Komentowana treść: Draggy and Croco - premiera na PPA!
[#61] Re: Draggy and Croco - premiera na PPA!

@APC74, post #58

A co w lutym, rozwiązanie? ;)
[#62] Re: Draggy and Croco - premiera na PPA!
Super gierka. Tylko taka troche nieekskluzywna :P (PA)
[#63] Re: Draggy and Croco - premiera na PPA!

@Kiv_Master, post #59

Po raz kolejny się kompromitujesz, tak samo jak z tym, że nie przeczytałeś wywiadów i nie wiedziałeś o tym, że gra nie została oficjalnie wydana. Zamiast się do tego przyznać (bo nie odniosłeś się w żaden sposób, przemilczałeś, a przecież powinno Ci być wstyd) zmieniasz temat, bo może uda się jakieś haki nazbierać, komuś dokopać, ale nawet do tego też przydałyby się podstawowe umiejętności, żeby nie powiedzieć, że coś więcej.

Przeczytałem ten wątek od początku i nie widzę gdzie ktoś (przed Twoją wypowiedzią) się szczególnie zachwyca tytułową grą. Widziałem tylko podziękowania dla Benedykta za jego pracę by ten tytuł był dostępny na naszym portalu.
Wniosek z tego taki, że Twoje stwierdzenia pasują tylko do Twojej dziwnej wyobraźni, a nie świata realnego. Gdzie ktoś (przed Twoim komentarzem) napisał, że gra jest super, czy jakiś odjazd? Gdzie ta większość, o której wspominasz? Mnożą Ci się ludzie przed oczami? Dopiero w #62, czyli już po Twoim komentarzu jest jedna taka wypowiedź.
Czy widzisz coś więcej w treści komentarzy niż inni ludzie? Ktoś pisze szyfrem? Zwyczajnie trollujesz.
[#64] Re: Draggy and Croco - premiera na PPA!

@Kiv_Master, post #60

Kto i gdzie rzuca się Tobie do gardła, że oceniłeś tę czy inną grę jako słabą? Czy napisałeś już recenzję tej gry? Czekamy, udowodnij, że potrafisz coś więcej niż tylko trollować w marnym stylu w komentarzach.

Przy twoich stwierdzeniach, uogólnieniach, pomnażaniu nieistniejących wypowiedzi (oraz w swoim wyobrażeniu ludzi, które te wypowiedzi wygłosili), wcale bym się nie zdziwił gdybyś w swoim odwracaniu kota ogonem, ignorancji i bezczelności w następnym poście nie zaczął udowadniać, że np. Ziemia jest płaska udając, że to ma związek z tematem.
[#65] Re: Draggy and Croco - premiera na PPA!

@Kiv_Master, post #60

na HOL zjechałeś grafę w tej grze,

Po pierwsze, to nie na HOL, a na Lemonie. Po drugie, wskaż mi chociaż jeden post, w którym zachwalam te grę. W tym swoim "ataku furii" mieszasz już jak widzę fakty, ludzi i powoli chyba rzeczywistość. Nie akceptujesz racjonalnych i prawdziwych kontrargumentów, do których już się nawet nie ustosunkowujesz (w sumie i po co, przecież obalono brednie, które wypisujesz, ale ty wolisz przeskoczyć szybko na inny temat, bo być może gdzie indziej coś "chwycisz"). Wydaje mi się, że nie mamy już o czym dyskutować.

a jak ja mówię, że ta czy inna polska gra z tego okresu jest słaba to zaraz rzuca mi się do gardła cały niebieski legion PPA z moderatorami na czele. Kiedy mnie obrażają moderacja udaje, że nie widzi bo jest jej to na rękę, ciekawe co by było jakbym powiedział to samo.

To co wypisujesz to się już robi żałosne powoli. Zaraz napiszesz, że jesteś uciskany. Proponuję zerknąć na początek na swoje postępowanie, aby później obiektywnie móc oceniać innych.
[#66] Re: Draggy and Croco - premiera na PPA!

@grxmrx, post #63

Wywiady przeczytałem i nie ma to nic do rzeczy, trochę sztuk firma Horn wyprodukowała i zapewne aby pokryc straty sprzedała, inna sprawa czy autorzy coś za to dostali, a co do opini autorów to często nalatują na wydawców bo myślą, że nie wiadomo ile dostaną za swoje badziewia, poza tym grafik z World Software chyba buja w obłokach pisząc jaki to był mimo swojej woli rozpoznawalny i jak to inne firmy wydawnicze oprócz Mirage pluły sobie w brodę, że z nimi nie współpracowały, że nie wydały tego ich "hitu", więc pewnie z wydaniem Draggy... też coś tam konfabuluje.
Nie zbieram żadnych haków, pokazuje tylko, że niektórzy z PPA też polskie produkcje zjechali, może nie tu ale jednak, ale jak ja coś powiem to zaraz się zlatują niebieskie motyle (tat, tak odkuwacie się przy okazji, że jestem AOS4 fan).
Ja też nie skrytykowałem jakiegoś nadmiernego zachwycania sie Franko poprostu uprzedziłem fakty ale tak ogólnie przed tym co zwykle się działo przy innych polskich produkcjach załatwionych przez Benka. Przeczytaj dokładnie jeszcze raz.
[#67] Re: Draggy and Croco - premiera na PPA!

@grxmrx, post #64

Kto i gdzie rzuca się Tobie do gardła, że oceniłeś tę czy inną grę jako słabą?


Np.

Temat Draggy&Corco

Pampers #8

Jak nie możesz napisać coś sensownego to zamknij mordę i umil innym czas.

A moderator zadowolony na to:

Tej "kultury" moderator nie widzi? Może jest mu ona na rękę, a może sam taką reprezentuje. Pytam bo nie wiem.

Możesz zmienić moderatora i portal jak coś jest nie tak.

Temat Franko

Krashan #33

Ty za to napisałeś już tyle dobrych gier, że ho ho.

Krashan #48

Nic nie zmieni tego, że Franko to CHŁAM!!!

Twoje wypowiedzi tutaj to też chłam. Nic tego nie zmieni, chyba że popracujesz nad sobą.

Wystarczy? Bo nie chce mi się więcej szukać. A odwracanie kota ogonem to Twoja działka bo pod koniec wypowiedzi znowu mnie obrażasz, ale ja to rozumię tak to już jest w tym niebieskim środowisku frustratów.
[#68] Re: Draggy and Croco - premiera na PPA!

@mailman, post #65

Rzeczywiście Lemon - pomyłka. Tu nie chodzi czy zachwalasz teraz dokładnie tą grę, chodzi o to, że jeśli ja napiszę coś krytycznego (prawdę) temat jakiejś polskiej gry pozyskanej dla PPA przez Benka to zaraz jestem atakowany i obrażany nawet przez moderacje, która widać kulturę osobistą ma bardzo niską. Ja mam atak furii to chyba Ty przez zaszłe krwią od złośi oczy nie widzisz, że piszę kulturalnie i nikogo nie obrażam a jedynie oceniam grę.
Jeśli drugi cytat jest dla Ciebie żałosny (może go nie rozumiesz) to współczuję. Poza tym zadałem w nim pytanie, czy mogę pisać tak jak piszą do mnie nie narażając się na bana?

PS. Dobrze wiesz, że tu chodzi też o ocenę innych polskich gier.
[#69] Re: Draggy and Croco - premiera na PPA!

@Kiv_Master, post #66

Wywiady przeczytałem i nie ma to nic do rzeczy, trochę sztuk firma Horn wyprodukowała i zapewne aby pokryc straty sprzedała, inna sprawa czy autorzy coś za to dostali, a co do opini autorów to często nalatują na wydawców bo myślą, że nie wiadomo ile dostaną za swoje badziewia, poza tym grafik z World Software chyba buja w obłokach pisząc jaki to był mimo swojej woli rozpoznawalny i jak to inne firmy wydawnicze oprócz Mirage pluły sobie w brodę, że z nimi nie współpracowały, że nie wydały tego ich "hitu", więc pewnie z wydaniem Draggy... też coś tam konfabuluje.


I znów, tak jak wspomniano powyżej, zmieniasz temat. To czy "buja w obłokach" czy nie to już tylko Twój domysł i co ma to wspólnego z dyskusją jaka nawiązała się wcześniej ??


że niektórzy z PPA też polskie produkcje zjechali, może nie tu ale jednak,


Nikt tutaj nie napisał, że gra ma rewelacyjną i niesamowitą grafikę. Zachowujesz się tak, jakby ktoś pisał na zachodnich portalach jaka to gra jest zła a tutaj jaka jest świetna - co nie ma miejsca. Zejdź na ziemię i zauważ fakty. Nikt w ogóle nie pochwalił gry poza jedną osobą na co wskazał już grx.


(tat, tak odkuwacie się przy okazji, że jestem AOS4 fan).


Mieć paranoję to podstawa... Kolejny apel o powrót na ziemię... Mi też zarzucisz stawanie w obronie "motyli" - skoro zarówno OS4.x jak i MorphOS'a na oczy nigdy nie widziałem ?? Na tyle Twoich komentarzy ANI JEDEN nie został uznany przeze mnie jako wnoszący cokolwiek do rozsądnej dyskusji na temat newsa.

"Świetnia wiadomość" to nie to samo co "Świetna gra".

Over and out...


Ostatnia edycja: 01.04.10 11:19:21
[#70] Re: Draggy and Croco - premiera na PPA!
Każdy następny komentarz będący kontynuacją toczącej się tu bezsensownej dyskusji zostanie usunięty bez ostrzeżenia.
[#71] Re: Draggy and Croco - premiera na PPA!

@Grzegorz Kraszewski, post #70

To ja może o samej grze ;).

Oczywiście wziąłem pod uwagę, że to produkcja polska - jednak ocenię ją na tle poziomu światowego (a co).

Słowem wstępu podziękowania dla Benka za inicjatywę.

Co do samej gry - widać na pierwszy rzut oka (a przynajmniej tak mi się wydaje), że autorzy podeszli do projektu ambitnie. Co prawda grafika jest na niskim poziomie (tytułowy ekran gry to mały potworek), to już same plansze wyglądają całkiem ciekawie. Szczególnie po dłuższym czasie gry - przestaje to przeszkadzać. Owoce ukryte są między drzewami i o to chodzi :). Mówiąc ambitnie - miałem na myśli zabawny charakter gry. Mamy tu całkiem ciekawe animacje, intro jest statyczne - ale zabawne. Widać wyczucie odnośnie przedstawiania animacji - mnie urzekło - sympatyczne po prostu. Muzyka w grze jest w porządku, tak sądzę. Sterowanie jest w miarę ok, czasem można spaść z "wiszącej" drabiny ustawionej pod podłogą, jeżeli odpowiednio wcześniej nie zareaguje się i skieruje bohatera z powrotem do góry. Także kolizja ognia/wody z przeszkadzajkami jest trochę niepewna. Gdy trafimy psikawą w przeszkadzajkę - niestety dopiero po chwili się zatrzyma i zostanie wykonana animacja-reakcja śmigus-dyngusowa. Prawdopodobnie dzieje się tak dlatego, że cała plansza podzielona jest na sektory (pola) - co zresztą widać, gdy stawiamy drabinę - postawiona jest w danym sektorze. Możliwe więc, że i przeszkadzajki muszą znaleźć się w danym sektorze - dopiero tam dojdzie do zatrzymania i wykonania animacji.

Gra mi się podoba, choć tego typu gry nie wciągają mnie na dłużej.
Widać, że autorzy mieli przejrzysty pomysł, i udało im się go zrealizować. Grafika - szczególnie tytułowa - odstrasza sakramencko. Miałem nie włączać tej gry widząc ją, jednak dałem szansę temu tytułowi próbując docenić inicjatywę Benka i zobaczyć co tam "Polaki" wytrzaskali jeszcze.

Na tle gier z zachodu - myślę, że jest to gra z średniej półki. Brakuje jej dużo do dobrych tytułów głównie ze względu na grafikę, jednak grywalność stoi na przyzwoitym poziomie. Trochę męczy fakt, że część owoców i innych gadżetów rozmieszczona jest w takich miejscach, że sięgnąć się nie da bez użycia drabiny, a trzeba ją wyciągać co chwilę na sąsiednich polach.

Pomysł z ropą przypomniał mi jeden z odcinków Zmienników, gdzie strażak (Kaczor w tej roli) woził kradzioną benzynę w wozie strażackim ;).

http://www.youtube.com/watch?v=yocKek4azcM&feature=channel

"Prędzej się to całe miasto jeszcze raz skopci jak ja ci dam 500 złotych" - kto oglądał to wie ;).

Pozdrawiam wszystkich!
[#72] Re: Draggy and Croco - premiera na PPA!

@Grzegorz Kraszewski, post #70

brawo - tylko dlaczego tak późno :)

sama gra jest świetną rozrywką i taka powinna być każda gra. aktualnie do mówi się jedynie o wydanych milionach i super grafice - tylko gdzie tu rozrywka i grywalność.
[#73] Re: Draggy and Croco - premiera na PPA!

@slawekwozniak, post #72

na temat tej "swietnej rozrywki" to bym jednak polemizowal.
Franko nie zachwyca ani grafika, ani muzyka, ani... Moze i ktos lubi ta gre, ale inny tak jak ja po prostu powie "Woleee bezzzz" ;)
[#74] Re: Draggy and Croco - premiera na PPA!

@selur, post #73

Z tym, że Selur to nie o grze Franko mowa. Myślę generalnie, że przedmówca ma rację właśnie - ta grywalność. Pożyczyłem sobie PS2 i wyłączyłem po paru godzinach, leży i muszę oddać. Mam sporo gier na Dreamcasta - jedynie kilka z nich jest naprawdę od początku do końca wciągających - reszta to shit. Grafa jest, zero pomysłu. Dlatego wciąż gram w gry na ośmiobitowce i na NES, etc.
[#75] Re: Draggy and Croco - premiera na PPA!
Gra jest słaba za dużo cukru w cukru
[#76] Re: Draggy and Croco - premiera na PPA!

@Dorian3d, post #75

ja mam wlasnie 186 i 120 kg wagi he he he,co do benedykta to robi kawal dobrej roboty co do jakos gry to zdziwilbym sie jakby wszyscy byli zadowoleni dlatego ja kocham ten kraj.
[#77] Re: Draggy and Croco - premiera na PPA!

@Dorian3d, post #75

Polecam superfroga, jeżeli jeszcze nie grałeś.
[#78] Re: Draggy and Croco - premiera na PPA!

@parallax, post #77

Chodziło mi o to że gra jest cukierkowa
Nie łapie twej odpowiedzi = SzaryWilk
Teks z filmu poszukiwana poszukiwany
http://www.youtube.com/watch?v=mdb4wu6n4kw

Ostatnia edycja: 01.04.10 23:58:36

Ostatnia edycja: 01.04.10 23:58:58
[#79] Re: Draggy and Croco - premiera na PPA!

@parallax, post #77

http://www.ppa.pl/superfrog,862;graffiti.html
[#80] Re: Draggy and Croco - premiera na PPA!
Widzę, że to coś z mojej branży... Może się przyda do szkoleń. Dzięki Ben.
[#81] Re: Draggy and Croco - premiera na PPA!

@MDW, post #28

dźwiękowiec

Tutaj nie jest zle, np. Cubase. Program jest na wysokim poziomie i ma wlasciwie wszystko co potrzeba bez uzywania dodatkowych wtyczek. Nie trzeba go kupic. Choc za kazdym razem wyskakuje okno o rejestracji, nie ma limitu czasowego i jest w pelni funkcjonalny. Rejestracja i sama cena tez jest smiesznie niska (okolo 10% ceny innych produktow tego typu).

Nie wiem teraz, czy rejestracja bedzie obowiazkowa gdy ktos bedzie zarabial na nim tworzac muzyke komercyjnie.
Dobrego i darmowego softu do muzyki/dzwieku jest ogolnie bardzo duzo.
[#82] Re: Draggy and Croco - premiera na PPA!

@pampers, post #50

Jak się rzuca to ponoć się tyje

Zalezy jakiego zamiennika sie uzywa. Jezeli jest to slonecznik lub guma do zucia to sie nie tyje. A jezeli do tego dolaczy sie ruch (np. bieganie), to zapalenie wrecz wydaje sie ohydne (nie chodzi o glod nikotynowy, tylko caly ten dym, czad (tlenek wegla) i smrod).

Jezeli bedzie to nadmiar slodyczy i fastfoodu, to wiadomo.

PS. A swoja droga, ostatnio włoscy naukowcy odkryli ze wyroby cukiernicze takze uzalezniaja, fizycznie.
Czyli cukier nie tylko krzepi, ale tez uzaleznia.
[#83] Re: Draggy and Croco - premiera na PPA!

@Andrzej Drozd, post #82

Paliles kiedys? "Zapalenie wydaje si ochydne" buhaha dla palacza? naprawde? Powiedz to gosciowi ktoremu sie lapy trzesa, ale zrob to z pewnej odleglosci, bo mozesz zostac naruszony:D
[#84] Re: Draggy and Croco - premiera na PPA!

@fazior, post #83

Teraz się zastanawiam czy Croco tyje a Draggy pali, lub odwrotnie.
[#85] Re: Draggy and Croco - premiera na PPA!

@(V)(I)mothe(P), post #84

zobacz screen tytułowy i nie zastanawiaj sie bez potrzeby:)
[#86] Re: Draggy and Croco - premiera na PPA!

@fazior, post #83

@Fazior:

W czasie ostatnich wakacji (piszę to z pozycji palącego wyroby tytoniowe od przeszło dobrych 5-ciu lat) - postanowiłem nie palić w trakcie wyprawy w góry. Wziąłem plecak, namiot, kuchenkę gazową i wyruszyłem na podbój szczytów i dolin. Co się okazało - kompletnie nie potrzebowałem papierosów. Co więcej, gdy zapaliłem pewnego wieczorku pod namiotem tak z przyzwyczajenia (na wszelki wypadek miałem paczkę przy sobie) - papieros kompletnie mi nie smakował. Mało tego, czułem się po nim średniacko. Raz - mentalnie - że zapaliłem, dwa - fizycznie - czułem osłabienie, niesmak, cały ten syf. Byłem bardzo zadowolony z tego stanu niepalenia, żadne ręce mi się nie trzęsły. Jeżeli ktoś ma problem z papierosami na tle nerwowym - tzn. nie pali chwilę i go "rusza" - to trzeba sobie powiedzieć jasno, że "jakiś j****y papieros nie będzie mi mówił kiedy mam palić, kiedy nie muszę palić i jak się mam czuć i użalać może nad całym światem, że chcę sobie zapalić". To kwestia psychiki, jak ktoś sobie z tym nie radzi - musi popracować nad sobą i nad swoją wolą - opanować nerwy. Zaraz gdy wróciłem do domu, wypaliłem pięć szlugów prawie pod rząd - zmiana klimatu, przyzwyczajeń, środowiska (w sensie: towarzystwa). Palę do dziś, lubię palić - ale wiem, że nie jest to nic dobrego. Zamierzam więc ćwiczyć swoją wolę w warunkach miejskich, lecz o ile najgorsze są dwa pierwsze dni, potem trochę pomęczy jeszcze przez miesiąc czy dwa - to potem już człowiek zaczyna funkcjonować bez wspaniałej nikotyny, która dostarcza dopaminy i to jest świetne - no ale kosztem zdrowia.
[#87] Re: Draggy and Croco - premiera na PPA!

@BagoZonde, post #86

@Bago: 15 lat palenia, od 4 miesiecy nic i dalej mam ciezkie nerwowe poranki:)
[#88] Re: Draggy and Croco - premiera na PPA!

@fazior, post #87

@Fazior: nikt nie mówił, że będzie łatwo niestety. Szkoda, że jeszcze Cię tak mocniacko męczy. Choć jeżeli popatrzeć na to inaczej - jeżeli miałbyś mieć ciężkie tylko poranki - to cały dzień dajesz radę :). Gratuluję samozaparcia a pozostaje kwestia nie myślenia o paleniu tego gówna. Poprzeklinaj sobie ;), może np: wypicie szklanki Coli coś pomoże. To też nic dobrego, ale organizm produkuje dopaminę. FCUK, nie znam się na tym niestety, terapeutą nie jestem ;). Wszystko siedzi w psychice, uzależnienie fizyczne powinno zanikać powoli.

Żeby nie odchodzić od wątku dopowiem, że gdy odpalę sobie jakąś grę, czasem potrafię zapomnieć o papierosach np: na 5 godzin. Z programowaniem i rysowaniem niestety nie działa to u mnie, a wręcz odwrotnie. Naprawię kawałek kodu bądź dorysuję jakiś motyw i sięgam automatycznie po cigareta. Oby więc Draggy & Croco potrafiło mocniej uzależnić niż nie jedna fajka (no i nie ma offtopa, co nie?) ;).
[#89] Re: Draggy and Croco - premiera na PPA!

@fazior, post #83

Pale "niedzielnie", likendowo, choc i to trzeba rzucic. Czasami nie pale w ogole przez dwa tygodnie i wiem ze bez piwa nie da sie zaczac. Pierwszy papieros jest obrzydliwy. Dopiero czlowiek znieczulony alkoholem latwiej to przechodzi. Gdy organizm sie juz poddtruje, to moze jechac dalej na dymie.

Czyli o typowym uzaleznieniu od nikotyny jednak nie moge mowic, bo nic mi sie nie dzieje gdy nie pale.

A zreszta "palenie czyni obwisłym i źle wpływa na cerę". :P
[#90] Re: Draggy and Croco - premiera na PPA!

@BagoZonde, post #86

4 dzień bez fajki.... Dzisiejszy poranek był w miarę ok. Faktycznie 2 pierwsze dni są najgorsze.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem