Komentowana treść: MicroA1 - następna partia we wrześniu?
[#61] Re: MicroA1 - następna partia we wrześniu?

@Prince, post #55

pewnie masz rację - tylko ten posiadacz Pegaza powie to po wydatku 1500 zł, a ten z microA1 dojdzie do tych samych wniosków po wydaniu 2700 zł...
[#62] Re: MicroA1 - następna partia we wrześniu?

@wali7, post #61

Najważniejsze to dostępność . To podstawa . Plus serwis w razie potrzeby . Cena jest bardzo ważna . Ale niech najpierw będzie w sprzedaży . U polskiego sprzedawcy . Z gwarancją i serwisem .

[#63] Re: MicroA1 - następna partia we wrześniu?

@MaaG^dA, post #59

jesli chodzi o drukarki to i moja HP DeskJet 695 i co najważniejsze HP Laser Jet 5 dają miodzio wydruki, port serial też działa OK - przez pewnien czas pegaz służył jako terminal dla Suna i nareszcie mogłem skorzystać z zapomnianego przez wielu Terma (na pegazie działa, ciekawe jak na os4?)

[#64] Re: MicroA1 - następna partia we wrześniu?

@wali7, post #54

Małe pytanie (bez złośliwości bo naprawdę tego nie wiem):

Czy w MOSie jest (tak samo jak w AmigaOS) ograniczenie wielkości pliku do 2GB (dokładnie 2^31-1bajt)?

Bo jeżeli tak, to np. zrobienie ISO płyty DVD odpada.
[#65] Re: MicroA1 - następna partia we wrześniu?

@amigafan, post #64

Jest. Z tego co mi wiadomo to ograniczenie dos.library.
[#66] Re: MicroA1 - następna partia we wrześniu?

@mcbarlo, post #65

Wg ekspertów dos.library ma rozszerzenia dla 64 bitowej arytmetyki,
dzilaja, jesli program z nich korzysta, problem jest w tym, ze jak na
razie sa one nieudokumentowane :( A wiec wykorzystac w swoich
programach moga je krewni i znajomi Krolika....
[#67] Re: MicroA1 - następna partia we wrześniu?

@amigafan, post #64

Bo jeżeli tak, to np. zrobienie ISO płyty DVD odpada.



Niekoniecznie, jeżeli na przykład program do wypalania umie sobie takie ISO podzielić na części o rozmiarach 2 GB.
[#68] Re: MicroA1 - następna partia we wrześniu?
Super cena adekwatna do mozliwosci. A ja w/g tej logiki jestem milionerem bo wlasnie w szafie znalazlem 2xVoodoo2 polaczone kabelkiem. Wystawie na Allegro - cena minimalna 10.000 zl, lecz obawiam sie ze ilosc zainteresowanych ta aukcja bedzie proporcjonalna do ilosci potencjalnych klientow Amigi.
[#69] Re: MicroA1 - następna partia we wrześniu?

@Poke, post #68

Chyba Cię poniosło...

O jaką logikę Ci chodzi? Porównujesz kartę graficzną Voodoo2 do uA1? Jakby nie kombinować to jest to zupełnie nie to! A jeśli mówisz o możliwościach AmigiOne oraz Pegasosa to nie różnią się te komputery aż tak bardzo.
[#70] Re: MicroA1 - następna partia we wrześniu?

@Prince, post #69

A1 technologicznie jest 5 lat temu wiec do czego mam porownywac?
[#71] Re: MicroA1 - następna partia we wrześniu?

@Poke, post #70

a Amiga jako taka ponad 15. I co z tego wynika ?
[#72] Re: MicroA1 - następna partia we wrześniu?

@MaaG^dA, post #71

Zwykle tak wlasnie jest, ze osoby najmniej zainteresowane psioczą najglosniej... Nie raz bylo to przerabiane na portalach amigowych. Proponuje ignorowac tego typu komentarze.
[#73] Re: MicroA1 - następna partia we wrześniu?

@Poke, post #70

Czy na Voodoo2 (a to jest karta graficzna a nie komputer;) uruchomisz AmigaOS4? ;)
[#74] Re: MicroA1 - następna partia we wrześniu?

@MaaG^dA, post #71

A Mac tak z 22 lata, PC 25 lat - tyle ze nikt juz nie uzywa 286. Bez dmeagogi i zaciemniania sytuacji prosze. Nikt dzis przy zdrowych zmyslach nie kupi czegos takiego jak A1 za te pieniadze chociazby z tego powodu iz nawet jak to bylby 2000 rok to te pozdespoly byly by posredniej jakosci. I mozesz glowa o sciane i tego nie zminienisz, co najwyzej mozesz rulezowac.
[#75] Re: MicroA1 - następna partia we wrześniu?

@grxmrx, post #73

I znow demagogia. Ja bardzo ladnie prosze o kontrargumenty, a nie o kocopalki typu "allegoria jest bledna" i "przecinki sa w zlych miejscach" bo nie jestem poeta.
[#76] Re: MicroA1 - następna partia we wrześniu?

@Poke, post #75

Nie demagogia tylko nędzna próba zrównania się do tego samego poziomu rozumowania który zaprezentowałeś czyli brak jakiejkolwiek logiki ;)

Chcesz argumentów? Otóż podstawowym argumentem dla kupowania AmigiOne jest to iż jest to najlepszy sprzęt, na którym można używać AmigaOS4. Na świecie, wśród amigowych hobbystów jest właśnie taki model, że ludzie używają w pracy, w domu też pecetów z win lub linuksem czy innym systemem, a w ramach hobby używają AmigiOne z AmigaOS4.0 (bo tego systemu nie uruchomią na pecetach lub Makach). To tak samo jak z tym pegasosem co Ci dogadałem swego czasu ile trzeba dopłacić do pc żeby móc na nim używać MorphOS-a.

Sprawdź sobie sygnaturki ludzi na AmigaWorld.net chociażby, mają tych pecetów, maków i innych pełno, ale i taką AmigęOne mają i to czasami po dwie sztuki. Dziwne? Dla mnie nie, przecież na tym sprzęcie mogą bawić się najnowszym systemem Amigi tworzonym przez Hyperion.
[#77] Re: MicroA1 - następna partia we wrześniu?

@grxmrx, post #76

kurcze mnie nie ma a tu Wojna

...chyba wszystkie komentarze czytałem ponad 30min

ehhh nic dodać nic ująć
[#78] Re: MicroA1 - następna partia we wrześniu?

@grxmrx, post #76

Ok, ktorko i hurtowo bo nie mam czasu.

1) Chcialbym aby Amiga byla komputerem przez duze "K"

2) To co oferuje dzis producent, lub tez "producent" Amigi to kpina na poziome superofert ze sklepu Mango24

3) Malo mnie obchodzi czy 1 czy 1000 osob uzywaja tego czy innego sprzetu i trzeba miec pusto w glowie aby sie dowartosciowywac takimi duperelami kto ile czego ma albo nie ma. Mnie osobiscie natomiast interesuje jaki jest stosunek cena/mozliwosci i tylko to. Idac Twoja logika dalej aby byc mega-hiper-trendy kup sobie liczydlo chinskie - gwarantuje ze w Polsce bedziesz elite of elite.
[#79] Re: MicroA1 - następna partia we wrześniu?

@Poke, post #78

Nie zrozumiałeś mojej logiki i nią nie poszedłeś, zrozumiałeś taką jaką sobie wymyśliłeś ;)

To, że producent oferuje taki sprzęt, że jest zbyt drogi i jego jakość nie jest taka jak by się wymarzyło mi czy tobie to jest co innego niż fakt, że aby wykorzystać w pełni możliwości systemu AmigaOS4.0 trzeba mieć taki sprzęt jak AmigaOne bo aktualnie nic innego (no chyba, że Amigi klasyczne z ppc weźmie się pod uwagę) nie obsługuje.

Nie wiem kto się dowartościowuje tym czy innym sprzętem, ale myśle że w hobby nie o to chodzi. A co liczydła chińskiego - nie działa na nim AmigaOS4.0. A jeśli by działał to podyskutować można będzie wtedy czy lepiej niż na AmigaOne, szybciej, a może w ogóle taniej? ;)
[#80] Re: MicroA1 - następna partia we wrześniu?

@wali7, post #54



chciałbym rozwiać niezwykle rozpowszechniony mit wśród ludzi nieużywających

MOSa 1.4.x... mit braków tegoż i mit "o MOSie 1.5"...





Poczytałem i wszystko byłoby OK - ot, starasz się zareklamować obecnym właścicielom klasyków rozwiązanie jakiego używasz, ale na wstępie napisałeś, że rzecz ma być o MOS'ie 1.4.x, czyli o systemie operacyjnym, a tymczasem swoją wypowiedź koncentrujesz w większości na sprzęcie. Przypominam, co wyliczyłeś:



- szybka k. graficzna

- szybki procesor

- żadnych problemów z dużymi dyskami

- obsługa CD i DVD od razu

- tania i szybka pamięć DDR

- wbudowane i w pełni obsługiwane USB

- szybkie porty serial i parallel

- sloty PCI

- ładny i b. funkcjonalny desktop (Ambient)

- duża zgodność ze starym oprogramowaniem

- szybka emulacja JIT



Oczywiście system operacyjny bazuje na sprzęcie, ale taka wyliczanka nie mówi zbyt wiele osobie postronnej o różnicach między AmigaOS 3.x, a MOS 1.4.x. Ta wyliczanka może co najwyżej przekonać kogoś o wyższości sprzętowej Pegasos'a nad Amigą klasyczną.



Proponuję aby nie porównywać sprzętu klasycznego z nowym (jakimkolwiek), bo to nie ma sensu. Podobnie już obecnie nie za bardzo ma sens porównywanie systemów Amiga OS 3.x z Amiga OS 4 lub z MOS'em.



Po pierwsze dlatego, że OS 4 ciągle się rozwija (o czym wiemy na pewno) i dawno już zostawił za sobą OS 3.x; podobno MOS również się rozwija (przyjmijmy, że tak) więc tu też można takie podejście zastosować.



Po drugie dlatego, że obecny właściciel Amiga OS 3.x na Amidze klasycznej nie będzie koniecznie skazany na sprzedaż swojego sprzętu i przesiadkę, na którykolwiek z konkurujących systemów. On sobie będzie mógł kupić Amiga OS 4 w wersji dla klasyka i wypróbować. Potem ewentualnie dokona przesiadki na PowerPC.





Reasumując, dla mnie jako użytkownika, MOS 1.4.5 i Pegaz jest wystarczającym produktem, oferuje znacznie więcej od starych (OS3.x) rozwiązań, nie widzę wcale go jako nieskończonego produktu... rozumiem, że z drugiej strony barykady jest atmosfera ciągłego oczekiwania na kolejną wersję beta, ja nic takiego nie czuję - po prostu bawię się i używam najlepszego systemu zgodnego z AmigaOS z jakim miałem do czynienia





Jeśli masz na myśli nas - obecnych użytkowników OS'a 4, że ciągle na coś czekamy, że czujemy jakiś nacisk, który nas powstrzymuje przed używaniem już teraz tego systemu, to mylisz się. Miałeś zresztą okazję, by widzieć ten system podczas Amimajówki oraz to w jaki sposób i do czego można go używać już teraz.



I jeszcze jedna kwestia dotycząca sporu o wyższości sprzętowej Pegasosa nad A1/uA1: rozumiem, że kwestia dotyczy tylko Pegasosa-II, a nie Pegasosa-I; uważam też, że obecne możliwości OS 4 na A1/uA1 oraz możliwości MOS'a na Pegasosie-II nie są w stanie jednoznacznie wykazać przewagi sprzętowej dla użytkownika tego drugiego rozwiązania nad pierwszym i nie będą w stanie tego zrobić w dającej się przewidzieć przyszłości (owszem klucze w RC5 są liczone nieco szybciej pod nieformalnie łatanym o obsługę Altivec MOS 1.4.5 na Peg-II/1GHz niż u mnie w domu, co wynika z różnicy częstotliwości zegara, ale te kilkaset kilokluczy nie robi użytkownikowi żadnej różnicy i to by było na tyle jeśli chodzi o wyżej wspomnianą przewagę dla użytkownika).



Za to z dużą i stale rosnącą dozą prawdopodbieństwa można będzie wykazać wyższość użytkową OS'a 4 nad MOS'em 1.4.x. Wynika to również z tego, że OS 4 jest stale rozwijany, a MOS 1.4.x właściwie został już odłożony ad acta. Uczciwie dodam, że nie rozważam tutaj hipotetycznego MOS'a 1.5, który pozostaje nadal w sferze baśni i niedokończonych pomysłów.





[#81] Re: MicroA1 - następna partia we wrześniu?

@Arbuz, post #52

Polecam NEC-a 3520A.


potwierdzam, dodatkowo jest donie go "alternatywny" firmware :)
[#82] Re: MicroA1 - następna partia we wrześniu?

@grxmrx, post #76

AmigaOS4.0 (bo tego systemu nie uruchomią na pecetach lub Makach).




nie mów hop... ;) a os4 pobawisz sie tez na classiku z ppc. i z racji sytuacji amigowej zabawą to pozostanie. i wole sie bawic na prawdziwej amidze niz na jakims wypasionym klonie - fajnym, szybkim ale jednak klonie (w najgorszym tego slowa znaczeniu). argument cenowy tez pomijam bo to w koncu hobby.
[#83] Re: MicroA1 - następna partia we wrześniu?

@Valwit, post #82

nie mów hop... a os4 pobawisz sie tez na classiku z ppc. i z racji sytuacji amigowej zabawą to pozostanie. i wole sie bawic na prawdziwej amidze niz na jakims wypasionym klonie - fajnym, szybkim ale jednak klonie



Nie wiem co nazywasz klonem, ale pominimy tutaj Twoje uprzedzenia i przejdźmy do meritum. Widzisz teraz praktycznie cały soft jest robiony przez posiadaczy AONE i dla posiadaczy nowej Amigi. Nikt specjalnie nie przejmuje się jakimiś zakurzonymi reliktami. Bywa więc tak że nawet głupia gierka na poziomie A500 potrafi zająć naprawdę sporo mocy procesora, nie mówiąc już o playerach czy jeszcze poważniejszym sofcie. Oby więc Twoje przywiązanie do nastoletnich zabytków nie wyszło Ci bokiem przy użytkowaniu OS4.

[#84] Re: MicroA1 - następna partia we wrześniu?

@Mufa, post #83

Bywa więc tak że nawet głupia gierka na poziomie A500 potrafi zająć naprawdę sporo mocy procesora



Co świadczy jedynie o klasie tych programistów, którzy to piszą. A swoją drogą to taki żeście atut zrobili z tego, że OS4 będzie na klasyki a MorphOS (według was) nie. A tu proszę, zmienia się kierunek dyskusji i o 180 stopni zmienia się argumentacja... Teraz klasyk jest już tylko "zakurzonym reliktem".
[#85] Re: MicroA1 - następna partia we wrześniu?

@Grzegorz Kraszewski, post #84

Może zaczęli wierzyć, że mos wyjdzie na klasyki... więc trzeba zmienić
argumentacje :P
[#86] Re: MicroA1 - następna partia we wrześniu?

@Mufa, post #83

Nie wiem co nazywasz klonem,




A1 - zwykłakloniarska płyta z PPC zamist x86 - z Amiga ma wspólnąjedynie nazwe, i to nawet nie pełną.



Bywa więc tak że nawet głupia gierka na poziomie A500 potrafi zająć naprawdę sporo mocy procesora, nie mówiąc już o playerach czy jeszcze poważniejszym sofcie.




Gierki pomijam - to mnie najmniej interesuje, playery też mi w sumie zwisają bo stacjonerne lub dowolny pecet tez da sobie wyśmienicie rade, o jakim "poważniejszym" sofcie mówisz nie wiem ale jesli faktycznie dla OS4/MOS jest coś "poważniejszego" to jest to i tak albo port albo coś co ma 150 odpowiedników na dowolnej innej platformie. Ikonki pomijam.

YAM, Amirc itp nie wymagają nawet 060, więc moje Amigi do takiej zabawy mi wystarczą w zupełności. Jeśli takie coś na Amidze z OS4 nie będzie działać jak pod 3.9 to nasuwa mi sie kilka bardzo przykrych wniosków.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem