Komentowana treść: Nowości w eFUNZINe - AmigaOS 4.0 i Minimig
[#31] Re: Nowości w eFUNZINe - AmigaOS 4.0 i Minimig

@Adam_K, post #28

przecież mos na klasyki jest darmowy
[#32] Re: Nowości w eFUNZINe - AmigaOS 4.0 i Minimig

@reactor, post #1

chyba nigdy nie bylo, po prostu os4 ludziom nie jest do niczego potrzebny wiec dużego popytu w Polszy nie ma

Ostatnia edycja: 06.03.08 22:21:02
[#33] Re: Nowości w eFUNZINe - AmigaOS 4.0 i Minimig

@konrad_0x42, post #4

Za dwa komplety płytek i elementów dałem niecałą połowę tego co sobie życzy ACube/eFunzine za jednego złożonego Minimiga...

nikt ci nie zabroni klepac tego seryjnie za polowe ceny. jezeli zachowasz jakosc acube to zdobedziesz klientow migiem. powodzenia!
[#34] Re: Nowości w eFUNZINe - AmigaOS 4.0 i Minimig

@rzookol, post #32

Jak bedzie dzialac na pegu czy efice to znajdzie sie paru chetnych co go kupi.
Na chwile obecna w najgorszej sytuacji sa uzytkownicy efiki.
Nie maja MOSa, AOSa ani nawet AROSa.
Z checia bym kupil AOS4 jakby zadzialal na mojej efice ale nie sadze, ze kiedykolwiek to nastapi. Jak by wygladala instalacja?
Tak, ze nie pozostaje mi nic innego jak czekac na MOSa2.0 i miec nadzieje ze szybko wyjdzie. Mogliby chociaz zrobic, zeby stary MOSa 1.45 dzialal. Tak pozostaje mi tylko czekanie :( sorki za oftopic.

Co do malej sprzedazy AOS4 w Polsce, mysle ze powodem jest duzy popyt na piraty.
Przeciez uzytkownikow klasycznych Amig z PPC jest chyba w samej Polsce okolo setki a ile sie sprzedalo legalnych kopii AOS4 z 15? Jednym slowem lipa..
[#35] Re: Nowości w eFUNZINe - AmigaOS 4.0 i Minimig

@Leon, post #34

Robienie 1.4.5 na Efike nie ma sensu . Bo wymagało by to pewnie dużo więcej czasu i pracy niż w przypadku 2.0
[#36] Re: Nowości w eFUNZINe - AmigaOS 4.0 i Minimig

@rzookol, post #31

Chodziło mi o cenę mosa 2.0. A to, że mos na klasyki jest darmowy, to
właśnie tym bardziej dziwi mnie, że AOS4 jednak "trochę" kosztuje, a
ludzie chwalą, że cena nie wyskoka.

Dlatego naszła mnie refleksja ile będzie kosztował mos 2.0, bo jak
cena będzie proporcjonalna do możliwości, to jeśli OS4 na klasyka
kosztuje tyle, to ja się już boję...
[#37] Re: Nowości w eFUNZINe - AmigaOS 4.0 i Minimig

@Drako^lM, post #35

Czy ja gdzies nie czytalem ze wystarczy zrzucic mosa 1.4.5 z pega na dysk efiki i bedzie dzialac, sprawdzal ktos?
[#38] Re: Nowości w eFUNZINe - AmigaOS 4.0 i Minimig

@Fazior, post #37

jeśli podmienisz jeden plik - pewnie zadziała.... Ale tego pliku nie ma w 1.4.5
[#39] Re: Nowości w eFUNZINe - AmigaOS 4.0 i Minimig

@Fazior, post #37

wystarczy zrzucic mosa 1.4.5 z pega na dysk efiki i bedzie dzialac, sprawdzal ktos?

Tak, ja sprawdzałem. Nie działa.
[#40] Re: Nowości w eFUNZINe - AmigaOS 4.0 i Minimig

@Leon, post #34

Co do malej sprzedazy AOS4 w Polsce, mysle ze powodem jest duzy popyt na piraty.
Przeciez uzytkownikow klasycznych Amig z PPC jest chyba w samej Polsce okolo setki a ile sie sprzedalo legalnych kopii AOS4 z 15? Jednym slowem lipa..


Dlaczego i na jakiej podstawie podkreślasz "popyt na piraty"?
Nie zauważasz, że BlizzaPPC posiadają świadomi userzy, a nie pierwszy lepszy w ubranku w 3 paski. Świadomi raczej kupią... a przynajmniej ja nie znam żadnego Amigowca z PPC, który jeśli już sić zdecydował to chce inaczej.
[#41] Re: Nowości w eFUNZINe - AmigaOS 4.0 i Minimig

@Skotos, post #40

Dlaczego i na jakiej podstawie podkreślasz "popyt na piraty"?
Na podstawie sprzedanych kopii AOS4. 8lat czekania a tak naprawdę tylko niewielu chętnych...
No chyba, że nieświadomi posiadacze Amig z PPC ciągle nie wiedzą o istnieniu AOS4?
Świadomi raczej kupią...
Właśnie taki broniony przez Ciebie świadomy user z PPC udostępnił wersje AOS4 na torrencie.
Niebawem może doczekamy się AOS4 dostępnego do pobrania z rapidshare i megaupload.
Musisz liczyć się z tym, że nie każdemu łatwo wydać 370zł za system mając do wyboru opcję ściągnięcia za free.
[#42] Re: Nowości w eFUNZINe - AmigaOS 4.0 i Minimig

@Leon, post #41

nie każdemu łatwo wydać 370zł za system mając do wyboru opcję ściągnięcia za free

Opcję kradzieży - nazywajmy rzecz po imieniu.
[#43] Re: Nowości w eFUNZINe - AmigaOS 4.0 i Minimig

@Leon, post #41

To źle wnioskujesz, produkt ten byl oczekiwany 8-12 lat temu, teraz jak dla mnie jest ciekawostką jedynie. Sądzę, że dla wielu innych osób również, dlatego zanim wydadzą pieniądze zastanowią się kilka razy, a przynajmniej będą starali się upewnić, czy warto - pewnie pojawią się na jakiś amiimprezach i wtedy podejmą decyzję.
[#44] Re: Nowości w eFUNZINe - AmigaOS 4.0 i Minimig

@Kaczus, post #43

To nie upoważnia ich wcale do korzystania z nielegalnych wersji systemu.
[#45] Re: Nowości w eFUNZINe - AmigaOS 4.0 i Minimig

@Leon, post #44

Ale kto pisze, że korzystaj, to Twoja teoria niczym niepoparta! Niee rozumiesz tak oczywistej rzeczy? Uważasz, że jak kilka razy powiesz, że korzystają z nielegalnych kopii, to slowo ciałem się stanie? Oskarżasz ludzi! Pamiętaj (że przypomnę amigafana) - to jest karalne - niczymnie poparte oskarżenia.
[#46] Re: Nowości w eFUNZINe - AmigaOS 4.0 i Minimig
Informacja dla osób używających nielegalnej wersji systemu:
Pewnego dnia nic już nie zainstalujecie na swojej Amidze bo nie będzie istnieć i nie pytajcie potem dlaczego.

Koniec tej wersji demo z torenta czas iść do sklepu i kupić oryginał. Bez wymówek prosze.
[#47] Re: Nowości w eFUNZINe - AmigaOS 4.0 i Minimig

@Leon, post #46

Do żyjących w swoim wyimaginowanym świecie - AmigaOS4 nie jest wart, by go nawet piracić.
[#48] Re: Nowości w eFUNZINe - AmigaOS 4.0 i Minimig

@Kaczus, post #45

Nikt nie jest winny, wszyscy są święci a system sam się kopiuje żeby przeżyć. Niebawem inny system dołączy do AOS4 i zacznie się też sam kopiować...
[#49] Re: Nowości w eFUNZINe - AmigaOS 4.0 i Minimig

@Leon, post #48

Jeśli masz jakieś dowody to je przedstaw, jeśli nie to jeszcze raz proszę, o nie rzucanie oskarżeń!
[#50] Re: Nowości w eFUNZINe - AmigaOS 4.0 i Minimig

@Kaczus, post #47

Mi się nie chcialo sciągać z torrenta ani z besposredniego linku do pliku na jakims serverze http bo też taki był. Faktycznie, dla mnie nie jest wart żeby go piracić - dlaczego :

Uważam, że dla posiadacza Bvision kupno os4 nie ma najmniejszego sensu skoro jest darmowy mos. Co innego posiadacze medków/prometeuszy - jesli bym mial te cuda (a na nich nie działa mos) to pewnie bym os4 kupił i na jego cene pewnie bym nie patrzył.

Ostatnia edycja: 07.03.08 14:31:55
[#51] Re: Nowości w eFUNZINe - AmigaOS 4.0 i Minimig

@Leon, post #48

A czy Ty kupiles juz OS4:)?
[#52] Re: Nowości w eFUNZINe - AmigaOS 4.0 i Minimig

@Fazior, post #51

[leon mode on]Pewnie ściągnął z tego torenta i myśli, że inni też tak zrobili. [leon mode off]
[#53] Re: Nowości w eFUNZINe - AmigaOS 4.0 i Minimig
Kaczuś, Leon, proszę o przeniesienie dyskusji o kopiach AmigaOS 4 do działu HydePark na forum. W przeciwnym wypadku będę zmuszony zastosować środki dostępne moderatorowi.
[#54] Re: Nowości w eFUNZINe - AmigaOS 4.0 i Minimig
W ramach sprostowania i na zakończenie jeśli mogę?
Jak napisałem w poście 34 nie mam AOS4, ponieważ nie zadziała na mojej efice a mój klasik niestety się rozsypał.
Nie posiadam też pirata z wiadomych przyczyn i proszę nie sugerować mi, że pobrałem go z torenta.
Nie mam pretensji do osoby która nie ma, nie używa lub nie chce używać AmigaOS4.
Tylko do osób, które zamiast kupić legalną wersję systemu używają pirata mimo, że stać ich na zakup oryginału. Piractwo jest, było i będzie i nie ma chyba kraju na świecie w którym by nie występowało. Szkoda tylko, że dosięgło nasz Amiświatek :(
Doceńcie choć trochę cudzą pracę i pozwólcie się cieszyć innym tym hobby.
[#55] Re: Nowości w eFUNZINe - AmigaOS 4.0 i Minimig

@Leon, post #41

No dobra zdobędą pirata, czyli okradną twórcę i co wtedy ? Myślisz, że ktokolwiek będzie chciał cokolwiek zrobić dla amigi? Obawiam się, że nawet małe grupy tworzące oprogramowanie stwierdzą, że jak już, to lepiej coś na linuksie poskładać, bo może zarobią chociaż na rozbudowę sprzętu, czy coś takiego. A nam pozostanie tylko "oblizywać się" i narzekać, że nie powstaje nowe oprogramowanie. Jak już ktoś czekał te 8 lat (i kupił za "ciężką kasę" PPC) na system, to nie rozumiem jak może teraz pirata sciągać.
[#56] Re: Nowości w eFUNZINe - AmigaOS 4.0 i Minimig

@ender, post #55

można podejść do tego następująco "ściągnąłem to z internetu, bo i tak tego nie kupie", chodzi o to że jak nie było by możliwości piracenia, to bym nie piraci, ale też nie miał bym oryginała(robię tak z grami, kupuje tylko te gy co mi się podobają, a jak aos4 by mi się spodobał to może i go kupił) :D
[#57] Re: Nowości w eFUNZINe - AmigaOS 4.0 i Minimig

@arti4-92, post #56

Przyjdę do Ciebie, ukradnę ci telewizor, a jak mi sie spodoba to może sobie taki kupie. Czym to się różni od Twojego myślenia , niczym .

To że istnieje jakaś możliwość nie oznacza, że można od razu z niej korzystać. Owszem w sieci można zassać kradzioną wersje AmigaOS4 ale nie oznacza to że można. Uważam że KAŻDY amigowiec który ma odpowiedni sprzęt i chciałby używać AmigaOS4 powinien ten system kupić. Prawie 10 lat minęło od ostatniego wydania systemu AmigaOS, więc te nędzne 400 zł można było przez ten czas chyba sobie odłożyć, prawda
[#58] Re: Nowości w eFUNZINe - AmigaOS 4.0 i Minimig

@arti4-92, post #56

Myślę, że ktoś zaprezentuje system w działaniu podczas jakiejś imprezy i zrobi "filmik-relację". Wtedy będziesz mógł go sobie obejrzeć np. YouTube i po sprawie. Kierując się Twoją logiką, zanim pójdę do kina, mam ściagnąć najpierw film, a gdy uznam, że był "ok.", to dopiero pójść do kina. (Celowo dobrałem tak mocno przejaskrawiony przykład, żeby dać do zrozumienia, że takie podejście do tematu odstrasza jakiekolwiek firmy, które chciałyby np. wydać stare hity (np. z PC lub innych platform) w wersjach na amigę. Oni też mogą i zapewne czytają takie wywody, nim podejmą jakieś konkretne działania. Dlaczego tak sądzę? Wystarczyło, że na PPA ktos wpadł na pomysł banery (moim zdaniem niezły), który miał zachęcić twórców MOS-a do wydania go w takiej postaci w jakiej jest, a już na eXecu można poczytać, że ludzie robiący go (baner), nienawidzą tego systemu, nie wierzą w niego itd. To dobitnie pokazuje, że zawsze znajdzie się ktoś, kto może zbyt dosłownie i niekoniecznie trafnie odebrać nasze wypowiedzi na forum. Może więc lepiej nie szczycić się tym, że ja robię coś, co większość nie akceptuje. ok, racja :P
[#59] Re: Nowości w eFUNZINe - AmigaOS 4.0 i Minimig

@Leon, post #54

Jak byś nie zauważył część osób które chciały mieć AOS4 kupiło już
go w tamtym roku kupując za granicą.
[#60] Re: Nowości w eFUNZINe - AmigaOS 4.0 i Minimig

@Olo, post #57

jak mi ukradniesz telewizor ale ja będe mieć go dalej u siebie to ok
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem