Komentowana treść: Acube Systems - nowe informacje
[#1] Re: Acube Systems - nowe informacje
Trochę mnie rozbawiło to "corporate website", nie ma to jak trzyosobowa korporacja. Niemniej stronka ładnie zrobiona, co prawda oprócz tej naprawy modułów procesorowych do Teronów, czy Amig, nie ma na niej nic, czego nie wiedzielibyśmy wcześniej.
[#2] Re: Acube Systems - nowe informacje
Cena wysyłki w dwie strony + cena naprawy=Nowe ferrari


Benedykt
[#3] Re: Acube Systems - nowe informacje
Moze nie na temat....mam Pegasosa 1. Widze, jak jest precyzyjnie wykonany. Wielu moich znajomych elektronikow chwalilo wykonana przez bPlan plyte. Szczesliwie plyta mi sie nie popsula i wnioskuje, ze plyta nie jest awaryjna. Dziwie sie, tylko, jak A Inc nie wybrala bPlanu do produkcji plyt A1.
[#4] Re: Acube Systems - nowe informacje

@noowy, post #3

Tłumaczeniem było to, że bPlan w przeciwieństwie do firmy, która
produkowała terony nie gwarantuje wysokiej jakości wykonania płyty....
- hehehe.
[#5] Re: Acube Systems - nowe informacje

@Kaczus, post #4

dobre, lol :)
[#6] Re: Acube Systems - nowe informacje

@Kaczus, post #4

Mnie A Inc niczym juz nie zaskoczy. Ewidentnie widac, ze ich celem jest zaszkodzic Amidze. Dziwi mnie tylko postawa niektorych slepo zapatrzonych osob...szkoda gadac.
[#7] Re: Acube Systems - nowe informacje
[trOLLO MODE ON]

AMIGAONE XE/TERON PX - MICROA1/TERON MINI
CPU MODULE FIX


A finalofce twierdzą że teron i a1 to różne płyty, jak widać chyba jednak nie

[trOLLO MODE ... ON ] ;) ;)
[#8] Re: Acube Systems - nowe informacje

@Olo, post #7

Finalrycerze to dziwni ludzie, ewidentnie widac, ze A1 i Teron to te same plyty, a oni nadal swoje. Dzieki takiej postawie jeden z portali w Polsce skutecznie wybil mi z glowy A1 i OS4. Cena A1 tez w tym pomogla.
[#9] Re: Acube Systems - nowe informacje
Komentarze jak zwykle pod każdą wiadomością dotycznącą prawdziwej Amigi.

#2
Ja tam nie zauważyłem informacji na temat ceny tej usługi.
Mailowałeś może do nich w tej sprawie, że się tak wypowiadasz?

#8
> Dzieki takiej postawie jeden z portali w Polsce skutecznie wybil mi z glowy A1 i OS4.
Masz rację, dokładnie podpisuję się pod takim stwierdzeniem:
Dzieki takiej postawie użytkownicy jednego z portali w Polsce skutecznie wybili mi z głowy Peg i MOS.

Ostatnia edycja: 25.02.07 12:13:50
[#10] Re: Acube Systems - nowe informacje

@amigafan, post #9

Sugerujesz że Pegasos i teron to te same płyty?

Serwis jak to serwis, znając życie naprawa drogiego "sprzętu" musi kosztować...
[#11] Re: Acube Systems - nowe informacje

@amigafan, post #9

Dzieki takiej postawie użytkownicy jednego z portali w Polsce skutecznie wybili mi z głowy Peg i MOS.

Porada dnia: Radze nie udzielac sie na tym portalu. Z korzyscia dla wszystkich.

Odwiedz swoj ukochany portal i tam sie udziel.

Ostatnia edycja: 25.02.07 12:48:05
[#12] Re: Acube Systems - nowe informacje

@noowy, post #11

Jak ci się nie podoba moje udzielanie się tutaj to zawsze możesz zrezygnować z odwiedzania PPA. Będzie to z korzyścią dla wszystkich.

Znaczy który niby?

Ostatnia edycja: 25.02.07 13:09:59
[#13] Re: Acube Systems - nowe informacje

@amigafan, post #12

Skonczyly sie juz argumenty ??
[#14] Re: Acube Systems - nowe informacje

@Malin, post #10

Nie tyle naprawa co wymiana procka na szybszy, więc na pewno trzeba liczyć cenę nowego szybkiego G4 + cenę usługi z użyciem specjalistycznego sprzętu pozwalającego wylutować z podstawki stary i przylutować nowy procek.

Ostatnia edycja: 25.02.07 12:48:46
[#15] Re: Acube Systems - nowe informacje

@noowy, post #13

Jakie argumenty? Ty dyskutujesz na jakieś argumenty? LOL
Na argumenty można rozmawiać z poważnymi ludźmi a nie ze szczeniakami.

Ostatnia edycja: 25.02.07 12:53:15
[#16] Re: Acube Systems - nowe informacje

@amigafan, post #15

Dlatego ze szczeniakiem nie bede juz dyskutowal. Pozdrawiam
[#17] Re: Acube Systems - nowe informacje

@amigafan, post #14

No i bedzie wymiana/naprawa po cenie jaka zapowiadało ACK czyli 800 $ :)
[#18] Re: Acube Systems - nowe informacje

@noowy, post #16

Ja również.
[#19] Re: Acube Systems - nowe informacje

@amigafan, post #14

Procek w a1 jest (chyba) na wymiennym module, więc prawdopodobnie cała naprawa sprowadza się do wymiany modułu, a koszty robocizny powinny być pewnie znikome. Można ten moduł wymienić w "domowych" warunkach, czy jest on przylutowany na stałe?

Ostatnia edycja: 25.02.07 13:14:45
[#20] Re: Acube Systems - nowe informacje

@Olo, post #7

Tak samo jak pecety i intelowskie maki.
[#21] Re: Acube Systems - nowe informacje

@Malin, post #19

Procek jest przylutowany do modułu - wysyłasz ten moduł a z niego odlutowują stary procek i przylutowują nowy czyli de facto to tak samo jakby go odlutowywali z całej płyty głównej. Nie oferują nowych modułów tylko wymianę robią na tym co im przyślesz (+ ewentualne dolutowanie/usunięcie podzespołów dla nowego procka) co niewątpliwie podraża całą procedurę.

Ostatnia edycja: 25.02.07 13:18:38
[#22] Re: Acube Systems - nowe informacje

@amigafan, post #20

Chybione porównanie. Amiga ONE to Teron PX z przeflaszowanym "biosem" . A dowolny pecet i intelowski mac, to jednak różne konstrukcje, taki drobny szczegół prawda ;)
[#23] Re: Acube Systems - nowe informacje

@Olo, post #22


---
Treść komentarza wykasowałem bo stwierdziłem, że nie ma sensu znów wdawać się w te same niekończące się głupawe dyskusje. EOT

Ostatnia edycja: 25.02.07 15:59:32
[#24] Re: Acube Systems - nowe informacje

@noowy, post #3

Precyzyjnie tzn jak? Prosto przylutowane kondensatory i dziurki na śrubki w odpowiednich miejscach? Czy może chodzi Ci o prosto wlutowane gniazda agp, pci, podczas gdy zapewne gdzie indziej widziałeś wlutowane na ukos. Ciesz się, że na taki egzemplarz trafiłeś, bo nie wszystkie były bezawaryjne. ok, racja
[#25] Re: Acube Systems - nowe informacje

@Kaczus, post #4

A czy wszystkie pegazy były zupełnie bezawaryjne i idealne? Dla przykładu MDW chyba wysyłał swojego do serwisu, po co żeby go tylko odkurzyli? Poza tym co z aprilem po co go wstawiali?
[#26] Re: Acube Systems - nowe informacje

@Kiv_Master, post #25

Kwestia jest taka, że tu były normalne wady produkcyjne pojedynczych
egzemplarzy, natomiast problem ze zle przylutowanymi sygnalami do usb
we wszystkich plytach to chyba nie to samo, co pojedyncze wadliwe
egzemplarze. Dodadkowo MDW za naprawę nic nie płacił... Co więcej
GRXMRX poprosił, że wyśle kartę trochę później, po upływie gwarancji,
a i tak policzyli mu to jako naprawę gwarancyjną. Jeśli nie widzisz
różnicy to niestety nie wiem jak Ci jeszcze pokazać różnicę.
[#27] Re: Acube Systems - nowe informacje

@noowy, post #3

@ noowy
Moze nie na temat....mam Pegasosa 1.
[...]
Szczesliwie plyta mi sie nie popsula i wnioskuje, ze plyta nie jest awaryjna.

Heeej, przecież dość krótko po zakupie tego Pega1 siadła ci sieciówka! :) Kupiłeś drugiego Pegasosa1 i ten już ci się nie zapsuł ??
[#28] Re: Acube Systems - nowe informacje

@Kaczus, post #26

Normalne wady produkcyjne? A gdzie ta wysoka jakość wykonania gwarantowana przez bPlan? Przy tej ilości pegazów w Polsce to jak na "normalne wady produkcyjne pojedyńczych egzemplarzy" dosyć sporo. Co do USB w A1 to czy nie działało ono całkowicie, czy problem był tylko podczas wymiany urządzenia na USB? Przecież zwykły hub USB załatwiał sprawę.
[#29] Re: Acube Systems - nowe informacje

@R-Tea, post #27

[#30] Re: Acube Systems - nowe informacje

@Kiv_Master, post #28


Normalne wady produkcyjne? A gdzie ta wysoka jakość wykonania gwarantowana przez bPlan? Przy tej ilości pegazów w Polsce to jak na "normalne wady produkcyjne pojedyńczych egzemplarzy" dosyć sporo.


A uwzgledniłeś ile awarii zaliczyły wysokiej jakości terrony? Popracuj w serwisie dajmy na to ASUS-a, a zobaczysz jakie to jest awaryjne.


Co do USB w A1 to czy nie działało ono całkowicie, czy problem był tylko podczas wymiany urządzenia na USB? Przecież zwykły hub USB załatwiał sprawę.


Problem w tym, że ten błąd występował we WSZYSTKICH A1. Nie wyeliminowano go aż do zakończenia produkcji pomimo tego, że był znany, opisany (na zachodnich portalach). Znano również sposób obejścia tego błędu. Niestety, spredawano nadal wadliwe A1...
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem