Komentowana treść: Nowości w eFUNZINe - AmigaOS 4.0 i Minimig
[#1] Re: Nowości w eFUNZINe - AmigaOS 4.0 i Minimig
No to juz nie bedzie wykretow ze nie ma jak kupic AmigaOS4 :)
[#2] Re: Nowości w eFUNZINe - AmigaOS 4.0 i Minimig

@reactor, post #1

A sprzęt pod AOS4? :>

//Aaaa.. Classic ONLY..

Ostatnia edycja: 06.03.08 09:19:52
[#3] Re: Nowości w eFUNZINe - AmigaOS 4.0 i Minimig
Jak by nie patrzeć 799 zł za amige 500 to trochę dużo ;)
[#4] Re: Nowości w eFUNZINe - AmigaOS 4.0 i Minimig

@arti4-92, post #3

Za dwa komplety płytek i elementów dałem niecałą połowę tego co sobie życzy ACube/eFunzine za jednego złożonego Minimiga...
[#5] Re: Nowości w eFUNZINe - AmigaOS 4.0 i Minimig

@konrad_0x42, post #4

a/cube bierze 130 dolców czyli 260 zł ;)
[#6] Re: Nowości w eFUNZINe - AmigaOS 4.0 i Minimig

@arti4-92, post #5

chyba czytać nie potrafisz, 138 euro + podatki + przesyłka, licząc podatek jako 20% wychodzi ok 580zl bez kosztów przesyłki...
[#7] Re: Nowości w eFUNZINe - AmigaOS 4.0 i Minimig

@konrad_0x42, post #4

No i Twoja sprawa. Innym może przypaść do gustu oferta efunzine, chociażby z tego powodu, iż nie każdy potrafi składać coś działającego z kompletów płytek i elementów, i nie każdy utożsamia minimiga z fizyczną Amigą 500.
[#8] Re: Nowości w eFUNZINe - AmigaOS 4.0 i Minimig

@MinisterQ, post #7

Lepiej zeby cos sie dzialo, nawet jezeli to jest mini 500 :) . Z drugiej jednak strony wolalbym plytke z prockiem 060, emulacja agi i slotami pci :)
[#9] Re: Nowości w eFUNZINe - AmigaOS 4.0 i Minimig

@PrzemasIII, post #8

mówisz - masz:
link
[#10] Re: Nowości w eFUNZINe - AmigaOS 4.0 i Minimig

@rzookol, post #9

To jest niesamowity projekt, a fantastycznie byłoby gdyby wszedł do masowej produkcji tak jak MiniMig. Ciekawe czy ktoś się tym zainteresuje tak jak MiniMigiem. Dodatkowo gdyby zamiast 68k był tam PPC to już naprawdę coś.
[#11] Re: Nowości w eFUNZINe - AmigaOS 4.0 i Minimig

@Sir_Lucas, post #10

Tam ma byc 060 na plycie i slot na porcesor PPC . Sprawa jak wiodac jest dosc swieza i pewnie ktos sie tym zainteresuje dopiero kiedy bedzie dzialajacy portotyp w finalnej wersji.
[#12] Re: Nowości w eFUNZINe - AmigaOS 4.0 i Minimig

@PrzemasIII, post #11

Strasznie nie lubię czekać ;)

A jeśli chodzi o OS4 to cena w Efunzine jak na nasze warunki jest całkiem przystępna, przynajmniej moim zdaniem i cieszę się że znalazł się w końcu rodzimy dystrybutor :)
[#13] Re: Nowości w eFUNZINe - AmigaOS 4.0 i Minimig

@Sir_Lucas, post #12

ja bym sie cieszyl bardziej gdyby w efunzine mozna byloby zakupic NatAmi :P w zestawie z os4 :)
[#14] Re: Nowości w eFUNZINe - AmigaOS 4.0 i Minimig

@PrzemasIII, post #13

Ponoć istnieje wersja 68k OS4. Ja bym się cieszyl jeśli w ogóle NatAmi weszłaby do masowej produkcji :D

Ale jak to zwykle, trzeba będzie trochę poczekać. Ogólnie nad sprzętem amigowym wisi jakś klątwa. Chociaż i tak z roku na rok jest lepiej OK

Bądźmy dobrej myśli :)

Ostatnia edycja: 06.03.08 12:55:31

Ostatnia edycja: 06.03.08 12:56:14
[#15] Re: Nowości w eFUNZINe - AmigaOS 4.0 i Minimig

@Sir_Lucas, post #14

To była tylko wersja beta 0s4. Która miała przetestować działanie emulacji 68k.




Benedykt
[#16] Re: Nowości w eFUNZINe - AmigaOS 4.0 i Minimig

@rzookol, post #9

Zastanawia mnie tylko, czy to może być impuls dla Elboxu, coby zagęścić ruchy, who knows? :)
[#17] Re: Nowości w eFUNZINe - AmigaOS 4.0 i Minimig
Bardzo przystepna - jak dla mnie - cena AmigaOS4. Już wiem gdzie kupie jak posprzątam bajzel po padnietym zasilaczu w A1200.
[#18] Re: Nowości w eFUNZINe - AmigaOS 4.0 i Minimig

@reactor, post #1

Cena AmigaOS4 jest akceptowalna, choć wysoka. Natomiast dochodzi jeszcze cena zestawu Amigi klasycznej z PowerPC i dodatkowym oprzyrządowaniem w stylu obsługiwana karta graficzna. Szczerze mówiąc wolałbym kupić Samanthę niż przechodzonego siłą rzeczy klasyka za ciężkie pieniądze. Chociaż cena tej ostatniej w okolicach 500 - 600 euro też zachęcać nie będzie. Natomiast chętnie nabyłbym AmigaOS 4 w wersji dla Pegasosa, ale o tym mogę tylko pomarzyć.
[#19] Re: Nowości w eFUNZINe - AmigaOS 4.0 i Minimig

@Grzegorz Kraszewski, post #18

za to masz cos na tym Pegazie, o czym my możemy tylko pomarzyć ;) /nie traktuj tego osobiście, tylko mi się tak skojarzyło... zresztą co by nam zostało, gdyby się nam spełniły wszystkie marzenia? ;) /
tak na serio, też bym kupił AOS4 na Pega, albo jeszcze lepiej na minimaca [MOSa na minimaca tez bym kupił]

Ostatnia edycja: 06.03.08 15:04:18
[#20] Re: Nowości w eFUNZINe - AmigaOS 4.0 i Minimig

@PrzemasIII, post #8

Takie coś by kosztowało pewno ze 4tys :P
[#21] Re: Nowości w eFUNZINe - AmigaOS 4.0 i Minimig

@wali7, post #19

Wiesz, o czyms to swiadczy, skoro uzytkownik MOS-a 2.0 marzy o AmigaOS4 ;)
[#22] Re: Nowości w eFUNZINe - AmigaOS 4.0 i Minimig

@reactor, post #21

Wiesz, o czyms to swiadczy, skoro uzytkownik MOS-a 2.0 marzy o AmigaOS4

Nie rozumiesz przenosni. A dokladnie Krashan napisal o co chodzi, w ankiecie na Execu (na forum Execa).
[#23] Re: Nowości w eFUNZINe - AmigaOS 4.0 i Minimig
Fajnie, że jest coś nowego, dawno nie mieli nowych produktów ;)
[#24] Re: Nowości w eFUNZINe - AmigaOS 4.0 i Minimig

@Hubez, post #23

No koszulki mogliby z tej okazji uzupełnić.. :]
[#25] Re: Nowości w eFUNZINe - AmigaOS 4.0 i Minimig

@reactor, post #21

świadczy o ciekawości, o tym, że piszący nie jest ślepo zapatrzony w jedno i ma swój rozum i wolną wolę wyboru.
Każdy chce porównać te systemy na swoim sprzęcie, zwłaszcza na Pegasosie.
[#26] Re: Nowości w eFUNZINe - AmigaOS 4.0 i Minimig

@reactor, post #21

Wiesz, o czyms to swiadczy, skoro uzytkownik MOS-a 2.0 marzy o AmigaOS4

Moim zdaniem świadczy o profesjonaliźmie co niektóych osób. Ciężko jest bowiem pisać programy na system, do którego nie ma się bezpośredniego dostępu...
[#27] Re: Nowości w eFUNZINe - AmigaOS 4.0 i Minimig

@reactor, post #21

Wiesz, o czyms to swiadczy, skoro uzytkownik MOS-a 2.0 marzy o AmigaOS4

A o czym to niby świadczy? Po prostu testowanie DigiBoostera na AmigaOS 4 stałoby się szybsze i prostsze.
[#28] Re: Nowości w eFUNZINe - AmigaOS 4.0 i Minimig

@Skotos, post #17

No nieźle, prawie 4 stówki za system, który jest teraz już w zasadzie
tylko ciekawostką, a wszyscy mówią, że fajna cena...

To ja aż się boję ile będzie kosztował MorphOS, jak już w końcu
wyjdzie... (Zważywszy na to, że jest tak oczekiwany, że niektórzy
mieszkanie by sprzedali, żeby tylko kupić ;) )
[#29] Re: Nowości w eFUNZINe - AmigaOS 4.0 i Minimig

@Grzegorz Kraszewski, post #27

O właśnie, bo znowu zapomnę zapytać - a DigiBoostera to kiedy będzie można kupić? Wystarczy mi odpowiedź z dokładnością do miesiąca.
[#30] Re: Nowości w eFUNZINe - AmigaOS 4.0 i Minimig

@APC74, post #29

Niestety na razie program jest w zbyt wczesnej fazie rozwoju, żeby dało się to określić z dokładnością do miesiąca. Mogę tylko za oficjalną informacją APC&TCP powtórzyć, że najprawdopodobniej jeszcze w tym roku.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem