Komentowana treść: MicroA1 - następna partia we wrześniu?
[#31] Re: MicroA1 - następna partia we wrześniu?

@wali7, post #30

Jest droga ale narazie to jedyne wyjscie i nie ma co marudzic.

Czy Pegaz czy uA1 i jedno i drugie jest drogie w porownaniu do PC i a oprogramowania malo i oferuje kipeskie mozliwosci.

Ktos chce Pegaza kupuje Pega ktos chce uA1 kupuje uA1.

Kupuje sie sprzet dla systemu.

Na Pegaza OS4 nie bedzie i nie jest to wina Hyperionu. Zreszta Hyperion wywiazuje sie swietnie z obietnic mimo iz nie mial takich dotacji finansowych jak MOST.

Na dodatek naprawde czuje sie ze Hyperion robi OS4 dla ludzi a nie jak MOST dla komsitow.



W obecnej sytuacji kupowanie Pegaza mimo iz jest lepszy pod wzgledem cena/mozliwosci to kupowanie kompa dla martwego systemu. Amigowcy tyle lat bujali sie na zacofanym sprzecie oraz systemie, ze kwestia ergonomi sprzetu naprawde ma male znaczenie.



Wiem wiem sa ludzie ktorzy maja kontakt z cywilizacja pozaziemska i wiedza, ze Elvis zyje oraz MOS 1.5 zostanie oddany userom.
[#32] Re: MicroA1 - następna partia we wrześniu?

@Sventevith, post #31

Na Pegaza OS4 nie bedzie



W obecnej sytuacji kupowanie Pegaza [...] to kupowanie kompa dla martwego systemu.



Normalnie prorok.
[#33] Re: MicroA1 - następna partia we wrześniu?

@wali7, post #30

W odniesieniu do standardów dzisiejszego komputerowego świata to zarówno A1 jak i Pegaz wypadają blado.

Pewnie, że chciałbym mieć sprzęt klasy najnowszego ImacaG5 czy chociażby Maca-mini za podobną cenę i móc na tym używać Amigowego systemu ale już chyba taka dola Amigowców, że chcąc używać systemu, który cenią i lubią muszą to robić na starym technologicznie sprzęcie. :(
[#34] Re: MicroA1 - następna partia we wrześniu?

@Sventevith, post #31

nie masz dalej pojecia co sie dzieje w teamie a zabierasz o tym glos.

Do tego nie uzywasz amigaos..



chwal a****s, chwal t***y ale przestan trolowac
[#35] Re: MicroA1 - następna partia we wrześniu?

@Grzegorz Kraszewski, post #32

Ucze sie odwas przeciez przepowiedzielisce ze OS4 nie bedzie i sie nie sprawdzilo przepowiadacie MOS 1.5 ze bedzie i penie tez sie nie sprawdzi
[#36] Re: MicroA1 - następna partia we wrześniu?

@stefkos, post #34

Ciebie w trolowaniu nie pobije :D

Ja w tematach MOS wypowiadam sie malo Ty przy OS4/A1 zawsze :D
[#37] Re: MicroA1 - następna partia we wrześniu?

@stefkos, post #34

A skoro wiesz co sie dzieje w teamie moze bys oswiecil userow MOSA :)
[#38] Re: MicroA1 - następna partia we wrześniu?

@Sventevith, post #37

używasz mosa ?
[#39] Re: MicroA1 - następna partia we wrześniu?

@Sventevith, post #37

wiesz do tej pory zastanawiam sie skad sie tu wziales.

jedni tu wracaja by kupic sobie amige i sobie kupuja, drudzy by pegasosy ale ty nie masz ani jednego ani drugiego...pewnie nawet uae nie masz a jak masz to nie uzywasz.

Ja w odroznieniu do ciebie dalej tworze cos na systemy amigowe i nie wchodze na pc/**4/mac portale i nie wypisuje bzdur.



p.s.tak kiedys i na e**c sie udzielalem ze zlym badz dobrym slowem pod kierunkem pegaza, a** oraz innych urzadzen, z tym ze potrafilem zmienic zdanie przy dobrej argumantacji drugiej strony, a ty sie dalej nie nauczyles
[#40] Re: MicroA1 - następna partia we wrześniu?

@Sventevith, post #37

wiesz co, z szamanam, z kb z kimkolwiek kto ma **4 bym jeszcze pogadal bo przynajmniej wiedza o czym mowia a tak EOT z toba.
[#41] Re: MicroA1 - następna partia we wrześniu?

@stefkos, post #40

Nie zmieniaj tematu to oswiecisz nas co sie dzieje w MOS team ?



Ja potrfie zminic zdanie ale jak to dobrze okresliles po dobrej argumentacji, a takiej nie przedstawiasz.

MiniQ potrafil mnie przekonac i to nie raz. Co nie zmiena faktu, ze zanim zaczniesz nawolywac do "nie trolowania" zastanow sie nad soba i twoimi wypowiedzami w kazdym watku o uA1.



wiesz co, z szamanam, z kb z kimkolwiek kto ma **4 bym jeszcze pogadal bo przynajmniej wiedza o czym mowia a tak EOT z toba.



No i mamy przyklad twojej mocnej argumentacji.
[#42] Re: MicroA1 - następna partia we wrześniu?

@MaaG^dA, post #38

To mam rozumiec ze to tajna informacja i wszscy uzytkownicy MOSA ja znaja ale nie moga ujawnic.
[#43] Re: MicroA1 - następna partia we wrześniu?

@stefkos, post #39

Ja w odroznieniu do ciebie dalej tworze cos na systemy amigowe i nie wchodze na pc/**4/mac portale i nie wypisuje bzdur.





To ze tworzysz cos na systemy amigowe nie jest argumentem.

I masz racje ta dyskusja nie ma sensu. Bo Ciebie nikt nie przekona (mimo ze chcesz odwrocic kota ogonem twerdza ze to ja jestem niereformowalny) a ja nawet nigdy nie mialem takiego zamiaru.
[#44] Re: MicroA1 - następna partia we wrześniu?

@Sventevith, post #42

To mam rozumiec ze to tajna informacja i wszscy uzytkownicy MOSA ja znaja ale nie moga ujawnic.



Masz zrozumieć, że aktualnie nowych wersji mosa niż 1.4.5 u użytkowników nie ma. Prace nad MOS-em 1.5 ciągle trwają.. a ile - nie wiadomo. A dopóki nie będą dokończone, to nie należy spodziewać się oficjalengo upgrade. Jasne ? czy może coś raz jeszcze napisać ?
[#45] Re: MicroA1 - następna partia we wrześniu?

@Sventevith, post #41

MiniQ potrafil mnie przekonac i to nie raz.



To bardzo interesujące, bo ja ze swojej strony nie pamiętam w zasadzie żebyś mi przyznał rację...
[#46] Re: MicroA1 - następna partia we wrześniu?

@MaaG^dA, post #44

A skąd wiesz że trwają? :D
[#47] Re: MicroA1 - następna partia we wrześniu?

@MinisterQ, post #46

A skąd wiesz że trwają?


Jak to skąd? Oczywiście że z najlepiej poinformowanego źródła... - szklanej kuli
[#48] Re: MicroA1 - następna partia we wrześniu?

@MinisterQ, post #45

Bo sie wstydzilem A tak naprawde na ircu latwej bylo nam sie dogadac. I nieraz sie ze soba zgadzalismy pozatym w sprawie marek przekonales mnie po czesci :P Kupilm LCD malo znanej firmy i jestem zadowolony. A zaoszczedzilem sporokasy na tym. Niestey w sprawie CD/DVD nadal uwazam ze firma ma znaczenie bo kupil najtanszego Lite-Ona odrazu byl zwalony w serwise powiedzieli mi ze Lite-ony sa kiepskie oczyscie po zakupie i przy reklamacji. Moze mam popstu pecha do napedow DVD-R.
[#49] Re: MicroA1 - następna partia we wrześniu?

@MaaG^dA, post #44

To wszyscy wiedza. Znaja tez podejscie do userow przez MOST.

Kiedys napisalem ze MOST ma userow gdzies zrobila sie wielka awantura. A czlowiek z MOST wyprasza sobie takich stwierdzen.

Po jakims czasie poznalismy sytuacje pomiedzy Genesi a MOST.

Po wielu pytaniach skierowanych przez userow do MOST, czowiek z MOST ktory mial wczesniej do mnie pretesje, napisal na PPA ze to sprawa tylko i wylacznie MOST co dlalej z MOSem 1.5 bedzie i czy trafi do userow czy nie. Wtedy w tamtym watku nie napisalem slowa nie chcilem dolewac oliwy do ognia w przypadku i tak nieciekawej sytuacji MOSA. Bo jestem w stanie zrozumiec ze ktos woli to rozwiazanie. Jak widac duzo uzytkownikow MOSA nie moze pojac odwrotnej sytuacji. Nawet pomijam fakt ze uA1 jest technicznie gorsza.



Na tej podstawie oceniam podejscie MOST do uzytkownikow i jak widac wczesniej sie nie pomylilem, a czlowiek z MOST ktory

uwazal ze nie mam racji nie mam argumentow i mowie bzdury pokazal userom jakie jest jego prawdziwe podejscie do nich.



Wlasnie na podstawie tego ze nie wiem co sie dzieje w MOST oceniam ze kupienie uA1 jest lepszym rozwiazaniem bo przynajmniej widac ze przez jakis czas system bedzie rozwijany i w ktorym kierunku to zmierza. Obecnie mam problem z kasa gdby nie to kupil bym uA1 chodz z wielki bolem bo nie lubie wspierac darmozjadow a za takich mam ludzi z Eyetechu. Moze pojawi sie w koncu jakas alternatywa nie wazne czy bedzie lepsza od Pegaza czy nie.

Gdby OS4 byl na Pegaza kupil bym Pegaza mimo ze kiedys moilem co innego.



Waszym zdaniem nie mownie zle o OS4/A1 odrazu oznacza niereformowalnosc i trolowanie.



Przekonalem sie ze Pegaz jest lepszy od uA1 ze AINC oraz Eytech maja gdzies userow i nie raz o tym pisalem. Nieraz tez pisalem ze ODW to swietny pomysl. Lecz zdalem sobie tez sprawe ze ergonomia sprzetu ma male znaczenie przy hobby. I w tych kategoriach na to patrze. Tego tez czesc nie moze zrozumiec.



Czemu nie mam teraz uA1 bo mnie nie stac pozatym mam tez inne dosc drogie hobby. Kwestia priorytetow :) I wcale nie czekam na wersje final jak wygram w na loteri odrazu kupie cos pod OS4.
[#50] Re: MicroA1 - następna partia we wrześniu?

@Sventevith, post #35

Ucze sie odwas przeciez przepowiedzielisce ze OS4 nie bedzie



Od nas to znaczy od kogo i kto przepowiedział, że OS4 nie będzie?
[#51] Re: MicroA1 - następna partia we wrześniu?

@Sventevith, post #49

Wlasnie na podstawie tego ze nie wiem co sie dzieje w MOST oceniam ze kupienie uA1 jest lepszym rozwiazaniem bo przynajmniej widac ze przez jakis czas system bedzie rozwijany



A w Hyperionie wiesz co się dzieje? Bo w zasadzie to wygląda na to, że cały Twój wywód opiera się na tym, że ostatnia aktualizacja OS4 była później, niż ostatnia aktualizacja MOS-a...
[#52] Re: MicroA1 - następna partia we wrześniu?

@Sventevith, post #48

Polecam NEC-a 3520A. Tani, dobry i nie sprawia zadnych klopotow. Nagralem juz na nim okolo 1000 plyt DVD w tym ok. 200 dl-ow i zadna nie wyszla z tego procesu zwalona.



________________________

USER PEGASOS G4/1GHz
[#53] Re: MicroA1 - następna partia we wrześniu?

@Arbuz, post #52

Włanie mialem kupic NECa ale kupile cos tanszego o podbnych parametrach. :) Jak narazie dziala :D
[#54] Re: MicroA1 - następna partia we wrześniu?

@Sventevith, post #49

chciałbym rozwiać niezwykle rozpowszechniony mit wśród ludzi nieużywających MOSa 1.4.x... mit braków tegoż i mit "o MOSie 1.5"...

tak więc, jeśli chodzi o braki MOSa 1.4.x na Pegazie, to z punktu widzenia uzytkownika OS3.x (jeszcze w styczniu używałem A1200) nie ma żadnych. Jest szybka k. graficzna - coś czego zawsze brakowało mi w A1200, jest szybki procesor, żadnych problemów z dużymi dyskami, obsługa CD i DVD od razu, bez zabaw z mountlistami (niby żaden problem, ale lepiej mieć to od razu), tania i szybka pamięć DDR, wbudowane i w pełni obsługiwane USB, szybkie porty serial i parallel, sloty PCI, ładny i b. funkcjonalny desktop (obecny Ambient różni się od starego podobnie jak WB 1.3 od 3.0), duża zgodność ze starym oprogramowaniem, szybka emulacja JIT... piszę z głowy, i ciut chaotycznie, pewnie po dłuższym namyśle dałoby się uporządkować to i podać z drugie tyle.

A co jeśli chodzi o MOS1.5? Jedyne co o nim wiem (a wiem niewiele), to wbudowany stos TCP/IP - dla mnie żaden problem, stosy pod 3.x sprawują się świetnie, drugie to sterowniki 3d do Radeona - ja mam Voodoo3 i poza brakiem DVI (chociaż LCD z nim dopiero planuję) nic mi w nim nie przeszkadza (zwłaszcza wynosząca 15 zł cena była fajna), i ostatnie to obsługa Altivec - i to by mi się przydało, bo akurat wiem ile czasami potrafi dać kod wykorzystujący Altivec. I tyle - pewnie fajne byłyby jakieś inne ulepszenia, ale powtarzam - ulepszenia, bowiem obecnie MOS 1.4.5 nie ma zbyt wiele (ja w każdym razie nie znam żadnego) uciążliwych dla użytkownika bugów i wszystko co pojawi się w MOS1.5 to będą już nowe ficzery ;)

Reasumując, dla mnie jako użytkownika, MOS 1.4.5 i Pegaz jest wystarczającym produktem, oferuje znacznie więcej od starych (OS3.x) rozwiązań, nie widzę wcale go jako nieskończonego produktu... rozumiem, że z drugiej strony barykady jest atmosfera ciągłego oczekiwania na kolejną wersję beta, ja nic takiego nie czuję - po prostu bawię się i używam najlepszego systemu zgodnego z AmigaOS z jakim miałem do czynienia (jeśli kiedyś powstanie jakiś update... czy jako MOS 1.4.8, czy 1.5 - tym lepiej). Czego i innym życzę!
[#55] Re: MicroA1 - następna partia we wrześniu?

@wali7, post #54

Pewnie to samo mógłby powiedzieć Amigowiec z przesiadki A1k2 na uA1.
[#56] Re: MicroA1 - następna partia we wrześniu?

@MaaG^dA, post #47

http://roschmyr.gmxhome.de/MOS1.5.jpg
[#57] Re: MicroA1 - następna partia we wrześniu?

@Prince, post #55

Wiec jezeli nie ma roznicy to po co przeplacac :D
[#58] Re: MicroA1 - następna partia we wrześniu?

@wali7, post #54

Dobry komentarz do calego watku. Zgadzam sie calkowicie, mi tez Mos 1.4.5 i Pegaz wystarczaja.
[#59] Re: MicroA1 - następna partia we wrześniu?

@wali7, post #54

Ja bym dorzucił jeszcze jeden element - problemy są drukowaniem. W moim przypadku objawia się to generalnie brakiem sterownika do mojej drukarki. W przypadku poprzedniej również z drukowania były nici - obie to drukarki HP.
[#60] Re: MicroA1 - następna partia we wrześniu?

@MaaG^dA, post #59

ja mam HP LaserJet1010 - działa. co prawda na co dzień mam ją podpiętą do PC, do Pegaza podpiąłem celem sprawdzenia "czy pójdzie to cudo z USB" - drukowało teksty z CEDa, z WordWortha i grafiki z któregoś z programów graf. Na tym uznałem że działa, po czym odpiąłem LaserJeta i wrócił do PC :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem