Komentowana treść: Wywiad z Trevorem Dickinsonem
[#31] Re: Wywiad z Trevorem Dickinsonem

@recedent, post #30

Ja deklarowałem chęć zakupu, jeśli mnie X1000 czymś do siebie przekona (cena nie jest problemem). Jak na razie im dalej w las, tym dalej od X1000.
[#32] Re: Wywiad z Trevorem Dickinsonem

@SzaryWilk, post #28

bla bla bla wilku juz kiedys cie prosilem bys przedstawil biznes plan z jakimis przyblizonymi kwotami zaprojektowania plyty, testowania, przepisania na nia osu ,zakupu peryferi ,oraz dystrybucji. niestety wciaz nie zrobiles tego...wiec przestan pierdzielic glupoty, na tak maly rynek gdzie sperzetu nie sprzedaje sie w setkach tysiecy egzemplarzy zaprojektowanie czegos od zera i wyprodukowanie jest ..drogie.
[#33] Re: Wywiad z Trevorem Dickinsonem

@RadziN, post #22

Czegoś nie zrozumiałeś.
Konrad ma komputer na którym chodzi natywnie Amiga OS czyli ma Amigę.
[#34] Re: Wywiad z Trevorem Dickinsonem

@recedent, post #30

Deklarowałem i podtrzymuję chęć zakupu. Cena nie odstrasza, choć niska nie jest. Ciekawe, że kiedy przychodzi do mnie do sklepu klient i pyta o cenę jakiegokolwiek iMaca, to po jej usłyszeniu nie łapie się za głowię, bo wie, że "one tyle kosztują, bo to Apple".
Apple jest drogie, ale one po prostu takie są. Amiga może się stać ciekawą i atrakcyjną alternatywą dla drogiego Apple.

Chętnych na pewno nie zabraknie. Mój dobry znajomy czeka spokojnie na premierę X1000 mimo, że to użytkownik PC, a jego wiedza o Amidze ograniczała się do naszych wzajemnych kłótni w podstawówce w temacie Amiga vs PC (przy czym bronił PC:))

Należy się cieszyć, że projekt jest w dobrych rękach. Trevor to pasjonat Amigi i wie co robi.
[#35] Re: Wywiad z Trevorem Dickinsonem
abstrahując od sprzętu a skupiając się na osobie to całkiem ciekawy wywiad
[#36] Re: Wywiad z Trevorem Dickinsonem

@qwerty4000, post #33

czyli jak uruchomie na pececie solarisa to od razu będe mieć suna ? albo klona suna
[#37] Re: Wywiad z Trevorem Dickinsonem

@Kiv_Master, post #5

Wywołanie flame'a.

Ban do środy.

P.S. W nawiązaniu do Twoich wyczynów z przeszłości i stwierdzeń, jakoby osoby związane z MorphOS-em w każdym wątku wtykały swoje trzy grosze, niezwiązane z komentowaną wiadomością, wpadłeś sam we własne sidła...
[#38] Re: Wywiad z Trevorem Dickinsonem

@rzookol, post #36

Jak natywnie uruchomisz solarisa w wersji SPARC, to jak najbardziej tak.
[#39] Re: Wywiad z Trevorem Dickinsonem

@cacodemon666, post #34

Zejdźmy na ziemię. Nie odstrasza wysoka cena sprzętu, wtedy gdy coś taką wysoką cenę uzasadnia oraz duża rzesza klientów jest przekonana, że otrzymuje coś, co jest w jej mniemaniu akurat tyle warte.
Apple nie jest drogi bo tak jest - wysoka cena tych komputerów wynika z włożonej przez koncern pracy, kompletnego dla klienta produktu i obranej strategii rynkowej.
Cena X1000 odniesiona do tego co klient otrzyma (przyjmując do rozważań te 1500 EURO) będzie horrendalnie wysoka, stąd cena odstraszać może i to całkiem skutecznie.
Pisząc o alternatywie dla Apple to się bardzo mocno zagalopowałeś.
[#40] Re: Wywiad z Trevorem Dickinsonem

@qwerty4000, post #38

Coś trudno Ci te klapki z oczu ściągnąć. rzookol próbował Cię naprowadzić, ale jak widzę bezskutecznie.
Pomogę Ci pytaniem: czy jeśli uruchomię Solarisa na maszynie Fujitsu z procesorem SPARC - to maszyna automatycznie stanie się Sun'owska?
Na tej samej zasadzie pisanie o istnieniu "platformy Amiga" (rozciągając je poza klasyki) jest nieprawdą.
[#41] Re: Wywiad z Trevorem Dickinsonem

@przemysław, post #39

Masz 100% racji.Dla mnie cena tez nie straszna,tyle ze nie dal bym nawet 150 euro za platforme na ktora port firefoxa jest traktowany jak Swiety Gral.Dla mnie system jest wart tyle co soft ktory na nim odpale,sam w sobie gowno mnie obchodzi.
[#42] Re: Wywiad z Trevorem Dickinsonem

@Spline, post #41

Hmm, no ale w ten sposob stwierdzasz, ze nie ma sensu uzytkowac aos-ow bo one nie maja (skupiajac sie na high endowym softcie) prawie nic do zaoferowania dla ciebie. Lepszy linux lub pc dla ciebie.
[#43] Re: Wywiad z Trevorem Dickinsonem

@qwerty4000, post #38

a jeśli za posrednictwem loadera Tosa dla Amiga1000 (bo taki istnieje) uruchomię Tosa to Amiga1000 stanie się atari albo klonem atari?

kondzio robi ludziom wodę z mózgu, próbuję narzucać innym swoje poglądy, podobno tworzy jakiś słownik amigowości według swojego uznania chociaż od wielu lat jest na ppa FAQ, który spełnia to samo zadanie, pegasos to maszyna CHRP, może uruchamiać systemy pisane dla CHRP, nie jest i nie będzie żadnym klonem czegokolwiek innego
[#44] Re: Wywiad z Trevorem Dickinsonem
1500 euro - tego to się nie spodziewałem. Cena dla mnie jest zupełnie nie do przyjęcia.
[#45] Re: Wywiad z Trevorem Dickinsonem

@AmiChris, post #42

Niestety to prawda Amigowanie/klasykowanie to dla mnie moja a1200 30/50.Z checia kupil bym cos nowego ale za każdym razem kiedy o tym mysle nieuchronnie przed oczami staje mi absolutny bezsens zakupu Aos/Morph. Dadza mi o niebo mniej niz najmarniejsza dystrybucja linuxa (ktorego uwazam za crap choc mam na 1 notku), naprawde szkoda
[#46] Re: Wywiad z Trevorem Dickinsonem
A ja bede sie upieral przy tym ze amigowosc dawno wyszla poza sprzet to teraz jest raczej swiadomosc i to dzieki kolejnym domoroslym biznesmena ktorzy co tutaj duzo ukrywac mysleli ze zrobia na nas "amifrajerach" duza kase,nie bede wspominal czasow ami skarpetek ami kubkow czy petera ktory to nie mial amigi.Wazne zeby sie dzialo to dobrze ze bedzie amiga x1000 chociaz nie wroze jej duzej popularnosci czy morph albo klasyki czy tez wszelkiego rodzaju amipodobny sprzet.Ale z drugiej strony to jest naprawde cos niesamowitego ze amiga przetrwala znajac nasze amigowe charaktery i wieczne wojny powinnismy sie wpisac do ksiegi ginesa.
[#47] Re: Wywiad z Trevorem Dickinsonem

@SzaryWilk, post #46

To wlasnie dzieki wojnom,kłótniom,flejmom Amiga jest jeszcze nie tyle zywa co klasycznym zombie i budzi emocje,chec walki o swoje racje ;) .Inaczej juz dawno wszyscy rozeszli by sie do domow bo nic by sie nie dzialo na tym cmentarzu.
[#48] Re: Wywiad z Trevorem Dickinsonem

@recedent, post #30

Mozna by poprosic grx-a aby zrobil liste osob ktora zadeklarowala kupno x1000 gdy takowa sie pojawi. Bedzie mozna im w swoim czasie podziekowac za wsparcie systemu, jak rowniez skierowac prosbe o jakies artykuly,notki czy tam ogolne wrazenia z w.w. sprzetu.

ps.
Oczywiscie wiemy, ze jedyny czysty amigowiec nie kupi bo prawdziwa nowoczesna amige PPC juz ma.
[#49] Re: Wywiad z Trevorem Dickinsonem

@AmiChris, post #48

W ankiecie na PPA 10 osób zdeklarowało kupno w najwyższej opcji (za więcej jak 4000 zł). Czyli jeszcze 4 (oprócz wymienionych przez Recendenta).
Ja nie byłem w tej 10-tce - za taka cenę to kupię jak będzie obsługa Xeny i dwóch rdzeni, nie wcześniej.

Z wywiadu wynika, że betatesterzy X1000 będą mogli je kupić po znacznie niższej cenie, więc trochę sprzętu wpadnie do tych, których normalnie np. nie byłoby stać.
[#50] Re: Wywiad z Trevorem Dickinsonem

@adam_mierzwa, post #49

Wszystko wyjdzie jak sprzet będzie dostępny .

Btw: wywiad fajny ;)
[#51] Re: Wywiad z Trevorem Dickinsonem

@adam_mierzwa, post #49

Czy to ważne że ktoś kupi ja bym chętnie kupił ale na razie mam mały debet. ważne jak wygląda nasza dyskusja na ten temat dogoniliśmy naszych kochanych polityków nawet ich niektórzy przebili brawo ludzie coś nie tak na naszym forum.
[#52] Re: Wywiad z Trevorem Dickinsonem

@przemysław, post #40

A co za różnica?
Oprogramowanie na SPARCe robi się pod system.
[#53] Re: Wywiad z Trevorem Dickinsonem

@rzookol, post #43

a jeśli za posrednictwem loadera Tosa dla Amiga1000 (bo taki istnieje) uruchomię Tosa to Amiga1000 stanie się atari albo klonem atari?


A na Atari ST pisze się soft pod system czy wali po rejestrach?
Jakie były zalecenia w tym temacie firmy Atari?

[#54] Re: Wywiad z Trevorem Dickinsonem

@rzookol, post #43

kondzio robi ludziom wodę z mózgu, próbuję narzucać innym swoje poglądy, podobno tworzy jakiś słownik amigowości według swojego uznania chociaż od wielu lat jest na ppa FAQ, który spełnia to samo zadanie,


Amiga OS jest jeden.
Tylko jedna firma dostąpiła zaszczytu pracy nad oryginalnymi źródłami Amiga OS i połączenia swojej pracy z świętymi źródłami Amiga OS.

Dlatego Amiga OS 4 jest Amiga OSem a Morphos niestety tylko klonem.

Że dwaj panowie F. to zepsuli i powinni się wstydzić, to inna sprawa.
[#55] Re: Wywiad z Trevorem Dickinsonem

@qwerty4000, post #52

Uruchomienie Solarisa na Fujitsu nie uczyni z niego Suna. Tak samo zresztą jak uruchomienie AOS’a na Pegasosie 2 nie zrobi z niego Amigi.
Tak to trudno pojąć?
[#56] Re: Wywiad z Trevorem Dickinsonem

@przemysław, post #55

Pracowałeś na Solaris SPARC?
Kiedykolwiek?
[#57] Re: Wywiad z Trevorem Dickinsonem

@qwerty4000, post #56

Proponuję przenieść dyskusję niezwiązaną z tematem na forum, np. do działu Hyde Park bądź Rzeźnia.
[#58] Re: Wywiad z Trevorem Dickinsonem

@Drako^lM, post #4

Wariant 1
Może na nowej SAM 460? W końcu ma tam być tylko jedno gniazdo Sata, a netboki nie mają DVD, więc do HDD jedno Sata wystarczy. Pytanie czy ta płyta nawet po modyfikacjach się nada? Wszak to płyta przemysłowa, może jednak za duża. Kolejne, czy netbok z zegarem około 1-1,2ghz (tyle będzie miała SAM460) wygra w konfrontacji z PowerBookiem 1.6ghz, który nie jest netbokiem, ale pełnoprawnym notebokiem.
Wariant 2
Netbok to ściema, żeby pokazać, że są tuż za konkurencją, a właściwie to idą z nią łeb w łeb. Teraz mają problem (moim zdaniem) z wyrobieniem się z X1000, więc jeżeli to nie miała by być SAM, to nie wierzę w taki projekt (obawy co do SAM jako netboka znacie).
Wariant 3
MOSTeam wypuszcza wersje Morphos-a na PowerBooka i PowerMaca - wersja obsługująca 2 rdzenie (obsługa zapowiadana w AOS 4.x kiedyś) w okolicy wydania AOS 4.x na X1000 i wielu niezdecydowanych się zdecyduje.
Ktoś tu napisał, że nie wyda 1500 euro na komputer z systemem i Firefoxem i ja podzielam jego opinię. Za taką kasę można mieć PC lub Maka, ale na nie jest mnóstwo oprogramowania, a na amipodobne (postamigowe) systemy jest po prostu biednie. Jarać się przeglądarką internetową albo Open Officem. Te programy są dobre i potrzebne (bo zrobią jakąś reklamę systemu), ale to nie jest coś co rzuci kogoś (obcego usera) na kolana, bo tylko w postamigowym świecie z takimi aplikacjami ( pewnie nie wszędzie, bo różnych rzeczy używacie do pracy)jest problem.

PS. Czy ten wywiad nie miał przypadkiem uspokoić wszystkich zaniepokojonych losami X1000?

Ostatnia edycja: 09.05.10 20:39:49
[#59] Re: Wywiad z Trevorem Dickinsonem

@przemysław, post #55

Uruchomienie Solarisa na Fujitsu nie uczyni z niego Suna. Tak samo zresztą jak uruchomienie AOS’a na Pegasosie 2 nie zrobi z niego Amigi.
Tak to trudno pojąć?

Dokładnie.Tak samo jak uruchomienie Snow Leoparda na tanim pececie nie uczyni z niego Maca.
Jak widać niektórzy mają bardzo wąskie horyzonty...

Ps.Tak nawiasem mówiąc to osoby które teraz tak rozpaczliwie przekonują że Peg to Amiga jeszcze niedawno krzyczały że to podróba bo nie ma naklejki.Były gotowe oczy wydrapać swoim adwersarzom.Jak widać punkt widzenia zależy od punktu siedzenia?
[#60] Re: Wywiad z Trevorem Dickinsonem

@Ender, post #58

Ale o co chodzi? Kto obiecuje w tym wywiadzie jakieś Netbooki?

Trevor Dickinson pisze:

Chciałbym, aby A1-X1000 była pierwszą z wielu modeli AmigaOne o rozbudowanej konfiguracji, lecz powstanie kolejnych komputerów jest ściśle uzależnione od powodzenia A1-X1000. Osobiście uważam, że rynek na "Amigowego Netbooka" istnieje, ale musiałby on być wyposażony w oprogamowanie obsługujące najważniejsze sieciowe aplikacje, jakich ludzie po takich komputerach oczekują. Próbujemy rozwiązać ten problem, w miarę możliwości wspierając developerów. Środowisko twórców oprogramowania dla Amiga OS 4 jest bardzo aktywne - aktualnie trwają prace nad portami takich programów jak Timberwolf (Firefox) i Open Office. Kolejną przeszkodą w tworzeniu komputerów Amiga jest ekonomia skali. Niezwykle trudno jest konkurować z ogromną ilością tanich Netbooków opartych na x86, które zalały rynek. Myślę jednak, że nie ma problemów nie do rozwiązania. Najpierw jednak A1-X1000 musi odnieść sukces.

Gdzie w tym cytacie ktoś obiecuje Netbooka? Bo ja widzę tylko coś w stylu "Najpierw kupcie X1000, a my się zastanowimy..."
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem