Komentowana treść: Wywiad z Trevorem Dickinsonem
[#61] Re: Wywiad z Trevorem Dickinsonem
Fajny ten sprzęt (obudowa też :) ). Takie coś mógłbym sobie sprawić. Wybiorę się też chyba na jego prezentację pod koniec czerwca.
[#62] Re: Wywiad z Trevorem Dickinsonem
@qwerty4000: Z mojej strony EOT, bo Ty nie rozróżniasz odrębności hardware od uruchamianego na nim software.

@Ender: Wydaje mi się, że to nie A-Eon nie wyrabia tylko Hyperion. Szybkie oprogramowanie czegoś co się stosunkowo szybko pojawiło nie jest łatwe. Szczególnie gdy amigowe systemy są mocno do tyłu względem reszty świata, a programistyczne moce przerobowe ograniczone do tego stopnia, że nawet nie ma komu biegać po scenie i “developers” krzyczeć...
Poprawka odnośnie PowerMaca G4 - z tego co się orientuję, to żaden z nich nie miał dwurdzeniowego procesora. W lepszych konfiguracjach były dwa jednordzeniowe procesory G4.

@recedent: Z tym zastanawianiem się nad netbookiem to takie zagranie chyba na delikatne podtrzymanie “exciting”. Jeśli się nie mylę to jedynie platformy x86 i ARM, a nie PowerPC mają tu coś do powiedzenia. No i jeszcze chiński Longson czymś tam się pochwalił.
[#63] Re: Wywiad z Trevorem Dickinsonem

@Ender, post #58

"Czy ten wywiad nie miał przypadkiem uspokoić wszystkich zaniepokojonych losami X1000"
Może. Ten wywiad jest świetny, rozwiewa wiele wątpliwości.
Zacytowany przez Trevora fragment z Lennona "Imagine" świadczy też o tym, że ma on takie samo marzenie jakie ty miałeś - może gdyby X1000 była tańsza byłaby na to szansa.
[#64] Re: Wywiad z Trevorem Dickinsonem

@przemysław, post #62

@ przemysław
Ja mam PowerMaca MDD 1.25 dual procesor to chyba są 2 rdzenie?
(Coś na wzór pierwszych coreduo)

@ recedent
Ktoś we wcześniejszych postach zaczął się zastanawiać nad netbokiem (przyznaję się nie czytałem dokładnie, a moja znajomość angielskiego jest kiepska, ale mam mocne postanowienie, że to w końcu nadrobię) i ja wyraziłem może niepotrzebnie swoja opinię na ten temat. W sumie gdyby SAM460 dało się zaadaptować, to w teorii mogłaby stanowić bazę dla netboka?

Ostatnia edycja: 09.05.10 22:09:35
[#65] Re: Wywiad z Trevorem Dickinsonem

@adam_mierzwa, post #63

Zacytowany przez Trevora fragment z Lennona "Imagine" świadczy też o tym, że ma on takie samo marzenie jakie ty miałeś - może gdyby X1000 była tańsza byłaby na to szansa.

Wychodzi na to, że Ci którzy mają faktycznie coś do powiedzenia w sprawie projektu Amiga X1000 mają zupełnie inne podejście od osób u nas w kraju, które za mój pomysł najchętniej by mnie "spaliły na stosie". Szkoda, że środowisko, deweloperzy, właściciele różnych patentów, pomysłów na system postamigowy/amigowy - jak by go tam nie zwać - "nie wyeliminują" tych co mieszają i dokonają tego co niemożliwe, o czym marzy większość, która nie zawsze chce się do tego przyznać.
[#66] Re: Wywiad z Trevorem Dickinsonem

@Ender, post #64

Z netbookiem to ja zacząłem - bo on jest w planach. Wogóle plany Trevor ma wielkie, ale dużo zależy od sukcesu/porażki X1000.
Mały ułatwiacz (sam często korzystam):
http://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&tl=pl&u=http%3A%2F%2Fobligement.free.fr%2Farticles_traduction%2Fitwdickinson_en.php
[#67] Re: Wywiad z Trevorem Dickinsonem

@Ender, post #64

dwa procki na jednek karcie procesorowej
[#68] Re: Wywiad z Trevorem Dickinsonem
Bardzo fajny i ciekawy wywiad. Można dowiedzieć się dużo szczegółów odnośnie AmigiOne X1000. Niestety, ze względu na cenę, jest to sprzęt skierowany do pasjonatów. Szkoda, że rynek Amigi tak się skurczył, że potrzebna jest taka cena, by zwróciły się koszty produkcji. Mam nadzieję, że, po premierze, jakieś większe firmy powrócą do Amigi, w końcu będzie to platforma z prawdziwego zdarzenia, na którą można pisać nowe wymagające programy i gry. Pan Trevor opisuje, że, wraz ze swoim partnerem Tonym Moorleyem w ciągu 35 lat przeprowadził wiele udanych inwestycji biznesowych i jest pozytywnie nastawiony do wydawania komputera na tak niewielki rynek.

Tak czy inaczej zgotowali znakomity prezent na 25-lecie Amigi. Życzę im i Amidze wszystkiego dobrego!
[#69] Re: Wywiad z Trevorem Dickinsonem

@rzookol, post #43

Mógłbyś mi wytłumaczyć dlaczego Draco jest nazywany klonem Amigi a np. Samantha na której natywnie można uruchomić AmigaOS już nie jest? Co musi posiadać komputer oraz przez jaką firmę musi być wyprodukowany, żeby Twoim zdaniem można go było nazwać klonem Amigi?
[#70] Re: Wywiad z Trevorem Dickinsonem

@Minniat, post #68

Niestety na powrót firm jest już za poźno o jakieś 10 lat .
Trzeba zejść na ziemie z marzeniami nic tego już nie zmieni :)
Zwłaszcza że za 1500 euro można mieć wypasionego desktopa biącego osiagamix1000 . I tu jest właśnie ten problem
[#71] Re: Wywiad z Trevorem Dickinsonem

@Drako^lM, post #70

Problem z kasa? Czy z wycena sprzetu? Kasy rozumiem, ze mozna nie miec, ale na cene nie ma co narzekac. To elitarny sprzet w uczciwej cenie. W tydzien bym sprzedal swoja a4k za podobna kwote :> Ale tego nie uczynie!
[#72] Re: Wywiad z Trevorem Dickinsonem
@Ender: Tak jak napisał rzookol, masz dwa jednordzeniowe procesory na jednej karcie procesorowej. To nie jest dual core (w rozumieniu 2 rdzenie w jednym procesorze), choć działać będzie podobnie.

@pawelini:
Elitarny sprzęt w uczciwej cenie? ROTFL.
Jeśli weźmiemy znaczenie przymiotnika “elitarny”, jako “dostępny tylko dla niektórych osób” - zgadzam się, że będzie to na pewno sprzęt elitarny.
A co do ceny to nie ma co pisać, że jest uczciwa, bo jest horrendalnie wysoka jak za produkt niekompletny (brak obsługi drugiego rdzenia, Xeny, Xorro o czym Trevor pisze). I w tym kontekście uczciwość ceny szlag trafia, wogóle “uczciwość ceny” to śliskie pojęcie i można więcej argumentów znaleźć, że cena nie jest uczciwa niż jest.
Też jestem póki co zainteresowany X1000, ale nie róbmy z niej bezcennej komódki a la Ludwik XIV.
[#73] Re: Wywiad z Trevorem Dickinsonem

@Leon, post #69

draco ma:
rom amigaos 3.1
chipsety CIA
sloty zorro
procek 68k
autoconfig
[#74] Re: Wywiad z Trevorem Dickinsonem

@pawelini, post #71

Jaki tam elitarny zwykła płyta PPC ;)

Elitarny sprzet to jest już np a4k z PPC itp ....
Ale nie X1000
[#75] Re: Wywiad z Trevorem Dickinsonem
jednym słowem : fajnie, że A-EON zaliczy(ł) wtopę
[#76] Re: Wywiad z Trevorem Dickinsonem

@nimrod7, post #75

- dlaczego fajnie?
- i jaka ftope?
[#77] Re: Wywiad z Trevorem Dickinsonem

@nimrod7, post #75

to czy zaliczy czy nie dowiemy sie po premierze
[#78] Re: Wywiad z Trevorem Dickinsonem

@nimrod7, post #75

Dlaczego niby fajnie ? Fajnie to by bylo gdyby microsoft zbankrutowl.
[#79] Re: Wywiad z Trevorem Dickinsonem

@Drako^lM, post #70

Zwłaszcza że za 1500 euro można mieć wypasionego desktopa biącego osiagamix1000 . I tu jest właśnie ten problem

He he ja kilka lat temu wydalem na pece 5 tysiakow, a teraz nikt za to nie da nawet pińcet, nie zamierzam wiecej popelnic takiego bledu, tym bardziej ze nie mam zadnej satysfakcji z uwywania pece, zdecydowanie wole wydac kase na nowa Amige.
[#80] Re: Wywiad z Trevorem Dickinsonem

@Hellena, post #79

A co byłoby takiego fajnego, tzn. jakie byłyby korzyści z bankructwa MS?
Jeśli chcesz kupować komputery jako lokatę kapitału to kupno jakiegokolwiek nowego komputera to marny pomysł. Zawsze stracisz.
[#81] Re: Wywiad z Trevorem Dickinsonem

@przemysław, post #80

Dla mnie bylo by fajnie, bo ich nie lubie.
Jasne, ze strace na nowym sprzecie, chociaz w swiecie Amigi to moze byc roznie :)
[#82] Re: Wywiad z Trevorem Dickinsonem

@Hellena, post #81

A negatywnych konsekwencji tego zjawiska już nie wziąłeś pod uwagę?
[#83] Re: Wywiad z Trevorem Dickinsonem

@przemysław, post #82

Nie :) Ale za to pozytywne, moze wtedy Amiga wyplynela by na glebokie wody. :D
[#84] Re: Wywiad z Trevorem Dickinsonem

@Hellena, post #83

moze wtedy Amiga wyplynela by na glebokie wody.

bardzo watpie.
[#85] Re: Wywiad z Trevorem Dickinsonem

@szuler, post #84

Czytajac wywiad dochodze do wniosku, ze kolesiowi naprawde zalezy na amidze, moze nawet bardziej niz samemu commodore. Ciesze sie, ze wreszcie za amige wzial sie czlowiek odpowiedni, pasjonat (zreszta widac po kolekcji). Zdrowo podchodzi do tematu, wyklada kase i mowi wprost, ze jesli sie zwroca koszty mozna myslec o przyszlosci i nowych modelach amigi. Kto wie, czy to nie nowy "ojciec" amigi.

Widze, ze wielu narzeka na cene... Wydaje mi sie ze cena jest normalna, jak za taki sprzet (chocby specjalnie produkowana obudowa z wtopionym boing ballem, mysz i klawiatura).

Apple robi teraz zwykle pecety, ktore daja mozliwosc instalacji MacOS, lecz mimo wszystko ludzie placa wiele wiecej niz za blaszaka o takich samych parametrach - placi sie za niespotykany design, szanowane LOGO jablka itp. Zwykly pecet tego nie ma. Tak samo ma byc z amiga i mam nadzieje, ze sie to uda. Bedzie to niszowa seryjnie produkowana platforma na procesor inny, niz intel.

Ludzie, ktorzy narzekaja na cene, niech po prostu uzywaja dalej tanich pecetow, a amige niech zostawia "elicie", o ktorej wczesniej byla mowa. Mozna tez zmienic prace, albo otworzyc dochodowa dzialalnosc gospodarcza. Zreszta ludzie zarabiajacy w euro nie beda tak narzekac na cene, bo 1500 euro to dla srednio zarabiajacego europejczyka 1/2 pensji.


[#86] Re: Wywiad z Trevorem Dickinsonem

@wawul2, post #85

Widze, ze wielu narzeka na cene... Wydaje mi sie ze cena jest normalna, jak za taki sprzet (chocby specjalnie produkowana obudowa z wtopionym boing ballem, mysz i klawiatura).

Ceny na razie nie znamy.. tak samo jak i tego co właściwie będzie w tej maszynie za CPU.
Co zaś do ceny - moim zdaniem samo hobby nie jest "usprawiedliwieniem" dla takich cen. Zapewne powstała jakaś kalkulacja kosztów - niemniej jednak - 1500ojro.. to kupa kasy jest. Gdyby za połowę tej ceny można było nabyć samą płytę główną.. to kto wie jak by wyglądały szanse tej propozycji.
[#87] Re: Wywiad z Trevorem Dickinsonem

@Hellena, post #83

Wypłynęła i zatonęła, a tymczasem Titanic 2 już 24 sierpnia na DVD.
[#88] Re: Wywiad z Trevorem Dickinsonem
Panowie i panie wyprowadzcie mnie z bledu ze amigowcy to sa milionerzy bo ja ledwo wiaze koniec z koncem he he he ten cholerny zus wiec moze tylko mnie nie stac zeby wydac tyle kasy na nowa amige,gdyby to byl netbook albo notbook to bym kupil nawet za taka kase co i tak juz pisalem jakies rok temu zeby amiga poszla w strone notbookow ale wtedy kady mowil mi ze mam sie klupnac w glowke.
[#89] Re: Wywiad z Trevorem Dickinsonem

@wawul2, post #85

Damn a ja myślałem że mam średnią pensję, ale do elity mi jeszcze daleko z tego co widać
[#90] Re: Wywiad z Trevorem Dickinsonem
Kupie ,na pewno . Cena zabija , lecz mysle ze warto.
Boje sie tylko jednego a raczej jednej " zona " ;).
Jak patrze na ta obudowe , konfiguracje ( ktora jest naprawde spora jak na ami swiatek ) i oczy tego kolesia . To zaczynam czuc to co czulem w 92 roku jak moj ojciec postawil w domu A2000 z dyskiem i fastem.
TO NAPRAWDE BYLO COS! . Teraz mysle ze dla " nas " tez tak bedzie, wkoncu.
Czego sobie i wam zycze. :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem