Komentowana treść: MorphOS 2.0
[#151] Re: MorphOS 2.0

@kiero, post #148

kiero:

Rzeczywiście środkowym klawiszem myszy można przesuwać ikony na panelu. U mnie to działa. Ale opcja Move (czy Przesuń) niestety nie.

Ikony na ekranie i w oknach Ambienta się podświetlają po najechaniu na nie wskaźnikiem myszy. Na panelach nie. :(
[#152] Re: MorphOS 2.0

@MDW, post #151

hum, ok, to jeszcze sprawdz taka opcje w prefsach/icontrol ktora po angielsku nazywa sie jakos 'mouse actions over inactive windows' (cos z akcjach wykonywanych mysza na nieaktywnych oknach). jak nie jest wlaczona to zeby ikony na panelu sie podswietlaly panel musi byc aktywny.
[#153] Re: MorphOS 2.0

@kiero, post #152

W MOS 1.4.5 musialem aktywowac panel zeby jego ikony sie podswietlaly. Tutaj tez tak robie ale sie nie podswietlaja. A jezeli chodzi o te opcje to sprawdze jak jest ustawiona jak wroce do domu. No i przede wszystkim przelacze sie na jezyk angielski, bo jeszcze sie za bardzo przyzwyczaje do polskiego, a tego unikam jak ognia.
[#154] Re: MorphOS 2.0

@MDW, post #153

U mnie się podświetlają na panelu bez aktywacji
[#155] Re: MorphOS 2.0

@kiero, post #152

Kiero w jaki sposób aktywować podgląd filmu i jak robić półprzeźroczyste okna?
[#156] Re: MorphOS 2.0

@Arbuz, post #155

te ficzery nie są wkompilowane w ambienta na razie
[#157] Re: MorphOS 2.0

@Arbuz, post #155

A czy to nie są pytania na forum?

Linka do wątku tu podać i takie sprawy lepiej tam rozwiązywać, a tu zostawić miejsce na achy i ochy i fucki.
[#158] Re: MorphOS 2.0

@ZED^lM, post #25

Przypadek, że akurat na ten koment odpowiadam, po prostu był ostatni. Zainstalowałem MOS2.0 na stary system 1.4 I to był błąd. A ostrzegano mnie abym robił to na pustą partycję. To znaczy dokładnie to było tak, że najpierw zrobiłem to na pustą partycję. Potem jednak pomyślałem, że dla próby zrobię to jeszcze raz, przykrywając stary. I jak będzie coś nie tak to wrócę do tego "czystego". Było coś nie tak, ale zapomniałem, że wtedy miałem wrócić do tego "czystego". Dopiero po dwóch dniach sobie o tym przypomniałem, gdy mój wzrok padł na katalog mos_czysty. A co było nie tak... Każde wciśnięcie klawisza powodowało gaśnięcie monitora. Następne wciśnięcie włączało monitor. Trzeba było dużo cierpliwości, żeby napisać całe słowo na ircu np. Przy przesuwaniu suwaka pionowego w dowolnym oknie monitor też gasł. Oczywiście winą obciążałem nowy MOS, a nie siebie Przy takiej instalacji na stary, chyba tylko katalog Ambient z MorphOS został przeniesiony do takiego katalogu MorphOS_080701 W przyszłej wersji MorphOS-a 3.0 dla zabezpieczenia przed takimi osobnikami jak lubmil dobrze gdyby wszystko z partycji startowej było przeniesione do jakiegoś katalogu mos_old, w przypadku instalacji na stary system. Na swoje usprawiedliwienie mam niewiele. Po prostu rozumowałem tak, że co nowr to przykryje stare, a czego nie przykryje to zostanie. W celach czysto edukacyjnych chciałbym wiedzieć co ze starego MOS-a powodowało te problemy w nowym. I chyba już mam złoczyńcę. W katalogu WBStartup ostał się program blanky. Dziwne, że też od razu nie przyszło mi na myśl, że w starym MOS-ie za wyłączanie montora odpowiadał program blanky. Wygląda na to, że w nowym MOS-ie nie można go używać. Chociaż jeszcze spróbuję wybadać dlaczego co 1.5 sekundy monitor był wyłączany. Cóż, na koniec stwierdzę tylko, że jestem skłonny poddać się biczowaniu, karze chłosty, posypać głowę popiołem. A nawet zrobić loda każdemu z członków mos-team. Na błędach się człowiek uczy. Najlepiej gdy są to cudze błędy. Dlatego napisałem tego posta. Może jakiś nowy amator MOS2.0 będzie szukał tu pomocy, czytając te komenty...
[#159] Re: MorphOS 2.0

@lubmil, post #158

A nawet zrobić loda każdemu z członków mos-team.


ale i tak bedziesz musial zaplacic przy rejestracji jak wsyzscy inni.
[#160] Re: MorphOS 2.0

@Valwit, post #159

Proszę zakończyć ten pseudoerotyczny (??) wątek.
[#161] Re: MorphOS 2.0

@kiero, post #147

sputnik jest skompresowany.

czym odpakowac takie pliki?

Ostatnia edycja: 03.07.08 14:13:33
[#162] Re: MorphOS 2.0

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #161

dziwne, ze sputnik tez, no ale cos.

nie mozna ich rozpakowac.
[#163] Re: MorphOS 2.0

@kiero, post #119

A ja mam pytanko zadane przez jednego znajomego, który nie ma sieci. A mianowicie czy da się jakoś zarejestrować inaczej niż przez net?
[#164] Re: MorphOS 2.0

@Solo Kazuki, post #163

Pewnie nie, bo klucz jest powiązany z MACiem NICa.
[#165] Re: MorphOS 2.0
No to ja mam problem. W "starym" MOSie mialem ustawiony 16 bitowy tryb wyswietlania (1920x1440). Taki mi dokladnie odpowiadal ze wzgledu na sprzet. W trybach 24 bitowych pojawialy sie smuzenia. Niestety w MOS2.0 nie moge zapisac trybow 16bitowych i wszystko mi troche wyglada za duze. Zeby byc dokladnym - moge edytowac i testowac 16/15, ale zapisac nie. Czy ktos to sprawdzal u siebie? Jest na to jakas rada?[quote]
[#166] Re: MorphOS 2.0

@Zbysiuk, post #165

Ok. Falszywy alarm - wszystko wrocilo do normy.
[#167] Re: MorphOS 2.0
To mój Pierwszy post tu, Witam wszystkich.
Chciałbym pogratulować nowego i długo oczekiwanego MorphOS 2.0 :).
[#168] Re: MorphOS 2.0

@VmV, post #167

Szampan przez Arbuza zostal juz dawno otwarty. Troche sie spozniles. Wlasnie dopijamy resztki. Ja mam nawet lekkiego kaca, po tym jak zobaczylem ile mnie czeka ustawiania, przenoszenia i konfiguracji. Musze jednak przyznac - jestem pod wrazeniem i nie zalamuje rak....
[#169] Re: MorphOS 2.0

@Zbysiuk, post #168

mam nadzieje ze to nie byl szampan marki szampon :)
[#170] Re: MorphOS 2.0

@rzookol, post #169

No co ty gazowany jabcok to był
[#171] Re: MorphOS 2.0

@Hareton, post #164

To lipa. Czyli że system nie nadaje się do użytku bez netu

Osobiście mnie to ani parzy, ani ziębi - ja sobie go zarejestruje (i to chyba nawet dzisiaj :D ). Ale on jest chętny, ma pieniądze... tylko sieci jeszcze nie ma. A też chciałby się załapać na promocje.

Edit:
No to Lipa^2. Właśnie próbowałem zarejestrować MorphOS2, ale... w polu wpisywania adresu email NIE MOGE wpisać "_" (podkreślenia).
I co teraz?

Inna sprawa że nie ma znaków PL, a ja mam w nazwisku znak PL ;)
I wiem, czepiam się ;)
A osobiście wolałbym wpisać ksywkę, jakby się dało...

Ostatnia edycja: 04.07.08 18:25:14
[#172] Re: MorphOS 2.0

@Solo Kazuki, post #171

Ja mam w nazwisku "ą" więc wpisałem a
[#173] Re: MorphOS 2.0

@Arbuz, post #172

to był żart ;)

Ale brak możliwości wpisania adresu email niestety żartem nie jest...
[#174] Re: MorphOS 2.0

@Solo Kazuki, post #173

Można to ominąć wklejając adres z clipboardu.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem