Komentowana treść: Własność intelektualna Amiga Inc. wystawiona na sprzedaż
[#31] Re: Własność intelektualna Amiga Inc. wystawiona na sprzedaż

@tomek, post #30

I po co ta dyskusja nie w temacie? Prowokator otrzymał upomnienie. Kolejny będzie ban. Proszę innych również o zaprzestanie kontynuowania dyskusji w tym temacie.
[#32] Re: Własność intelektualna Amiga Inc. wystawiona na sprzedaż

@tomek, post #30

Co do Windowsa 7, to zawsze jak spotykam ten system, to zasadzam mu takiego kopa z glana, że leci prostu do >NILu:.
Nie jedną już pecetoowieczkę uratowałem i XPka jej zainstalowałem.
SuperNowar, wybawca od Win7. :P
[#33] Re: Własność intelektualna Amiga Inc. wystawiona na sprzedaż

@Andrzej Drozd, post #32

Ja tak mialem jak wchodzilo xp, instalowalem wszedzie 98 ale mi przeszlo:).
[#34] Re: Własność intelektualna Amiga Inc. wystawiona na sprzedaż

@fazior, post #33

Nie sądzicie, że ciągniecie OT? Czy naprawdę trzeba kogoś zbanować, aby odniosło skutek?
[#35] Re: Własność intelektualna Amiga Inc. wystawiona na sprzedaż

@mailman, post #34

Sadzicie, sadzicie ale temat jest lekko ciezki, wyswiechtany i juz mnie sie nie chce cokolwiek wymyslac w nim. Choc jakbym mogl to poprosze zeby jednak naklejke wziela firemka od pecetow /tanich/
i kleila to na swoje budy za 1000 pln, z checia wezme i pociupie sobie w starcrafta 2:). C=USA raczej krzakiem jest, pozatym obawiam sie ze naklejka na "coustom amiga obudowach" od c= zrobila by z tego pececika kolejnego swietego graala za ciezki pieniadz. Wiec, Chinscy bracia, do boju, brac kupowac naklejke - jednego klienta juz macie:).
[#36] Re: Własność intelektualna Amiga Inc. wystawiona na sprzedaż
Też mi się wydaje, że całe to zamieszanie z Commodore USA to tylko próba podniesienia ceny marki Amiga. Że niby firma jest prężna i już za chwilę wypuści produkt na rynek. A w rzeczywistości to tylko "ściema".
Jeśli faktycznie znaki towarowe ktoś kupi kto będzie chciał coś z nimi zrobić, to fajnie. Jeśli ugrzęzną znów u kogoś kto nie będzie miał kapitału ani pomysłu, to poczekamy kolejne X-lat i zobaczymy znowu podobnego newsa to tego. :D
Można dodać do kalendarium.
Miłego dnia.
[#37] Re: Własność intelektualna Amiga Inc. wystawiona na sprzedaż
Mnie zastanawia, czy jest możliwe, że A-EON kupi markę Amiga. :)
[#38] Re: Własność intelektualna Amiga Inc. wystawiona na sprzedaż

@tomek, post #37

Moim zdaniem A-EON nie ma aktualnie do dyspozycji takich pieniędzy.
[#39] Re: Własność intelektualna Amiga Inc. wystawiona na sprzedaż
Jedna wielka ściema. Nawet jeśli C= USA by kupiło prawa to i tak nic to nie zmieni. Nawet jak sprzedadzą komuś innemu - też nic to nie zmieni.
[#40] Re: Własność intelektualna Amiga Inc. wystawiona na sprzedaż

@XaVeR, post #36

Dla mnie ten temat to i tak lipa, z trzech powodów:
a) wokół Amigi jako takiej narosło już tyle brudu, że trudno byłoby chyba znaleźć chętnego na taką operację,
b) rozczłonkowano nazwę Amiga i pojawił się potworek "AmigaOne", który raczej nie zniknie, chyba że zostanie uśmiercony jakąś batalią sądową (AmigaOS pomijam, bo z mojego punktu widzenia jest nieistotny),
c)AInc raczej będzie chciało absurdalnie wysokich pieniędzy i pytanie czy aby na pewno chce sprzedać wszystko i na wyłączność

I gdyby nie te syfki, to na rynku mógłby zadebiutować całkiem fajny desktop/laptop z dopasowaną do siebie firmową dystrybucją linuksa (był Amiga Unix, więc mógłby też być Amiga Linux). Softu komercyjnego na linuksa już jest sporo, więc mogłoby chwycić.
Nie zapominajmy o legendzie "gier na amigę" - jako opcja na życzenie "dual boot" z Windows 7, żeby fazior ciupnął sobie w Starcrafta 2, a ja w Civilization V
I w ten sposób aktualnych amigowców pożegnanoby (no chyba, żeby się przechrzcili) i powitano świeżą krew...
[#41] Re: Własność intelektualna Amiga Inc. wystawiona na sprzedaż

@recedent, post #38

Bo nie siedzisz na ich kontach ? Ciekawie byłoby, gdybyś miał dostęp do ich informacji finansowych
[#42] Re: Własność intelektualna Amiga Inc. wystawiona na sprzedaż

@przemysław, post #40

Nie rozumiem, że takie komentarze piszą amigowcy... Z jednej strony niby naklejka dla nich jest śmieszna i śmieją się z fanboyów "bratniego" portalu, a z drugiej koniecznie chcą peceta z logo Amiga. Zdecydujcie się.

Ludzie! Jeszcze parę lat temu nikt nie chciał przyznać się, że windowsa tknął kijem, a teraz na amigowym portalu wygłasza się takie marzenia!? Jeśli nasze amigowe rozwiązania upadną lub pójdą inną drogę, to życzcie raczej sobie, żeby marka Amiga z godnością odeszła do zasłużonej historii. Pozostanie wspomnienie komputera lepszego od innych, ale któremu dawno, dawno temu się nie powiodło przez złe kroki marketingowe. Wspomnienie, ale przynajmniej nie ciągle obecna kpina nalepiona na pececie.
[#43] Re: Własność intelektualna Amiga Inc. wystawiona na sprzedaż

@przemysław, post #40

Chętni na pewno się znajdą, to tylko i wyłącznie kwestia atrakcyjności finansowej oferty. Co prawda marka "Amiga" zbladła i nie jest warta tyle co kiedyś, ale nie wątpię, że właściciele marki chcą zrobić zapewne już ostatni skok na większą kasę. Problem ten na szczęście nie dotyczy bezpośrednio HyperionuA-Eonu, bo ich produkty AmigaOS jak i komputer Amiga One X1000 mają się dobrze i niezależnie od tego co się stanie AINC, nie będzie miało to większego wpływu na poczynania firm, które inwestują, w jak to określiłeś brzydko "potworka". Może Tobie Kolego nie podoba się nazwa "AmigaOne", ale nie zmienia to faktu, że to jest właśnie Amiga i na niej hula AmigaOS. Może wolałbyś inną nazwę dla nowej linii sprzętu Amigi ? No bo jakoś trzeba odróżnić stare klasyki od nowych komputerów ? Jakieś propozycje ? Jak niby nazwałbyś nową Amigę ? Amiga 5000 ? Amiga NG ? To już było !
Hyperion wybrał trafną i dobrze brzmiącą nazwęAmiga One i jest to nazwa określająca nową linię nowoczesnych komputerów Amiga. Wbrew temu co piszesz
[#44] Re: Własność intelektualna Amiga Inc. wystawiona na sprzedaż

@Adam_K, post #42

A co się dziwisz ? Tutaj właśnie są tacy "amigowcy", którzy negują wszystko co amigowe. Od systemu, poprzez nowy komputer, nazwę, po naklejkę. Jeśli naprawdę interesujesz się Amigą, to zapraszam na exec.pl. Tam spotkasz prawdziwych amigowców i uzyskasz wiarygodne informacje. Nikt też nie będzie straszył "amigą" z windowsem.
[#45] Re: Własność intelektualna Amiga Inc. wystawiona na sprzedaż

@Duracel, post #26

Ta legenda od dawna byla kupowana. Ba, smiem twierdzic - mam nadzieje, ze nie grozi to banem, ze kupno przez Commodore bylo taka wlasnie zagrywka. Wystarczy przypomniec sobie historie, poczatkowy fatalny marketing, odgrzewanie i brak wiekszych innowacji. Smutne ale raczej prawdziwe.

Swoja droga w tym ogloszeniu brakuje najwazniejszego (chyba, ze cos przeoczylem) ceny. Zalezy jakabylaby(a nie sadze, ze wielka, ale w sumie najlepiej byloby gdyby ktos zorganizowal bounty. Potem prawa do nazwy moglyby byc przydzielane metoda glosowania proporcjonalnego (tj. wielkosc glosy w zaleznosci od wplaconej kwoty).

W taki sposob moglibysmy miel ladnego z etykietka czerwonego (wole niz niebieski kolor) nastepnego MorphOS-a (ktory w mojej ocenie, lecz nie mam az tak duzego z nim kontaktu) realizuje lepiej wizje nastepnego AmigaOS. A do sprzetu np. symbiozie Natami i jakies nowszej(w rozsadnej cenie choc to oksymoron) plyty z PPC...

Cala sprzedaz w sumie paradoksalnie dotyczy kilku literek- wspomnienia legendy. Dziwny ten swiat, ze ktos moze kupic, po przeczytaniu pdf-a na np. winzgrozie nazwe w firmie zajmujacej sie IP. I dzieki temu i innemu IP nazwac tak serie np. doniczek ogrodowych...

Chociaz pewnie skonczy sie na sprzedazy jakies firmie, ktora zacznie tworzyc cos co ma niewiele wspolnego z legenda - vide nazwa Atari dawnego Infogrames, a szkoda...
[#46] Re: Własność intelektualna Amiga Inc. wystawiona na sprzedaż

@pampers, post #3

Pampers na co czekasz. Rezerwuj domene powaznyinwestor.com, ewentualnie FIRMA.gov.com lub echelon.com Dodaj kilka zdjec z Warszawy. Dorob w gimpie tabliczki z nazwa. Wygeneruj losowo cala liste adresow email - aby zaznaczyc swoja inwestycje w kadry i tak dzialajac zloz zapytanie ofertowe, zaznaczajac, ze wiesz, ze gentelmeni nie rozmawiaja o finansach, ale Ty doszedles do miliardow dolarow (BTW: rezerwy Google to bodajze 30 mld usd - moga kupic czesciowo nasz budzet ) nim nie bedac....

Ostatnia edycja: 03.11.10 17:53:11
[#47] Re: Własność intelektualna Amiga Inc. wystawiona na sprzedaż

@cacodemon666, post #44

Ale dlaczego uwazasz, ze negujemy wszystko co amigowe. Z tym co pierwotnie nazwano Amiga maszyny z PPC maja tyle wspolnego co Morphos. Dlaczego sam feeling ma nie byc amigowy? BTW: wiekszosc dzialajacych(znaczy aktualnie uzywanych na swiecie) Amig to w tej chwili prawdopodobnie pcty z WinUAE. Wszystko ma swoje plusy i minusy. Linux tez. Gdy SDF przeszedl na Linuxa x86 to byl tak narazony na ataki, ze praktycznie nie bylo chwili bez nich. A co by sie dzialo, gdyby byli na winzgrozie... A tak teraz uzywaja ostatniej serii procesorow ALPHA (nawet one wystarczaja do pewnych rzeczy) i NetBSD i szansa skutecznego ataku jest niewielka. Oczywiscie bylaby mniejsza gdyby uzywali np. Amoeby/Ameby (spr. sobie w headingach zarezerwowanych do zglaszania systemow operacyjnych) - ale ja na oczy nie widzialem tego systemu.

Poza tym w sumie to szkoda, ze Dell nie przejal kiedys praw. Ale jesli nie chcieli przebic oferty Escomu to ten zakup pewnie mial byc do odstawienia na polke lub produkowaniach x86 z naklejka....
[#48] Re: Własność intelektualna Amiga Inc. wystawiona na sprzedaż

@cacodemon666, post #44

Tutaj właśnie są tacy "amigowcy", którzy negują wszystko co amigowe. Od systemu, poprzez nowy komputer, nazwę, po naklejkę.

Wybacz, ale MorphOS+Mac ma więcej wspólnego z AMIGĄ niż AmigaOne+AmigaOS. Zauważ że nazwa to nie wszystko :)

Jeśli naprawdę interesujesz się Amigą, to zapraszam na exec.pl.
Tam spotkasz prawdziwych amigowców i uzyskasz wiarygodne informacje.


Jeśli prawdziwy amigowiec to ktoś kto ma klapki na oczach i jest chamski - tak, jest tam wielu :)

Nikt też nie będzie straszył "amigą" z windowsem.

Co najwyżej grożby przemocy fizycznej? Moderacja działa żeby śladów tam nie było :)


Cacodemon666 - otrząśnij się chłopie. Nazwę może każdy kupić. Kiedyś kupowało się Amigę za to co potrafiła, a nie za to jak się nazywa. A dzisiaj ? Sentymenty i inkwizycje ? Jak inaczej nazwiesz narzucanie jedynego rozwiązania? Fanatyzm? A może płacą Ci za to? To bym zrozumiał. Kasa to kasa :)
[#49] Re: Własność intelektualna Amiga Inc. wystawiona na sprzedaż

@kjb, post #48

Mało nie parsknąłem wieczornymi gilami na monitor po przeczytaniu twojej wypowiedzi. Mos z makiem jest bardziej amigowy niż ORYGINALNY AmigaOS z AMIGĄ ONE ? Buahahahahaha, to jedna z najgłupszych rzeczy jakie w życiu słyszałem.
Taką właśnie pokręconą "logiką" charakteryzują się i dzielą ze sobą i światem "niebiescy". "Amigują" na makach z odzysku i jeszcze się cieszą z tego. To jest chore
[#50] Re: Własność intelektualna Amiga Inc. wystawiona na sprzedaż

@cacodemon666, post #49

A na czym Ty "amigujesz"?
[#51] Re: Własność intelektualna Amiga Inc. wystawiona na sprzedaż

@tomek, post #50

A1000 z 1986r, A1200, CD32, CDTV. Mało ? Korzystam również z WinUAE, bo jest szybki i wygodny.
To wszystko w oczekiwaniu na premierę Amigi One X1000, którą kupię. Mało ?
[#52] Re: Własność intelektualna Amiga Inc. wystawiona na sprzedaż

@Adam_K, post #42

@Adam_K:
Taki komentarz napisał nie amigowiec, tylko były amigowiec. Nie tak dawno bawiłem się AOS 4.x i jeśli chodzi o tzw. "tknięcie kijem" to po tym doświadczeniu Workbencha bym już nie tknął.
Marka nie musi odchodzić do historii, do lamusa należy wsadzić archaiczny, zacofany i marnie oprogramowany system operacyjny, który jest kulą u nogi + pogrzebać głęboko pod ziemią platformę PowerPC. Tych "krzyczących" użytkowników, którym to nie w smak też można pogrzebać, bo oni i tak nie kupią dostatecznie dużej partii sprzętu, a jęczeć co jest Amigą lub co jest dla nich amigowe będą latami.
Linux nie pasi? - nie oszukujmy się, to jedyny system, który najmniejszym kosztem można dopasować do własnej platformy sprzętowej (bo na sprzęcie można zarobić). Duże koncerny ładują w pingwinka masę szmalu, więc takich zmartwień jak z rozwojem AOS 4.x by nie było (właściwy rozwój systemu przerzucony na bogatszych). Softu komercyjnego sporo, sprzęt mocarny - tak, taka właśnie powinna być dla mnie dzisiejsza Amiga (czyli taka jaką była kiedyś przez krótką chwilę).
Kpiną z Amigi to są obecne ochłapy software'owo - hardware'owe, natomiast markowy sprzęt z ładnym logosem zamiast napisu "HP mobile workstation" powitałbym z nieukrywaną przyjemnością.
Tak samo jak ucieszyłby mnie taki sprzęt jak np. HP ProLiant MicroServer (kosztuje to grosze), np. z napisem "Amiga Microserver" i biegający pod AmigaLinuxem (czyli np. "pod spodem" CentOS lub Fedora).

@cacodemon666:
Ten potworek, którego Ty nazywasz "nowoczesną Amigą" (ani to dla mnie nowoczesne, ani też Amiga) to kawałek sprzętu, który garstce osób zapewni ciągłą i płatną pracę (czyt. nieustanne dopisywanie czegoś co świat ma od dawna plus wieczną bujankę z podstawowymi sterownikami), natomiast ciut liczebniejszej grupce fetyszystów zapewni środowisko do przesuwania ikonek po blacie.
[#53] Re: Własność intelektualna Amiga Inc. wystawiona na sprzedaż

@cacodemon666, post #41

Bracie,

napisałem:
Moim zdaniem A-EON nie ma aktualnie do dyspozycji takich pieniędzy.


na co odpowiedziałeś:
Bo nie siedzisz na ich kontach ? Ciekawie byłoby, gdybyś miał dostęp do ich informacji finansowych


Co prawda trudno mi się domyslić co chciałes przez to powiedzieć, ale zapewne miało być to zaprzeczenie.
Zatem przytaczam argumenty na potwierdzenie mojego zdania:
1. Firmy A-EON nie stać na produkcję sprzętu w większych seriach niż 250 egzemplarzy.
2. Firmy A-EON nie stać na pokrycie finansowania programu betatestingu produkowanych komputerów wyłącznie z własnych środków.
3. Firmy A-EON nie ma pieniędzy (co potwierdza jeden z jej głównych udziałowców - Trevor Dickinson w wywiadzie na Amiga Roundtable), żeby - gdyby pojawiła się taka oferta - zapłacić za przeportowanie systemu MorphOS na komputer Amiga One X1000. Zwróć uwagę na odpowiedź pana Dickinsona, który mówi coś w stylu: "Niestety nie mamy takich pieniędzy", a nie "Precz niebieska zarazo".

Czy mógłbyś przytoczyć jakiś argument, że jest odwrotnie? Jeśli takiego sobie nie przypominasz, to zapewne wystarczy poczekać - dowiemy się kto kupił nazwę, za ile i czy był to A-EON (jeśli okaże się, że to nie on, to dowiemy się wówczas na ile pieniędzy nie było go stać).
Swoją drogą - ciekawe, czy gdyby to A-EON zakupił markę Amiga (czego mu z całego serca życzę), to czy podtrzymałby dotychczasowe nazewnictwo swoich komputerów. Ale to w sumie takie gdybanie.
[#54] Re: Własność intelektualna Amiga Inc. wystawiona na sprzedaż

@przemysław, post #52

Nikt Ci nie każe brać w tym udziału. Są ludzie, którzy wierzą w dalsze życie Amigi i tego im nie odbierzesz. Jednak jest to całkiem spora grupa fanów. Może poszukaj sobie nowego hobby, skoro nie chcesz wesprzeć amigowego środowiska i kup sobie idealny sprzęt na x86 z Windowsem 7 tylko przestań chrzanić, że to czy tamto jest niedobre, samemu tylko krytykując. Ten komputer to najlepsza i najszybsza Amiga jaka kiedykolwiek powstała. Możesz sobie kpić, ale dopóki piłka jest w grze to mecz nadal trwa. HyperionA-Eon odwalają kawał dobrej roboty i nie stoją w miejscu. Jak na swoje skromne możliwości zrobili już bardzo dużo i dotrzymują obietnic. Amiga One X1000 jest tego najlepszym przykładem.
[#55] Re: Własność intelektualna Amiga Inc. wystawiona na sprzedaż

@cacodemon666, post #54

Amiga One X1000 jest tego najlepszym przykładem.
ostatnio jak bylem w sklepie, nie dało sie jej kupic, może u Ciebie sprzedają
[#56] Re: Własność intelektualna Amiga Inc. wystawiona na sprzedaż

@rzookol, post #55

Panowie, temat "lepszości" rozwiązania A nad rozwiązaniem B już nie raz tutaj wałkowaliśmy i wydaje mi się, że robi się z tego powoli OT. Proszę trzymać się tematu, to po pierwsze. Po drugie, miejcie do dyskutantów szacunek. Każdy może mieć swoje zdanie, które będzie tożsame z rozmówcą lub niezgodne. Jeżeli jest niezgodne, to logicznym będzie, że ktoś się z nim nie zgadza, ale nie trzeba sobie od razu skakać do oczu i rozpatrywać tego w kategoriach większego, mniejszego lub żadnego poziomu "amigowości/amigactwa/amigaideowości/amigaoizmu" czy czego tam kto woli.

--
Moderator
[#57] Re: Własność intelektualna Amiga Inc. wystawiona na sprzedaż

@recedent, post #53

1. Zapominasz Kolego, że poza sentymentem do Amigi, to nadal jest biznes. 250szt najwidoczniej jest bezpieczną ilością, aby w razie wtopy, nie stracić zainwestowanej forsy. A-Eon, którego właścicielami są fani Amigi, nie ma kasy na wywalanie w błoto. Prosty i logiczny krok to zbadanie rynku i zaoferowanie pierwszej partii 250szt. Sprzeda się, to będzie następna.
2.j/w Może umknęło to Twojej uwadze, ale HyperionA-Eon nie są wielkimi graczami na rynku IT. A rzecz przecież dotyczy bardzo niszowego rynku. Koszty opracowania i wytworzenia kompletnego nowego komputera nie są małe. To pierwsza nowa Amiga od lat, która do tanich zabawek nie należy. Ktoś te koszty musi ponieść. Nikt za friko prezentów robił nie będzie.
3. Przeportowanie Mosa na X1000 ? Niedorzeczne. Nie mają takich pieniędzy, nie dlatego, że nie mają w ogóle, ale dlatego, że nie mają na tak nierozsądny cel. Okrętem flagowym HyperionA-Eon jest AmigaOne X1000 wraz z systemem AmigaOS. Nie ma tu miejsca dla Mosa. Alternatywnym systemem może być (i zapewne będzie) jakaś 64-bitowa wersja Linuxa.
[#58] Re: Własność intelektualna Amiga Inc. wystawiona na sprzedaż

@cacodemon666, post #51

No jestem pod wrażeniem. I jak używasz tych komputerów? Serfujesz pod IBrowse? Pocztę odbierasz przez YAM-a? Piszesz i drukujesz w AmigaWriter? Używasz może jakiegoś specjalistycznego amigowego oprogramowania? Jakie czynności zaliczyłbys do "amigowania"?
[#59] Re: Własność intelektualna Amiga Inc. wystawiona na sprzedaż

@przemysław, post #52

Myślisz o takim czymś jak Mac OS X tylko opartym nie o jądro FreeBSD/NetBSD a Linux ?
Amiga OS X z wszelkimi wygodami AmigaOS + dopracowanie bajerów jak w MacOS X ... do takiej przeróbki Linuxa nie potrzeba specjalizowanego sprzętu. Wystarczą ładne obudowy ew. naklejki. Spoko jak ktoś chce to niech się bierze za to. Jest to coś innego niż hobbystyczne rozwijanie klasycznego AmigaOS ;) jednemu pasuje jak mu Cyganie grają a drugiemu ...

PS. Pomysł z resztą nie nowy w historii Amigi, to już było ale środowisko tego nie akceptowało i nic z tego nie wyszło a teraz mamy to co mamy .

Ostatnia edycja: 03.11.10 19:22:37
[#60] Re: Własność intelektualna Amiga Inc. wystawiona na sprzedaż

@cacodemon666, post #51

A jak tam installer ? :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem