Komentowana treść: MorphOS 2.0
[#121] Re: MorphOS 2.0

@skipp, post #117

Przydalaby sie tylko jeszcze obsluga cookies...

Sputnik obsługuje cookies...
[#122] Re: MorphOS 2.0

@Arbuz, post #120

partycja w sfs-ie jest ok. goa3d to emulacja warp3d. instalowac. filesystempack to uaktualnione (ext2 np ma obsluge plikow >4gb) systemy plikow Marcha.
[#123] Re: MorphOS 2.0

@MDW, post #53


1. Dlaczego urządzenie CD0: jest zamontowane dopiero jak włożę jakąkolwiek płytę do mojego DVD? Jak ją wyjmę to już jest cały czas ok i CD0: jest zamontowane. W normalnym używaniu to zupełnie nie ma znaczenia ale ja mam na panelu ikonkę wywołującą EjectTool i nie działa on (bo nie znajduje CD0 do momentu gdy wsadzę pierwszą płytę. Potem już działa niezależnie od tego czy płyta jest czy nie. Nie dałoby się tego CD0: podmontować od razu?


Jest to nowy feature mount.library, która zarządza urządzeniami w systemie. Rzeczywiście jest to lekko denerwujące, ale coż... Jako pewne obejście proponuję ręczne zamontowanie CD0 w user-startup, wieczorem napiszę co i jak zrobić.
[#124] Re: MorphOS 2.0

@kiero, post #122

Dzięki ale takie pytanie dlaczego przy instalacji mosa2 nie instaluje się to od razu? Może jeszcze coś trzeba doinstalować dodatkowo?
[#125] Re: MorphOS 2.0

@Arbuz, post #124

bo nie sa czescia systemu? bo niekonieczxnie kazdy chce lub potzrebuje lub ma w ogole kompatybilny sprzet?
[#126] Re: MorphOS 2.0

@Arbuz, post #124

Bo takie było życzenie autorów tych komponentów.
[#127] Re: MorphOS 2.0

@GumBoy, post #30

a ja bym kupił jakby był na C64 :)
[#128] Re: MorphOS 2.0

@Jacek Piszczek, post #126

jaca, nie wiem czy na ircu widziales, ale registration tool ma buga :) wymaga co najmniej 3 cyfrowych kodow pocztowych, ktorych akurat w irlandii nie ma wcale. dublin i cork maja co prawda kilka rejonow pocztowych ale z max 2 cyfrowa numeracja, cala reszta nie ma co wpisac. registration tool moglby to uwzgledniac jak sie wybierze irlandie imo. mimo ze mam farta i moge wpisac numerek w to pole to i tak musialem wpisac dodatkowe zera, co jest troche bezsensowne.
[#129] Re: MorphOS 2.0

@Valwit, post #128

Dzięki za info. Siądę wieczorem i w update najbliższym będzie poprawione - choć dla Ciebie to już się raczej nie przyda ;)
[#130] Re: MorphOS 2.0

@virago, post #127

C64 to żart. PS3 jest jak najbardziej możliwe, ale zapewne mimo wszystko jest to tylko pobożne życzenie.
[#131] Re: MorphOS 2.0

@Jacek Piszczek, post #129

Szkoda że nie ma pl-znaczników skoro w mosie2.0 jest support unicode...
No ale ja też jestem już po rejestracji.. czekam na klucz
[#132] Re: MorphOS 2.0

@Jacek Piszczek, post #129

dla mnie nie, dla leona pewnie tez nie, ale owiec tu wiecej, wiec kto wie :) no i mozesz w bazie poprawic :)
[#133] Re: MorphOS 2.0

@MaaG^dA, post #131

Brak znaczków jest celowy, żebyśmy nie musieli się w utf-8 bawić. Support dla unicode jest, ale jeszcze nie w MUI :)
[#134] Re: MorphOS 2.0

@GumBoy, post #130

Oczywiście że żart... chociaż wersja na maka G3 byłaby zapewne ciekawa, no i miała tą zaletę jaką jest dostępna i tania baza sprzetowa.
[#135] Re: MorphOS 2.0
zabralem sie dzis za efike i odpalilem mosa za pierwszym razem, dwie fotki: mos2boot.jpg ; mos2efika.jpg
[#136] Re: MorphOS 2.0

@kiero, post #122

(ext2 np ma obsluge plikow >4gb)

A jak jest z plikami powyżej 2GB pod MorphOS 2.0? Jest nadal to ograniczenie na partycjach SFS?
[#137] Re: MorphOS 2.0

@MDW, post #136

z plikami powyzej 2GB do 3.99GB nigdy nie mialem problemu na SFS.
[#138] Re: MorphOS 2.0
Jak włączyć przesuwanie okien poza ekran?
[#139] Re: MorphOS 2.0

@Arbuz, post #138

w prefsach
[#140] Re: MorphOS 2.0

@Arbuz, post #138

Zakładając, że masz ustawioną polską wersję językową to:
W menu "Ustawienia", potem "Systemu...". Następnie ikona IControl, potem zakładka "Ekrany i pulpit". Tak jest opcja:

Podczas przesuwania okien...
- nie pozwalaj na umieszczanie poza obszarem ekranu, jeśli klawisz Control wciśnięty
- pozwalaj na umieszczanie poza obszarem ekranu, jeśli klawisz Control wciśnięty

W zależności od tego którą opcję zaznaczysz to będziesz mógl wysuwać okna poza ekran z naciśniętym Controlem lub przeciwnie. Jak zapewne zobaczysz Control można zamienić na Alt albo Shift.

Ech, ja nie wiem jak się żyło jak nie dało się wyjeżdżać poza ekran oknami. Człowiek się dusi na takim ekranie. Na szczęście to było dostępne już dzięki jednej z opcji MCP na AmigaOS 3.x (a może i 2.x). Ale taka możliwość zatrzymania okna na krawędzi ekranu też się czasem przydaje więc rozwiązanie zaproponowane przez MorphOS jest uważam idealne. :)

Ostatnia edycja: 02.07.08 17:12:56
[#141] Re: MorphOS 2.0

@MDW, post #140

Dzięęki, widać że wszystkich opcji nie "przeleciałem". Ciekawi mnie jeszcze jedna sprawa. Mianowicie jeśli uruchomię MOSa z parametrem 3d to w wygaszaczach oczywiście jest mały podgląd który przy wygaszaczu sproingies jest zamazany i nieczytelny (przy fullscreenie jest ok) a jeśli uruchomię mosa bez parametru 3d to i podgląd jest ok
[#142] Re: MorphOS 2.0

@Jacek Piszczek, post #129

Widzę że podobnie jak w poprzenim MOSie trzeba podmienić installer
[#143] Re: MorphOS 2.0

@Arbuz, post #142

nie trzeba. to jest tylko mala niedogodnosc w progrmaie do rejestracji, zawsze mozna 123 wpisac
[#144] Re: MorphOS 2.0

@Arbuz, post #46

wolniejsze wczytywanie programów (MOS2.0 uruchomienie sputnika 3sek, MOS1.4 ok1.5sek)


zgadne, to dlatego, ze pliki sa skompresowane.

Ostatnia edycja: 02.07.08 23:00:36
[#145] Re: MorphOS 2.0

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #144

Zgadywałeś bo ja nadal nie wiem dlaczego. Po tych kilkunastu zwiechach, resetach i dołożeniu klucza już jest ok. Może to banał ale jak zainstalowałem dzisiaj jeszcze raz to za radą Kiero przeformatowałem partycję botującą na SFS (wcześniej SFS). Może to pomogło.
[#146] Re: MorphOS 2.0

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #144

A, to interesujące, bo powinno być dokładnie odwrotnie. To zwykle dysk bardziej przymula w temacie transferów IO, na pewno bardziej od duetu procesor + pamięć, które częściowo przejmują na siebie zadanie, w sytuacji gdy jest kompresja plików zaimplementowana w (file)systemie. Ale cholera wie swoją drogą jakiej jakości kompresja jest użyta w mosie/filesystemie/whatever.
Jeśli danych z dysku do odczytania dzięki kompresji jest mniej, to dzięki temu transfery dyskowe powinny ogólnie wzrosnąć. Tak się dzieje w przypadku kompresji pod windą, na NTFS. Tam włączenie kompresji ogólnie przyśpiesza działanie systemu. Nawet na wolniejszych sprzętach.

Oczywiście zakładając przy tym wszystkim, że w obu przypadkach (mos/win + kompresja) mamy do czynienia z podobnym mechanizmem, zaimplementowanym w systemie.
[#147] Re: MorphOS 2.0

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #144

sputnik nie jest skompresowany. pozostale elementy sa (kompresja to jedynie efekt uboczny, nie cel sam w sobie). roznica w predkosci nie powinna byc zauwazalna. jako test proponuje wlaczyc sputnika, wylaczyc i wlaczyc ponownie. jest jakas roznica?
[#148] Re: MorphOS 2.0

@kiero, post #55

dobra, co do przemieszczania ikon na panelach, mozna uzyc srodkowego przycisku myszy. u mnie Move z menu kontekstowego dziala, ale moge miec inne ustawienia w systemie, jeszcze sprawdze.

co do podswietlania to masz wlaczone podswietlanie ikon? to tez sie odnosi do paneli.
[#149] Re: MorphOS 2.0
zapomniałem napisać - mos2.0 jest za drogi .
[#150] Re: MorphOS 2.0

@rzookol, post #149

Nie dokońca to prawda bo zależy to od kuru walut i kraju w jakim się mieszka
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem