Komentowana treść: Własność intelektualna Amiga Inc. wystawiona na sprzedaż
[#91] Re: Własność intelektualna Amiga Inc. wystawiona na sprzedaż

@tomek, post #90

Tego bym się akurat nie czepiał... Tak się składa, że mogę sobie pozwolić na używanie Pegasosa z MorphOS-em w pracy, gdyby nie to, też bym "amigował" z Chrome, albo FireFoxa...
[#92] Re: Własność intelektualna Amiga Inc. wystawiona na sprzedaż

@przemysław, post #52


Linux nie pasi? - nie oszukujmy się, to jedyny system, który najmniejszym kosztem można dopasować do własnej platformy sprzętowej


Ale po co to coś się ma nazywać Amigą? Wielokrotnie mowa była o różnych żerowaniach na marce ostatnio, ale w tym wypadku byłoby tak faktycznie. Niech sobie powstanie super wypasiony pecet ze wspaniale dobranym do niego linuksem, ale nazwę niech sobie taki twórca projektu wymyśli swoją. Bo z Amigą nie miałoby to nic wspólnego.

Amiga w czasach świetności cechowała się odmienną architekturą i swoim własnym systemem operacyjnym. Jedno i drugie było wspaniałe na swoje czasy i niepowtarzalne. I taką zapamiętajmy Amigę. Linux ze zmienioną nazwą byłby takim samym linuksem, jak inne. Dlatego taka nazwa byłaby nadużyciem.

Ja osobiście zawsze sobie ceniłem miłą odmienność amigowania. O AOS4 i Aros się nie wypowiadam, bo ich nie używam. Co do MorphOSa, którego używam, to powiem tyle, że daje mi wygodę użytkowania i szybkość działania, której nie zapewni mi żaden linuks ani windows. Daje też odczucie używania systemu amigowego. A tylko takie rozwiązanie mogę nazwać amigowym.
[#93] Re: Własność intelektualna Amiga Inc. wystawiona na sprzedaż

@G. Kraszewski, post #91

Ja też czasem używam Chrome lub innego windowsowego wynalazku ale znajdź mi proszę Grzegorzu jeden komentarz kolegi cacodemona wysłany z amigowej przeglądarki :)
[#94] Re: Własność intelektualna Amiga Inc. wystawiona na sprzedaż

@tomek, post #93

On Amige na conajwyzej youtube widzial wiec raczej masz racje :)
Z niego taki amigowiec jak z mufy inteligent
[#95] Re: Własność intelektualna Amiga Inc. wystawiona na sprzedaż

@Adam_K, post #92

Ja w tym żadnego żerowania na marce nie widzę, ani tym bardziej nadużycia nazw. Hardware i software to dwa odrębne światy.
Gdyby przyjąć Twój tok rozumowania to taka A3000UX czy A2500UX nie były Amigami i było to ze strony Commodore nadużycie jak cholera (o żerowaniu na marce nie wspominając)
[#96] Re: Własność intelektualna Amiga Inc. wystawiona na sprzedaż

@cacodemon666, post #57

Przeportowanie Mosa na X1000 ? Niedorzeczne. Nie mają takich pieniędzy, nie dlatego, że nie mają w ogóle, ale dlatego, że nie mają na tak nierozsądny cel. Okrętem flagowym HyperionA-Eon jest AmigaOne X1000 wraz z systemem AmigaOS. Nie ma tu miejsca dla Mosa. Alternatywnym systemem może być (i zapewne będzie) jakaś 64-bitowa wersja Linuxa.


No popatrz, a takie Genesi, chociaż dodawało do każdego (flagowego) Pegasosa wliczoną w cenę komputera wersję systemu MorphOS, to nie ustawało w próbach zachęcenia twórców innych systemów do supportu dla swojej maszyny... Co więcej, nie widzę w takim postępowaniu nic nierozsądnego: Więcej systemów to więcej chętnych. Więcej chętnych to więcej sprzedanych komputerów. A więcej sprzedanych komputerów to... więcej sprzedanych komputerów
Nie wiem ile Genesi zapłaciło za port MorphOSa na Efikę i czy im się to zwróciło w ilości sprzedanych komputerów, ale i tu pomysł był ten sam. Ba, nawet porozdawali całkiem sporo tych komputerków ludziom, którzy planowali na ich bazie zbudować... najdziwniejsze rzeczy pod słońcem. I nie, nikt nie musiał wpłacać kaucji, czy podpisywać jakichś umów. Oczywiście cena takiej Efiki to ułamek ceny X1000, ale trzeba przyznać, że tego typu podejście do promocji (niszowego, bądź co bądź) sprzętu jest bardzo ciekawe.

Myślę, że nadzieje na to, że markę wykupi którykolwiek z graczy z naszego, "post-amigowego" światka są nikłe. AInc będzie żądało więcej niż którykolwiek z nich jest w stanie dać. A jak znajdzie się ktoś, kto da więcej, to będzie zainteresowany przede wszystkim szybkim zwrotem inwestycji (a taki zapewnia chyba tylko naklepanie keyboard-kompów z retro-feelingiem w prowincji Syczuan, przenalepkowanie i sprzedaż w pakiecie z emulatorem). Obym się mylił, bo nie uśmiecha mi się wizja takiego "nowego amigowca" odwiedzającego PPA i proszącego o pomoc w konfiguracji Win7, bo mu Starcraft 2 muli.
[#97] Re: Własność intelektualna Amiga Inc. wystawiona na sprzedaż

@recedent, post #96

i przekupiło niektórych darmowym sprzętem. O wiele łatwiej wtedy przejść na drugą stronę. Ciekawe, czy gdyby Ci sami "amigowcy" dostali za darmoche X1000 to w jakim tempie wróciliby. Założę się, że bardzo szybkim, o ile nie pozabijaliby się na zakrętach.
[#98] Re: Własność intelektualna Amiga Inc. wystawiona na sprzedaż

@cacodemon666, post #97

i przekupiło niektórych darmowym sprzętem. O wiele łatwiej wtedy przejść na drugą stronę. Ciekawe, czy gdyby Ci sami "amigowcy" dostali za darmoche X1000 to w jakim tempie wróciliby. Założę się, że bardzo szybkim, o ile nie pozabijaliby się na zakrętach.

Co znaczy "przekupiło" Z tego co pamiętam to był to konkurs, zgłosić się mógł każdy, nawet ty . Gdyby teraz ogłoszony został konkurs na napisanie jakiejś sensownej aplikacji i producent rozdawałby np. X1000 pewnie wiele osób by się zgłosiło. Bo to jest normalne działanie marketingowe.Sony też rozdaje PSP i PS3 developerom, czy to oznacza że ich przekupiło

Wracając do tematu, jedno mnie zastanawia.

Załóżmy kupuję dzisiaj tzw. własność intelektualną, to czy mam prawa do nazwy Amiga, jej systemu itd . Przecież z tego co pamiętam to Hyperion ma sądownie przyznane prawa do AmigaOS, więc moje zakupione prawa będą się kłócić z tym co ma Hyperion . Nie chce nic mówić ale coś tu śmierdzi :/
[#99] Re: Własność intelektualna Amiga Inc. wystawiona na sprzedaż

@cacodemon666, post #97

Ciekawe, czy gdyby Ci sami "amigowcy" dostali za darmoche X1000 to w jakim tempie wróciliby.

Gdyby babcia miała wąsy...
[#100] Re: Własność intelektualna Amiga Inc. wystawiona na sprzedaż

@cacodemon666, post #97

Od razu Ci odpisze...nie.
Podziekuj Panu Hermansowi i AInc.
[#101] Re: Własność intelektualna Amiga Inc. wystawiona na sprzedaż

@Olo, post #98

AINC nie ma żadnej własności intelektualnej. Pozbyło się jej wraz z ugodą przekazując prawa własności do AOS. AINC posiada tylko markę "AMIGA". Nic więcej ! Nie ma żadnych gruntów, nieruchomości, nie ma żadnych patentów ani technologii. Tylko nazwę, za którą będą chcieć dużą kasę. Chętnych jednak do przepłacania raczej nie znajdą, więc z czasem cena pójdzie w dół. Bill McEwen myśli już o emeryturze. Czas płynie. Poczekamy zobaczymy co na to HyperionA-Eon
[#102] Re: Własność intelektualna Amiga Inc. wystawiona na sprzedaż

@cacodemon666, post #101

Wow, jestem pod wrazeniem.
Skad Ty masz tyle informacji? Chyba mieszkasz z Billem pod jednym dachem albo spowiada Ci sie przez skype'a.
Jak widac niektorzy dalejj nie dorosli i daja sie mamic przez "amigaowe" firmy.
[#103] Re: Własność intelektualna Amiga Inc. wystawiona na sprzedaż

@cacodemon666, post #49

Mos z makiem jest bardziej amigowy niż ORYGINALNY AmigaOS z AMIGĄ ONE ?

Ale co ty o tym możesz wiedzieć o systemach? Ty nie potrafisz dobrze obsługiwać AmigaOS3. Ba! W ogóle nie potrafisz.
Nie miałeś także kontaktu z AOS4 ani MOSem.
I ty chcesz być ekspertem? Żenada. Ty szukasz jakiejś grupy w której będziesz akceptowany, mogąc psioczyć na inną. To takie kibolskie, oj kibolskie. ;)
[#104] Re: Własność intelektualna Amiga Inc. wystawiona na sprzedaż

@cacodemon666, post #57

Prosty i logiczny krok to zbadanie rynku i zaoferowanie pierwszej partii 250szt. Sprzeda się, to będzie następna.

X100 nie sprzeda się i nie będzie biznesu. Sprzęt jest za drogi.
Ostatnio wzrosła liczba użytkowników MOSa. Jak myślisz, dlaczego?
Napewno nie dlatego że są to wredni MOSiści, tylko dlatego że łatwo mogą kupić sprzęt za 250/300 zł (Power Mac). Jest to duża róznica pomiędzy Sam za 2tyś i x1000 za 10 tyś. Prawda?
[#105] Re: Własność intelektualna Amiga Inc. wystawiona na sprzedaż

@cacodemon666, post #78

Za to tutaj wiele razy były takie sytuacje, gdzie zostałem ośmieszony czy poniżony.

To po co się zachowujesz jakbyś był z sekty i nauczasz na swoją modłę? Nie zaglądaj nikomu do garnka, to cię szmatą nie przechrzci. :)
[#106] Re: Własność intelektualna Amiga Inc. wystawiona na sprzedaż

@Andrzej Drozd, post #103

Co ty możesz o tym wiedzieć ? Swoją pierwszą Amigę kupiłem, kiedy ty jeszcze w kołysce żarłeś własne gile, więc mnie nie pouczaj. Może nie zauważyłeś, ale tu chodzi o zasady i ogólną logikę, której "niebieskim" najzwyczajniej brak a nie zawody w biegłości obsługi systemu. Jakiś quiz chcesz zrobić? A może w ogóle namów Jeremiego Springera i zrób szoł - "Łon nie łumi łobsługiwać AOS".
[#107] Re: Własność intelektualna Amiga Inc. wystawiona na sprzedaż

@cacodemon666, post #106

Panowie Andrzej Drozd i cacodemon666 - przerwa w komentowaniu. Zapraszamy w sobotę.

Powód - prowakacja i wycieczki personalne.

--
Moderator
[#108] Re: Własność intelektualna Amiga Inc. wystawiona na sprzedaż

@mailman, post #107

Jedno mnie w kazdej naszej dyskusji cieszy,a wiec jest to temperatura naszych sporow,duzo osob uwaza to za wada,a ja wrecz przeciwnie za zalete,jedynie co mi pozostaje to ukuc takie oto powiedzenie niezbyt orginalne ale knie klocisz sie nie zyjesz ;) he he he.
[#109] Re: Własność intelektualna Amiga Inc. wystawiona na sprzedaż

@tomek, post #86

Z SH5 multicore
[#110] Re: Własność intelektualna Amiga Inc. wystawiona na sprzedaż
Dla AmigaOS, taki zamet i rozglos, moze przyniesc tylko jedno-korzysci :) Bill dziala dla dobra systemu :)
[#111] Re: Własność intelektualna Amiga Inc. wystawiona na sprzedaż
Panowie, ponoć Stiv Dżobs ma 50 miliardów dolarów (z hakiem) na zakupy - więc może trzeba mu szepnąć słówko i będziemy mieli iAmigę ? ;)
[#112] Re: Własność intelektualna Amiga Inc. wystawiona na sprzedaż

@cacodemon666, post #106

W kołysce jest się zwykle w 1 roku życia, Andrzejowi stuknęło niedawno 34. Zatem jak zdejmą ci bana pochwal się tą 33-letnią Amigą.
[#113] Re: Własność intelektualna Amiga Inc. wystawiona na sprzedaż

@Drako^lM, post #60

O rrwa tego sie nie spodziewalem. Drako kladziesz hiszpanska inkwizycje na lopatki;).
[#114] Re: Własność intelektualna Amiga Inc. wystawiona na sprzedaż

@cacodemon666, post #106

Klamczuch jestes/w sensie ze nikt nie pomogl tutaj/, podly:) dalem Ci linke do klassic whd softu z ktorego i tak nie potrafiles skorzystac. Mimo ze problem z installerem rozwiazalismy amigowcze...prawdziwy.

Ostatnia edycja: 05.11.10 22:12:20
[#115] Re: Własność intelektualna Amiga Inc. wystawiona na sprzedaż

@fazior, post #114

Ostrzeżenie. Albo zakończysz OT, albo komentowanie Twoje zostanie zablokowane.

--
Moderator
[#116] Re: Własność intelektualna Amiga Inc. wystawiona na sprzedaż

@G. Kraszewski, post #91

Dokładnie tak. Ja niestety od jakiegoś czasu używam tylko tego co widać, gdyż mój Pegasos II jest "out of order". Ale były czasy że ok 80% moich postów było z IBrowse lub OWB.

@tomek

Cicho, nie znasz się. Cacodemon666 jest tutaj jedynym "prawdziwym amigowcem" i może używać czego chce. :P
[#117] Re: Własność intelektualna Amiga Inc. wystawiona na sprzedaż

@Solo Kazuki, post #116

Ostrzeżenie za OT.

Następny post będący OT w tym wątku skończy się banem bez ostrzeżenia.

--
Moderator
[#118] Re: Własność intelektualna Amiga Inc. wystawiona na sprzedaż

@mailman, post #117

Czy coś wiadomo o efektach ? Jak stała AmigaINC tak dalej stoi i chętnego na zakup nie ma. Czyżby cena była aż tak zaporowa ?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem