Komentowana treść: Acube Systems - nowe informacje
[#61] Re: Acube Systems - nowe informacje

@Kaczus, post #60

z tego co pamietam chyba plany pegazow zostaly uwolnione i kazdy moze sobie taka plytke zbudowac...tyle ze dostosowanie jej do dyrektywy oznaczaloby praktycznie projektowanie od nowa ..dlatego dano sobie spokoj z ich produkcja...a przydala by sie taka lekko podrasowana plytka jak peg2 dla obu Amisystemow
[#62] Re: Acube Systems - nowe informacje

@DRACOX, post #61

Problem jest chyba z procesorami...
[#63] Re: Acube Systems - nowe informacje

@Kaczus, post #62

zawsze te problemy!!!!!!!!!!!!.
To moze jakas plyte od maca przystosować
[#64] Re: Acube Systems - nowe informacje

@Dziadziomiecio, post #63

jesli dobrze pamietam to ten rok jest ostatnim rokiem wspierania ogolnie ppc przez apple
[#65] Re: Acube Systems - nowe informacje

@amigafan, post #44

masz moje slowo ze morphos jest rozwijany
[#66] Re: Acube Systems - nowe informacje

@Olo, post #50

Używałeś ty kiedykowlwiek A1 bądź rozmawiałeś prywatnie z jego użytkownikami, że szerzysz taki defetyzm.

błędy CRC pojawiające przy intensywnym korzystaniu z LAN i HD równocześnie
Gdybyś się zainteresował tematem okazałoby się, że błąd jest bardziej znany z zagranicznych forów a większość użytkowników go nawet nie doświadczyła. Ale o tym nie wolno mówić bo przecież nie może dobrze działać.
bądź brakiem sygnału reset w USB
Nie zapomnij o braku resetu w PCMCIA w A1200.
Jak wiadomo wiele osób używa HUBa, bądź jak ktoś napisał karty PCI USB 2.0 (szybszy transfer) ale to przecież jest fuj dodawać jakąś kartę PCI do komputera. Przecież te sloty mają być w A1 tylko dla ozoby a one działają. Toż to niemożliwe.
oczywiście niesprawne AC97
Od kiedy to coś czego nie ma (część płyt A1 nie ma chipu dźwiękowego) może być niesprawne?
A ta część płyt, która go ma to... tam działa. No niemożliwe.

których niby nie ma
Widzę, że żyjesz we własnym świecie ale w realu nikt przecież nie mówił, że tych błędów nie ma.
[#67] Re: Acube Systems - nowe informacje

@rzookol, post #54

Brak ci podstaw aby rozmawiać o medycynie więc nie zaczynaj tego tematu bo tylko się ośmieszasz.
[#68] Re: Acube Systems - nowe informacje

@amigafan, post #66

Gdybyś się zainteresował tematem okazałoby się, że błąd jest bardziej znany z zagranicznych forów

Zagraniczne fora kłamią? Tylko polskie forum ostoją prawdy i wyrocznią?

Nie zapomnij o braku resetu w PCMCIA w A1200.

Zachowałeś się teraz jak sprzedawca w salonie samochodowym, który na pytanie "a czemu w tej skodzie się nie domyka bagażnik" odpowiedział "ale niech pan nie zapomni, że w fiacie przedni zderzak się telepie". Czy występowanie nawet podobnego błędu konstrukcyjnego w A1200, powoduje, że w A1 błąd znika?

ale w realu nikt przecież nie mówił, że tych błędów nie ma

Panowie Bielski, Tomzik i spółka niejednokrotnie, publicznie stwierdzali, że tych błędów nie ma. Kłamali zatem, czy Ty kłamiesz?
[#69] Re: Acube Systems - nowe informacje

@amigafan, post #67

Brak ci podstaw aby rozmawiać o medycynie więc nie zaczynaj tego tematu bo tylko się ośmieszasz.

A co źle napisał, panie dr n. med.?
[#70] Re: Acube Systems - nowe informacje

@Grzegorz Kraszewski, post #69

Oczywiście, że źle. Widać, że nie rozumie tematu i podstawowych pojęć, które przytoczył.

Poza tym przekręciłeś tytuł.
dr n. med. to może być zwykły biolog z doktoratem.
Od czasu przystąpienia Polski do UE oficjalny tytuł po zakończeniu studiów na wydziale lekarskim jest po prostu "lekarz", nie ma już "lekarz medycyny" tak samo jak nie ma już czegoś takiego jak "lekarz weterynarii" czy "lekarz stomatologii" (teraz tytuły to "weterynarz" i "stomatolog").

Ostatnia edycja: 26.02.07 14:00:44
[#71] Re: Acube Systems - nowe informacje

@amigafan, post #70

Oczywiście, że źle. Widać, że nie rozumie tematu i podstawowych pojęć, które przytoczył.

Liczyłem na jakieś wyjaśnienie. Ale się przeliczyłem, nie po raz pierwszy zresztą.
[#72] Re: Acube Systems - nowe informacje

@Grzegorz Kraszewski, post #71

No wybacz, ale nie będę na forum internetowym nauczał medycyny.
[#73] Re: Acube Systems - nowe informacje

@amigafan, post #72

No wybacz, ale nie będę na forum internetowym nauczał medycyny.

Ale informatyki i elektroniki tak?

SCNR
[#74] Re: Acube Systems - nowe informacje

@amigafan, post #66

Ja rozumiem takie "ficzery" w jakimś ecsie czy innym albatronie za grosze, ale a1 kosztuje 20 razy tyle, co ww. szroty. Ba, w tych szrotach nie ma nawet takich ficzerów jak kulawe ide, lan czy dźwięk. Wracając do amigowego świata nie wspominam już nawet o Pegazie, który choć tańszy jest praktycznie bezbłedny (nie licząc ficzersów chipsetu w P1). Zrozum, że od sprzętu za taką cenę WYMAGA się bezbłedności. To nie jest zabawka za 20 zł którą można samemu polatać cyną i przewodami. No i gdzie ta jakość wykonania? Nawet nie potrafili wlutować "normalnych" ide, mój ecs ma lepsze.

Ostatnia edycja: 26.02.07 16:07:28
[#75] Re: Acube Systems - nowe informacje

@amigafan, post #66

Używałeś ty kiedykowlwiek A1 bądź rozmawiałeś prywatnie z jego użytkownikami, że szerzysz taki defetyzm.

Oczywiście, powiem więcej, byłem przy zakupie pierwszej w kraju A1, i znam większość posiadaczy A1 w naszym kraju .

Jak wiadomo wiele osób używa HUBa, bądź jak ktoś napisał karty PCI USB 2.0 (szybszy transfer) ale to przecież jest fuj dodawać jakąś kartę PCI do komputera.

Widzisz, różnica polega na tym, że ja dokladam HUB USB bo mi mało portów, a posiadacz A1 dokłada HUB USB aby zlikwidować błąd na płycie, drobna różnica prawda

Przecież te sloty mają być w A1 tylko dla ozoby a one działają.

Sloty są po to aby coś w nie wpinać. Tylko że w A1 sloty PCI są pozajmowane przez karty które "paczują" błędy sprzętowe w A1, ot taki szczególik ;)

Widzę, że żyjesz we własnym świecie ale w realu nikt przecież nie mówił, że tych błędów nie ma.

Pan Konrad Bielski napisał:
"Błędy z DMA w AmigaOne już nie występują(..)
Tak więc problem z DMA w AmigaOne został rozwiązany. Temat jest zamknięty." oto LINK

TUTAJ kolejny cytacik:

"Ewentualnie tak ogólnie napisz, na jakiej podstawie uważasz, że AmigaOne ma jakieś błędy."

Takich tekstów było znacznie więcej, ale szukać mi się nie chce

A teraz specjalnie dla amigafana i całej reszty final owiec, które twierdzą że AmigaONE to nie przeflaszowany teron :

http://www.exec.pl/comments.jsp?nid=1636
[#76] Re: Acube Systems - nowe informacje

@Olo, post #75

Sloty są po to aby coś w nie wpinać.
I to się dokładnie robi. A co ty chcesz tam wpinać. Zapomniałeś chyba, że Amiga to nie pecet i w A1 jest więcej slotów PCI niż rodzajów takich kart mających sterowniki dla Amigi, ot taki mały szczególik.

Tak sobie czytam te komenty sprzed 3 lat i jakoś nigdzie nie mogę dopatrzeć się tego o czym piszesz.
mA1 ma ten sam chipset a tam błędy DMA razej nie występują bo nawet mosowce nie podnoszą tego tematu. O czym nikt to nie chce wspominać to to, że w A1 zostało to rozwiązane programowo przez odpowiednio napisany sterownik kontrolera IDE, więc też nie ma problemu.
Za to można się dowiedzieć o różnych problemach Peg1, które przez użytkowników tego komputera były skrzętnie ukrywane klik

Tak poza tym to można wyczytać, że w A1 porty IDE, USB i inne gdzie są "błędy" są obsługiwane przez mostek południowy VIA, a więc może to on ma takie ficzery a nie ArticiaS.

Ostatnia edycja: 26.02.07 19:30:14
[#77] Re: Acube Systems - nowe informacje

@Dziadziomiecio, post #55

Ludzie trzymajta mnie bo jak sztachete od płota złapie to całe to .....

Dobrze piszesz :)
[#78] Re: Acube Systems - nowe informacje

@Olo, post #75

Nieprawda Teron to przeflaszowana A1!
[#79] Re: Acube Systems - nowe informacje

@amigafan, post #76

Pod podanym linkiem jest "artykuł o podanym nr nie istnieje". Pewnie
zawierał pewne zakazane słowa
Co do "specjalnie napisanych sterowników" to nie trzeba używać
hermetycznego języka, bo sprawa jest ogólnie znana - wystarczy dbać o
opróżnienie cache CPU przy każdej transmisji DMA. To samo robi w Pegu
I April sprzętowo. Jedno i drugie rozwiązanie jest skuteczne, ale
wpływa niefajnie na osiągi całego systemu (mówie o AmiOne i PeguI), a
wynika z głupiego bugu w ArticiaS, który to chip jak wiadomo
powszechnie obie maszyny mają ten sam (niestety).
Co do PegaI, to znam jednego użytkownika bezaprilowej maszyny, na
mojego PegaII na pewno bym jej nie wymienił, ale komputer działa
dobrze. Użytkownik jakoś nie skarży się na te "ukrywane bugi".
A IDE, USB, itp. oczywiście obsługuje mostek południowy (ale PegII
zdaje się ma ten sam chip co PegI i nie ma żadnych z tych błędów które
ma AOne - tego jestem pewien), ja stawiam na jakieś problemy z płytą
główną AOne (może zapomnieli o jakimś rezystorze, czy któraś ze
ścieżek idzie nie tam gdzie powinna). Jak jest, tego nie wiem, nie mam
A1. Ale spokojnie możnaby zrobić gruntowne porównanie A1 i Pega....
może jak obronię doktorat i będę miał więcej wolnego czasu spróbuję
pożyczyć A1 i porównam z Pegiem? Zobaczymy :)
[#80] Re: Acube Systems - nowe informacje

@amigafan, post #76

I to się dokładnie robi. A co ty chcesz tam wpinać. Zapomniałeś chyba, że Amiga to nie pecet i w A1 jest więcej slotów PCI niż rodzajów takich kart mających sterowniki dla Amigi, ot taki mały szczególik.

Rany, ty chyba albo nie rozumiesz co czytasz, albo nie chesz rozumieć. Ja wkładam karte, bo mi za mało gniazd lub coś w tym stylu, a użytkownik AmigiONE wkłada karty żeby mu komputer wogóle działał poprawnie, widzisz subtelna różnicę

Tak sobie czytam te komenty sprzed 3 lat i jakoś nigdzie nie mogę dopatrzeć się tego o czym piszesz.

Twierdziłeś że nikt nie mówił że błędów nie ma, ja pokazałem że jednak mówili że błędów nie ma, reszta jest nieważna.

Uważam też że dalsza dyskusja nie ma sensu. Z Tobą się nie dogada, żyjesz we własnym świecie, przeinaczasz każdy fakt, nie chcesz zrozumieć co się do ciebie pisze... normalnie grochem o ściane. Szkoda mojego czasu.
[#81] Re: Acube Systems - nowe informacje
Poczytałem sobie te stare komentarze z eXeca ('2003) i pomimo różnic poglądów ludzie jednak potrafili normalnie ze sobą dyskutować, bez agresji, zacietrzewiania i wzajemnego obrażania się. Co najdziwniejsze wtedy sytuacja była rozwojowa i oba rozwiązania "mocno" ze sobą walczyły. Teraz tort już właściwie podzielony, w dodatku podobna sytuacja sprzętowa (brak sprzętu), a ludzie zachowują się, jakby byli na jakimś "speedzie", a posiadaczy "konkurencyjnego" rozwiązania traktują jak najgorszych wrogów... :(
[#82] Re: Acube Systems - nowe informacje

@stOOsh, post #81

No jeszcze nie podobna :) Dla MorphOS-a sprzet jest do kupienia
[#83] Re: Acube Systems - nowe informacje
Ale czy Amiga One to naprawde Amiga czy tylko podrobka ?
Pegasos mi sie bardziej podoba jako nastepca AMigi mofce! nie karmić trolla! MorphOS 1.5 na drzewo!
[#84] Re: Acube Systems - nowe informacje

@Drako^lM, post #82

Znaczy nowe? To niby gdzie, bo w efunzine już od dawna nie mają.
Zostały tylko jakieś szroty - używane Peg1.
[#85] Re: Acube Systems - nowe informacje

@amigafan, post #84

Tu
http://www.efunzine.com/efnz.php?a=kat&id=200&sid=1f94802f2d4e4749d01aaf0a54e8eea5

[#86] Re: Acube Systems - nowe informacje

@amigafan, post #84

Jeśli używany pegasos 1 to szrot to na aone zapewne znajdzie się jeszcze "ładniejsze" określenie.
[#87] Re: Acube Systems - nowe informacje
Dzieci znow bawia sie w FLAME WAR!pomoc

A ja kocham PC wódz czerwonych policjant policjant cowboy wiking spam2 spam2 spam2
[#88] Re: Acube Systems - nowe informacje

@noowy, post #38

@ noowy
Cos pomieszales, mam jednego Pega i caly czas doskonale dziala. Problem sieciowki = problem operatora internetu.

No widzisz, a ty targałeś tego Pegaza po Polsce i męczyłeś eFunzine. :D
[#89] Re: Acube Systems - nowe informacje
Na stronie pojawił się cennik usług serwisowych dotyczących wymiany modułów.
[#90] Re: Acube Systems - nowe informacje

@R-Tea, post #88

No widzisz, a ty targałeś tego Pegaza po Polsce i męczyłeś eFunzine.

eF podszedl do problemu profesjonalnie, wszystko wyjasnilo i jest ok:) Wazne, ze mialem okazje z Toba pogadac w Lodzi :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem