Komentowana treść: Acube Systems - nowe informacje
[#31] Re: Acube Systems - nowe informacje

@Olo, post #22

a mógłbyś mi p[odać gdzie tego terona px można kupić i za ile.
[#32] Re: Acube Systems - nowe informacje

@Kiv_Master, post #28

Zauważ, że Pegasos 1 nie miał takich bugów, a za błąd w chipsecie nie odpowiada przecież bPlan. Jednak bPlan w przeciwieństwie do eyetechu, starał się łatać chipset i wypuścił płyty z Aprilem, a a1 do końca wesoło sprzedawały się z kulawym usb. Zresztą popatrz na wykonanie a1, ide bez "osłonki", puste miejsce pod portem AGP... Płyta wygląda na niedokończoną i ktoś chyba na niej mocno oszczędzał (ide w moim ecsie wygląda lepiej). Co jak co, ale płyty za takie pieniądze nie powinny wymagać protez w stylu "tylko" hub, "tylko" ide pci, "tylko" .... . Pegasos nie wymaga takich "tylko", a nawet w świecie płyt pc występują awarie. Zauważ, że a1 jednego z redaktorów również była w serwisie.

Przepraszam za OT.



Ostatnia edycja: 25.02.07 18:42:38
[#33] Re: Acube Systems - nowe informacje

@Dziadziomiecio, post #31

Nie można. Firma Mai Logic zbankrutowała na początku 2005 roku.
[#34] Re: Acube Systems - nowe informacje

@Olo, post #22

Ludzi którzy uruchomili Mac OS X na zwykłym pc jest mnóstwo i to nawet w IV RP.
Natomiast nikt nigdy nie słyszał o udanym uruchomieniu Os 4 na teronie.
[#35] Re: Acube Systems - nowe informacje

@Kiv_Master, post #28

No oczywiście, do płyty za ok 4000 PLN, wystarczy TYLKO hub USB, TYLKO nowy kontroler HD, TYLKO karta muzyczna ... bo tak to wszystko PRAWIE działa.

Nie ma to jak wysoka jakość wykonania , skopane jest TYLKO, USB, LAN, DMA, AC97 (którego potem już nawet nie montowali, ot taki "ficzer" ;) )
[#36] Re: Acube Systems - nowe informacje

@norbert741, post #34

Bo mac na to pozwala, a OS4 odwołuje się do "biosu" AmigiONE, więc logiczne jest że teron, który nie posiada odpowiedniego "biosu" nie odpali OS4. Ale gdyby przeflaszować terony, tak jak to zrobiła pewna firma, os4 odpaliłby się bez problemów ;)
[#37] Re: Acube Systems - nowe informacje

@Kiv_Master, post #28

A po co kupywać jeszcze hub .. jak ma działać to co jest .. A co do jakości wykonania to jest bardzo wysoka :)
bplan ma bardzo dobry servis i naprawiaja po gwarancji za free też :) . A co do wad produkcyjnych jeżeli takie wystąpiły to bplan wymieniał bez problemów .. Nie to co eyetech twierdząc ze tych wad nie ma ...
[#38] Re: Acube Systems - nowe informacje

@R-Tea, post #27

Cos pomieszales, mam jednego Pega i caly czas doskonale dziala. Problem sieciowki = problem operatora internetu. Po malej rekonfiguracji programu dziala jak burza net przez sieciowke wewnetrzna.
[#39] Re: Acube Systems - nowe informacje

@Kiv_Master, post #29

Nie smiej sie dziadku z niebylego przypadku...
[#40] Re: Acube Systems - nowe informacje

@Olo, post #36

Z ciekawostek - AmigaOS4 działał również na P1 (wersje bezaprilowe) z
przeflaszowanym biosem....
[#41] Re: Acube Systems - nowe informacje

@Kaczus, post #40

Pech, co na to E... blog amigowy ??
[#42] Re: Acube Systems - nowe informacje

@Kiv_Master, post #28

Ano - licząc, że Pegasosów sprzedało się w Polsce powyżej 100 sztuk,
to nawet 5 uszkodzonych płyt to jest 5%... Nie wiem jaka jest
awaryjność przy innych produktach, ale w połowie lat 90-tych
awaryjność AMD była ok 80% z 10 procesorów bezproblemowo dawało się
zainstalować 2, 2 kolejne po kombinacjach - pozostałe były do
wyrzucenia.... Zaprzestano wtedy kontroli poprodukcyjnej by obniżyć
koszty....
[#43] Re: Acube Systems - nowe informacje

@Olo, post #35

Przeciez to bardzo dobry sprzet za jedyne 3000+ PLN i o takich rzeczach sie nie mowi.
[#44] Re: Acube Systems - nowe informacje

@Olo, post #35

Tak czytam od lat te same brednie i zastanawiam się o co ci chodzi?

Tak bardzo cię boli, że wymieniane przy każdej okazji "ficzery" okazały się drobnymi błędami wogóle nie przeszkadzającymi w pracy?
Czy może to, że sugerując się poradami podobnych trolli kupiłeś pegaza i teraz utkąłeś na nierozwijanym systemie i nierozwijanym sprzęcie (bo jakoś nie słychać o nowych prockach do peg). Trzeba znosić konsekwencje swoich wyborów, a nie przy każdej okazji wylewać żale próbując zdyskredytować A1, pisząc o rzekomej konieczności posiadania dodatkowego kontrolera IDE, itp.
A może nie możesz znieść, że mimo tego wszystkiego wiele osób chętnie kupiłoby A1 gdyby tylko były dostępne i bez zmróżenia okiem dodatkowo ten HUB USB, który i tak się bardzo przydaje bo większość peryferiów jest teraz na USB.

Ale lepiej pisać, że kupno HUBa USB to jakaś ujma i że nic na tej płycie nie działa. Ot takie małe niedopowiedzenie (żeby nie nazwać tego gorzej) - może ktoś jeszcze da się nabrać, że A1 to złom i kupi pegaza żebyś nie czuł się osamotniony wylewając żale z powodu źle wybranego kompa.

Żałosne...

Ostatnia edycja: 25.02.07 20:39:11
[#45] Re: Acube Systems - nowe informacje

@amigafan, post #44

lol lol
[#46] Re: Acube Systems - nowe informacje

@amigafan, post #44

Znowu bredzisz.Ollo napisal ci konkretne wady,juz tyle razy ci to tlumaczono.sieciowka dziala ale...nie daj boze uzywac intensywnie dysku bo wtedy zaczyna ta sieciowka juz tak ladnie nie dzialac itd.itp.
Ja wiem ze cie to boli.Ollo kupil pega?ech,wez idz wytnij jakiegos czyraka a nie pisz bzdur.
Najzabawniej bedzie pod koniec roku jak sprzetu nie bedzie.Uslyszysz moj smiech z Irlandi,moj drogi amigafanie...a moze powinienem rzec execofanie.
Pisz nadal takie bzdury a bedzie zabawnie
[#47] Re: Acube Systems - nowe informacje

@Kiv_Master, post #28

Tu nie chodzi tylko o te usb,to byla jedna z kilku wad tego sprzetu ktory kosztowal 4000zl bo...mial byc lepiej wykonany niz pegasos.Jak jest wszyscy wiem,wystarczy wskoczyc na aw.net i poprzegladac sigi userow.praktycznie kazda a1 ma fix-a.oczywiscie ludzie sobie go robili tak z nudow.nieprawda jest tez ze kazdy uzywa sil-ow bo tez jakos tak sie im znudzil wbudowany ide.
Ech poczytaj troche zanim napiszesz.
[#48] Re: Acube Systems - nowe informacje

@amigafan, post #44

tak gadasz o A1 ze błędy są małe ... to gdzie masz A1 + Hub USB + kontrolery IDE na PCI ?......
[#49] Re: Acube Systems - nowe informacje

@amigafan, post #44

A może nie możesz znieść, że mimo tego wszystkiego wiele osób chętnie kupiłoby A1 gdyby tylko były dostępne i bez zmróżenia okiem dodatkowo ten HUB USB, który i tak się bardzo przydaje bo większość peryferiów jest teraz na USB.

Uprzejmie donosze, ze w moim Pegu dziala dodatkowa karta USB 2.0. Wole dodatkowa karte niz HUBa, mam pewnosc, ze szybciej niz USB 1.1 przesle dane. Nie ma rowniez problemu, ogolnie znanemu w przypadku HUBow i USB 1.1 braku pradu przy podlaczonych do niego urzadzeniach typu drukarka, skaner, lampka USB, czytnik kart, aparat fotograficzny.

Ostatnia edycja: 25.02.07 21:53:49
[#50] Re: Acube Systems - nowe informacje

@amigafan, post #44

Tak bardzo cię boli, że wymieniane przy każdej okazji "ficzery" okazały się drobnymi błędami wogóle nie przeszkadzającymi w pracy?

Drobnymi błędami , drobnym błędem nazywasz brak DMA lub błędy CRC pojawiające przy intensywnym korzystaniu z LAN i HD równocześnie, bądź brakiem sygnału reset w USB , oczywiście niesprawne AC97 to też "drobny błąd" , cóż, całe szczęście że w żadnym z moich komputerów nie mam takich "drobnych błędów" . Mi po prostu te komputery działają bez żadnych protez, ale to takie nie amigowe i nieprofesjonalne, sprawna płyta...fuuj .

Czy może to, że sugerując się poradami podobnych trolli kupiłeś pegaza i teraz utkąłeś na nierozwijanym systemie i nierozwijanym sprzęcie

Kupiłem pegaza ... kurcze fajnie, a kiedy

Ale lepiej pisać, że kupno HUBa USB to jakaś ujma i że nic na tej płycie nie działa

Widzisz, nie rozumiesz, kupno HUB-a USB to nic złego, sam nawet mam takiego bo mi mało gniazd. Ale w przypadku AmigiONE to po prostu sposób na załatanie błędu w sprzęcie, których niby nie ma.
[#51] Re: Acube Systems - nowe informacje

@amigafan, post #44

i teraz utkąłeś na nierozwijanym systemie
przecież ostatni update do mosa wyszedł po ostatnim update do os4, przestań piep...ć brednie
[#52] Re: Acube Systems - nowe informacje

@Olo, post #50

Ech, że Wam się chce...

Przypominam o kulturze wypowiedzi, gdyż w przeciwnym razie moderator będzie musiał dojść do głosu.
[#53] Re: Acube Systems - nowe informacje

@rzookol, post #51

amigafan ma swoj swiat w ktorym terony nie maja bledow,pegazy padaja.os4 jest dostepny,mos jest nierozwijany.Musisz zrozumiec chlopca.dobrze za ma dostep do lekow,dzieki nim rzeczywistosc sobie "poprawia"

Ostatnia edycja: 25.02.07 22:26:57
[#54] Re: Acube Systems - nowe informacje

@AmiChris, post #53

albo ma nerwicę natręctw ale według tego opisu z wiki raczej nie:
"Charakterystyczne jest to, że chory często zdaje sobie sprawę z absurdalności swoich objawów (natręctw, fobii) czy braku podstaw swoich objawów somatycznych, jednakże zmuszony jest do ich powtarzania. Między innymi ta cecha - krytycyzm wobec swoich objawów - różni nerwicę od psychozy."
[#55] Re: Acube Systems - nowe informacje

@rzookol, post #54

Panowie tak bez urazy czytam i czytam.Jednemu sie dziwie macie taką wiedzć o tych płytach. Jakieś Terony srony i super inne płyty???. Zbudujcie jedna płytć zgodną z Pegazem i Amiga 1. Ja już poświćcć trochć czasu na fleschowanie tej pamiątki .No nawet niech bćdzie to podróba jakaś ale bćdzie w końcu jakiś ruch. Ze 300 płyt po jakieś 1500 zł bez procka to chyba nie zła kasa.I pewnie w europie sić sprzeda .W Polsce nawet firma która zrobi laminat sić znajdzie bez problemu .A teraz to wygląda jakby dwie Baby sić zeszły i kłóciły która ma ładniejsze Cycki.Ludzie trzymajta mnie bo jak sztachete od płota złapie to całe to .....
Włosi czy inne nacje lepiej lub gorzej ale coś robią my zaś kruszymy kopie o pierdoły .To bicie piany przez władze chyba niektórym sić udzieliło :(
[#56] Re: Acube Systems - nowe informacje

@Dziadziomiecio, post #55

niestety RHoS.....
[#57] Re: Acube Systems - nowe informacje

@Kaczus, post #56

i znowu ten sam brednioserial..... nie nudzi wam sie w kolko ogladanie powtorek "mody na sukces"?


ja tam wierze we włochów ..niech wypuszcza samante ,moze nie jest ona jakas rakieta ,ale jest mala ,energooszczedna i posiada wmiare nowoczesne ficzery,i jest praktycznie gotowym komputerem..zjadliwa cena licencja na os4 i by bylo pieknie ,gdyby jeszcze te przebrzydle motyle ;) tez skolonizowaly samante to bylby wogole atut za sprzetem (os4 i mos na jednym hardware)

Ostatnia edycja: 25.02.07 23:37:05
[#58] Re: Acube Systems - nowe informacje

@DRACOX, post #57

Co ja poradzę, że te przepisy powodują, że tych sprzętów nie
wyprodukujesz....
[#59] Re: Acube Systems - nowe informacje

@Kaczus, post #58

sam nie jest zgodne z ROHS ?
[#60] Re: Acube Systems - nowe informacje

@rzookol, post #59

sam nie jest kopią pega/a1....
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem