ja tam uwazam, ze 3/4 tej kasy ze zbiorki poszlo do jego kieszeni, bo jesli faktycznie wyprodukowanie takiego szmelcu kosztowalo taka kase to ... looo panie, ludzie rzuccie swoja gowniana robote i zacznijcie produkowac klawisze do Amigi !!



(az strach pomyslec ile kosztowala by w sprzedazy replika calej Amigi 1200 u takiego biznesmena, mysle ze kwota wyszla by podobna co za nowego Mercedesa AMG GT 63 S)
2
[#904] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@Adinfo, post #900

Biorąc pod uwagę narzekania tych którzy już mają tę klawisze, powoli zaczynam żałować że je kupiłem. Przekonam się jak przyjda..
[#905] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@selur, post #903

Masz racje .
[#906] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@dante, post #901

Hej.
Mam pytanie techniczne,bo trochę się pogubiłem w temacie.
Czy ktoś już dostał klawisze ze zbiórki?
Czy te które prezentujecie są świeżo zakupione?
[#907] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@ak47, post #906

Ja nie brałem udziału w zbiórce, zakupiłem pierwszego dnia sprzedaży i już dostałem.
[#908] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@Adinfo, post #900

Zrobiłem doraźne rozwiązanie problemu luźnego osadzenia niektórych klawiszy. Jak na mocowanie klawisza da się troche folii np strecza, i tak wciśnie to zaczyna siedzieć pewnie i trzyma się dobrze

3
[#909] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@jaster, post #908

Ja tylko chce moj guzik > I niech ****a. Wiecej nie kupie.
[#910] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@jaster, post #908

dramat 100e za takie g...o
1
[#911] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@Dorian3d, post #910

Przykro aż sie to czyta.
[#912] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@jaster, post #908

Jaster: fajny hack, nie myślałeś o tym, żeby sprzedawać teraz "Repair Kit to A1200.net keycaps" po 25 euro za komplet naprawczy?
6
[#913] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@charliefrown, post #912

Przeniosę prawa autorskie na Phila za małą opłatą z jego strony
5
[#914] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@jaster, post #913

"za mala oplata" wedle jego cen
2
[#915] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@jaster, post #913

It all just doesn't Phil right...
2
[#916] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@Jacques, post #915

Niestety zeby zrobic jedna klawe musialem zuzyc na chwile obecna 2 komplety bo jednego klawisza brak no to drugiej juz nie zrobie. Przyciski luzne itp. Szczerze za te pieniadze lepiej bylo kupic na ebay klawiature do cdtv I przelozyc klawisze. Kasa ta sama a jakosc million razy lepsza.
[#917] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@dante, post #901

To było tylko stwierdzenie. Zobaczymy jak przyjdą klawisze ze zbiórki to będzie pełne porównanie.
[#918] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@selur, post #903

Skoro szwindel to, co Ty na to, że gość nie jest z PL? ok, racja
[#919] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@mccnex, post #918

Wlosi I zabojady to jeb@ni zlodzieje
[#920] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@Grabarz, post #919

A on nie jest czasem z Filipin czy Tajlandii ?
Wogole mam wrażenie że żyje w jakimś odrębnym matrixie, bo na grupie na FB widziałem że niektórzy piali pieśni pochwalne, że klawisze wspaniałe Może to ja mam za duże wymagania i tak naprawdę klawisze są super ??

Wsumie one były by super gdyby kosztowały równowartość 150zl a nie 500zł

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2022 10:40:40 przez jaster
[#921] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@jaster, post #920

każdy szaleniec ma swoich wyznawców. miała być lepsza jakość a jest ten sam gniot co w tedy
[#922] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@jaster, post #920

Ja myslalem ze zabojad jesli inaczej to sorry. Napisalem mu niech mi dosle brakujacy guzik. Ludzie za granica maja duzo mniejsze wymagania niz polacy tak jest odnosnie wszystkiego, jedzenia, picia, samochodow czy jakis gratow amigowych. Nie mowie ze to wada czy zaleta. Na przykladzie UK moge ci powiedziec ze po brexit jest o wieeele mniejsz roznorodnosc towarow. Leasing mi sie konczy za 2 lata na auto I dostalem juz porade zeby w polowie 2023 szukac auta bo delivery time juz nie jest 3 miesiace jak przed brexitem I covidem tylko 1.5 roku okolo. Kiedys jak bylo do wyboru 50 aut to dzis sa 3. Takze mozliwe ze ludzie z braku laku wychwalaja to gowno jak borg a500 mini
2
[#923] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@Grabarz, post #922

wychwalaja to gowno jak borg a500 mini

Nie "minszej" w to n00bów. Borg szuka taniej sensacji, żeby mieć więcej odsłon na YT, więc wygłasza kontrowersyjne opinie. A500 mini jest dobra dla noobów, więc wszystko pasuje

Co do klawiszy, ja czekam na swoje ze zbiórki. Jak pierwsza partia była luźna, to druga też będzie, bo żeby to poprawić, trzeba użyć nowej formy, albo innego tworzywa. Może pokombinować z parametrami procesu, aby materiał trochę się podkurczył. Sam koszt produkcji jest duży tylko na początku. Formy, prototypy, poprawki. Jak wszystko jest dograne, to koszt jednego zestawu, to groszowe sprawy. Widać to, po cenie nowych klawiatur do PC, tylko tam chodzi o miliony sztuk. Po co ma coś poprawiać, jak interes idzie
[#924] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@snifferman, post #923

Borg szuka taniej sensacji, żeby mieć więcej odsłon na YT..


to niech sie przebierze za jakas fajna lasencje w stringach, zatanczy na stole a pozniej zdejmie gacie i pomacha pindolakiem przed kamerka. Zaraz bedzie larum, ze jakis nowy tranzystor w srodowisku retro sie pojawil i ogladalnosc mu wzrosnie do maximum. ok, racja
5
[#925] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@selur, post #924

Nie będę się spierał. Mają swój kanał i swoje treści i kiedyś oglądałem, teraz już mniej (wcale). Jak komuś się podoba, to pewnie znajduje w tresciach coś ciekawego dla siebie.

Na klawisze czekam już tak długo, że myślałem już, żeby ując je w testamencie, więc pewnie się ucieszę, jak je w końcu dostane.

W między czasie technologia druku 3D i skanów 3D poszła do przodu, więc pewnie będe w stanie sobie wyprodukować lepsze w niższej cenie i szybszym czasie. Pożyjemy zobaczymy. W między czasie musze przesortować retro graty, żeby zrobić miejsce na drukarkę 3D, bo ostatnio zrobił mi się bałagan, a nie wygrzebałem nawet połowy dyskietek z moich tajnych zakamarków

[#926] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@snifferman, post #925

Ziomek ale dyskietek to sie w piwnicy nie trzyma, bo je wilgoc zezre...
[#927] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@selur, post #926

E tam, jak wedkuje to oszczedzi na bialych robakach
[#928] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@Jacques, post #863

Jacques:

Wpadają tu osoby, które prawie nie zaglądały a są na liście i się zaraz będą zastanawiać czy muszą coś jeszcze gdzieś zamówić czy coś... (nie muszą).

Ja jestem takim gościem. Patrzę i widzę, że coś się dzieje, ale póki co nic innego nie dostałem. W ogóle to po tych latach zdążyłem się już pogodzić z pożółkłymi klawiszami, które, bądź co bądź, pod każdym innym względem są w doskonałym stanie.
[#929] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@selur, post #926

dyskietek to sie w piwnicy nie trzyma,

Nie ma wilgoci. Nie trzymam ich tam. Wypakowałem na święta z bagażnika, bo kupiłem niedawno i zawadzały w aucie.

A jak wilgoć jednak je zniszczy to sprzedam na Alle... kilka stówek za pudełko opiszę jako niesprawdzone, bo nie mam Amigi i nie mam jak sprawdzić Odbije sobie luźne klawisze ze zbiórki.

Nie żartuje. Zrobię najwyżej z nich tapetę w warsztacie retro. Są tam w celu segregacji. Jak uporządkuje, to schowam w bezpieczne miejsce razem z nowymi zafoliowanymi

Czy ktoś się już kontaktował z guru naszej zbiórki na PPA? Ja chyba mam gdzieś do niego maila i dowiedziałem się, że leżą już u niego obudowy z zestawów klawisze+buda
No i ja zamówiłem czarne czerwone i niebieskie klawisze. Czy na dzień dzisiejszy są te kolory planowane?

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2022 15:58:59 przez snifferman
[#930] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@Grabarz, post #919

I właśnie za takie teksty, w ramach 14 punktu regulaminu PPA, wypisujemy bezpłatne urlopy. Ten będzie tygodniowy.
2
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem