Komentowana treść: Własność intelektualna Amiga Inc. wystawiona na sprzedaż
[#61] Re: Własność intelektualna Amiga Inc. wystawiona na sprzedaż

@tomek, post #58

Ou, to teraz mam się wyspowiadać jak używam Amigi. Dobrze Ojcze, ale powiedz mi, co będzie jeśli nie spełnię Twojej woli użytkowania Amigi ? Czegoś będzie za mało, albo w ogóle...
Jaka będzie kara ? Zabronisz grać w gry ? Czy może ograniczysz oglądanie demek ? A może wyklniesz mnie ze stadka wesołych amigowców ? Och nie ! Help ! Help !
[#62] Re: Własność intelektualna Amiga Inc. wystawiona na sprzedaż

@cacodemon666, post #61

Po prostu nigdy nie zauważyłem, byś wszedł na tą stronę amigową przeglądarką jak to mają w zwyczaju amigujący na maczkach morphosowcy.
[#63] Re: Własność intelektualna Amiga Inc. wystawiona na sprzedaż

@cacodemon666, post #49

Mało nie parsknąłem wieczornymi gilami na monitor po przeczytaniu twojej wypowiedzi.

To jest właśnie przykład kultury rodem z eXeca.
[#64] Re: Własność intelektualna Amiga Inc. wystawiona na sprzedaż

@cacodemon666, post #57

No i właśnie. Dwa pierwsze przytoczone przez Ciebie punkty potwierdzają, że A-Eon ma krótki budżet i nie może sobie pozwolić na dłuższą inwestycję.
[#65] Re: Własność intelektualna Amiga Inc. wystawiona na sprzedaż

@Drako^lM, post #60

A jak tam brak piątej klepki ?
[#66] Re: Własność intelektualna Amiga Inc. wystawiona na sprzedaż

@cacodemon666, post #65

Ostrzegam. Za takie odzywki będzie ban.

Poza tym: Tomek - to nie jest miejsce, aby dyskutować na takie tematy.

--
Moderator
[#67] Re: Własność intelektualna Amiga Inc. wystawiona na sprzedaż

@cacodemon666, post #49

To jest moja logika, od nikogo nie skopiowana :) Nikomu jej nie narzucam, nie obrażam w jej imię innych ludzi.

A dlaczego tak uważam? Bo kiedyś Amiga to był tani i dobry sprzęt. Dzisiaj mamy do wyboru drogie AmigiOne+AmigaOS albo tanie Maki+MorphOS. Jak widzisz drugie rozwiązanie jest bliższe temu czym kiedyś była Amiga :)

A naklejka to dla mnie nie wszystko. Dla Ciebie może być ważna OK.
[#68] Re: Własność intelektualna Amiga Inc. wystawiona na sprzedaż

@kjb, post #67

To bardzo płytkie podejście. Cena to nie wszystko
[#69] Re: Własność intelektualna Amiga Inc. wystawiona na sprzedaż

@G. Kraszewski, post #63

Parę latek temu sam współtworzyłeś Exec. Co takiego wydarzyło się, że porzuciłeś amigowe łono i przerzuciłeś swoje przecież całkiem spore umiejętności i wiedzę na promowanie szkodliwych i dzielących środowisko rozwiązań ?
[#70] Re: Własność intelektualna Amiga Inc. wystawiona na sprzedaż

@ede, post #59

Szczerze ede to mam na myśli totalną jazdę po bandzie. Apple wpompowało sporo pracy, czasu i pieniędzy w MacOS X. Jeśli sprzęt ma się sprzedawać (i to na nim ma być zysk) to trzeba go stosunkowo szybko wprowadzić, nie ma czasu i pieniędzy na jabłkowe zabawy.
Własna (ale standardowa) dystrybucja linuksa z własnym, kontrolowanym repozytorium pakietów. Jakby się zaczęło wydziwiać, to komercyjny soft Ci się wykrzaczy. Mnie chodzi o to, aby jak najmniejszym wysiłkiem zyskać to co jest tego warte na linuchu x86 (Softimage, Maya, BricsCAD, Softmaker Office, Zimbra, Allfresco itd.).

A co do środowiska, nie ma się nim co przejmować. Jak "ono" takiej Amigi nie łyknie, to dobry i markowy sprzęt łyknie kto inny i tyle. Zresztą na dzień dzisiejszy środowisko jest w "czarnej pupie", zaś jego liczebność jest raczej żałosna (mowa o osobach zainteresowanych czymś nowszym niźli klasyk).
[#71] Re: Własność intelektualna Amiga Inc. wystawiona na sprzedaż

@cacodemon666, post #68

Cena to nie wszystko

Oczywiście, że nie wszystko. To także kontynuowanie amigowych tradycji i rozwijanie systemu w amigowy sposób. Robi to MorphOS, natomiast czołowi orędownicy AmigaOS stwierdzają co? Że marka Amiga jest za cienka na własne rozwiązania i musi rżnąć z Linuksa. To nie przypadek, że ludzie kupując PowerMaca i uruchamiając na nim demo MorphOS-a piszą, że czują "powrót do najlepszych amigowych tradycji". To dlatego, że cała ekipa developerów MorphOS-a to amigowcy, którzy czują amigowego ducha a nie "chcą zrobić biznes bez sentymentów".
[#72] Re: Własność intelektualna Amiga Inc. wystawiona na sprzedaż

@cacodemon666, post #69

Co takiego wydarzyło się, że porzuciłeś amigowe łono i przerzuciłeś swoje przecież całkiem spore umiejętności i wiedzę na promowanie szkodliwych i dzielących środowisko rozwiązań?

Jakie środowisko? Pięć niewychowanych osób z execa to przecież nie jest żadne środowisko. Dla prawdziwego amigowego środowiska skupionego wokół PPA, MorphOS nie jest szkodliwy.
[#73] Re: Własność intelektualna Amiga Inc. wystawiona na sprzedaż

@G. Kraszewski, post #71

Skąd wiesz, że takie właśnie wyobrażenia o systemie i jego kolejnych wersjach mieli twórcy Amigi ?
Czy tak trudno pojąć, że AmigaOS jest jeden i prawa do niego ma Hyperion ? Zrobiliście konkurencję jedynemu systemowi, który powinien być rozwijany na tak niszowym rynku. Bardzo nieładnie. Podzieliliście i tak małe środowisko na jeszcze mniejsze części. Im więcej takich rozwiązań, tym gorzej dla Amigi. Wszelkie inne pomysły typu MorphOS, Aros, Natami są szkodliwe.Gdyby tak Microsoftowi, ktoś chciał wyciąć taki numer to nie pozbierałby się. (Nie liczę ReactOS, to się do niczego nie nadaje)
[#74] Re: Własność intelektualna Amiga Inc. wystawiona na sprzedaż

@przemysław, post #70

Mnie chodzi o to, aby jak najmniejszym wysiłkiem zyskać to co jest tego warte na linuchu x86 (Softimage, Maya, BricsCAD, Softmaker Office, Zimbra, Allfresco itd.).

Najmniejszym wysiłkiem można to uzyskać instalując Linuksa na x86. Tylko po co do tego potrzebna jest aminaklejka?
[#75] Re: Własność intelektualna Amiga Inc. wystawiona na sprzedaż

@G. Kraszewski, post #74

Bo są tacy co lubią "brand", a nie składaka
[#76] Re: Własność intelektualna Amiga Inc. wystawiona na sprzedaż

@cacodemon666, post #73

Czy tak trudno pojąć, że AmigaOS jest jeden i prawa do niego ma Hyperion ?

Amiga jest jedna i prawa do niej ma A.Inc ? A jak wyjdzie AmigaOneOS? :P

[#77] Re: Własność intelektualna Amiga Inc. wystawiona na sprzedaż

@przemysław, post #75

"Brand" to już nigdy nie będzie :)
[#78] Re: Własność intelektualna Amiga Inc. wystawiona na sprzedaż

@G. Kraszewski, post #72

Niewychowanych ? Jakoś nigdy żaden z nich nie dał mi do zrozumienia, że jest lepszy i nie traktował z góry. Wykazywali się i nadal wykazują dużą cierpliwością i odpowiadają na każdą moją wątpliwość czy pytanie. Za to tutaj wiele razy były takie sytuacje, gdzie zostałem ośmieszony czy poniżony. Jak widać, kwestia wychowania lub nie, jest rzeczą względną. Poza tym, Exec jest przedłużeniem idei niewydawanego już i kultowego Magazyny Amiga, którego redaktorzy zapewne nie wyobrażali sobie, że dojdzie do sytuacji, gdzie byli amigowcy będą amigować na nieamigowym systemie na nieamigach z odzysku.
[#79] Re: Własność intelektualna Amiga Inc. wystawiona na sprzedaż

@cacodemon666, post #73

Wszelkie inne pomysły typu MorphOS, Aros, Natami są szkodliwe.

Zwłaszcza NatAmi - kontynuacja Amigi w najczystszej postaci jest szkodliwa. Jak tak sobie wyobrażę ten obrzydliwy procesor 68070 i tą paskudną SuperAGA-tę, no i jeszcze tą ochydną 16-bitową Paulę to taka mnie złość nachodzi, że aż bym je sobie kupił, żeby środowisku więcej nie szkodziły.
[#80] Re: Własność intelektualna Amiga Inc. wystawiona na sprzedaż

@cacodemon666, post #73

Skąd wiesz, że takie właśnie wyobrażenia o systemie i jego kolejnych wersjach mieli twórcy Amigi?

Nie wiem jakie mieli wyobrażenia. Natomiast wiem, że monopolu na te wyobrażenia nie ma ani Hyperion, ani A-Eon, ani Ty.

Czy tak trudno pojąć, że AmigaOS jest jeden i prawa do niego ma Hyperion?

A niech sobie będzie, kogo to w końcu obchodzi? Nikt Hyperionowi praw do tej częściowej naklejki (bo praw do marki Amiga nie mają i mieć chyba nie będą...) nie odbiera.

Podzieliliście i tak małe środowisko na jeszcze mniejsze części.

Braki w znajomości amigowej historii wyłażą. MorphOS i AROS były o wiele wcześniej niż AmigaOS 4. Więc jeżeli ktoś podzielił środowisko, to Hyperion. Zwłaszcza, że o prawa do nazwy "AmigaOS" musieli walczyć potem w sądzie, więc były one co najmniej wątpliwe.

Wszelkie inne pomysły typu MorphOS, Aros, Natami są szkodliwe.

W tej chwili najbardziej szkodliwy jest pomysł pod nazwą "AmigaOS 4". I grupka krzykaczy z exec.pl. Ale coraz bardziej widać, że pieski szczekają, a karawana jedzie dalej.
[#81] Re: Własność intelektualna Amiga Inc. wystawiona na sprzedaż

@cacodemon666, post #78

Zaraz dostanę bana od mailmana ale nie mogę się powstrzymać przed zadaniem pytania co to jest to magiczne słowo "amigowanie"? Zawsze myślałem, że używanie oprogramowania napisanego dla Amigi. Najpierw robiłem to na A500, później na A3000, następnie na A1200, później na Amithlonie (legalnym), później był Pegasos (nie było alternatywy - OS4 nie istniał) teraz na maczku z MorphOS-em i netbooku a AROS-em. Przez cały ten czas do dzisiaj używałem kolejnych odsłon YAM-a, z Ibrowse'a, Aweba i Voyagera przesiadłem się na OWB, na IRC-a wchodzę z WookieChat a moim komunikatorem jest AmiGG. Zastanawiam się w którym momencie przestałem amigować? Czy ktoś mógłby mnie oświecić?
[#82] Re: Własność intelektualna Amiga Inc. wystawiona na sprzedaż

@cacodemon666, post #73

Zrobiliście konkurencję jedynemu systemowi, który powinien być rozwijany na tak niszowym rynku.


Na tak niszowym rynku system nie powinien kosztowac 100 EUR z hakiem. Gdyby AmigaOS rozwijany byl w duchu OpenSource, sam bym sie dolozyl do niego swoja praca.

Wszelkie inne pomysły typu MorphOS, Aros


AROS powstal przed AmigaOS4.
[#83] Re: Własność intelektualna Amiga Inc. wystawiona na sprzedaż

@cacodemon666, post #78

Niewychowanych?

A owszem. Przecież to nie ja pisałem o smarkaniu gilami w monitor. Nie ja pisałem o emigrusach na zmywakach i niedorobionych belfrach. Przykłady można mnożyć, wystarczy sobie forum execa przejrzeć. W stosunku do Ciebie będą przychylni tylko tak długo jak będziesz im klakierzył i przytakiwał, w przeciwnym wypadku dostaniesz bana i wiązankę na drogę, nie raz już to widziałem.

Na jakiej zasadzie Exec jest przedłużeniem Magazynu Amiga? Co sobie wyobrażali jego redaktorzy, tego nie wiesz, więc nie fantazjuj. Sam główny Prawdziwy Amigowiec wypisuje na swoim portaliku o upadku marki i o tym jak trzeba manipulować głupimi amigowcami. Ciekawe co by sobie o tym pomyśleli redaktorzy Magazynu Amiga...
[#84] Re: Własność intelektualna Amiga Inc. wystawiona na sprzedaż

@G. Kraszewski, post #80

"W tej chwili najbardziej szkodliwy jest pomysł pod nazwą "AmigaOS 4""
Mógłbyś to rozwinąć?
[#85] Re: Własność intelektualna Amiga Inc. wystawiona na sprzedaż

@cacodemon666, post #78

"nieamigach z odzysku"

Wyświechtany execowy slogan. Za to pegasos z demobilu jednego z redaktorów execa to jest jak najbardziej w porządku.

Ostatnia edycja: 03.11.10 20:50:08
[#86] Re: Własność intelektualna Amiga Inc. wystawiona na sprzedaż
Prawa kupi Genesi i Amigą będzie netbook z procesorem ARM
[#87] Re: Własność intelektualna Amiga Inc. wystawiona na sprzedaż

@eastone, post #85

Ja mam Pegasosa i słowo daję, gdyby nie odrzucająca postawa kilku użytkowników OS4 (nie mam nic do tych normalnych użytkowników OS4) to bym sobie sprawił 4.1 by sprawdzić ile jest wart...
[#88] Re: Własność intelektualna Amiga Inc. wystawiona na sprzedaż

@tomek, post #86

było by zajebiscie ;)
[#89] Re: Własność intelektualna Amiga Inc. wystawiona na sprzedaż

@adam_mierzwa, post #84

Mógłbyś to rozwinąć?

Mógłbym. Jedyne co ma ten system do zaoferowania to znak towarowy. Dodatkowo w Polsce kilku jego fanów zajmuje się obrażaniem ludzi i sianiem zamętu na forach. Nie jest to winą samego systemu, ale tak się złożyło.
[#90] Re: Własność intelektualna Amiga Inc. wystawiona na sprzedaż

@G. Kraszewski, post #89

Co Ty tam wiesz skoro "amigujesz" na Origyn Web Browser, MorphOS
zamiast AMIGOWAĆ na:
Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.0; en-US) AppleWebKit/533.4 (KHTML, like Gecko) Chrome/5.0.375.70 Safari/533.4
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem