[#871] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@zvyrodnic, post #870

Jest vat od jakiejs tam kwoty. Zwykly drop shipping. Ktos podp******i project I klawisze beda na ali za miesiac za 5e z wysylka. W niektorych krajach drop shipping jest nielegalny jestem ciekaw jak to obejda.
[#872] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@Grabarz, post #871

jestem ciekaw jak to obejda.


Normalnie, jak przekret nie wyjdzie to forumowicze zobacza te klawisze za 20 lat... znaczy ich wnuki
1
[#873] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@zvyrodnic, post #870

VAT mi doliczyli przy zamówieniu, 16,79 euro (a to jest 23% z kwoty 73 euro) więc raczej na cle już doliczać nie powinni. Nie mam pojęcia czym to przyjdzie ale jak znam celników to pewnie pocztex który doliczy sobie te 8zł jeszcze.

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2022 09:26:12 przez Madman
[#874] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@Madman, post #873

Ktoś już ma klawisze? Chciałbym się dowiedzieć ile się czeka na przesyłkę i czy są jakieś jaja z wspomnianym wcześniej cłem.
[#875] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@Atryda, post #874

Cła pewnie nie ma, VAT jest zawsze.
1
[#876] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@MariuszK, post #875

A czy przesyłka z czarnymi z naszej zbiórki idzie do Wojta? Ktoś ma kontakt?
[#877] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@Atryda, post #874

Ktoś już ma klawisze? Chciałbym się dowiedzieć ile się czeka na przesyłkę i czy są jakieś jaja z wspomnianym wcześniej cłem.

To zależy czy pytasz o wysyłkę ze zbiórki czy zakupu już w sklepie. Ja mam aktualny status, że wyleciało z Chin. VAT powtórzę jeszcze raz bo niektórzy nie czytają - był wliczony przy zakupie więc nie rozumiem o jakim vacie jeszcze pisze MariuszK...? Wpłaciłeś kwotę brutto to Ci na fakturze rozbiją kwotę brutto na netto + vat, tak u mnie zrobili.

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2022 16:07:45 przez Madman
[#878] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@Madman, post #877

To zależy czy pytasz o wysyłkę ze zbiórki czy zakupu już w sklepie.


Chodzi mi o zakup w sklepie.
[#879] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@Madman, post #877

Ja otrzymałem nieco inne informacje, z pierwszej ręki od A1200.net.

Pytanie:
How are you planning to handle all the shipments from China, tax-wise? When backing the project, I didn't take in consideration paying additional 23% of VAT (due to changes in VAT regulations introduced in the EU a year ago).

Odpowiedź:
Crowdfunding campaign do not collect VAT since those aren't sales. There are no invoices.
Its a support to a project were you are getting a "free" reward corresponding to your level of contribution.
Each country has different rules when it comes to taxes.
Also, not only Brexit happened but at same time and since 1st January 2021 most EU countries decided to tax any incoming parcel from the 1st Eur.
Our shippers always usually declare a value of €20 as it is mandatory to declare a value.
Our warehouse and shipper in CN will dispatch parcels to contributors.
So depending parcel's country of destination custom might request tax collection or not.
Sadly there's little to nothing we can do to evade this at our level regarding campaign rewards.
3
[#880] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@zvyrodnic, post #879

No tak, w tej sytuacji nie pozostaje im nic innego niż zadeklarowanie małej wartości aby odbiorca mógł liczyć (czyt. mieć nadzieję), że celnicy cła czy vatu nie doliczą.
[#881] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@Madman, post #880

VAT na pewno naliczą, próg 20$ został zlikwidowany w ubiegłym roku.
2
[#882] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@zvyrodnic, post #881

Za chwilę się okaże, że zbiórkowicze zapłacą więcej niż ci co zakupili teraz w sklepie. Mi, z przesyłką i vat wyszło 101,45 EUR. Teraz mi się status zmienił na "dotarło do zagranicznego portu lotniczego" więc chyba jest już w PL.
2
[#883] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@Madman, post #882

Dotarly klawisze. Zakupione, nie ze zbiorki. Poki co zlozylem a600 no I brakowalo jednego klawisza poprawnego. Chyba chinczyk sie pomylil, dostalem zapewnienie na maila ze wysla guzik, w drugiej klawie ten przycisk jest poprawny no ale calej nee sprawdzalem wiec mozemy spodziewac sie cudow.

P.s do UK - Anglia nie bylo zadnego vatu I nic nie przyjdzie paczka doszla royal mail a oni nie wydadza ci paczki zanim nie zaplacisz. Tak sa firmy ktore wydaja paczke potem wysylaja listy.

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2022 16:01:39 przez Grabarz

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2022 16:20:07 przez Grabarz
[#884] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@Grabarz, post #883

W Polsce też tak jest, że jak jest VAT do dopłacenia to dostaje się wcześniej maila z Urzędu Celnego. Już dawno tak było...

BTW: Skoro dochodzą już klawisze z zakupów w sklepie to może w 2023 dojdą również czarne ze ze zbiórki OK
[#885] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@dante, post #884

Dochodza tylko co z tego jak z 2 kompletow zrobilem jeden I to w a600 gdzie duzo klawiszy zostalo. Jutro sprobuje zlozyc a1200 klawe. Ale co z tego jak juz wiem ze 1 brakuje.




Ignorowac to ze przyciski nie sa w kolejnosci na srodku klawiatury. One sa po prawiej stronie nie uchwyconej na zdjeciu. No ale tego > brakuje co boli jak drzazga w fiucie

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2022 22:11:51 przez Grabarz
[#886] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@Grabarz, post #885

No cóż... To przecież tylko zwykła chińszczyzna...

Ale widać, że przynajmniej poprawili nadruki bo są równo i jednolicie. Wcześniejsza partia to była tragedia pod tym względem.

Ja zamówiłem kilkanaście kompletów z tej zbiórki, może uda się z tego złożyć przynajmniej kilka ładnych A1200.

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2022 22:13:06 przez dante
[#887] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@Grabarz, post #885

Takie klawisze to sa warte moze zse 150 zl...

btw: niezle koles sie oblowil na zbiorce za ten syf.
200 tysiecy euro, to pewnie juz se wille z basenem za to kupil a kiepy z EAB'a pisza piesni pochwalne na jego temat.
4
[#888] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@selur, post #887

Ja nie bede polemizowal ile co warte. Towar jest tyle wart ile ludzie sa w stanie zaplacic. Na chwile obecna jesli bym dostal pelny komplet to bym powiedzial no Ok. Ale poki co z 2 zrobilem 1, no I sa luzne przyciski. To na pewno nie jest oryginal, sa duuuzo luzniejsze
[#889] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@selur, post #887

Taaa za 200k euro odlał sobie co najwyżej formę do produkcji willi z basenem.

Ogólnie to powiem, że pewnie tak jak każdy tutaj jestem niesamowicie wku*wiony na cały ten interes, ale IMO trzeba oddać gościowi, że NIKT inny nie podjął się tego tematu. I możemy wieszać na nim psy, ale dzięki niemu MOŻE będziemy mogli mieć w miarę dobrze odnowione Amigi. Gdyby nie cała ta impreza, to zostajemy z przewlekłą żółtaczką, albo corocznym wybielaniem, aż się obudowy i klawisze rozpadną...
3
[#890] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@Grabarz, post #888

Nie wiem jak w A600, ale zrobiłem kilkanaście klawiatur A1200 z klawiszami z poprzedniej partii i żaden nie wylatał. Nie mówię, że są jak oryginał, bo nie są, ale same przyciski były w miarę ok, dużo, dużo gorzej było z nadrukiem.
[#891] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@dante, post #890

Nie wylatuja ale sa luzne...
[#892] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@Grabarz, post #885

Do Polski też już dochodzą. Dzisiaj dostałem paczkę z inpostu. Klawiatura z zakupu nie za zbiórki.


Ostatnia aktualizacja: 23.12.2022 10:07:52 przez jaster
[#893] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@jaster, post #892

Sprawdz czy masz wszystkie klawisze
[#894] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@Grabarz, post #893

Sprawdziłem, niczego nie brakuje
[#895] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@jaster, post #894

Szczesciarz
[#896] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@Grabarz, post #895

Złożyłem wszystko do kupy, pobawiłem się trochę i mam niestety wrażenie że ten produkt jest staaaanowczo za drogi. Z daleka wygląda super niestety im bliżej tym gorzej. Plastik najtańszy, niektóre klawisze tak lekko wchodzą w mocowania że mam wrażenie że odpadną po obrocie Amigi. Ale mam też wrażenie że troszke poprawili jakość wydruków na klawiszach. Podsumowując: zrobione to to jest najtańszym kosztem, ale lepsze to niż nic. Trzeba teraz zbierać na ka59 😀
[#897] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@jaster, post #896

A teraz małe porównanie klawiszy, z lewej komplet cherry mx za 150zl, w środku najtańszy cherry mx za 25zl, z prawej klawisze od Phila.




Nie jestem specem od plastiku i produkcji klawiszy, ale wydaje mi się że to g...o od Phila jest gorsze jakościowo od najtańszej klawy za 25zl
1
[#898] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@jaster, post #897

Ale to Cherry to pasuje do Amigi czy tak tylko dla porównania podałeś?

No... "to od Phila" to rzeczywiście szajs.

Jak ja się cieszę, że kumpel mi dwie klawki NOS do A1200 ogarnął parę lat temu

(hi Sim)
1
[#899] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@mccnex, post #898

Nie pasuje. Chyba że sobie sam poskładasz klawiaturę...ja właśnie rzeźbięszeroki uśmiech

Elegancko by było jakby jakaś firma podjeła się produkcji klawiszy cherry mx do Amigi, bo w standardowych zestawach jest dużo brakujących/nie pasujących klawiszy

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2022 19:59:10 przez jaster
[#900] Re: [zbiórka] nowe klawisze do Amigi - indiegogo - kolejna partia

@jaster, post #896

Czyli powtórka tego co ja miałem z pierwszej zbiórki (akurat wtedy odkupiłem biały i czarny zestaw) - sporo klawiszy ledwo się trzymało na młoteczkach - odpowiedź "producenta" na reklamację była: tak ma być bo są różne rodzaje młoteczków - do tego spacja w kształcie banana - wygięta środkiem w górę boki niżej. Czyli nic nie poprawił w jakości.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem