[#1051] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@Posangel, post #1050

Gościu nasz kantuje łże cały czas bez zmian.
Ciężķo to komentować! Zrobiliśmy mu prezent.
Znalazł frajerow ktòrzy sfinansowali Jego przekret i trzeba to otwarcie mowić/pisać nie siedzieć cicho.Ludzie każdy z Nas na to ciężko zapracował...nikt z Nas za darmo nic nie otrzymuje.
Szlak Mnie już trafia.
4
[#1052] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@skofrant, post #1051

No i co mu zrobisz nic .
Gdzie napisać co mu pisze to nie odpowiada przez ytube komeraże kasuje
[#1053] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@Dorian3d, post #1052

Czarny PR go moze ruszyc. Typu
"a1200.net its cheater/fraud"
konkretnie pozycjonowanie "a1200.net" w wyszukiwarce Google. Z jakimi slowami kluczowymi jest laczone przez Google, tylko to troche czasu wymaga. Phil nic nie bedzie mogl raczej sam skasowac.
1
[#1054] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@Don_Adan, post #1053

Reaguje na comenty na FB w grupach C&A. Odzywam się za każdym razem jak widzę temat klawiszy i on reaguje za każdym razem z podtekstem mściwości i zawziętośći zrodzonej na PPA, a ja tylko przypominam, że zapłacilem-nie dostałem-bo transport, bo korona, bo kot na drzewie.

Pare ludzi z zagranicy też w końcu pęka i się odzywa.
8
[#1055] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@snifferman, post #1054

Panowie tego nie można tego tak zostawić, facet śmieje się prosto w twarz, pozostając bezkarny (do czasu). Moje przemyślenia na szybko są takie:

1. Ustawę karną polską stosuje się do cudzoziemca, który popełnił za granicą czyn zabroniony skierowany przeciwko interesom Rzeczypospolitej Polskiej, obywatela polskiego, polskiej osoby prawnej lub polskiej jednostki organizacyjnej niemającej osobowości prawnej oraz do cudzoziemca, który popełnił za granicą przestępstwo o charakterze terrorystycznym (art. 110 par. 1 Kodeksu karnego)

2. Warunkiem odpowiedzialności za czyn popełniony za granicą jest uznanie takiego czynu za przestępstwo również przez ustawę obowiązującą w miejscu jego popełnienia (art. 111 par. 1 Kodeksu karnego).

3. Zarówno na gruncie polskiego i francuskiego kodeksu karnego jest podobnie skonstruowane przestępstwo oszustwa, to mimo wszystko ja bym poszedł w kierunku przywłaszczenia kwalifikowanego (sprzeniewierzenie).
Odpowiednikiem tego występku z art. 284 par 2 polskiego Kodeksu karnego jest na gruncie francuskiego prawa tzw. abus de confiance - art. 314-1 tamtejszego Kodeksu karnego:

"Nadużyciem zaufania jest fakt sprzeniewierzenia przez osobę ze szkodą dla innych środków finansowych, papierów wartościowych lub jakiegokolwiek innego mienia, które zostały jej przekazane i które przyjęła pod warunkiem zwrotu, reprezentowania lub dokonania określonego użytku z tego”.

"Innymi słowy, przestępstwo to odnosi się do wykorzystywania czyichś pieniędzy lub mienia w sposób niezgodny z tym, co zostało z nim ustalone na początku. Aby czyn można było zakwalifikować jako nadużycie zaufania, musi on faktycznie wyrządzić krzywdę materialną lub moralną ofierze."

Nadużycie zaufania jest przestępstwem zagrożonym karą trzech lat więzienia i grzywną w wysokości do 375 000 euro.

Żródło link

Gdybyście byli zainteresowani skleceniem takiego zawiadomienia i późniejszą reprezentacją, to odzywajcie się PW.

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2023 09:50:11 przez charliefrown
5
[#1056] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@charliefrown, post #1055

1. Czy jesteś adwokatem lub radcą prawnym?
2. Jakie masz możliwości dochodzenia roszczeń w Singapurze?
3. Jeśli jesteś adwokatem lub radcą prawnym, to czy byłbyś w stanie coś zdziała w kwestii UniJoy, https://www.ppa.pl/forum/amiga/43502/nowy-joystick-do-amigi-na-db9-i-usb ? Tu wszystko dzieje si w Polsce, powinno być łatwiej.

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2023 09:56:05 przez Cedrat
[#1057] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@Cedrat, post #1056

1. tak,
2. jeszcze tego nie przerabiałem, z punktu widzenia prawa karnego istotne znaczenie ma miejsce popełnienia przestępstwa, nawet jeśli to nie będzie Francja, to w Singapurze też jest odpowiednik tego czynu karalnego

409 of Singapore's Penal Code as follows:

Criminal breach of trust

405. Whoever, being in any manner entrusted with property, or with any dominion over property, dishonestly misappropriates or converts to his own use that property, or dishonestly uses or disposes of that property in violation of any direction of law prescribing the mode in which such trust is to be discharged, or of any legal contract, express or implied, which he has made touching the discharge of such trust, or wilfully suffers any other person to do so, commits "criminal breach of trust".

Jeśli facet jest obywatelem Francji, a we wszystkich 3 krajach (PL, FR, SG) ten czyn zabroniony jest pod groźbą kary, to jest możliwość współpracy międzynarodowej.

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2023 10:01:24 przez charliefrown
4
[#1058] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@Cedrat, post #1056

Uni-joy a klawisze to dwie różne sprawy choćby dlatego że joy’e nie powstały a klawisze tak i są sprzedawane. Sprawy z joy’ami do odpowiedniego wątku.
[#1059] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@cossack, post #1058

2
[#1060] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@Dorian3d, post #1059

Czyli co? Wojtek organizator zbiórki ma już dla nas klawisze od Phila oszusta?
[#1061] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@Dorian3d, post #1059

Witam.
Na razie mam klawisze "."

Jak będzie wysyłał po jednym klawiszu w jednym kolorze co kilka lat
to my końca zbiórki nie dożyjemy.
Niech ktoś zapyta tego oszusta czy mamy sporządzić testamenty
z uwzględnieniem obudów i klawiszy?
Pozdrawiam (Was ale nie Phila).
4
[#1062] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@ted, post #1061

Najprościej to jest chyba odstąpić od umowy i żądać zwrotu.

Kolega pisze wyżej o przepisach nadużycia zaufania, ale to skomplikowane niepotrzebnie.

Nie ma towaru > rezygnuję z zakupu jak by nigdy do niego nie doszło (odstępuję) > gość ma moją kasę > żądam zwrotu kasy.
[#1063] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@ted, post #1061

Czarne a inne kolory to nie wiadomo .
za.5 lat hyh
[#1064] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@Dorian3d, post #1059

Kurczę, chyba najprostszym rozwiązaniem będzie jak Phil odda kasę i kto chce to sobie zamówi u niego w sklepie. Takiego partactwa to nie widziałem już dawno.
2
[#1065] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@_DiskDoctor_, post #1062

2023 - ludzie dalej nie rozumieją idei crowdfoundingu
5
[#1066] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@_arti, post #1065

Idea crowdfundingu polega na zbiórkach społecznościowych, celem produkcji i sprzedaży nietypowych rzeczy.

Idea crowdfundingu nie polega na uporczywym, przeterminowanym unikaniu realizacji zamówień, z zatorami komunikacyjnymi.

Jak napisałem w innym wątku, na KS np. można dochodzić zwrotu kasy (wynika to wprost z regulaminu). I każdy ma do tego prawo, szczególnie wobec zajścia warunków jw.


Ostatnia aktualizacja: 20.05.2023 11:57:09 przez _DiskDoctor_
2
[#1067] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@_arti, post #1065

Gdyby klawisze nie powstały w ogóle to miałbyś racje, ale one powstały, powstają, tylko zbierający nie wywiazął się z wysyłki wobec naszych kolegów, którzy wsparli zbiórkę i w zamian mieli dostać te klawisze.
Tak więc moim zdaniem tym razem nie masz racji.
6
[#1068] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@_arti, post #1065

Rozumieją ale jak on sprzedaje obudowy /klawisze w sklepie a ludziom z zbiorki nie
to jest oszustwo .
Jak bym ich nie sprzedawał to okej , ale on sprzedaje w sklepie obudowy.

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2023 13:12:39 przez Dorian3d

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2023 13:12:59 przez Dorian3d
5
[#1069] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@Jield, post #1064

to głupi pomysł niech parówa daje co nasz i się wali
1
[#1070] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@_DiskDoctor_, post #1066

Brawo Diskdoctor
[#1071] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@Dorian3d, post #1063

dostałem 2 komplety czarnych , jescze czerwone I niebieskie , tylko kiedy ?
2
[#1072] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@Dorian3d, post #1071

Ale to z naszej zbiórki czy indywidualnie wsparłeś?
[#1073] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@Dorian3d, post #1071

Witam.
Jak jakościowo się prezentują? plastik, formy i nadruk?
Masz możliwość porównania z klawiszami od CDTV?
Pozdrawiam.
1
[#1074] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@ted, post #1073

lepsze niż z 1 zbiórki ale do cdtv daleko jutro zrobie foty porównawcze
3
[#1075] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@ted, post #1073

Klawisze czarne spoko, na szybko porównałem te co dostałem dzisiaj, na pewno inne są nadruki niż z poprzedniej zbiórki - jak by bardziej wypukłe i odblaskowe. Skupiłem się dzisiaj bardziej na sprawdzeniu czy są kompletne zestawy klawiszy, sprawdzę jeszcze w luźniejszej chwili jakość, wstępnie dla mnie jest ok. Poprzednio miałem z Kickstartera pewne niedoskonałości - tym razem spacje w miarę proste ;p - poprzednio był banan, no i niektóre klawisze bardzo luźno w młoteczki wchodziły (poprzednia zbiórka) a teraz zobaczymy, musimy być dobrej myśli to i te czerwone z niebieskimi dostaniemy

Jak znajdę czas zrobię fotki z bliska wybranych klawiszy to ocenicie.

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2023 21:47:06 przez Adinfo
[#1076] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@Adinfo, post #1075

Wczoraj założyłem otrzymany komplet czarnych klawiszy do mojej A500.

Pozytywy:
- Nie brakuje żadnego klawisza.

Negatywy:
- Krzywa spacja uniemożliwia użycie oryginalnych mocowań drutu. Fabrycznie te białe elementy mocujące są wysokie i po naciśnięciu klawisza wchodzą w otwory w podstawie klawiatury. Nowa spacja nie trzyma wymiarów, więc po wciśnięciu klawisz blokuje się w dolnym położeniu. Ostatecznie zastosowałem dostarczone z zestawem mocowania, które są niższe. W efekcie obcieranie ścianek klawisza jest na tyle małe, że sprężynki są w stanie odbić go do góry.

- "E" ma zły profil - jest pochylony w tył. Nadruk został zrobiony na klawiszu przeznaczonym do innego rzędu. Efekt jest podobny do zamiany "Y" z "Z" na klawiaturze niemieckiej.

- "F5" ma odcisk palca zrobiony srebrną farbą.

- Kilka klawiszy było luźnych. Pomogło naklejenie niewielkiego kawałka taśmy izolacyjnej.


Naiwne pytanie: czy jest możliwość reklamowania wadliwych sztuk klawiszy?
1
[#1077] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@max1, post #1076

i zobacz nadruk liter nie na środku tylko na krawędzi
[#1078] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@Dorian3d, post #1077

1
[#1079] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@max1, post #1076

Ta zareklamować można to będziesz z 10 lat bez tych klawiszy co odeślesz to reklamacji .
Ten producent jest naprawdę nie poważny delikatnie mówiąc

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2023 14:51:00 przez Dorian3d
1
[#1080] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@Dorian3d, post #1078

"Maj frendom" to się opłaca tłoczyć przyciski i jeszcze upusty robić jak tu poniżej, a tu od krętacza nie można się doczekać czegoś co już było pewniakiem z poprawkami po pierwszej zbiórce.

https://pl.aliexpress.com/item/1005005114657377.html?dp=11004n8ra89v&aff_fcid=a0f0f06bb72d4e788038c358e27713dc-1687165028152-00988-NUUJNoAU&aff_fsk=NUUJNoAU&aff_platform=promotion&sk=NUUJNoAU&aff_trace_key=a0f0f06bb72d4e788038c358e27713dc-1687165028152-00988-NUUJNoAU&terminal_id=a192fe89b0cc4af5ad585c1ad0bbc540&afSmartRedirect=y
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem