Komentowana treść: Wywiad z Trevorem Dickinsonem
[#1] Re: Wywiad z Trevorem Dickinsonem
Czyli wygląda na to, że dotrzymają terminu prezentacji X1000 z działającym na nim AOS4. Bardzo dobrze. Czekamy na rocznicę.
[#2] Re: Wywiad z Trevorem Dickinsonem
Ciekawe... Szalony milioner z garażem pełnym starych Amig :) Zobaczymy co wyjdzie z jego planów - na AW.net już 147 osób zadeklarowało, że kupi X1000. Czy to wystarczy? Czy A-EON ma jeszcze jakiegoś asa (odbiorcę sprzętu) w rękawie? Odpowiedzi na te, oraz inne pytania w kolejnym odcinku. Nie zapomnijcie o popcornie... siedzi, pije i chrupki
[#3] Re: Wywiad z Trevorem Dickinsonem

@recedent, post #2

W planach kolejny model - netbook. I potwierdził że trwają prace nad Open Office na Amiga OS. No ciekawe.
[#4] Re: Wywiad z Trevorem Dickinsonem

@adam_mierzwa, post #3

no ciekawe na czym chca zbudowac tego netbook-a ....
[#5] Re: Wywiad z Trevorem Dickinsonem

@recedent, post #2

na AW.net już 147 osób zadeklarowało, że kupi X1000. Czy to wystarczy?


Jeśli tylko to to pewnie nie wystarczy, ale gdyby tak wielu byłych amigowców nie zostało zwabionych fałszywymi obietnicami nowej Amigi i systemu na PPC (Pegasus+MOS) to na pewno byłoby znaczenie lepiej.
[#6] Re: Wywiad z Trevorem Dickinsonem

@Drako^lM, post #4

nawet na tym samym cpu co x1000, skoro przy 1.6 to ciagnie ponizej 20W , to obnizenie taktow do np 1,2ghz + polaczenie z jakims mobilnym HD4200 , dalo by dosc oszczedną maszynke ,nie wydzielajaca duzo ciepla a i majaca sporo mocy.

Ostatnia edycja: 08.05.10 23:50:40

ps w wywiadzie jest screen na ktorym na gornej belce workbencha widac

"AmigaOS 4.1 update 1 running on 64-bit Power CPU with 2,048 MB memory and Radeon X1650 " :)

Ostatnia edycja: 08.05.10 23:54:07
[#7] Re: Wywiad z Trevorem Dickinsonem

@recedent, post #2

Ja też kupię. Jeszcze jak by przeportowali FL Studio, to bym pieca sprzedał. O i jeszcze chociaż gimpa.
[#8] Re: Wywiad z Trevorem Dickinsonem

@Kiv_Master, post #5

Ja tam sobie wolę poczekać jak sam kupisz. Potem się zobaczy.
[#9] Re: Wywiad z Trevorem Dickinsonem

@Kiv_Master, post #5

Bredzisz jak zwykle, a w swoim zacietrzewieniu nawet nie potrafisz napisac nazwy plyty poprawnie. Idz do kondzia, on ci przeczyta i wytlumaczy bo przeciez go uzywa.

Co sie zas tyczy kupowania tego chlamu, to ja szanuje swoje pieniadze i nie interesuje mnie sredniej klasy sprzet.

Pozdrawiam :)

Ostatnia edycja: 09.05.10 00:10:28
[#10] Re: Wywiad z Trevorem Dickinsonem

@Kiv_Master, post #5

Pegasus+MOS


Ciekawe połączenie ;)
[#11] Re: Wywiad z Trevorem Dickinsonem
tak przy okazji zauwazyliscie ze juz w specyfikacji jest podawane 1,8ghz+ , i ze cpu dalej nie chodzi na full speed, bo to narazie sample sa i boja sie je zniszczyc? :)
[#12] Re: Wywiad z Trevorem Dickinsonem

@Kiv_Master, post #5

gdyby tak wielu byłych amigowców nie zostało zwabionych fałszywymi obietnicami nowej Amigi i systemu na PPC (Pegasus+MOS) to na pewno byłoby znaczenie lepiej

Obietnice nie były fałszywe. Wszystkie (a nawet więcej) obietnice zostały zrealizowane i platforma wygląda znacznie lepiej niż mogłem to sobie wymarzyć. Poza tym... MorphOS nigdy nie wyszedł w wersji dla PegasUsa. Jeszcze są ludzie, którzy mają cokolwiek wspólnego z ami-światem i mylą te nazwy? Ta prostacka konsolka do gier wywarła aż tak wielki wpływ na ludzi, że nawet po wielu latach po jej śmierci ludzie ciągle pamiętają tę nazwę? :)
[#13] Re: Wywiad z Trevorem Dickinsonem

@MDW, post #12

Prostacka? tozto klon Famicona ,konsoli ktora wywróciła rynek do gory nogami w okolicach 83-90 :)

Ostatnia edycja: 09.05.10 01:20:05
[#14] Re: Wywiad z Trevorem Dickinsonem

@Kiv_Master, post #5

Jeśli tylko to to pewnie nie wystarczy, ale gdyby tak wielu byłych amigowców nie zostało zwabionych fałszywymi obietnicami nowej Amigi i systemu na PPC (Pegasus+MOS) to na pewno byłoby znaczenie lepiej.


Pewnie, że byłoby lepiej. Używaliby wtedy polecanych przez Ciebie PC z win XP za ok. 200 PLN. Bo teraz mieliby tylko do wyboru PC na którym bezproblemowo działa drukarka albo "dziwny sprzęt", który odpala "system Amigi". Bez USB 2.0.

Ostatnia edycja: 09.05.10 01:20:54
[#15] Re: Wywiad z Trevorem Dickinsonem

@Kiv_Master, post #5

Napawa mnie odraza takie gadanie! I wlasnie dlatego wybralem Morphosa, bo mam wybor i nikt mi niczego nie obiecywal, ani nie zmuszal! Nie mam ochoty miec nic wspolnego z ludzmi twojego pokroju i redaktora co na Pegasosie OS4 uzywa - Taka AMIGOWA SZYCHA, a NIE MA 'AMIGI'. Hipokryzja. Tfu!

Amigowanie ma teraz wiele postaci, i kazdy ma prawo wybrac co mu sie podoba, a czy to bedzie Aros, UAE/WinUae, MOS czy systemy klasyczne to juz jego sprawa. I takim zalosnym pierdzeniem nikogo do kupowania 'nowej Amigi' nie zmusisz.
[#16] Re: Wywiad z Trevorem Dickinsonem

@RadziN, post #15

Taka AMIGOWA SZYCHA, a NIE MA 'AMIGI'


Amigą jest każdy komputer na którym natywnie działa Amiga OS.
Czyli Pegasos z Amiga Os 4 również.
[#17] Re: Wywiad z Trevorem Dickinsonem

@qwerty4000, post #16

Właśnie że nie jest Amiga .
Jest tylko komputerm na którym można odpalić AmigaOS
[#18] Re: Wywiad z Trevorem Dickinsonem

@Drako^lM, post #17

Dokładnie klonem Amigi z chwilą zainstalowania na nim systemu AmigaOS.
[#19] Re: Wywiad z Trevorem Dickinsonem

@Leon, post #18

sam jestes klonem :)
[#20] Re: Wywiad z Trevorem Dickinsonem

@AmiChris, post #9

@AmiChris, MDW, widelec, RadziN: Nie karmcie go, przecież on to napisał właśnie po to, żeby Was wyprowadzić z równowagi.

@Kiv Master: Życzę Ci, żebyś miał tyle szacunku do mnie i moich decyzji ile ja mam do Twoich.
[#21] Re: Wywiad z Trevorem Dickinsonem

@recedent, post #2

>> Szalony milioner z garażem pełnym starych Amig

Oby go pokreciło i wszystkie kondensatory w jego Amigach szlag trafił. Wykupił tyle sprzetu i kisi w jakimś lochu.150 starych maszyn. To pewnie on rozregulował amigowy rynek ;)
[#22] Re: Wywiad z Trevorem Dickinsonem

@qwerty4000, post #16

Przeczytales to co chciales przeczytac! To napisze wyraznie; Redaktor Naczelny portalu obok Nie MA AMIGI! Nawoluje do amigowania, a Jej nie ma - rozumiesz paradoks? Ludzie go zapraszaja na zloty by prezentowal AOS4, jakos zreklamowal, i dziwic sie ze sie wykreca sianem, tylko niby na czym ma on to zrobic? Na Pegazosoie? Ale jazda!:D To jest dopiero promocja! Wiec cale to szczekanie co jest amigowe, a co nie, co jest clonem, a co nim nie jest prosze sobie podarowac! Wyraznie widac jakiego gatunku sa 'prawdziwi animatorzy amigowosci'!

[#23] Re: Wywiad z Trevorem Dickinsonem

@RadziN, post #22

Ale co Ci do tego skoro Ty już Amigowcem nie jesteś, bo przecież nie używasz na żadnej maszynie systemu AmigaOS.
[#24] Re: Wywiad z Trevorem Dickinsonem

@RadziN, post #22

Bardzo dosadnie i trafnie ujales ta kwestie ok, racja
[#25] Re: Wywiad z Trevorem Dickinsonem

@Bully Boys, post #23

może wyłącz kamerę w jego mieszkaniu, bo to nielegalne tak podglądać co i na czym ktoś robi
[#26] Re: Wywiad z Trevorem Dickinsonem
Ciekawy wywiad. Szacun za kolekcję tego sprzętu, a biedny Kwaku nie może znaleźć części

Widać że Trevor jest pro AmigaOS ale ma zdrowe podejście do innych alternatywnych Ami systemów i za to też należy się szacun.
[#27] Re: Wywiad z Trevorem Dickinsonem
"It's our intention that the A1-X1000 will be sold as a pre-built, pre-installed AmigaOS 4.x system complete with an officially branded case, mouse and keyboard and complete with RAM, HDD, optical drive and graphics card. We have no plans to release the motherboard separately at this moment in time."
"My estimate is the price for the standard A1-X1000 system will be in excess of 1500 euros."

szok. obstawiajac cene 899 euro nie przypuszczalem, ze az tak sie pomyle. wychodzi 6000 zlotych na poczatku karuzeli walutowej. dodatkowo oni chca na tym zarobic! wyglada na to, ze jest to zestaw dla podobnych jak on milionerow :).
[#28] Re: Wywiad z Trevorem Dickinsonem
Panowie i panie ja nie wiem,i chyba bede to powtarzal 300 razy ze receptura jest znana trzeba wyprodukowac 2 ami jedna za 5000 i 2 2000 max ale ze wszystkim monitorem systemem itd to chyba nie jest trudne,ale podziwiam idiotyzm wladz amigi normalnie sa w swiecie rzeczy ktore sie nie zmienia ha ha ha.

ps:teraz wszyscy uzytkownicy makow i innych systemow ami podobnych powinni wyslac maile z podziekowaniami dla tych miszczow biznesu ha ha ha.
[#29] Re: Wywiad z Trevorem Dickinsonem

@hakonwpz, post #27

To chyba nic dziwnego, że producent chce zarobić - ba, nawet musi, jeśli chce nadal coś produkować. Co do ceny, to jest cena marzeń - bo inaczej się na to patrzeć nie da.
Szczególnie w kontekście braku wykorzystania drugiego rdzenia, atrapowatości Xeny i Xorro (na obecnym etapie) no i tych 1500 EURO, za które odpalisz OpenOffice for Kids - jak oczywiście zostanie przeportowany. Obok Ciebie usiądzie Twoje dziecko z jakimś netbookiem, popatrzy Ci w ekran i powie: “Tatusiu, mamy ten sam program!”.
[#30] Re: Wywiad z Trevorem Dickinsonem

@hakonwpz, post #27

Tych milionerów jest już stu pięćdziesięciu czterech na samym AW.net. W samej Polsce jest z dziesięciu, jeśli dobrze pamiętam. Zaraz: Hellena, cacodemon, Kiv_Master, parallax, hmm... Kto się jeszcze deklarował? DRACOX? Pawelini? Pomóżcie...
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem